Wybory 2015 i to co po wyborach.

Nestor, autentycznie zbieram szczękę z podłogi  👍

Na bankach i giełdach nie znam się ni w ząb, ale skoro rzucasz Medale chwytliwe ostatnio hasełko "Białowieża", proponuję przeczytać poniższy artykuł. Wokół Białowieży i w ogóle ekologii po polsku panuje tyle mitów, że robi się niedobrze!  Padła nam droga tranzytowa wschód -zachód dzięki manianie, którą karmiono opinię publiczną, lasy w drodze do Morskiego Oka są dziś cmentarzyskiem drzew, bo przecież nie wolno robić wycinek interwencyjnych w parku narodowym!  Natura sobie poradzi!  No... To sobie poradziła... Kornik jest wdzięczny ekoterrorystom. Teraz kolej na Białowieżę. Masakra!
http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=141202&wid=18342310
O Białowieży hasełko rzuciłam ja  😎 dla zainteresowanych tematem...
Dla mnie temat dogłębnie  nie jest znany, (tylko z artykułów, a te są pisane pod modłę zlecającego zamówienie na artykuł) wiem tylko, ze jak się człowiekowi da palec, to weźmie całą rękę łącznie z dupą. Boje sie tego, ze bez kontroli pojedzie też dużo innych drzew.
Megane, ja nie jestem fachowcem w temacie, ale obracam się między mega merytorycznymi. Zatem temat znam od kuchni i z kilku niezależnych źródeł. Poza tym staram się opierać na logicznym myśleniu, sprawę Rospudy miałam okazję obserwować przez cały jej przebieg i do tej pory mnie trzęsie...

W ogóle cenię sobie opieranie się na danych, a nie jechanie po emocjach "to dziś do monumentalnych drzew w puszczy zostaną przełożone siekiery, które odbiorą im życie".  Dyskusja o koniach jadących do Japonii - wielki szacun. I tu jest bardzo podobnie, nie ukrywam że na Wajraka jestem cięta odkąd brał hajs od ministerstwa za pisanie artykułów pod ich dyktando. I nie lubię fanatyków. W żadnej dziedzinie.
[quote author=halo link=topic=97161.msg2546529#msg2546529 date=1463947033] wycofanie Obowiązku szkolnego dla 6-latków (sama posłałam syna od 6 lat - i żałuję, sama 6 lat kończyłam już w szkole - i nie żałuję);
Ostatnio objawiałaś się jako orto nazi, a przeczytaj to, co sama napisałaś. O co Ci chodziło?
[/quote]
Wybacz, nie odpowiadam za zdolność rozumienia. Ty też nie. Nie rozumiem twojego zdania. O ile mogę się domyślić co znaczy orto nazi (choć próżno szukać w słownikach) to nie mam pojęcia, o co masz do mnie pretensje. Co ma do tego ortografia? Zrobiłam jakiś błąd? To może powoli <pacz (błąd celowy) mnie na usta>: Posłałam syna do szkoły od 6 lat, mimo, że jeszcze miałam wybór. Bardzo tego żałuję, bo żadne obietnice odnośnie organizacji edukacji nie zostały dotrzymane i syn ponosi konsekwencje drastycznego niedostosowania systemu do emocjonalnego wieku dziecka. A potem Nakazano rodzicom wpuszczanie swoich dzieci w taki kanał. Platforma objęła 6-latki Obowiązkiem Edukacji. W szkołach. Pomyliłam się, bo sama "kończyłam 6 lat już w szkole" - czego tu można nie zrozumieć? 6 świeczek na torcie miałam, gdy już byłam uczennicą, 18 rok życia kończyłam jako studentka. Ja tego nie żałuję, bo akurat dałam radę, i nie było wtedy jeszcze takiego wyścigu szczurów jak obecnie. Ale dziś nie ma co się spodziewać po Wszystkich dzieciach, że dadzą radę, a nie będą miały przechlapane od początku edukacji, i rodzice powinni mieć prawo decydować. Niezależnie jakie kłopoty "logistyczne" mogłoby wywołać to prawo wyboru. PiS obiecało Zniesienie Obowiązku Szkolnego wobec 6-latkó, i słowa dotrzymało, a Platforma nie dotrzymała NIC, żadnej obietnicy. Stąd już, ten jedne punkt, stawia w moich oczach PiS wyżej niż PO. A jeśli ktoś chce jeszcze lepiej 😉 niż PiS - to cudownie! Wolna droga!

To też uważam za dobre zmiany. Bez najmniejszego przekąsu.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1615704,Prezydent-podpisal-ustawe-o-darmowych-lekach-dla-seniorow-i-nowelizacje-Karty-Nauczyciela

Wielokrotnie zastanawiałam się, po co tu się użeram (na forum). Doszłam do wniosku, że dlatego, że to dla mnie bardzo ważne i warte odczuć przy wylewaniu na mnie kubłów pomyj. Nie PiS. PiS nie jest dla mnie ważny. Ale prawo do odmiennych poglądów niż (publikująca wypowiedzi) większość - jest. Ważne. I domaganie się szacunku  dla ludzi o odmiennych poglądach. I proszę mi nie pisać, że nie mam tego szacunku. Bo każdy może sobie przeczytać wszelkie dyskusje, i wyciągnąć stosowne wnioski. szanuję oponentów w dyskusji. Niektórych poglądów nie szanuję, bo wg. mnie - nie zasługują na szacunek. Jeśli ktoś utożsamia się z własnymi poglądami, to raczej ma problem. Ja popieram Nietzchego: "Nie każdy da się zabić za swoje poglądy, ale za prawo do ich posiadania to już wielu".

Niestety, z prowadzeniem dyskusji na forum jest kiepsko. Skoro większość interlokutorów (bo nie dyskutantów, dyskutantów jest niewielu) nawet nie zna zasad prowadzenia dyskusji, np. nie odróżnia walki na argumenty od argumentów ad personam. Powoli: ad personam pochodzi od "persony". Osoby. Każde jedno "jesteś taka  owaka" JEST takim, niedopuszczalnym w dyskusji, "argumentem". W moich wypowiedziach trudno się ich doszukać. Tak, proszę sobie sprawdzić konkretne konteksty i formy. Bo w dyskusji jest tak: nie wolno powiedzieć "Ty sk*synu" ani nawet "idioto", ale powiedzieć "Gdy Pana słucham, to zaczynam mieć wątpliwości co do faktycznego zawodu Pańskiej matki" (autentyczny tekst z Parlamentu brytyjskiego  😁. Obawiam się jednak, że tego typu subtelności mogą być niedostępne niektórym użytkownikom. I tak, TO jest złośliwość. Uprawiona w dyskusji.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 08:45
I domaganie się szacunku  dla ludzi o odmiennych poglądach. I proszę mi nie pisać, że nie mam tego szacunku.


Jak to szło?

A o "was" wdzięcznie mówi się necie: "zakłamani na metr w głąb".
"Wy", czyli, jak ja to nazywam "obóz solidarności bez granic".
Lady Lawenda, mam zwyczaj pisać Ty, Ciebie, Wy tylko do tych, których szanuję. To nie jest forma grzecznościowa, tylko wyraz szacunku. A szanuję tych, którzy na ten szacunek zasługują.
Kiedyś szanowałam wszystkich. Teraz, dzięki re-volcie - już nie.


👍 👍 👍 👍

Powoli: ad personam pochodzi od "persony". Osoby. Każde jedno "jesteś taka  owaka" JEST takim, niedopuszczalnym w dyskusji, "argumentem". W moich wypowiedziach trudno się ich doszukać. Tak, proszę sobie sprawdzić konkretne konteksty i formy. Bo w dyskusji jest tak: nie wolno powiedzieć "Ty sk*synu" ani nawet "idioto",ale powiedzieć "Gdy Pana słucham, to zaczynam mieć wątpliwości co do faktycznego zawodu Pańskiej matki"


Nazwanie Smoka ubekiem nie było czasem argumentem ad personam?  😂 😂 😂

halo - you made my day. Autentycznie. Towoja wczorajsza wypowiedź to najzabawniejsza rzecz, jak mi się przydarzyła od czasów kolonoskopii  👍
Też wysmarowalam post o moralności Kalego, ale odpuściłam. Halo, jesteś dla mnie na tym forum najmniej szanującą dyskutantów osobą. Nie ponosi Cię i nie rzucasz bluzgami, ale obrażasz ludzi regularnie. I przemawiasz do maluczkich z ambony, zastanawiam się, czy naprawdę wierzysz w to, że tak wygląda komunikacja między ludźmi, że ludzie są w stanie Cię słuchać, jeśli zaczynasz kwestię od "wy głupki" :/

Zatem nadal nie rozumiem, po co to robisz i jedyne co przychodzi mi do głowy, to daje Ci to swoiste zaspokojenie emocji. Ale o tym już pisałam 😉
Zatem nadal nie rozumiem, po co to robisz i jedyne co przychodzi mi do głowy, to daje Ci to swoiste zaspokojenie emocji. Ale o tym już pisałam 😉


Jak to , przecież halo napisała dlaczego .  😲

Wielokrotnie zastanawiałam się, po co tu się użeram (na forum). Doszłam do wniosku, że dlatego, że to dla mnie bardzo ważne


P.S Halo - Mam pytanie . A to nie było tak że te 6-cio latki opóźnione w rozwoju nie musiały iść do szkoły ??? Jeśli tak , to chyba nie była potrzebna ta ustawa która ciebie tak uradowała. Poza tym , jak widać ty poszłaś do szkoły jako 6 cio latka a twój syn nie musiał ,( to chyba było lata temu )  więc co zmienia ta ustawa. ???  🙄
halo Osoby wyżej już Ci jasno, Twoimi słowami pokazały, że to Ty nie szanujesz nikogo, ani niczego, a na pewno nie ludzi o odmiennych poglądach. Przez kilka lat zdarzyło mi się parać retoryką i erystyką i z takich głupstw jak piszesz to nawet obecni studenci pierwszego roku by się uśmiali. Wciąż się wybielasz, mimo, że każdy czytając Twoje wypowiedzi zauważy w nich agresję itp. i to nie agresję odnoszącą się do argumentów, ale wprost do osób je wypowiadających. Także, daruj sobie mowy siebie wybielające bo każdy o IQ wyższym niż przeciętna gadzina sam wyciągnie wnioski.

Co do Twoich mega merytorycznych wypowiedzi... zadałam Ci dwa proste, krótkie pytania i w dalszym ciągu wyciągasz z kontekstu jakieś bzdury i zaczynasz się do niech odnosić. Do rzeczy, do meritum, do argumentów przejdź wreszcie.

p.s. co do 6 latków - Ty wybrałaś, źle wybrałaś, posłałaś swoje dziecko do szkoły... kto lepiej jak nie matka, rodzice, najbliżsi wiedzą na jakim poziomie rozwoju jest dziecko. Może mniej na forach się udzielaj, a bardziej poświęć uwagę dzieciom? Czy wolisz by ustawodawca (PIS) decydował o wszystkim? 😎
To frustracja powoduje agresję .  🙄 Ktoś tu tęskni za komuną , równością klasową  , regulacjami i pełnym nadzorem państwa . 🙄

halo ,  nie chodzi o to co komu da PIS . Dla niej jest ważne kogo zniszczy i komu zabierze. Jaki ochłap rzuci elektoratowi w postaci 500+ czy czemuś podobnemu. Kułak nie sprzeda ziemi . Dobrze mu tak . Sąsiad nie kupi we wsi obok , dobrze mu tak . Zabiorą mu Mercedesa . A taki był ładny Chamerykański  😁 😁 😁 Na swoje programy niech pozabierają wszystkim tym co coś mają , bo pewno przecież ukradli. Ważne żeby dali wczasy pod gruszą  i 13 tkę w pracy , do tego jakiś socjalik i można na kochaniutkich głosować . A wszystko , to w imię wszechmogącego . 😵

I to ja jestem UB-ekiem  😵
Ad personam:

[img]http://bit.do/figlarka[/img]
(żródło: http://tinyurl.com/z93ekw3 )

- więc nic nowego nie wymyślacie - to jest program sowieckiej bezpieki, który wśród ludu mieli upowszechniać literaci.
Poodbne poglądy ma np. red. Lis z Newsweeka, który publicznie głosi identyczne poglądy, jak funkcjonariusze UB w latach 40 czy 50 XX w.
Nikomu dotychczas nie przeszkadzało,że z publicznych pieniędzy dotuje się jawnie bolszewicka propagandę np. "Krytyka Polityczna", która wydaje Lenina.
http://tinyurl.com/zl4ysn4

Cezary Michalski: Pierwsze pytanie do Kingi Dunin: dlaczego "Krytyka Polityczna" zdecydowała się wydać w Polsce "Rewolucję u bram", czyli pisma Lenina komentowane pozytywnie przez Slavoja Zizka? W Polsce istnieje ustawa zakazująca promocji zarówno idei nazistowskich, jak i komunistycznych. Wypomniały wam to "Rzeczpospolita", "Wprost" i "Gazeta Polska". Dlaczego zdecydowaliście się na taki skandal?

Kinga Dunin: Nie sądzę, by to było skandalem. To pisma filozoficzne i myślę, że dobrze rozpoczynają serię myśli politycznej, którą wspólnie będą wydawały "Krytykę Polityczną" i Ha!art. Chodziło nam przede wszystkim o przesłanie tej książki, jakim jest walka z hegemonią konsensusu liberalno-demokratycznego.


Tu nie chodzi o wdanie tekstu źródłowego celem analizy - a o apologię "wodza rewolucji" - tzn. myśli zbrodniarza komunistycznego, ojca krwawego terroru.
To on zapoczątkował bolszewicki terror - i niech nikogo nie mylą piękne z pozoru słowa - bo każda rewolucja zawsze kończy się morzem krwi - jak choćby francuska - która też miała piękne hasła: wolność, równość braterstwo.

Ta sama Kinga Dunin, która znana jest ze znamiennego cytatu:

Oraz, nie ukrywam, że naszym celem nie jest jedynie stworzenie neutralnej sfery dla wszelkich poglądów, ale taka hegemonia, która pozwoliłaby na zawsze z dyskursu wykluczyć pewne treści.

To jest wprost powiedziane, że prawo do głoszenia poglądów mają mieć tylko pogrobowcy NKWD, KGB, UB i SB.
Nie mają się więc co oburzać młodziutkie niecierpliwe bojownice, które czując ogrom trudności z furią przystępują do ataku, że ktoś je łączy ze źródłem inspiracji.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 10:06

Nikomu dotychczas nie przeszkadzało,że z publicznych pieniędzy dotuje się jawnie bolszewicka propagandę np. "Krytyka Polityczna", która wydaje Lenina.


Akurat za wydawaniem Wołodii jestem jak nabardziej za - mnie czytanie płodów umysłu Łysego skutecznie z komuny wyleczyło. 50 tomów paplaniny, grafomaństwa i guana. Zabawniejsze są Dzieła Stalina - tam są didaskalia, np. "wszyscy wstają i głośno krzyczą "NIECH ŻYJE TOWARZYSZ STALIN I KRAJ RAD!"  👍 Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby kogoś przekonać, że to są fajne rzeczy.

A łączenie KP z bolszewizmem - Panie, toś Ty bolszewika chyba tylko w książeczce z Tytusem widział :P


To jest wprost powiedziane, że prawo do głoszenia poglądów mają mieć tylko pogrobowcy NKWD, KGB, UB i SB. Nie mają się więc co oburzać młodziutkie niecierpliwe bojownice, które czując ogrom trudności z furią przystępują do ataku, że ktoś je łączy ze źródłem inspiracji.


Akurat Czerwony Raj to nam Yaro z Becią i Dudim chcą przyszykować, więc nie wiem, czy trafiłeś przykładem w tych, w których chciałeś...


EDIT: Żeby nie było - ja uważam wypowiedzi p. Dunin za koszmarne pierniczenie, jakiś pseudo-naukowo-uczony bełkot, ale twierdzenie, że KP to bbolszewicy to tak, jak stwierdzenie, że DP to żydożercy, bo pisze tam p. Michalkiewicz, albo kolibry, bo pisze tam JKM  😜

(...)
Skoro krytyka Polityczna wydaje Lenina nie celem odstręczenia od bolszewizmu - ale "bo to mądry filozof był" - to ja wnioski pozostawiam czytającym.
Dobre. Ja z kolei jak czytam Twoje wypowiedzi halo, to mam wątpliwości co do faktycznego poziomu Twojej inteligencji. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że jest ona mocno nadzwyczajna. Obawiam się, że marnujesz swoje talenty oratorskie, wśród użytkowników, którzy niestety nie są w stanie, nawet zbliżyć się do poziomu Twojej elokwencji. Po prostu rzucasz perły przed wieprze. Podziwiam jednak za wytrwałość w niesieniu tego kaganka oświaty dla Tych bezrozumnych interlokutorów, nie potrafiących nawet poprawnie zdefiniować wypowiadanych przez siebie określeń. Niemniej podtrzymuję zdanie, że szkoda takiego talentu marnować dla anonimowej garstki składającej się w większości z półgłówków. Moim skromnym zdaniem najbardziej przysłużyłabyś się ludowi miast i wsi, wstępując w szeregi miłościwie nam panującej partii i tam u boku takich tytanów intelektu jak posłanka Pawłowicz, wprowadzać swoje koncepcje w realne życie.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 10:17
[quote author=Lady Lawenda link=topic=97161.msg2548667#msg2548667 date=1464339973]
(...)

Skoro krytyka Polityczna wydaje Lenina nie celem odstręczenia od bolszewizmu - ale "bo to mądry filozof był" - to ja wnioski pozostawiam czytającym.

[/quote]

Tego to chyba nigdzie nie ma w moich wypowiedziach?
Jaro kapitalistą raczej nie jest. 😂 Ale jako przeciwnik jakichkolwiek elit czy osób które coś w życiu osiągneły jest wielkim przyjacielem wszystkich frustratów .Fakt, jakby na to nie patrzeć w 1989 r wybraliśmy drogę kapitalizmu który powoli acz skutecznie budowaliśmy przez 25 lat . Teraz z pomocą Jarka wszystko zburzymy i zaczniemy od nowa budować Socjalizm . O taką Polskę walczy halo i elektorat PIS. Czyli wracamy do punktu wyjścia
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 10:40
Teraz z pomocą Jarka wszystko zburzymy i zaczniemy od nowa budować Socjalizm . O taką Polskę walczy halo i elektorat PIS. Czyli wracamy do punktu wyjścia


Ale popatrz, dzięki temu Ty będziesz mógł zostać prawdziwym ubekiem, a ja oficerem KBW. To są dobre perspektywy  😂
Akurat .  😉 Z moimi kapitalistycznymi poglądami to prędzej na latarni powieszą. 🙄
Jeszcze raz Przypomnę, że PiS to nie jest "moja" partia. Takiej jak bym chciała, niestety nie ma.

nada, co jest obraźliwego w określeniu "solidarność bez granic"??? Co do "zakłamani na metr w głąb" to nie jest to moje określenie, jedynie cytat z netu.
jujkasek, gdzie i kiedy napisałam "wy głupki"?

Smok10, nie było mowy o 6-latkach "opóźnionych w rozwoju". Była mowa o "zwykłych" 6-latkach. Które mają dokładnie taki poziom rozwoju, jaki wynika z wieku. 6-latek myśli, reaguje i zachowuje się jak 6-latek. Do którego miała dostosować się szkoła, a tego nie zrobiła. Jeszcze dopóki (w niektórych miejscach) dzieci chodzą do klas wyłącznie z rówieśnikami, to jest w miarę spoko. Ale potem, gdy klasy się łączą (młodsi i starsi) - mleko się wylewa, czego masę świadectw można sobie znaleźć. Jasne, po kilku latach "starszych" niby by nie było, choć wątpliwe, sądząc po ilości rodziców, którzy wystąpili o odroczenie obowiązku szkolnego. Nadal jednak szkoła NIE JEST dostosowana do nauczania 6-latków.

edit: Wielokrotnie pisałam, że Jestem agresywna, i Jestem niemiła. Mam do tego prawo, jak każdy w dyskusji. Co do Smoka10, to RAZ użyłam argumentu ad personam. On do mnie setki razy. Fakt, że trochę źle napisałam co do "wy". Dużą literą piszę do ludzi, których darzę Szczególnym szacunkiem. Podobno jest to zgodne z zasadami pisowni we współczesnym języku polskim.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 13:27
Co do "zakłamani na metr w głąb" to nie jest to moje określenie, jedynie cytat z netu.



Ok. Nazwij kogoś męskim narządem płciowym i powiedz na rozprawie o zniesławienie, że to "określenie z netu". Jak myślisz, uniewinnią Cię?



edit: Wielokrotnie pisałam, że Jestem agresywna, i Jestem niemiła. Mam do tego prawo, jak każdy w dyskusji.


A potem skarżyłaś się, że wobec Ciebie zachowuję się niemiło...

Co do Smoka10, to RAZ użyłam argumentu ad personam. On do mnie setki razy.


Czyżbyś hołdowała zasadzie, że "raz to nawet dziewicy nie zaszkodzi"?  😀iabeł:


Fakt, że trochę źle napisałam co do "wy". Dużą literą piszę do ludzi, których darzę Szczególnym szacunkiem. Podobno jest to zgodne z zasadami pisowni we współczesnym języku polskim.


To ja już doskonale wiem, czemu Ty na PiS głosujesz. Ich też, jak za rękę złapią, to krzyczą, że nie ich  😵
nada, co jest obraźliwego w określeniu "solidarność bez granic"??? Co do "zakłamani na metr w głąb" to nie jest to moje określenie, jedynie cytat z netu.
No i tradycyjnie jak kulą w płot. A może po raz n-ty osoby Ci się pomyliły? Cierpliwa jestem, chciałaś prostych, rzeczowych pytań, dostałaś dwa i nadal cisza.
[quote author=Nestor link=topic=97161.msg2548671#msg2548671 date=1464340356]
Skoro krytyka Polityczna wydaje Lenina nie celem odstręczenia od bolszewizmu - ale "bo to mądry filozof był" - to ja wnioski pozostawiam czytającym.

Tego to chyba nigdzie nie ma w moich wypowiedziach?
[/quote]
Skoro "Krytyka Polityczna" wydaje Lenina i pisze, że należy go czytać i stosować, bo to dobre - a Lenin był bolszewikiem - to jest bolszewicka.
To są teksty ideowe i dotyczące kuchni politycznej - a nie poradniki dla pszczelarzy.

Kinga Dunin twierdzi (podobnie, jak wydawca i cały zespół Krytyki Politycznej) - że idee Lenina są wartościowe i twórcze - i nadają się do stosowania obecnie.

Ponieważ są to idee bolszewickie to Krytyka Polityczna uprawia propagandę bolszewicką, więc jest bolszewicka. Warto na marginesie wspomnieć, że KP zaprosiła i udzieliła schronienia niemieckim bandytom z lewackich bojówek - więc posiada zdolność i zamiar do planowania, organizowania i wykonywania działań z użyciem przemocy.

Skoro Ty twierdzisz, że KP nie jest bolszewicka (teza bez dowodu), w zastępstwie stosujesz erystyczne sztuczki - to też jesteś zwolenniczką poglądów bolszewickich - ponieważ brak zaprzeczenia i ucieczka w erystykę to potwierdza.

Skoro ktoś (Ty) głosi z przekonaniem poglądy identyczne, jak te, jakie mieli bolszewicy, pochwala działanie osób głoszących takie poglądy - to sam siebie identyfikuje jako wyznawcę bolszewizmu.

Wkleiłem obrazek z bolszewickiej prasy z 1941 - gdzie poglądy, jakie głosili bolszewicy są identyczne z tymi, jakie głosisz Ty i kilka innych osób - podkreślam - identyczne.
Twoja reakcja - bo inne osoby nabrały wody w usta - zbliżona do reakcji szympansa w laboratorium - coś widzi - i się drapie - i piszczy pokazując na banana.

p.s.
całośc dyskusji od jakiegoś czasu to:

- cytaty z prasy i telewizji gadzinowej (TVN, GW, KP)
- nieudolna stygmatyzacja
- wycieczki osobiste
- oceny, a nie fakty
- pusta erystyka obliczona na uzyskanie taniego efektu, opartego na ignorancji czytelników.


Wielokrotnie zastanawiałam się, po co tu się użeram (na forum). Doszłam do wniosku, że dlatego, że to dla mnie bardzo ważne i warte odczuć przy wylewaniu na mnie kubłów pomyj. Nie PiS. PiS nie jest dla mnie ważny. Ale prawo do odmiennych poglądów niż (publikująca wypowiedzi) większość - jest. Ważne. I domaganie się szacunku  dla ludzi o odmiennych poglądach. I proszę mi nie pisać, że nie mam tego szacunku. Bo każdy może sobie przeczytać wszelkie dyskusje, i wyciągnąć stosowne wnioski. szanuję oponentów w dyskusji. Niektórych poglądów nie szanuję, bo wg. mnie - nie zasługują na szacunek. Jeśli ktoś utożsamia się z własnymi poglądami, to raczej ma problem. Ja popieram Nietzchego: "Nie każdy da się zabić za swoje poglądy, ale za prawo do ich posiadania to już wielu".

Niestety, z prowadzeniem dyskusji na forum jest kiepsko. Skoro większość interlokutorów (bo nie dyskutantów, dyskutantów jest niewielu) nawet nie zna zasad prowadzenia dyskusji, np. nie odróżnia walki na argumenty od argumentów ad personam. Powoli: ad personam pochodzi od "persony". Osoby. Każde jedno "jesteś taka  owaka" JEST takim, niedopuszczalnym w dyskusji, "argumentem". W moich wypowiedziach trudno się ich doszukać. Tak, proszę sobie sprawdzić konkretne konteksty i formy. Bo w dyskusji jest tak: nie wolno powiedzieć "Ty sk*synu" ani nawet "idioto", ale powiedzieć "Gdy Pana słucham, to zaczynam mieć wątpliwości co do faktycznego zawodu Pańskiej matki" (autentyczny tekst z Parlamentu brytyjskiego  😁. Obawiam się jednak, że tego typu subtelności mogą być niedostępne niektórym użytkownikom. I tak, TO jest złośliwość. Uprawiona w dyskusji.



Zabawna jesteś. Jak napisałaś, że kłamię, miałaś na myśli, że kłamią moje poglądy  😂
dea   primum non nocere
27 maja 2016 17:54
Gdzież mi tam do wiedzy przedmówców... ja tylko widzę obecnie (kolejność przypadkowa):
- nowomowę (chociażby "dobra zmiana"😉
- chęć kontrolowania jak najszerzej przez Państwo
- chęć redystrybucji głębokiej

...i skojarzenia mam takie o:
- Orwell
- PRL

Prosta baba jestem, żadne mnie tam erystyki i inne dżihady. Niepokoi mnie to po prostu.
Ilość lejącego się jadu i mania prześladowcza miłościwie nam panujących i ich gorliwych wyznawców również mnie niepokoi.
(...)
Biorąc pod uwagę faty - to, co napisałaś, z całym szacunkiem jest oceną - a nie argumentem.

PO również stosowało różne bon-moty, hasła itd. - więc tu różnic istotnych nie ma.
Stopień kontroli za czasów PO czy PiS - podobny - tu też remis.
O skali redystrybucji PO świadczy wzrost zadłużenia, wzrost ilości urzędników etc.

Ja rozumiem, że chwytliwe jest napalenie się jak szczerbaty na suchary na jakiś program w rodzaju 500+ i obracanie tego tematu każdego dnia - ale to naprawdę jest pikuś w stosunku do dokonań PO. Przypominam - że za pierwszego PiSu - podatki zostały zmniejszone (także jedna ze składek ZUS) - i to też było źle - ale to było zmniejszenie redystrybucji.

Co do jadu - cóż - zwracanie sie do ludzi per bydło, nawoływanie do mordu, życzenie śmierci (wystarczy poczytać Twitter czy FB) do raczej domena PO. Ostatecznie to PO wyhodowało u siebie mordercę politycznego - takiego prawdziwego, a nie szczekacza z internetu.

Ostatecznie ikoną KODu, Nowoczesnej czy PO - jest  donosiciel - więc to raczej te partie kojarzą się z PRL, no ale rzecz gustu, mamy demokrację, to można pisać, co sie chce.

p.s.
Mógłbym napisać, co PiS robi źle - czy co mi sie nie podoba - ale to mam wrażenie mało kogo by interesowało.
Jeszcze raz Przypomnę, że PiS to nie jest "moja" partia. Takiej jak bym chciała, niestety nie ma.


Tak , kiedyś była  i to zjednoczona , ale fakt , już takiej nie ma . Z braku laku dobry kit więc może być i PIS 😁 😁 😁

Nestor - Jesteś zdeklarowanym PIS-owcem i dałeś już tego dowód milion razy , więc chyba jesteś mało obiektywny w ocenie polityki PO.

Poza tym , w myśl zasady że wymiana głodnego aparatu powoduje to że każdy następny który przychodzi musi się najpierw nachapać a gospodarkę i problemy kraju ma w d..e aż do momentu dopóki nie stwierdzą że czas zaczynać nową kampanię i zrobić coś dla pozoru żeby sondaże nie spadły do zera.  Nepotyzm po stronie PIS jest w stanie przyćmić nawet zapędy PSL - u choć ich władza była zawsze marginalna więc i skala 100 razy mniejsza.  🙄
(...)
Kwestia deficytu budżetowego to nie ocena - a liczba.

Gdyby Twoja teoria była prawdziwa - to PO powinno rządzić 100 lat, bo apetyt by rzekomo malał.
Są tacy, co twierdzą, że rośnie w miarę jedzenia.

Już ci pisałem, że boisz się jakiegoś emeryta.
Znam takiego, co hoduje kurczaki na emeryturze i czasem coś sprzeda - i on się trzęsie, że ABW mu te kurczaki zabierze i przyjdzie po nie o 6 nad ranem.
To jest siła sugestii. Wystarczyłoby, żeby wyłączył telewizor (ja tak zrobiłem) - i żyłby spokojnie.

Z pogłądów pasujesz do profilu emerytowanego SBk-ka - co mnie dziwi, z racji Twojego wieku. Kiedyś myślałem, że tam pracowali twardzi i bezwzględni ludzie - ale jak patrzę, jak ty siedzisz przed telewizorem oczekując na ciepłe słowa z zagranicy - to nawet Bęgowski wydaje mi się bardzo męski.
Z pogłądów pasujesz do profilu emerytowanego SBk-ka - co mnie dziwi, z racji Twojego wieku. Kiedyś myślałem, że tam pracowali twardzi i bezwzględni ludzie - ale jak patrzę, jak ty siedzisz przed telewizorem oczekując na ciepłe słowa z zagranicy - to nawet Bęgowski wydaje mi się bardzo męski.


Aleś mnie przejrzał.  😲 Widać że jako stary NKWD-ista potrafisz każdego rozpracować . 😁  Proponuje strzemiennego jak , Mistrz z Uczniem ( Czekista z Czekistą ) po udanej inwigilacji 🥂 Tyle że z racji wieku , może ci się mylić to co jest z tym co było. Choć jak patrze jakie czasy wracają to mogą ci jeszcze emeryturę odwiesić i wykorzystać twoje doświadczenie . 😉

P.S Do emerytury w myśl nowego prawa to mi jeszcze 18 tki brakuje  😎

Ja też chcę taki rabat  😀

http://www.tvn24.pl/kosciol-kupi-dzialki-warte-ponad-3-miliony-za-68-tysiecy-zlotych,647304,s.html
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 maja 2016 22:38


Skoro Ty twierdzisz, że KP nie jest bolszewicka (teza bez dowodu), w zastępstwie stosujesz erystyczne sztuczki - to też jesteś zwolenniczką poglądów bolszewickich - ponieważ brak zaprzeczenia i ucieczka w erystykę to potwierdza.



No Stary przejrzałeś mię, mam majciory ze Stalinem, a w garry's modzie posciagane mapy, gdzie sie strzela polskim oficerom w tył głowy  🏇



Skoro ktoś (Ty) głosi z przekonaniem poglądy identyczne, jak te, jakie mieli bolszewicy, pochwala działanie osób głoszących takie poglądy - to sam siebie identyfikuje jako wyznawcę bolszewizmu.



Jakie kuźwa poglądy, jak wyznwcy bolszewizmu? Poza tym, pyta z logiki, to jest bodaj najprostszy błąd, jaki ludzie połeniają... Skoro Jacek mówi, że idzie robić kupę i ja mówię, że idę robić kupę, to ja JESTEM JACKIEM  🤔



Wkleiłem obrazek z bolszewickiej prasy z 1941 - gdzie poglądy, jakie głosili bolszewicy są identyczne z tymi, jakie głosisz Ty i kilka innych osób - podkreślam - identyczne.
Twoja reakcja - bo inne osoby nabrały wody w usta - zbliżona do reakcji szympansa w laboratorium - coś widzi - i się drapie - i piszczy pokazując na banana.


Tak tak. Sikam po nogach marząc o wywłaszczaniu szlachty - szczególnie kumpla-barona z jego działki, co by mu gryla i dwie tuje zajumać, u lokalnego kowala daję do przeróbki poskramiacz dla krów, żeby trzymać w nim proboszcza, bratam sie ze wszystkimi chłopami... no w tym jest trochę prawdy, jesli mają rum  😀iabeł:, wyrywam baby z konwenansu - zapuszczając brodę, no i reformuje wychowanie dziewcząt, zapewne zrzucając z samolotu wibratory z logo MyLittlePony  💃

Stary, ja nie wiem, kto Ci to sprzedaje, ale nie pal tego, Serio Ci radzę  😀iabeł:


całośc dyskusji od jakiegoś czasu to:

- cytaty z prasy i telewizji gadzinowej (TVN, GW, KP)


Za taki tekst powinny lecieć lacie na gołą rzyć. Oby się Wam nigdy nie zdarzyło uwidzieć prawdziwej gadzinówy w postaci Nowego Kuriera Warszawskiego, albo Krokodyla  😤


- pusta erystyka obliczona na uzyskanie taniego efektu, opartego na ignorancji czytelników.


Się znalazł spec od erystyki pełnej jak wóz asenizacyjny po nocy w Amsterdamie...
Nestor, to w ogóle nie jest wątek dyskusyjny. Ani forum dyskusyjne. Tu trzeba głosić jedynie słuszne poglądy, 15 wpisów jeden pod drugim. I bić sobie wzajemnie brawo.

nada, zadałaś jedno KONKRETNE pytanie. To ci odpowiem. Mleko "czyste" to mleko białe, "bezsmakowe"; kolorowe to truskawkowe, czekoladowe itp. Szkoda, że ty nadal nie odpowiadasz na moje pytania, ja się przynajmniej staram.
Pisząc coś takiego:
halo Osoby wyżej już Ci jasno, Twoimi słowami pokazały (...)

uzasadniłaś moje pytanie skierowane do CIEBIE: Co jest obraźliwego w "obóz solidarności bez granic"?
Odpowiedz zatem.
Nestor, to w ogóle nie jest wątek dyskusyjny. Ani forum dyskusyjne. Tu trzeba głosić jedynie słuszne poglądy, 15 wpisów jeden pod drugim. I bić sobie wzajemnie brawo.



Gdyby było cokolwiek co przemawiało by ma korzyść obecnej władzy , to zwolennicy tej władzy by nas zagryźli , tak jak miało to miejsce na początku tego wątku i przed wprowadzeniem dobrej zmiany ( wystarczy wrócić do początku ). Gdy tylko uświadomili sobie że wdepnęli w gówno to przestali się udzielać. Po pół roku nawet ci co na nich głosowali mają ich już dosyć , został tylko twardy elektorat ( który był od zawsze ) i trochę frustratów. Gdy i ci zobaczą że dostaną gówno to zmienią front.  😁 😁 😁 A wtedy wszystko wróci do normy i PIS będzie miał swoje 15 % Moherów i fanatyków.  😁 😁 😁

P,S Wpis odnoszę do forumowiczów. W skali kraju to jeszcze chwilkę potrwa  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się