PSY

monka, ja polecam sklep https://www.groomershop.pl/
Cierpliwie i uczciwie mi wytłumaczono, że potrzebna mi tylko jedna konkretne szczotka, bo ja chciałam koniecznie dwie na wszelki 😁

Szczotki z naturalnego włosia są przeważnie polecane dla ras krótkowłosych, tak własnie mi tam Pani wytłumaczyła.
Kontaktowałam się przez fb.

majek   zwykle sobie żartuję
10 lipca 2019 14:59
Perlica, na skorzanej obrozy mozna wygrawerowac laserem, nadrukowac, wytloczyc. Wszystko mozna.
Mozna tez przyczepic metalowa `tabliczke`
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 lipca 2019 16:30
Perlica chcesz suplementować szczeniaka ?

(pytam bo mi to przez głowę nie przeszło nigdy :p )  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2019 16:43
Dużym w okresie wzrostu powinno się dawać suple na stawy, ja dyskutowalam z kilkoma osobami i czytałam sporo, zdecydowałam się suplementowac. Moja od 3 miesiąca do roku będzie dostawać suplement. Takie zalecenia hodowcy
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 lipca 2019 16:55
U nas tak samo. Ogólnie wszyscy hodowcy molosów jakich znam tak mówią. Może przy małych lekkich psach nie ma potrzeby, ale przy dużych to jednak według mnie istotne.
Choć moje z racji prowadzenia aktywnego trybu życia a u młodej dodatkowo ze względu na osteochondroze za szczeniaka i inne kontuzje są stale na suplach.
Aktualnie na game dogu ona na fit on ma jeszcze HA od hodowczyni, ale jak skończy też będzie dostawał fita. Wcześniej były  aptoflexy i msm od podkowy.
My też mamy zalecenia od hodowcy - przez miesiąc podawać Pro-kolin oraz dostaliśmy do podawania BreedingLine JuniorOptimal+
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2019 17:03
Ja wcześniej miałam pokusę na stawy, ale zmieniłam na gamę doga i uważam że o niebo lepszy. Ogólnie jak się ma rasę dużą, czyli te stawy mocniej obciążone to warto te kilka stów zainwestować. Miałam też witaminy z tej serii breeding line, jak młoda się pochorowała były jak znalazł
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 lipca 2019 17:39
no molosa nigdy nie miałam, największy był berneńczyk 😀


derby, tak, tak, przy rasach dużych czyli szybkorosnących jest to prewencja po prostu. Takie zalecenia były 20 lat temu i obecnie także widzę, że nic się nie zmieniło, tylko wybór większy  😀


madmaddie ostatnio chyba zachwalałaś Farminę? Dobrze pamiętam?

Co to jest w składzie mąka grochowa? Mąka z grochu?


madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2019 05:06
Nie wiem, czy zachwalałam. Skład ma dobry, ale czeka w kol3jce, bo jeszcze pół pudła Simpsonsa mamy
madmaddie, właśnie sobie wczoraj sobie wczoraj czytałam i nie które mają aż 20 % mąki grochowej, więc w kontekście ostatniego artykułu się zastanawiam czy to aby nie za dużo?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2019 08:08
ja wzięłam taką:
Skład: Świeże mięso z jagnięcia (24%), suszone mięso z jagnięcia (24%), skrobia grochowa, tłuszcz z kurczaka, hydrolizowane białko rybne, suszona dynia (5%), świeże mięso ze śledzia, suszone mięso ze śledzia, suszone całe jaja, olej rybny (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, suszona lucerna, chrząstka z kurczaka (źródło glukozaminy i siarczanu chondroityny), inulina, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdźy (źródło mannanoligosacharydów), suszone borówki (0.5%), suszony szpinak, babka płesznik (0.3%), suszone jabłko, suszona słodka pomarańcza, suszony owoc granatu, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, korzeń kurkumy (0.2%).

jak się dobrze przyjmie to może wezmę tą:
https://petbox.pl/sklep/nd-grain-free-adult-medium-fishorange-farmina/

Ale generalnie chyba będę szła w Eden. Zobaczymy. Ten Simpsons 80/20 sprawdza się super, tylko psa mam żółtego, no i dobrze czasem zmienić (moim zdaniem, wiem, że są różne na ten temat). Farmina jest fajna bo jest dużo opcji. W Edenie byłaby opcja na Country/Fish Cuisine, więc znów tylko dwie, ale zaś karma jest super i bardziej kaloryczna, co ważne, bo jak wyjdzie wszystko ok na badaniu stawów, to chciałabym nieco ją przypakować i też więcej aktywności włączyć. Tak sobie luźno myślę, nie wiadomo co psu podpasuje. Alpha nie spasowała wcale.
madmaddie,  Eden  wygląda ponad przeciętnie składowo,ale bardzo dużo białka to ponoć nie każdemu psu odpowiada?

Przy okazji znalazłam stronę z fajnymi  opisami karm i analizą składów:
http://www.karmopedia.pl/eden-80-20-sucha-karma-dla-psow/

Dlaczego Alpha Spirit nie spasował?
A testowałaś Wiejską Zagrodę?

Edit: A ktoś karmi Purizonem? Też skład niezły, ale w sumie nic nie pobije składu Alpha Spirit półwilgotna ( chyba)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2019 08:55
nie każdemu psu pasuje. Ale każdy jest inny.
Obecna karma ma taki skład analityczny:
białko 38%, tłuszcz 16%, błonnik 3%, popiół 10%, wapń 1.6%, fosfor 1.2%, Omega 6: 2.09% Omega 3: 3.27%

Eden Country Cuisine (Original Cuisine ma za dużo kurczaka):
Białko surowe: 32%, surowe oleje i tłuszcze: 19%, surowe włókna: 3%, surowe popioły: 12%, wilgotność: 8%, omega 6: 3.3%, omega 3: 0.3%, wapń: 2.4%, fosfor: 1,6%.

Farmina to od 34% do 40% białka (mówię o wersji bezzbożowej)

AS nie wiem czemu nie siadła. Po prostu 😉
Perlica, dzięki wielkie, zaraz obczaję sklep  :kwiatek:

To jeszcze jedno pytanie, mój szczeniak chyba nie ogarnia konga. Wczoraj zmieszałam mu suchą karmę z odrobiną pasztetu i nie mógł sobie z tym poradzić. Jaki mogę zrobić najprostszy wkład?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2019 09:01
monka, najlepsze jakieś papki (banan, zmiksowana mokra, pasztet) zamrożone w kongu 😉 wtedy pies może dłuuuugo wylizywać zawartość. Pytanie też, czy masz dobrze dobrany rozmiar, jeśli jest za duży to szczyl nie sięgnie językiem do końca, jeśli za mały to ciężko będzie wciskać jęzor do środka
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2019 09:06
ja dawałam na początku samą mokrą karmę rozmieszaną widelcem, raczej luźno, i trzymałam psu konga, żeby mu się wygodnie wyciągało  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2019 09:07
u nas absolutnym hitem był rozdziabany banan z odrobiną oleju kokosowego i startą marchewką :P
Kochani pomocy, czy ktoś zna, lub może wie gdzie szukać, szelki dla psa ( wielkości mniej więcej wyżła ) z możliwością troczenia bagażu, albo dużymi kieszeniami ( nie takimi na dwa smaczki, ale powiedzmy ok 0,5 litra)?
Niekoniecznie za miliardy...na biegun się nie wybieramy, tyle że jak łazimy cały dzień to niech smarkacz swoje graty targa sam, a nie że ja za nim noszę  😉

I druga sprawa, potrzebna dobra rada nt karmy. Zależy mi na czymś mocno skoncentrowanym, w jak najmniejszej objętości, i żeby nie pęczniało jakoś szaleńczo. Pies młody i bardzo aktywny. Na razie jedziemy na Carnilovie, ale może coś bardziej...?


derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 lipca 2019 11:21
ja jestem na purizonie i nie narzekam 😀

może i alphy nie przebije ale i orijena też nie i pewnie wielu innych- ale ja po alphie mam niesmak jak kiedyś nadziałam się kilka razy na robale w tackach multiproteinowych.


derby, no to nic mi tu nie  napisałaś do tej pory? 😂
A gdzie była ta Alpha kupowana? Robaki tam były w środku żywe? Czy wlazły gdzieś w magazynie?
Raczej procesu pakowania nie przeżyje żaden robak.
Ciekawa historia i wierzę , że można się zrazić, nie mniej ja z przemysłu spożywczego od wielu lat, to podchodzę inaczej niż konsument  😁

Purizon ma niezły skład, ja zakupiłam teraz na próbę 2 smaki suchego dla kotów i zobaczymy.

Zwariuję z tymi karmami , ale postanowiłam że w wolnej chwili usiąde i zrobię tabelkę porównanwczą w excell odnośnie składu /ceny itp. kilku polecanych karm i ciekawe co mi wyjdzie. Jak ktoś będzie chętny to się podzielę ;-)

Nie ukrywam, że też czytuję grupę Barfową zarówno psy i koty, ale mam pewne obawy jednak co do tego, że nie znajde świeżego mięsa, a mięso z hipermarketu .... to chyba już lepiej karmić dobrą karmą.
macbeth, gdzieś tam wspominałam, będzie stafficzek  😍
warta2009, czyli taki średniowielki mięśniak 😀
warta2009, ale Staffik czy zwyky , a napisałaś jako zdrobnienie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2019 14:22
Staffik to chyba zdrobnienie konkretnie dotyczące Staffordshire Bull Terrier? 🙂
Miałam na myśli czy to Staffordshire bull terrier (staffik) czy AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2019 14:50
American Staffordshire terrier to Amstaff 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 lipca 2019 16:39
były martwe, ale raz się ruszało.... a feee


kupowałam na allegro, mi marzy się barf, ale niestety nie mam takiej możliwości- chyba, że będę zarabiać tylko na mięcho psuu
derby, ruszające się weszły z zewnętrz, a z allegro nie znamy dostawcy.

Ja cały czas zastanawiam się nad Barfem, szczerze to nie zastanawiałam się nad kosztami, bo myślałam że to jest tańsze w przeliczeniu?
A ile wychodzi ci karma a ile Barf?
Zresztą będą to też liczyć całościowo i osobno : 3 koty plus pies.

Czy długie mlaskanie się i oblizywanie po jedzeniu może być niepokojącym objawem czegoś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się