PODKOWY

można gdzieś w polsce kupić (i czy w ogóle takie są) podkowy, które zastąpią wkładki kiorekcyjne podnoszące piętki?

które poprostu końce będą miały grubsze?
podbijam
można gdzieś w polsce kupić (i czy w ogóle takie są) podkowy, które zastąpią wkładki kiorekcyjne podnoszące piętki?

które poprostu końce będą miały grubsze?


jeszcze raz prosze o pomoc  :kwiatek:
chciałabym coś zamiast podkładek żeby na zime móc kuć na wkładki antyśniegowe a z podkładkami podnosząymi tył to trochę za dużo (choć słyszałam, ze niektórzy tak kują)

chyba że są jakieś inne alternatywy zamiast podkładek antyśniegowych? może pełne? ale czy nie będzie się wtedy zbyt ślizgać?

szukam jakiś rozwiązań na zimę a koń musi być kuty
:kwiatek:
Korsik, mój koń dawno już bosy i szczęśliwy, ale z tego co pamiętam, to super ( w sensie, że nie ślizgał się jak reszta stada i nic poza tym) chodził po śniegu w okrągłych podkowach aluminiowych + wkładki przeciwsnieżne.
korsik a twój kowal nie może Ci poradzić??

Ostatnio gadałam z moim kowalem (a moze raczej mojego konia :P) na temat wkładek, gdyż znowu zaczęliśmy kuć konisko na wkładki amortyzujące. Ponoć już od dłuższego czasu na zachodzie odchodzi się kompletnie od wkładek, zastępuje sie je właśnie odpowiednio wyprofilowaną podkową. I z tego co wiem to najbliżej to w niemczech trzeba ich szukać. Może ktoś z re-voltowiczów za granica mógłby CI lepiej doradzić i np. sprawdzić dostępność??
z tego co slyszalem podkowy easy walker sa bardzo dobre...ale to niestety tylko opinia znajomych nikogo z profesjonalistow:/
własnie zastanawiam się nad tymi easywalker, tylko że moja musi mieć podwyższone piętki.

chyba, ze macie jakieś inne alternatywy na zimę??
(kowal raczej mi nic nie poradzi)

stosował ktoś te easy walkery?
pisałam na e-maila podanego na stronie, ale dostałam odpowiedź po słoweńsku (?)


czy są podkowy- pełne, aby śnieg się nie wbijał ale z podwyższonym tyłem?
Máme i plné podkovy: easywalker+, pokiaľ sa vyreže stredná časť, automaticky sa vytláča sneh, no dá sa aj nechať celá a vyplniť
silikónom, pokiaľ má kôň slabšie, alebo poškodené kopyto


chyba chodzi o to że można wypełnić sylikonem, ale mi chodzi o podwyższenie  🤔
darolga   L'amore è cieco
26 lutego 2011 23:15
Szukam wszelkich info o podkowach NBS - Natural System Balance.

Czy mogę je dostać gdzieś na necie oprócz Equishopu? (u Bobera nie ma..)
Czy są gdzieś we Wrocławiu dostępne od ręki?
Jaki rozmiar mam wybrać, bo z tego co widzę, to oni nie mają "zerówki", a właśnie takie kazał mi wziąć kowal...
Natural Balance System  😉 IHAHA, ARPAV  😀
darolga   L'amore è cieco
26 lutego 2011 23:49
Dramka - literówka, że tak powiem, oczywiście, że Natural Balance System  :kwiatek: Arpav, o! Dzięki!
Jest jakaś alternatywa dla zwykłych podków żeby się nie ślizgały ma asfalcie/ betonie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się