Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Lusia722 jak Ci się sprawdza ta maska? mam szmapon z tej serii i jest calkiem spoko, a jak maska?
efeemeryda, dzięki, lecę dzisiaj po niego XD
Ten szanpom dla dzieci z Lidla jest w stałej ofercie?


Tak 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2018 02:14
faith w przypadku moich włosów znakomicie 🙂
Czy moje włosy chcą mi coś ważnego przekazać, skoro zaraz po myciu są napuszone przez kilka godzin, a później lub wręcz następnego dnia wyglądają ładnie, gładko i (w miarę na tyle mogą w obecnej kondycji :hihi🙂 zdrowo?

Gillian   four letter word
04 września 2018 14:42
Z ciekawości sprawdziłam i okazuje się, że mam ten dzieciowy szampon w domu. Kupiłam jakiś czas temu. Niestety dla mnie totalna porażka. Włosy suche przy głowie, końce też, musiałam bardzo długo trzymać odżywkę aby rozczesać. Mega szybko się przetłuszczały. No i wypadały przy myciu garściami 🙁
ankers ja mam tak samo i niesamowicie denerwuje mnie to puszenie, a nie potrafię suszyć włosów na szczotce żeby je wygładzic.
Możecie polecić coś w sprayu do ułatwienia sobie rozczesywania? Najlepiej żeby było dostępne w Rossmannie lub Kosmyku bo te drogerie mam w pobliżu.
Kaarina mam tak samo tzn nawwet nie tyle puszczenie co odstające krótsze włosy nie wiem czy to baby hair czy połamane (jesli tak to szkooda mi bardzo i nie mam pojęcia od czego🙁((). Tak doraźnie radze sobie serum do zabezpieczania koncowek jak trochę na dłoniach to przeczesiuję włosy palcami, ew. glisskur w sprayu psikam na szczotkę i przczesuję. Akurat mi się kończy i wczoraj na promocji kupiłam jakoś za 8zł z całkiem niezłym składem jak na drogeryjną mgiełkę, ma duzo olejów o ten.

Po wakacjach biorę się za akcję regenerację bo niestety nie byłī oszczędzane przez warunki atmosferyczne i częste spinanie. Kupiłam Vitapil, zamierzam przetestować polecany przez Was Floresan gorący okład i wcierkę Banfi chyba, że polecacie jakąś inną na porost? I coś mnie wzięło na naturalny kolor zobaczymy jak długo wytrzymam ale póki co nie farbuję i chcę spróbować casię.
Właśnie myślałam o tej odżywce i chyba się skuszę skoro na promocji.
Nie obciąża włosów?

Ja mam jakoś teraz taki koszmarny problem z rozczesywaniem, żadne odżywki czy maski nie powodują gładkości;( Oczywiście mówię o takich bez tony chemii w składzie.
Dopiero raz użyłam tak na próbę, ja mam dość cienkie i łatwe do obciążenia więć nie psikam na włosy tylko właśnie na szcotkę i wtedy mi sies uper rozczesują i wygłdzają.

ech tak patrzę na te moje włosy i odstają krótsze w warkoczu dopiero teraz je zauwazyłam, ale koncowki mają normalne, nierozdwojone wydają się zdrowe może to faktycznie babyhair mi urosły do długości w jakiej są troche denerwujące, oby
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2018 17:58
Kaarina a co stosujesz? I w jakiej kolejności? I co używasz na suche włosy?
Koniecznie podawajcie jakich kosmetyków używacie, bo to ułatwi pomoc.
Magdzior a co dokładnie chcesz regenerować? Za suche są czy jak?
Floresan gorący okład jest super, u mnie robi mega sypkie włosy.
Ostatnio pojawiła się nowa seria Fructis Hair Food i mam bananową tak obłędnie pachniała, ze nie mogłam sobie darować.
Skład naprawdę spoko 98% składników pochodzenia naturalnego jest kilka wersji.
lusia722 Tak po prostu chcę o nie znowu lepiej zadbać bo przez 2 miesiące byłam na wyjeździe z jednym szamponem i odżywką w kraju gdzie non stop wiało i mogło to im dać się trochę we znaki. Chcę zmniejszyć wypadanie i przyspieszyć porost żeby w końcu się te krótsze zrównały.
Chciałabym też bardziej świadomie zadbać o rownowagę PEH bo póki co to tak na oko zmieniałam sobie odżywki raz ta, innym razem inna nie zastanawiając się jakiej w danym momencie potrzeba.

Oglądam swoje stare zdjęcia bo byłam ciekawa jak wyglądały kiedyś i.. zawsze mam włosy tej długości! Tzn zawsze przy tej długości albo stwierdzałam, że czas na zmianę i obcinałam na super krótko albo byłī tak zniszczone że ciachałam 'koncówki' czyli pół włosów postawiłam sobie więc wyzwanie, że próbuję zapuścić.

Takie zdjęcie zrobiłam ostatnio, komórkowa jakość ale widać te sterczące 'cos', które mnie zastanariają czy to zniszczenia mechaniczne czy baby:


Ja się stęskniłam za moim bananowym kallosem więc obecnie go nadużywam po powrocie 😁



Zmieniając temast stosuje któraś z Was metodę Curly Girl? Chcę siostrę zarazić włosomaniactwem, jest na etapie zapuszczania włosów od zawsze miała podatne, zawsze z nimi walczyła i tak właśnie zaczynam czytać, że możeby powalczyć u niej o jakieś ala loczki.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2018 22:55
A co do tej pory używałaś?
Tradycyjnie polecam maskę toskańską z PO, serię rokitnikową z Siberica Oblepika i serię laminującą z EO Laboratorie.
Zmieniając temast stosuje któraś z Was metodę Curly Girl? Chcę siostrę zarazić włosomaniactwem, jest na etapie zapuszczania włosów od zawsze miała podatne, zawsze z nimi walczyła i tak właśnie zaczynam czytać, że możeby powalczyć u niej o jakieś ala loczki.


Przyłączam się do pytania. Ostatnio trafiłam na jej bloga i metamorfoza jest naprawdę imponująca, ale ilość "pracy" i kosmetyków trochę przytłacza...
lusia722 Właśnie ta maska laminująca też zwróciła moją uwagę tylko nie chcę wszystkiego na raz bo zwariuję;d ale jest na liście do spróbowania. Teraz tak trochę chaotycznie wszytko stosujębo chcę podokańczać.

Z odżywek mam:
- kallos bananowy
- babuszka agafia balsam z cedrowym propolisem - taki delikatny jak dla mnie, na co dzien uzywam jak  nie mam pomysłu
- biovax jaśmin i mleko kokosowe - używam raz na kilka myc bo ma proteiny
- kończę Isanę blond taka w złotej tubce skład chyba sredni

Isana oil z arganowym do zabezpieczania koncowek.

lusia Jak zmieniasz odżywki bo mnie to przeraża która emolienowa, ktora humektantowa itd, czy po prostu stosując zróżnicowane nie trzeba się tym martwić bo w kazdj jest wszystkiego po trochu?

Achaja No właśnie jak wrócę do domu bedę miałą trochęc asu to mam plan wziąć się za siotry włosy i zobaczymy, tak szukałam jak budżetowo zacząć żeby w ogóle zobaczyć czy warto. I mam zamiar kupic kallosa color do mycia i jako baze pod odżywki, odżywki w saszetkach cien z lidla i glutek lniany jako stylizator na początek do sprawdzenia powinno wystarczyć.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 września 2018 08:21
Magdzior te z EO Laboratorie mają na ogół bardzo fajnie wyważony skład i równowaga PEH jest tam zachowana, więc są bezpieczne.
Te z Planeta Organica też nigdy mi krzywdy nie zrobiły i zawsze jeśli coś się dzieje nie tak z włosami to wracam do toskańskiej na kilka użyć.

Kallosów nie lubię, nawet u kucyka Księcia się nie sprawdzają. Kupiłam ostatnio w Biedronce dla niego Blueberry i Multivitamin, pierwsza nie jest taka tragiczna, ale no szału nie ma. Natomiast druga jest tak masakryczna, że nawet u konia na ogon nie polecam, bo za mocno obciąża i skleja. Miałam szampony i maski z tej serii banan, aloes, wiśnia, kreatin, latte i wszystkie u mnie i dla mnie do bani.

Isana z tej serii złota była spoko.
O, no widzisz a ja w sumię lubię kallosy, mają w miarę prosty skład więc wiem co w nich jest i czego się po jakim spodziewać no i ostatnio sobie je też tuninguję a to kropelką oleju, a to skrobią ziemniaczaną więc z racji ceny nie szkoda ich do takich eksperymentów. Ale wiadomo to raczej takie koło zapasowe a oprócz chcę się w jakieś bogatsze zaopatrzyć maski. Moje włosy dość łatwo obciążyć więc w kallosach pasuje mi to, że nawet jak sobie posiedzę z nim dłużej to nie ma pogorszenia jesli chodzi o przyklap.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 września 2018 14:07
Magdzior do tych masek i szamponów robiłam sporo podejść i chyba nie są mi pisane 😵
A szkoda, bo cena i dostępność fajna.
Teraz chyba skuszę się na Tajską z PO, dokupię kilka rzeczy z Florasanu i obowiązkowo zestaw z EO

lusia722 stosowałam szampon z Babuszki Agafii - różne wersje, najlepsza była zielona. Do tego co któreś mycie jakiś szampon typu Elseve itp, coś z SLS na pewno, po myciu odżywka wymiennie:
-drożdżowa b. Agafii
-toskańska PO
-aloesowa dr Sante
-isana do blond włosów
Obecnie szampon z Babuszki mi się skończył i wymiennie myję aloesowym Garnierem (ten nowy Hydra Bomb), dr Sante Keratin. Dostałam też z AVONU do blond włosów z odzywką w zestawie więc zapewne zużyję jakoś oraz zakupiłam polecany szampon z Lidla, ale jeszcze nie użyłam.
Po myciu na końcówki stosuję serum przeciw rozdwajaniu/suchości, teraz mam jakieś no name na wykończeniu i kupiłam jedwab z CHI w zastępstwie oraz psikam włosy ochroną termo przed suszeniem.
I tyle.
Po farbowaniu ostatnim zaczęły mi się znowu przetłuszczać włosy u nasady już po 2 dniach, wcześniej wytrzymywały 3-4 dni. Więc obstawiam, że je przesuszyło farbą rozjaśniającą.
Ogólnie rzecz biorąc włosy takie właśnie jak pokazała Magdzior mam zawsze. Jedynie po wyjściu od fryzjera są idealnie gładkie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 września 2018 21:21
Kaarina brzmi to dość sensownie, ale ja do oczyszczania polecałabym do coś o prostszym składzie.
Na co dzień spróbowałabym czegoś w stylu Le Cafe de Beaute lub EO keratynowy
Szampony dr Sante chyba mają SLS, przynajmniej Aloes ma.

Toskańska jest super, warto też inne z tej serii.
Mam pewien problem. Odkąd zafarbowałam włosy (wybielacz), po umyciu one strasznie mi się placza, nie ma mozliwosci rozczesania bez wyrwania pol tony klakow. Czasami uzywam tego I mi calkiem pomaga, ale mimo wszystko wyrywam sporo wlosa:

https://www.johnfrieda.com/en-UK/products/frizz-ease/daily-miracle-leave-in-conditioner/

Czy macie jakis sposob, zeby wlosy po umyciu nie formowaly koltuna? help  🙁 😕
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 września 2018 21:51
ikarina rozczesuj przed myciem i delikatnie myj, nie pocieraj.
Stosować możesz też serum po myciu, odżywkę w sprayu.
lusia722, uzywam serum, o takiego:

https://www.johnfrieda.com/en-UK/products/frizz-ease/miraculous-recovery-serum/

Kurcze, faktycznie pomysle nad tym, zeby nie szalec pod tym przysznicem 😉
ikarina, mi się robił straszny kołtun jak używałam zbyt mocnego strumienia pod prysznicem. Płukały się szybciej ale były nie do rozczesania. Teraz po pierwsze czeszę dokładnie przed myciem, myję stosunkowo delikatnie i płukam najdelikatniejszym strumieniem wody. Jest milion razy lepiej. Dodatkowo rozczesuję je dopiero po odżywce.
O widzicie, nie wpadłam na to, że strumień wody ma znaczenie! Zawsze płuczę przy dość mocnym, bo mam tyyyle włosów, że trwa to i tak wieki, żeby je dopłukać ze wszystkiego.
Dzięki lusia722. Jak zużyję chociaż jeden szampon z tych co mam, to kupię któryś z tych poleconych. Obecnie nie mieszczą mi się w szafce wszystkie kosmetyki.... rozważam zrobienie dodatkowej szafki na zamówienie  😁
Gillian   four letter word
11 września 2018 20:07
Mam od dziś nowego top top ulubieńca, jestem tak zachwycona, że najchętniej poszłabym umyć łeb drugi raz  😍 Złote mydło miodowo-rokitnikowe z Fitocosmetics  💘 kosztuje jakieś grosze, jest MEGA wydajne - na moje włosy przed łopatki starcza dosłownie kapeczka i cudnie się pieni, włosy delikatnie skrzypią ale skalp super spokojny, nic nie swędzi  😍  do tego pachnie miodem  😍
Trochę zrypałam bo zamiast toskańskiej maski kupiłam marokańską ale trudno. Włosy są cudnie miękkie, rozczesały się rewelacyjnie łatwo. Brakuje mi dociążenia ale ogólnie zajebiocha  😜
Ja wzielam na probe arjuwedyjska, no i standardowo balsam rokitnik laminujacy i drozdzowa agafii.

Gillian - wow zaciekawiłaś mnie, muszę wypróbowac!
Bischa   TAFC Polska :)
13 września 2018 23:05
Znacie może jakieś sposoby, jak najbardziej naturalne żeby rozczesać/pozbyć się kołtuna? Czasem mi się robi taki niewielki, rozczesywanie sama szczotką trwa wieki a rzadko mam na to czas, a do tego bardzo wrażliwa skóra głowy tego nie ułatwia. A zawsze robi się w połowie długości włosów i obcinanie go nie wchodzi w grę- nie lubię siebie w krótkich włosach+pracując w gastro musze mieć związane włosy jesli nie są krótkie.
Bischa rozplątywać palcami 🙂 Swego czasu się tym interesowałam bo po rozjaśnianiu miałam wiecznie kołuny w obrębie gumki, a po warkoczu był dramat. Rozważałam nawet zakup preparatu "odkołtuniającego" dla dzieci  😜 Zmieniłam odzywki, trochę czasu upłynęło i teraz problemu większego nie mam.
Swoją drogą ktoś tu polecał odżywkę Cameleo Anti-Damage HairMask (Delia) - jest świetna 🙂 Dzięki!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się