Przyczepy do przewozu koni

Rozumiem, że na takim zadupiu jak moje ludzie będą mieli siedzieć na tyłku i nie marudzić... Czyżby planowano nowoczesne przywiązanie chłopa do ziemi?
xxagaxx, Nie dziwi mnie że tak pomyślałaś o mojej informacji na temat formy dysponowania samochodami - źródło: nowelizacja dyrektywy o OZE pod nazwą "Fit for 55" - producent/importer samochodów jest zobowiązany do przestrzegania "czasokresu" użytkowania sprzedawanych pojazdów.
To rzeczywiście brzmi nieprawdopodobnie.
melehowicz, czekam więc na ten zakaz sprzedaży samochodów. A dożyjemy go zakładając że nie umrzemy przedwcześnie? 😉
xxagaxx, Dyrektywa obowiązuje od kwietnia, ale wymaga przepisów wykonawczych. Nie chcę mi się sprawdzać kalendarza , ale obstawiam 2030. Tu się może wszystko zdarzyć bo jest duża obstrukcja i ma być weryfikacja kalendarza coś koło 2026.
Poproszę o polecenie kamery do przyczepy, na początek nie za miliony - mam jednego konia który wszystko sprawdza paszczą i jest ryzyko że kamerkę zdewastuje w sekundę 🙄
Montujecie z przodu czy z tyłu?
Dobra, poradziłam sobie, znalazłam jakąś kamerkę cofania na Allegro za 150 złociszy.
Będzie najpierw do wnętrza a później wyładuje na trapie 😉
Iskra de Baleron, a jaka masz ? Ja też mam z allegro. Jedyny minus ze czasem nie łapie dobrze tego WiFi ale nie jest to uporczywe. Ja mam kamerę prawie pod sufitem wiec kon nie ma jak dosięgnąć.
xxagaxx, jeszcze nie mam, dopiero zamówiłam 😉

Jadzia ma dwa lata, 166cm i wszystko sprawdza paszczą, wszystko...
Jak coś jest za wysoko to stanie dęba i musi dotknąć, czasem wyjdzie jej za mocno i wtedy np wyciąga pilota z peszla XD
Screenshot 2023-06-24 at 18-56-13 Bezprzewodowa kamera cofania WIFI HD 720p ANDROID.png Screenshot 2023-06-24 at 18-56-13 Bezprzewodowa kamera cofania WIFI HD 720p ANDROID.png
Iskra de Baleron, to chyba mamy taką samą. Masz tam napisane na jakiej apce działa?
xxagaxx, darmowa aplikacja iOS/Android „MRT-camera”
Dokładnie ta oferta:
https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowa-kamera-cofania-wifi-hd-720p-android-9564809411
Iskra de Baleron, ja mam na Fcar, ale wygląda mega podobnie. Nie jest to wybitna jakość, ale naprawdę daje rade.
Screenshot_20230206-125515_F-Car.jpg Screenshot_20230206-125515_F-Car.jpg
Ja używam tej z MRT Camera. Czasami się zwiesza, ale ogólnie uważam to za przydatny element i w każdym aucie jak ciągnę to mogę oglądać bo potrzeba tylko tel z aplikacja 🙂
Początkowo miałam nisko ustawiona (zdjecie). Przyszłościowo przerzucam na tył przyczepy jednak
Screenshot_20230305_162616_MRT-Camera.jpg Screenshot_20230305_162616_MRT-Camera.jpg
Hej, szukam godnej polecenia wylewki/ gumy w płynie na podłogę do koniowozu. Znacie coś godnego polecenia?
Proszę o radę, planuje kupić przyczepę. Lepiej kupić przyczepę 2 konną czy jednak pomyśleć nad czymś mniejszym? 2 osie to muszą być obowiązkowo i do przewozu przeważnie 1 konia.
Weź dwójkę. Wstawisz konia, pakę, siano i graty. Wygodniej się prowadzi.
dariakolod, zależy wszystko od twoich priorytetów. 2 konna to wygoda, masz miejsce właśnie na pakę czy siano. Ale zależy co masz do ciągnięcia jakie dmc, ile na haku. Z jedynka da się jezdzic bez etola. Niektórymi dwójkami z dopasowanym samochodem tez ale wtedy już 2 dużych koni legalnie nie zapakujesz. Bezpiecznie raczej tez nie bo samochód będzie za lekki
dariakolod, Weź pod uwagę jaki masz samochód i jak długo będziesz go eksploatować. Może się okazać , że następne auto przyczepy dwukonnej nie będzie mogło ciągnąc, chyba ze kupisz pickupa lub coś podobnie wielkiego (z nowych). W używanych autach jest nieco więcej możliwości.
a jak montujecie kamery w przyczepie? i w którym miejscu najlepiej?
Post został usunięty przez moderatora
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 10:09
Szukam pokrowca na przyczepkę. Przez parę lat z powodzeniem używaliśmy takiego na przyczepki kempingowe, zamiast dedykowanego do końskich przyczep, ale ostatnio nam się porwał i rozważam zakup bardziej dopasowanego, żeby go wiatr nie szargał tak.
anetakajper   Dolata i spółka
04 stycznia 2024 10:11
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 11:04
anetakajper, Masz go? Ile lat mniej więcej wytrzymuje? Nie lata na wietrze za bardzo?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2024 11:11
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 11:58
Aleks, A którą masz? Bo nie szukam tak o, tylko sprawdzonej konkretnej 😉 Takiej, co u kogoś już od lat się spisuje. Bo jak ma mi pożyć rok czy dwa więcej tylko, a kosztować 3x tyle, to podziękuję 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2024 12:05
zembria, nie mam żądnej z tych, tak samo szukam 😉 . Wyboru za dużego nie ma. Widziałam kilka pokrowców podczas wyjazdów, generalnie się za bardzo od siebie nie różnią w sensie materiału (macałam). Powiedziałabym, pokrowiec jak pokrowiec 😉 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 12:07
Aleks, No właśnie, dlatego szukam czegoś konkretnego, co się sprawdzi przez lata. Jak nie znajdę, to już wolę kupić taki sam jak mamy za 1/3 ceny dedykowanego 🤷
zembria koleżanka ma na przyczepe tą od Andesa, jak spadnie śnieg, stopnieje troche i potem znów przymrozi to pokrowiec przymarza do przyczepy na dachu. Koszmar! regularnie zrzucać śnieg z dachu i tak bedziesz musiała bo potem by wyjechać to powodzenia ze ściąganiem.
Nie wiem czy w innych pokrowcach również to występuje, mówię o tym konkretnym
zembria, mam pokrowi z Andes i jestem zadowolona. Dobry stosunek jakości do ceny.
Edit: na zimę pokrowca nie zakładam bo słyszałam że może trzymać wilgoć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 17:35
Piaffallo, Przyczepka używana jest sporadycznie wiec jak będzie trzeba to się śnieg się zgarnie, albo odkuje pokrowiec od dachu 🤣
mindgame, Dzięki za opinię. Długo go masz?
zembria, a z 2 lata, ostatnio dokupiłam pokrowiec na hamulec. Ale w sumie to mało używam tego dużego pokrowca, raczej w lecie żeby przyczepa nie płowiała od słońca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się