Stajnie w Warszawie i okolicach

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 października 2009 18:30

"W Ostoi z tego co wiem budują się kolejne boksy i moim zdaniem minusem jest bliskość domu weselnego." Dlaczego??





Dlatego, że po stajni pałęta się masa dzieciaków częstujących konie np. landrynkami. Przypadek sprzed dwóch lat. O podpitym towarzystwie, które chce pojeździć nie wspomnę.
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
26 października 2009 22:05
Nasturcja-Renata Z tego co się orientuje 750zł  🙂

U Dawida konie są na trawie wiosna-lato.

"W Ostoi z tego co wiem budują się kolejne boksy i moim zdaniem minusem jest bliskość domu weselnego." Dlaczego??

"Chyba nie ma padoków trawiastych." Oj chyba są 😉




Wiosna-lato ale z tego co słyszałem to na tej trawie są 2 tygodnie a potem np kolejne dwa albo dłużej już nie.

Dom weselny + stajnia to chyba nie idzie w parze. 100 dobrze bawiących się pijanych ludzi nie zawsze da się upilnować.

Ja nie widziałem ale przyznaje że całego terenu nie oglądałem.
"Wiosna-lato ale z tego co słyszałem to na tej trawie są 2 tygodnie a potem np kolejne dwa albo dłużej już nie"

Bzdury ..
Ktory z weterynarzy zajmuje sie konmi w pln-wsch czesci Warszawy, tj. Bialoleka, Legionowo, Wolomin, Radzymin, Okuniew  ❓
Uwaga  ❗ NIE interesuja mnie weterynarze, ktorzy mieszkaja np. w Piasecznie i chetnie dojada w pln-wsch okolice, tylko CI, ktorzy faktycznie maja gdzies w tych okolicach baze wypadowa ?!

Znamy juz pana Sebastiana (z Zabek albo Zielonki). Jest jeszcze mlody, ale do podstawowych spraw mozna go spokojnie wzywac. Poza tym cechuje go - wazna jak dla mnie zalete - pokora, gdy czegos nie wie, po prostu o tym informuje i kieruje dalej do bardziej doswiadczonych.

Kogo jeszcze mamy na podoredziu ?
Baran-Świderek, Kalisiak, Adamowicz i Kado..
Kalisiak i Adamowicz to bardziej Nowy Dwór chyba.

Blanka Wysocka jest z Miłosnej zdaje się... A Pan Sebastian z Wołomina.
Mazia   wolność przede wszystkim
27 października 2009 10:53
Kto to jest pan Sebastian? Jak ma na nazwisko? jakieś namiary ewentualnie poproszę...
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg364461#msg364461 date=1256630807]
Ktory z weterynarzy zajmuje sie konmi w pln-wsch czesci Warszawy, tj. Bialoleka, Legionowo, Wolomin, Radzymin, Okuniew  ❓
Uwaga  ❗ NIE interesuja mnie weterynarze, ktorzy mieszkaja np. w Piasecznie i chetnie dojada w pln-wsch okolice, tylko CI, ktorzy faktycznie maja gdzies w tych okolicach baze wypadowa ?!

Znamy juz pana Sebastiana (z Zabek albo Zielonki). Jest jeszcze mlody, ale do podstawowych spraw mozna go spokojnie wzywac. Poza tym cechuje go - wazna jak dla mnie zalete - pokora, gdy czegos nie wie, po prostu o tym informuje i kieruje dalej do bardziej doswiadczonych.

Kogo jeszcze mamy na podoredziu ?

Ja mam stajnię aż w okolicach Łochowa i do moich konikow przyjezdza dr Swiderek-Baran
[/quote]
Podejrzewam, że chodzi o p. Sebastiana Kozioła 😉  faktycznie polecam i potwierdzam to co napisała baba-jaga 🙂
Podejrzewam, że chodzi o p. Sebastiana Kozioła 😉 



potwierdzam bardzo dobry wet 😀
Zgadzam się z Babą-jagą, to młody wet, ale bardzo punktualny, terminowy i solidny. Nie jest specjalistą, ale do pobierania krwi, szczepień, odrobaczeń a nawet kolek i tkz "emergency" i "fakapów" jest jak znalazł. Sam osobiście wyprowadził mojego konia z takie 1 majowego "emergency", także do podstawowych zabiegów czy "fakapów" polecam szczerze  :kwiatek:
wasia   Goniąc marzenia!
27 października 2009 17:41
P. Kozioł szył powiekę i kastrował mojego konia. Również bardzo jestem zadowolona.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
27 października 2009 20:09
Kalisiak i Adamowicz to bardziej Nowy Dwór chyba.

Blanka Wysocka jest z Miłosnej zdaje się... A Pan Sebastian z Wołomina.


Do mojego konia przyjeżdżała P. Kalisiak, a i P. Świderek-Baran też często bywałą w stajni  😉
Czy w Warszawie jest stajnia , gdzie można spróbować ski-ringu ?
Jasne. Na planowaną wizytę można każdego weterynarza zaprosić. Kwestia kosztu dojazdu najwyżej. Ale czasem liczy się czas, więc odległość. Nie wiem jak teraz ale kiedyś dr Kalisiak nieco z drugiej strony Warszawy bywała. Kiedyś nawet wzywałam ją do kolki, ale nie dała rady przyjechać szybko więc poleciła mi innego lekarza właśnie przez odległość.
ski-ringu - ??
... Niekatulane
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
27 października 2009 21:30
"Wiosna-lato ale z tego co słyszałem to na tej trawie są 2 tygodnie a potem np kolejne dwa albo dłużej już nie"

Bzdury ..


Tak słyszałem ale pewnie wesz lepiej bo tam konia trzmałaś.


Ski-ring - jazda na nartach za koniem. Znajomy kiedyś jeździł na takie zabawy ale jak ciągnący a nie jadący na nartach.
To lepiej rzeczy potwierdzone nie rozpowiadać 😉

ski-ring czy ski-skiring??? Ja próbowałam, ale na Śląsku.
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
28 października 2009 09:13
Myślałem że są potwierdzone bo to wiadomości od ludzi z tamtąd widać złe - przecież ich nie wymyśliłem 🙂.
Może warunki się zmieniły  😎
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
28 października 2009 09:19
No fakt trochę tam nie byłem - po Waszym odejściu podobno się poprawiło a teraz wprowadził właściciel wychodzenie koni tylko 3 dni w tyg(to akurat od obecnego jego pensjonariusza) ale jak to bywa z wiadomościami raz są prawdziwe a raz nie bo np właściciel mówi że chce tak zrobić ale potem się z tego wycofuje, w międzyczasie wszyscy mówią już że tak jest 🙂.

Od jego byłego pensjonariusza a mojego obecnego słyszałem tylko że to dobra stajnia i nie ma co na nią narzekać - szczególnie z tą cenę.
baba_jaga - jeszcze dr Michał Dziekański 🙂
Czy ktoś wie coś na temat tej nowej stajni koło Radzymina  👀

http://www.allegro.pl/item794180347_pensjonat_dla_koni_kolo_radzymina.html


Melduję, że dziś tam byłam. Teren całej stajni bardzo ładny  i zadbany - kostka, drewniana altana, trawniczki itp. Hala jest w trakcie roboty -tzn. pracuje tam kilka osób i rozsypują trociny, ogólnie robią lepsze podłoże. Nie wiem ile zajmie im skończenie tego. Hala jest bardzo widna i spora.  Placu zewnętrznego do jazdy brak. Ma być, ale miejsce gdzie ma powstać nie przekonało mnie za bardzo - jest zbyt wąskie moim zdaniem. No ale to jeszcze nie jest postanowione, więc wszystko się może zmienić. Pastwisk jest dużo, a na wiosnę będzie jeszcze więcej. Konie okrągłe i zadbane.
Stajnia ładna - szeroki korytarz, duże boksy, automatyczne poidła. Nie wiem jak wygląda czystość w boksach - dzisiaj było b. czysto, ale podobno wczoraj był wywożony obornik. Do zera jest wybierane co ok 2 tygodnie. Siodlarnia mała, ale schludna i czysta. Jest też ogrzewany pokój z szafkami i stolikiem, czajnikiem itp. Do tego łądnego salonu pokazanego na zdjęciach nie będzie wstępu  😁 To tylko dla gości z różnych imprez. Karmienie zimą 3 razy dziennie, stajenny sam podaje pasze i suplementy, które zaleci właściciel. Stajenny jest trzeźwym, miłym panem - nie wygląda jak powszechny typ stajennego-pijaka, tylko jak zwyjły pracownik (jeśli wiecie, co mam na myśli).
Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne. Główny minus - daleko z Warszawy. Ale za tak niską cenę to naprawdę stajnia godna polecenia  🙂
Hej, czy macie może doświadczenia z jks Wyręba koło Tarczyna? Czy na razie bez własnego konia, do indywidualnej nauki będzie to dobre miejsce?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
28 października 2009 18:24
Dzionka aukcja z linka została usunięta przez pracownika Allegro. Why? I nie wiem teraz jaka to stajnia, znasz może adres strony internetowej?
Siwa folblutka - http://www.wierzbowy-gaj.pl/ 😉
Dzionka Jak daleko jest ta stajnia od Radzymina? Coś mówił więcej o cenie? Ile stoi koni w pensjonacie? Prowadzą rekreacje?

Green Grass "Od jego byłego pensjonariusza a mojego obecnego słyszałem tylko że to dobra stajnia i nie ma co na nią narzekać - szczególnie z tą cenę."

Dziekuje. Wypuszczanie koni 3 razy w tygodniu  🤔 Może teraz tak wypuszczał bo padało?  🙄 Ciężko uwierzyć że konie stoją 4 razy w tygodniu..
Hej, czy macie może doświadczenia z jks Wyręba koło Tarczyna? Czy na razie bez własnego konia, do indywidualnej nauki będzie to dobre miejsce?


mysle, ze tak 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się