Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

xequus Wiesz, "Real horse weigh a ton"  😉  Po prawdzie to przypadek, ale fajnie się złożyło  🙂 Co do fotek, to nie moje konie, tylko pensjonatowe, więc muszę się spytać o pozwoleństwo na wrzutkę zdjęć a poza tym nie za bardzo mam teraz czas. Jak dostanę pozwoleństwo i znajdę chwilkę, to na pewno wrzucę fotki  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 stycznia 2016 18:03
Duże jest piękne! W ogóle zauważyłam, że coraz więcej wielkokoni się zdarza spotkać 🙂 jak kiedyś w stajni był co najwyżej mój jeden tak teraz  gdzie nie jadę tam takich misiaków jest kilka 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 stycznia 2016 18:30
Mój miał nie być wielkokoniem, miał mieć 165 i tyle ale on postanowił inaczej  😵.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 lutego 2016 09:02
Co słychać u wielkokoni 🙂 ?

Ja rozpływam się ze szczęścia, przenieśliśmy się do stajni, o której wspominałam niedawno  😍 tfu! tfu! nie zapeszając, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. I pomyśleć, że serio myślałam, że koń idzie już na łąki... A teraz mam cichutką nadzieję, że w tym roku zobaczycie nas znowu na jakimś czworoboku  😡 ale aż boję się mówić głośno, żeby nie zapeszyć

Trzymamy kciuki za wszystkie wielkokonie! Zdrowia i wytrwałości  :kwiatek:





Dzielny wielkokoń ogarnął nawet chodzenie w karuzeli  😅



xequus super wieści 🙂

My sobie rośniemy 🙂 Za 2 miesiące Młody kończy 2 lata i obstawiam, że dobije do 170 cm, bo teraz ma tyle w zadzie, ale kłąb jeszcze jest nieco niżej. Mój zachwyt nad tym koniem nie maleje 😉








Również pozdrawiamy wszystkie wielkokonie 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 lutego 2016 09:34
Jest piękny! Te 4 skarpety  😍  A co to za opatrunek na przedniej nodze?
xequus a taką "ozdóbkę" sobie nosimy od grudnia. Rozwaliło sobie dziecko nogę wsadzając ją pod drzwi boksu... niby już było prawie zagojone, ale jak widać prawie, no i flegmona się zrobiła. Teraz już ustąpiła, ale dalej się zawijamy. Mam nadzieję, że nie ma żadnego odprysku :/ ale czeka nas jeszcze rtg.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 lutego 2016 10:14
O kurczę, niech wraca szybko do zdrowia! Ja się zawsze strasznie boję flegmony przy ranach. Znam kilka poważnych przypadków z tym cholerstwem  😤 najważniejsze, że zeszło, oby teraz do przodu.
xequus Same super wieści!!!!  Wracajcie na czworoboki !!! Widać wielki dobrze się czuje w nowej stajni 🙂
Sivens piękny młodziak, ciekawe jaki wysoki będzie  😍 Zdrówka dla młodego!!!

My w ostatni dzień grudnia zmieniliśmy stajnie. W  końcu czuje, że żyje i mam ogromną chęć do jazdy, pracy z koniem....
Konisko ma się super, ma najlepszą opiekę.  Poznał swoją  miłość- 3 zdjęcie  🤣  I oczywiście znowu jest najwyższy w stajni.  😁
siwaaa, ile ma? Wygląda na niezłego smoka 😜
Sivens, zdrówka! Mam wrażenie, że tw duże to zawsze się o coś rozbiją albo gdzieś włożą nogi, a małe to szaleją i zawsze wychodzą bez szwanku...
xequus, super, czekam na foty z czworoboków! Twój dalej jest moim ulubionym revoltowym wielkokoniem (to przez chrapkę 😁 )
maiiaF 2 lata temu był mierzony i miał 175 cm.  😉  Nie mam jak teraz go  zmierzyć  😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 lutego 2016 11:32
Siwaaa możesz po prostu wziac poziomicę i metr rozwijany 😀 ja tak mierzyłam mojego, bo miarka byla do 180cm

Maiiaf jesli tylko uda się wystartować to wstawie fotki 😀
Jak mowa o wysokich koniach, sama mam wielkoluda ( w paszrocie 176, ale na moje oko ma w kłebie 178). Miał ktoś z was roblemy z rorerem? Coś mój głośno oddycha przy galopowaniu i zaczynam mieć obawy
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 marca 2016 21:39
Mój ma niewielkiego. Podobno u dużych koni jest to częsta choroba. Jeśli masz wątpliwości to wezwij weta i zróbcie endoskopię. Nie jest to duży koszt, a lepiej wiedzieć co tam się dzieje w środku.
masz racje, nie ma co zwlekać z badaniem
Jeśli koń przejdzie badania będe mogła dołączyć do grona posiadaczy wielkokoni 🙂 Po moim 163 przesiadam się na 175 🙂
ola8719..., trzymam kciuki za pomyslny reztat  😀

Moje maluchy w nowej stajni:

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 maja 2016 17:05
Majorowa ale kontrast wysokości 😀 bardzo ładna stajnia 🙂
Majorowa.. niestety pierwsza próba nieudana, koń nie przeszedł badań. Wciąż szukamy czegoś wielkiego (dla chłopaka 195 cm). Na rynku takich koni niewiele niestety  😉
xequus, nareszcie udalo mi sie znalezc stajnie marzen. Co prawda place prawie dwa razy wiecej niz za poprzedni pensjonat, ale warto.

ola8718..., oj, szkoda 🙁 Jak cos znajdziesz, to koniecznie daj znac.
Dawno nic tu nie wstawiałem. No to teraz taka fotka:

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12974265_1034500629932894_3684096327793868047_n.jpg?oh=90f6d665a27f6b8b178b8b517a207a93&oe=57B90711[/img]

Nasz pensjonariusz, 11 miesięczny ogierek :-)  Trochę od dupy strony, ale proporcje ciekawie wyszły. :-)
Jak wasze wielkokonie sprawują się w sporcie?
Nie macie problemu z przytyciem i rozbudową mięśni?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 lipca 2016 22:37
Pomimo szpata, rorera, wrzodów i rao radzi sobie bardzo dobrze  😁 Przytycie byl problem przez wrzody, rozbudowa mięśni dopiero teraz, gdy wrócił do treningu i wszystkie choroby pod kontrola. Ale ciężko idzie, oj ciężko z tymi mięśniami 😉
xequus oj znam to doskonale... duży mięsień baaardzo wolno zwiększa swoją objętość... 😵
U nas tez duży problem z nabraniem mięśni i masy tluszczowej.  Dużo dal areszt prawie 3 miesięczny i kulawizna plus zolzy itd w tym czasie... Ehh.  Choc minelo juz ponad pól roku i zmieniliśmy stajnie na lepsza to ciężko jest.
My się w końcu zaokrągliliśmy. Tyle czasu i tyle różnych pasz i stajni musieliśmy przejść, żeby w przeciągu 2 miesięcy odnotować taką zmianę!
4 lipiec 2016 po lewej, po prawej 4 kwietnia 2016


Wlasciciele wielkokoni - licze na wasza refleksje 🙂
Jak dajecie sobie rade z wielkokonmi na codzien? w sensie obslugi konia, roboty z ziemi... nie jest to klopotliwe/uciazliwe?

Mam szalone 165cm, a na oku walacha 170cm w klebie, mocno zbudowanego, nie ukrywam ze mam nieco obaw czy to jest wlasciwe polaczenie 🙂
Gillian   four letter word
10 sierpnia 2016 08:54
Żadnego problemu 🙂
Ale co ma być uciążliwe? Jedynie co to potrzebuje więcej jeść, co nie wszystkie stajnie wiedzą. I nie powinien podnosić głowy przy zakładaniu ogłowia, kantara. Koreczki trzeba robić ze stołka, a czyszczenie bez problemu.

Obsługa konia, robota z ziemi niczym się nie różni.
to ja też się pochwalę moim wielkokoniem  😡
--> łacior Galeo 170cm  😍
pomimo, że jest duży i naprawdę ma sporo siły, przy obejściu anioł  🤣 żadnych problemów z zakładaniem kantara czy ogłowia.. sam wkłada głowę w kantarrrara i wędzidło również sam bierze do pysia  :kwiatek:
wcześniej jeździłam na trochę niższym koniczku (nie było źle), ale jednak wyższy bardziej mi pasuje  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się