kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

z mojej wiedzy to pozostalosci po piatym palcu. jak pomacasz pecine od spodu to wymacasz taka wlasnie twarda ostroge.

korsik - a moj mleczka pamietal ze gubil jak mial... niecale 5 lat.
Ostroga to naturalna opuszka konia tak samo jak kasztan, czy opuszki u psa.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
15 czerwca 2009 21:05
Gracja nie ma właśnie reguły, które koń będzie wolał. Wędzidło pełne jest stabilniejsze w pysku, a puste jest lekkie ale dużo mniej stabilne w pysku. Naprawdę nie ma reguły, które lepiej się sprawdza generalnie.


Dzięki ,
Chyba postawię na pełne skoro leży stabilniej w pysku, tak chyba lepiej dla konia.
Czy w typowej jeździe rekreacyjnej - czyli wożenie tyłka (głównie wypady w teren) lepiej galopować w pełnym  czy w półsiadzie?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 czerwca 2009 21:50
czy ma ktoś zdjęcia porównawcze z ustępowań od łydki w kłusie a ciągami w kłusie? :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
15 czerwca 2009 21:55
quebon- wskazane jest to, co wychodzi ci lepiej- bo mniej konia poobijasz  😉
ushia   It's a kind o'magic
15 czerwca 2009 22:02
w wypadach terenowych to prefrowalabym polsiad

strucelka - nie mam, ale to latwo stwierdzic - w ustepowaniu kon jest prosty, ewentualnie tyci-tyci patrzy w strone przeciwna ruchowi, a w ciagu kon jest wygiety w kierunku ruchu
czyli jak kon jest zgiety w prawo i przesuwa sie w prawo to jest ciag, a jak leb lekko w lewo a przesuwa sie w prawo to ustepowanie
i jak patrze na konia w ciagu, to mam wrazenie ze ruch zaczyna sie zadem a w ustepowaniu zaczynaja lopatki - ale to juz moje osobiste "widzimisie" 😉

a schemat ruchu w roznych taki wygibasach wstawiala w tym watku halo, za co jej "dzwieczna" jestem nieodmiennie  :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 czerwca 2009 23:25
czy ma ktoś zdjęcia porównawcze z ustępowań od łydki w kłusie a ciągami w kłusie? :kwiatek:

Koniczka wklejała w tym watku takie fotki, poszukaj.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 czerwca 2009 10:51
Nie, w ustępowaniu koń jest prosty, w ciągu zgięty.
Ustępowanie:

Ciąg:



więc im mniej zgięcia w ustępowaniu tym lepiej? 😡 dopiero z Likierem odkrywamy tajniki czarnej magii 😎
a jak to jest z nogami?
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 czerwca 2009 11:02
ale co z nogami??

co do zgięcia - na czworoboku w ustępowaniu koń powinien być prosty w kłodzie i szyi. treningowo takie ćwiczenie niewiele wnosi, więc ustepowania często robi się z koniem prostym w kłodzie, ale z lekko zgiętą szyją przeciwnie do kierunku ruchu w ustępowaniu.

zgięcie jest w ciągu. i jak widac na fotkach Koniczki i z jej opisów (popatrz w postach w "okolicy" tego ze zdjęciami) wydaje mi sie, ze jasno wynika, ze ciąg i ustepowanie różnią się właśnie zgięciem i jego brakiem.


...internetowy kurs jazdy konnej 😤


edit
jest cały jeden wątek poswięcony wyłącznie ustępowaniu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5598.0.html
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 czerwca 2009 11:05
Caroline - dziękować :kwiatek: i już mnie nie ma 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
16 czerwca 2009 12:49
Zastanawiam sie nad dwoma wędzidłami które połączenia metali jest  lepsze dla konia?
http://pasi-konik.pl/pl,product,397612,hkm,wedzidlo,oliwkowe,podwojnie,lamane,argentan.html

i

http://amigo.super.sklep.pl/sklep/product_info.php?cPath=10_72&products_id=1153
oczywiście czysto teoretycznie, ale jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie.
Proszę więc o poradę.
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 czerwca 2009 12:55
które połączenia metali jest  lepsze dla konia?
jest tylko jedna odpowiedź: to które DANY koń WOLI.
metoda: prób i błędów.

😎
dokladnie, kazdy kon woli co innego. moj np auriganu nie przyjmuje, woli polaczenie z miedzia, dlatego ja bym wziela to drugie 🙂 (wlasnie na takim jezdze)
Mam pytanie. Czy ktoś z Was używał bądź wie w jaki sposób pod siodłem utrzymuje się ten ochraniacz ?
http://trok.pl/product_info.php?cPath=94_122_151&products_id=177



Jestem tu nowa więc liczę na wyrozumiałość.
Z góry dziękuje. ;*
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 czerwca 2009 14:22
tonieja, nie wiem, jak to działa i w którym miejscu pod siodłem ma leżeć. Ale z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej koński kłąb chroni duża wolna przestrzeń między nim a siodłem  😉
Czym dezynfekujecie stajnie oprócz wapna ?? Są jakieś inne skuteczne środki ??
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 czerwca 2009 15:44
tonieja tamta podkładka niestety nie jest dobra. Kiedyś używałam takiej i szybko się ugniotła. Teraz używam tę http://pasi-konik.pl/pl,product,474624,acavallo,anatomiczny,zel,pod,siodlo.html i jestem bardzo zadowolona, podnosi przód siodła do góry i tworzy naturalną przestrzeń pomiędzy kłębem a przednim łękiem. W zasadzie to najbardziej jest zadowolony koń, na którego jej używam. Dodam tylko, że koń jest mocno wykłębiony.
Dzieki 🙂  :kwiatek:
W jednym z tematów padło stwierdzenie, ze koń dobrze pracuje łopatkami i kłębem. Jest mi ktoś w stanie to wyjaśnić, a najlepiej z jakimiś zdjęciami?  :kwiatek: :kwiatek:
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
18 czerwca 2009 21:22
Czy pod rajdówkę wchodzi zwykły czaprak? (wszechstronny full)
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 czerwca 2009 21:23
Niewidzialna, tak
jak uwypuklić plecki u konia?
jakie cwiczenie i zabiegi polecacie?

(dodam że konio jeszcze dość młody)
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 czerwca 2009 13:45
jak uwypuklić plecki u konia?
jakie cwiczenie i zabiegi polecacie?

(dodam że konio jeszcze dość młody)

głównie polecane są jazda do dołu, jazda po pagórkach i lektura: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1042.0.html 😉
ew. moge ddać, ze jeszcze ćwiczenia rozciągające i ćwiczenie "koci grzbiet" (do wyszukania samodzielnie wyszukiwarką lub poczytania w ksiązkach o masażu i strzeczingu koni 😉)
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 czerwca 2009 13:46
W jednym z tematów padło stwierdzenie, ze koń dobrze pracuje łopatkami i kłębem. Jest mi ktoś w stanie to wyjaśnić, a najlepiej z jakimiś zdjęciami?  :kwiatek: :kwiatek:



podbijam
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
22 czerwca 2009 14:01
chyba grzbietem a nie kłębem? 😉
ogólnie mówiąc koń jest rozluźniony, grzbiet zaokrąglony, ma się wrażenie jego "wybrzuszenia", siedzenia w najwyższym jego punkcie, łopatki swobodnie pracujące. chody są miękkie, przyjemnie się siedzi.
żeby to poczuć a wczesniej własnodupnie rozluźnić konia potrzebne jest wiele dupogodzin...
Niejasno podejrzewam, że ten nieszczęsny kłąb to moje niefortunne określenie  😡 Bo kłębem koń pracować nie może  😁 Jeśli to faktycznie ja narozrabiałam - to przepraszam - chodziło o skoki, że kłąb idzie wysoko - bardzo ważna składowa baskilu.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 czerwca 2009 19:20
Uff, jak ja się cieszę, że koń nie może pracować kłębem. Zobaczyłam to pytanie hbc i wystraszyłam się, że całe życie żyłam w nieświadomości  😉
No to na jedno pytanie dostałam odpowiedź, teraz następne  🤣

ktos mnie uświadomi co to za wędzidło, bo pierwszy raz coś takiego widze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się