szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 stycznia 2016 21:19
Dzieki za informacje 😀 jak zrobi sie troche cieplej to wybiore sie na rekonesans bo przy -20 to troszke slabo 😉


Na razie dowiedziałam się, że w 45 minutach jazdy jest po 5 minut stępa na początku i na końcu jazdy i jest możliwość nauki powożenia singlem lub parą, ceny takie jak zwykłych jazd przy czym "grupa" to 2 osoby 😉
Czy ktoś może mi polecić stajnię w warszawie lub okolicach zajmującą się hipoterapią  :kwiatek:
Znajomy szuka dla synka z autyzmem.
W wątku o hipoterapii też napisałam ale wydaje mi się, że tu otrzymam bardziej konkretną informację gdyż chodzi strikte o Warszawę.
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 18:06
Ja pracowalam swego czasu na Wolicy, na SGGW, jako pomocnik hipterapeuty, mozna sprobowac tam, chociaz oni nie sa chetni do przyjmowania wiekszych osob, maja glownie pacjentow, ktorzy byli u nich od maluchow, ale mozna sprobowac, robia wyjatki.
Dziękuję za podpowiedź  :kwiatek:
chodzi o chłopca w wieku 7-8lat 🙂
Frans, ja niedawno szukalam na terenie Warszawy hipoterapii.
Na SGGW sa male szanse sie dostac. Mozna jeszcze probowac w Agmaji.
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 19:11
aszhar, Agmaja to chyba zart?
Polecam Hippoland. Obecnie przeniósł się do Sulejówka na ulicę Czynu Społecznego. 🙂
Znajomy jest mobilny wiec może dojechać spokojnie na dalsze obrzeża, jak mały by się przyzwyczaił mile widziana możliwość noclegu 🙂
Zależy mu na doświadczonej kadrze. On zupełnie nie koński i poprosił mnie o pomoc tylko ja z Warszawy pamiętam jedynie stajnie w Józefowie i to z jakichś 15lat temu ale tam hpo raczej nie mają 😉
Bischa, nie ja serio gadam.
Moje dziecko korzystalo tam z hipoterapii i bylam zadwolona.
O samej stajni i warunkach tam panujacych mozna pisac elaborat.
O hipoterpii nie moge zlego slowa powiedziec. A dla osob z Zoliboza hipo tam jest darmowa ( maja dofinansowania)
Frans, stajnia w Helenowie, dodatkowo jest mini zoo i mozna z dzieckiem fajnie spedzic czas
http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_rekreacyjno_hipoterapeut
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 20:28
Aszhar, pracowalam tam, wiec wiem, pisalam niedawno o tym w watku warszawskiem, ja bym tam nie oddala swojej hodowli muszek owocowek w celach badawczych, nie mowiac o dziecku. Jesli hipoterapie prowadzi ktos z zewnatrz, firma osobna, ktos nie zwiazany ze stajnia na zasadzie "znajomi znajomych krolika" i prowadzi to z glowa, to pol biedy. Poznalam "profesjonalizm" wlascicieli, zasady zatrudniania instruktorow i innych pracownikow, warunki dla koni sa dla mnie niedopuszczalne. Konie do hipo tam stoja?
Bischa, dlatego pisze ze warunkow tam panujacych nie da sie opisac. Od zawsze ta stajnia byla zla i zla bedzie.
Owszem do hipo konie tam stoja.
A czy to prowadzi  firma z zewnatrz tego nie wiem.
Wiem ze moje dziecko bylo zadowolone a same zajecia nudne nie byly.
A jeszcze z hipo jest stajnia Pociecha
Frans zdecydowanie Hippoland http://hippoland.pl/
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 20:43
Pociecha, bylam tam kilka lat temu na kilku jazdach, widzialam hipoterapie w ich wykonaniu przy okazji. Kon ploszacy sie od szeleszczacej hali (latem hali nie ma), dzieciak spadl. Nie wiem czy bym zaufala. Dalej jest w Parku Skaryszewskim?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 stycznia 2016 21:00
Z tego co wiem przenieśli się ze Skaryszaka
Pociecha czy Pociechom jest teraz niedaleko Zoo na Wybrzeżu Puckim. Ze Skaryszaka konie dawno wyrzucili a w stajni chyba jakaś mini pseudokawiarnia była w zeszłym roku.
Kiedyś w TKKF Hubert prowadzili hipoterapię, nie wiem jak jest teraz. Na stronie w opisach instruktorów jest wspomniana hipoterapia w soboty ale nie ma jej w ofercie. Spędziłam w tej stajni parę lat i ogólnie mogę ją polecić więc myślę, że warto zadzwonić i się dowiedzieć czy tam da radę.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 stycznia 2016 22:21
O hipoterapii w Agmai też mogę napisać parę słów... Konie nie zawsze są odpowiednie, w hipo chodzą konie rekreacyjne które akurat mają wolne. Bardzo często chodzą duże kuce, chodził też mój koń który absolutnie się do tego nie nadawał. Zdarzyła się sytuacja, kiedy w trakcie zajęć hipoterapii podczas prowadzenia uderzył mnie łbem tak, że skończyło się na pękniętej kości śródręcza... Myślę więc, że są odpowiedniejsze miejsca dla dzieci do hipoterapii.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 stycznia 2016 22:27
Wiem że do Dworku w Okuniewie przyjeżdżała kiedyś zorganizowana grupa na hipoterapię ale to było kilka lat temu, jeśli dalej przyjeżdżają to można by się pewnie do nich "doczepić" na zajęcia.
Do mnie Hipoterapia w Agmaji nigdy nie przemawiała. Może jako kontakt z koniem... Forma terapii...ale nigdy nic bardziej skomplikowanego tam się nie odbywało...

Stajnia Klucz ma hipoterapie dość indywidualną z Grażyna Kojro.

Sggw czy też Pthip jednak to najlepsze miejsce i Hippoland
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 23:13
LatentPony, czyli jak wszystko, za co sie nie wezma, jedna wielka improwizacja, byle kto, byle jakie konie. Ja po rzekomo najspokojniejszym wtedy koniu, po dwoch upadkach po gwaltownym zwrocie o 180 stopni w galopie, mialam wstrzasnienie mozgu. Czasem wsiadalam, bo mialam za darmo mozliwosc pojezdzic jako pracownik.
Aszhar, to mialas niebywale szczescie. 
Agmaja to stajnia bez potencjalu, malo miejsca, nawet jakby ktos lepszy to przejal, zadbal, to na lepsza hale, czy trawiaste padoki nie ma miejsca.
a jak byśmy przesunęli się tak o jakieś 40km od obrzeży będzie coś niekontrowersyjnego  😉 zależy mi aby to było naprawdę fajne miejsce skoro je mam polecić  :kwiatek:
Dziękuję Wam za pomoc bo ciężko by mi było jechać do W-wy i szukać  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
28 stycznia 2016 12:59
No dwa masz juz podane, Hippoland i SGGW 😉 Polecane, nie kontrowersyjne 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 stycznia 2016 13:37
Z tym hippolandem to powiedzmy że niekontrowersyjne 😉
Bischa   TAFC Polska :)
28 stycznia 2016 13:53
Nie znam, nie wiem, polecane tu przez kilka osob, bez minusow, chyba nie ma idealu 😁
Wspominany wyżej Helenów. Warszawa, konie do hipoterapii (Figa jest przecudownym koniem, ale ponoć Mała Mi w hipo jest najlepsza) no i  terapeuci. Okolica piękna, jest mini-zoo z lamami, kurami, królikami, owcami.
Bischa, nie ja serio gadam.
Moje dziecko korzystalo tam z hipoterapii i bylam zadwolona.
O samej stajni i warunkach tam panujacych mozna pisac elaborat.
O hipoterpii nie moge zlego slowa powiedziec. A dla osob z Zoliboza hipo tam jest darmowa ( maja dofinansowania)


Można jeszcze ewentualnie pojechać do jednej z hipoterapeutek, która pracowała w Agmaji a przeniosła się na swoje.
Stajnia Jamajka.
Szukam pensjonatu / boksu w stajni kameralnej bliskie okolice grodziska mazowieckiego, info wraz z cena na priv.  :kwiatek:cena racjonalna. Nie interesują mnie drogie kluby sportowe bo kon nie pracuje pod siodlem.
ratatuj   Moje rude szczęście
22 marca 2016 07:58
Witam serdecznie,
Na dniach moje życie przewraca się do góry nogami  ke i przeprowadzam się do Warszawy z Lublina. Moje zapytanie do Was - gdzie znajdę jakąś fajną stajnię, w której będę mogła pojeździć raz/ dwa razy w tygodniu, żeby się czegoś nauczyć? Jeżdżę na poziomie srebrnej odznaki, tutaj mam swojego Konia, jednak z przyczyn zdrowotnych (jego) nie mogę go zabrać (rozedma płuc) a stoi w fantastycznej stajni u mojej przyjaciółki (14 ha trawiastego wybiegu i cały czas na świeżym powietrzu).

Poproszę o jakieś namiary, najlepiej w okolicach Bemowa - tam będę mieszkać.

Pozdrawiam serdecznie,

Ola
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 marca 2016 09:51
Napisz jeszcze czy bedziesz zmotoryzowana czy skazana na ztm, ile mozesz czasu poswiecic na dojazdy i ile kasy na jazdy chcesz przeznaczyc 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się