żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Pytanie tylko, czy masz aż tak za szerokie siodło, bo futro plus żel bardzo mocno je zwęży.


Czy powinnam się tym interesować jeśli koń jeździ i tak z futerkiem pod siodłem + żelem w kieszonce czapraka?
Ten żelek z fouganzy jest zdecydowanie cieńszy. Ale za to futro podobno naturalne.
dar, przy takiej ilości podkładek można na tyle zwęzić siodło, że się koniowi zrobi krzywdę, zatem tak... raczej powinnaś się tym zainteresować.
Jeśli koń chodził cały czas w siodle z żelem wewnątrz czapraka i jeszcze futro do tego, to być może ma takie siodło, które z tym całym zestawem pasuje. Ale ja bym na Twoim miejscu sprawdziła, czy faktycznie potrzeba mu aż takiego zwężania siodła. Po prostu sprawdź, jak siodło leży bez niczego, na gołym koniu, potem z samym żelem itd. zanim kupisz nowy żelfuter (to coś z Decathlonu 😉 ). Generalnie dobrze się co jakiś czas zainteresować, czy siodło w którym koń chodzi dobrze leży. Tak z... kilka razy w miesiącu 🙂
No nic, dziękuję dziewczyny za podpowiedzi, zapytam trener co o tym sądzi jeszcze a i tak to temat raczej na przyszłość.
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2016 07:30
Help!
Poratuje ktoś zdjęciami mattesa M i S pod siodłem 16.5?
Ew. która nie będzie wystawać z tyłu na kilometr?
Mój mózg krwawi na widok za bardzo wystających podkładek i nie wiem na jaki rozmiar polować  🙇
Moon Podkładka S jest malutka. Ma długości całkowitej 47cm, co daje 37cm pomiędzy obszyciami z futra.
Mka ma 52cm i 42cm pomiędzy obszyciami. Najlepiej zmierz sobie siodło pod spodem jaką ma długość paneli. Od miejsca gdzie jest gwóźdź trzymający okucie przedniego łęku, do końca poduszki/ panela. Dodaj sobie minimum 6cm i wtedy wyjdzie jaki powinnaś mieć rozmiar podkładki. 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2016 07:16
Dorcysia, dziękuję! <3
Tak czytam teraz i widzę że napisałam źle długość podkładki M. Ma 54cm ale jak chcesz, to Ci zrobią każdą długość 🙂
Skoro już o rozmiarze Mattesa - czy komuś się może skurczył po praniu w zimnej wodzie? To możliwe? Mam M-kę VS, siodło ujeżdżeniowe 17" (małe) i leży na rancie, ok. 1,5-2 cm z przodu i z tyłu.
lillid Skóra może się skurczyć, raczej nie w praniu w zimnej wodzie ale np. podczas suszenia na słońcu. Skoro masz VSM pod siodło dr to może być krótka. Siodła ujeżdżeniowe mają dość długie panele i pod większość pasują podkładki w rozmiarze L
Drocysia ok, w sumie zmierzę i zobaczę, czy faktycznie się ta przestrzeń między rantami się skurczyła. Agresywnych metod suszenia nie stosowałam 😉
Heh, to ja moją chyba na sloncu podsusze 🙂

Jak prac futro (w czym)? Moje polezalo cale wakacje i wyciagnelam ostatnio i jest bardzo przykurzone.  Deszcz mnie zlapal ostatnio i na przodzie zrobila się mokra wloszka. Po praniu czesac na sucho, na mokro?
Za wszystkie opinie poparte doswiadczeniem dziękuję.
Na sucho efekt czesania jest bardzo dobry.
marysia550 Czesać najlepiej na sucho. Ja używam szczotki z igiełkami dla psów a piorę w Melpie albo w detergencie do wełny.
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/TORPOL-Magnetyczna-podkladka-pod-siodlo-Nelson/2867

Polecacie taką podkładkę? 😀 póki co koń chodzi w zwykłej, ze sztucznym futerkiem,ale jest bardzo delikatny, ma dopasowane siodło, boję się jedynie o to, czy ta podkładka nie zwęzi go za bardzo? I wiecie może jaką ma długość w cm?^^
Czy istnieją podkładki podnoszące całe siodło pozostawiając wolny kanał na kręgosłup ? Koń mi się rozbudował, siodło zrobiło się za wąskie, więc chcę poszerzyć. Koń ma jednak mocno wystający kłąb i boję się, że siodło będzie go obcierać. Może ktoś ma inny pomysł jak inaczej problem rozwiązać ?  👀
Dziewczyny pomóżcie! 😀
Szukam żelu pod siodło, w miarę cienkiego ( mam podkładkę futerkową ale po dopasowaniu siodła do konia jakoś średnio mi się podoba jak to wszystko razem leży, pożyczyłam żel od koleżanki i efekt mi się bardzo spodobał)
Moje pytanie brzmi: czy ktoś ma ten żel z horze, cena jest fajna, widziałam go na żywo i się waham czy go kupić
https://dobry-kon.pl/dla-konia/czapraki-i-podk-adki/ele-futerka-podk-adki/horze-podk-adka-elowa.html


czy może lepiej taki: (tutaj nie podają firmy ale wygląda całkiem jak acavallo)
[[a]]http://koniomania.pl/dla-konia/siod%C5%82a-i-osprz%C4%99t/podk%C5%82adki-i-%C5%BCele/terapeutyczny-%C5%BCel-pod-siod%C5%82o-detail.html[[a]]


ten drugi jakoś bardziej do mnie przemawia, ale z drugiej strony po co przepłacać jeśli różnica jest np żadna 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
21 listopada 2016 20:57
Potrzebuję podkładki korekcyjnej, bo mój koń zmienia się jak w kalejdoskopie odkąd poszedł do roboty... Na mattesa niestety mnie nie stać 🙁 czy użytkuje ktoś poniższe podkładki i mógłby podzielić się spostrzeżeniami? Jak z ich żywotnością? Mogę poprosić o zdjęcia pod siodłem?  :kwiatek:
I czy wkładki w podkładce z pierwszego linku nie przesuwają się z powodu braku podziału na kieszenie? Wiem, że same podkładki były wielokrotnie w tym wątku polecane, ale czy zdecydował się ktoś z Was na korekcyjną?

http://allegro.pl/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-futro-medyczne-hit-i6601415969.html

https://animalia.pl/york-podkladka-korygujaca-z-futrem-owczym-z-wkladkami/szczegoly/24334/
A skoro już o Par Force'ach mowa. Czy gdyby ktoś już robił zdjęcie tej podkładki dla Latent, to mógłby również zmierzyć jej długość i szerokość pomiędzy futerkami? : ) W ogłoszeniu podana jest tylko długość całkowita. Byłabym dźwięczna. : )
Ja robiłam u nich dokładnie na miare w kształcie cebulki z dodatkowymi piankami do wypełnienia. W końcu nie mialam problemu na zawodach ze podkadka wyjedzie albo ja wciagnie.. jak drugą robiłam zwykłą pod normalne siodło to też poprosiłam o krótszą z kanałem na kregoslupie i z wąskim rantem. I jestem zadowolona chociaż kon długo nie polazil - mamy 2016 rok pod znakiem różnego leczenia i wyjazdow :/
Ja mam z kieszenia, ale nie dzieloną i wkladam sobie korekte z docietej karimaty. Poniewaz korekta, jak mnie interesowała byla nieduża (wielkość) tez balam sie, ze bedzie mi sie ruszala, wiec przykleilam ja sobie taśma dwustronną wewnątrz.

Chciałabym zasięgnąć opini,kogoś kto dobrze zna się na podkladkach i konskim kręgosłupie.. czytałam wypowiedź jednej osoby,że podkładka z futerkiem bez przerwy w futrze na linię grzbietu może mieć negatywny wpływ na kręgosłup konia?
Chodzi mi dokładnie o te podkładki że zdjęcia,które mają dość dobre opinię pod względem jakości i wykonania, zastanawiam się czy używając 1-2 razy w tyg jest sens inwestować w mattesa,czy ta opcja zakupu tej z allegro byłaby ekonomiczna ale też bez szkody dla konia.

Proszę o poradę :kwiatek:

Za duża fotka.
alexiss,  ile razy jest mowa o tych podkladkach, tyle razy mozna przeczytac, ze szyją również z kanalem na kręgosłup.
Gniadata   my own true love
23 listopada 2016 11:04
alexiss wpisz w szukajkę parforce, o tych podkładkach już dużo tu było 😉 na życzenie uszyją Ci podkładkę z kanałem, od siebie mogę zdecydowanie polecić
Przepraszam, faktycznie był ten wątek... 😡

Czyli nie ma większego znaczenia dla konia czy to z kanałem,czy bez? Bo wkoncu żele np nie mają i konie zyja 🤔
Jak Cie to tak niepokoi to uszyj z kanałem.
Dziewczyny! Pomóżcie proszę,
Mam zbyt wąskie siodło z przodu, czym mogę je skorygować, aby na razie nie kupować nowego dopasowanego pod konia?

Koń 3 lata, nie ma sensu (chyba) robić teraz dla niego siodła bo dopiero się będzie kształtował i zmieniał. Poza tym siodło jest na 2 konie i na drugiego pasuje idealnie... Nie stać mnie w tej chwili na zmianę sprzętu 🙁
Czy zwykły Mattes jest w stanie pomóc?
jagoga, czy jak masz za małe buty i założysz dodatkowo grube skarpety, to ci coś pomoże?
Jeśli siodło jest za wąskie, to jest za wąskie i już. Nie da się tego poprawić inaczej niż poszerzeniem łęku albo zmianą siodła na szersze.  👿
Właśnie niestety tak myślałam... Czyli nie ma żadnej możliwości na "cudowną korekcję wąskiego siodła poza zmianą siodła"?  😕
Można jeszcze zmienić konia na innego, który będzie pasował do siodła 😉
Na poważnie to nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się