Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ash dzięki :kwiatek: a pamiętasz może jakie te wartości miałaś? Ja mam ciągle w okolicach 8, początek 34 tc
ash   Sukces jest koloru blond....
15 grudnia 2015 20:41
pani myk, położyli mnie do szpitala w 37tc z AFI 8,4
Miałam byc monitorowana codziennie i gdyby spadło poniżej 8 to mieli robić cc, ale urodziłam zanim wód płodowych ubyło.
ash, nie ma sprawy, i tak bardzo dziękuję za gratisy 🙂 Wszystko już poprane razem z moimi ciuszkami, czeka na młodszą koleżankę Tymka 🙂

Ok, nie będę zapisywać do żadnej przychodni więc.
No to mje AFI ne napawa optymizmemw kierunku wyjścia 😉 ale nie narzekam już!
Za to mąż złapał jelitówkę i ewakułowal się do swojej mamy, Helenka dziś pierwsza noc tylko z moimi rodzicami. Żal mi jej strasznie bo widać, że powoli już sytuacja zaczna jej doskwierać. Wczoraj na parkingu przed szpitalem oznajmiła: nie lubsz samochodu! Chyba nie za dobrze się skojarzyło bo wcześniej lubiła jeździć. No i pewnie mnie dziś nie odwiedzą buuuu
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 grudnia 2015 09:24
pani myk, trzymajcie się tam, będzie dobrze  :kwiatek:

Dziewczyny, czy używałyście otulaczki dla noworodków? Nie chodzi mi o beciki, tylko o otulaczki które unieruchamiają też rączki dzidziusia? Możecie mi coś polecić? Jakiś sklep www? Tutaj w DE nie mogę nic znaleźć.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2015 09:31
Ja nie używałam, bo Kalina nie lubiła być spowijana. Problem o tyle, że jak miała miesiąc czy dwa, mocno machała łapkami, niekontrolowanie, waliła się po twarzy, wkurzała. Musiałam parę razy spać z nią trzymając ją za te rączki... Taki człowiek-otulacz 😉 Zobaczysz, czy Twoja córka będzie typem spowijaka czy nie 🙂
Lotna wpisz w allegro motherhood. Maja i pieluszki do spowijania i spowijacze takie zapinane po prostu. Ja sobie na pewno kupie jesno i drugie 🙂 jest jeszcze wombie  na suwak.
Można też zrobić samemu z czegokolwiek, np. skrócić jeden bok dużej pieluchy flanelowej, żeby powstał kwadrat.
My spowijaliśmy Gabunia wg instrukcji Karpa i było mu fajnie. Takie uśmiechnięte burito. 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
16 grudnia 2015 10:07
Wombie ja mam raz zalozone. Vivi zdecydowanie spowijania nie lubila.
Ja spowijac zamierzam wlasnie wg ksiazki Karpa, czyli razem z jego innymi wskazowkami, bo podobno wtedy tylko dziala (ach, marketing 😉 ). Ciekawe czy Sarka polubi. Wombie mi sie wizualnie nie podoba, dlatego kupuje te spowijaki z motherhood raczej.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 grudnia 2015 10:32
Ok, dzięki!  :kwiatek:
slojma   I was born with a silver spoon!
16 grudnia 2015 10:56
Ksiazke przeczytalam i co teoria teoria a zycie zyciem  😉
Spojrzałam z ciekawości na te otulacze woombie i jakieś takie coś: http://sklep.lullalove.com/kategoria/kocyki-i-otulacze/otulacz-bambusowy-superro-newborn
Ja chyba nawet jakbym s..... kasą, to bym czegoś takiego nie kupiła. 😉
W przypadku tego drugiego, w ogóle nie kumam nazwy "otulacz", bo to nic innego jak kawałek szmatki o wymiarach 70x70cm i kosztuje 49 zł.
A otulacze woombie to nie to zupełnie nie to samo co spowijanie, bo są elastyczne i dziecko nie do końca jest unieruchomione. Chodzi o to, że ma być naprawdę ciasno unieruchomione, co może nam się wydawać dziwne, ale dla dziecka to naturalne.
Kocyk/szmatka do spowijania ma być nieelastyczna. Można się zmieścić w 5 zł, a nie 150 zł.  😜

Przy okazji znalazłam mój ulubiony rysunek:

Julie, ja kasą nie sram, ale te bambusowe pieluszki do otulania bardzo do mnie gadają 😀 I kupić kupię 🙂 Kocyki mam wszystkie za ciepłe na takie rzeczy, więc i tak muszę coś specjalnie do tego celu kupić. W opisie woombie jest napisane, że jest lepszy niż ciasne otulanie, bo dziecko czuje się jak w macicy - może trochę rozciągać rączkami i nóżkami materiał, ma minimalną swobodę. Tak więc zależy co który producent uważa za słuszne i co dziecku/rodzicowi bardziej pasuje.

Są jeszcze takie:
http://allegro.pl/motherhood-otulacz-zawijak-becik-bawelniany-100-i5815513913.html
Nie, no jasne, do każdego gada co innego. 😉 :kwiatek:
Co do otulaczy woombie, wydaje mi się, że są zbyt elastyczne. Spowicie zwykłym, kwadratowym kocykiem też może dawać minimalną swobodę ruchów, można sobie sterować ciasnotą burito. 😉
Julie, nie no, pewnie - nie trzeba wydawać 150 zeta 😉 Ale wiesz, ze wszystkim tak jest - pojeździsz na kocu filcowym za 10 zł i na czapraku eskadrona za 300 - to samo z rzeczami dla dzieci...
No dokładnie. 😉 W każdym razie chciałam tylko zasugerować przyszłym mamom, że otulacz za 150 zeta można z powodzeniem zastąpić flanelową, bawełnianą, czy polarową szmatką o wymiarach 70x70 cm.
Tym bardziej, że nie jest wcale pewne, że dziecku się spodoba spowijanie, czy przebywanie w otulaczu.
Takie uśmiechnięte burito. 🙂


😍
Cudowne określenie!
http://mamadu.pl/123639,apelujemy-zanim-ruszysz-w-trase-zdejmij-dziecku-kurtke-jesli-tego-nie-zrobisz-ryzykujesz-jego-zyciem

...to ja wpadam na szybko z linkiem, warto obejrzeć i się zastanowić..

ja otulałam Maćka w pieluszkę flanelową, lub kocyk. Nieraz dzięki temu usnął (oczywiście i kołysanie też i szum akurat u nas z radia, stanie przy głośniku było swego czasu normą przy usypianiu)
Dworcika, Tu już w prawdzie trochę odwinięte burito, ale uśmiechnięte, coś koło 1-2 tygodniowe:
nerechta mój brat ten plecak Deuter III, więc nic nowego nie podpowiem 🙂
http://mamadu.pl/123639,apelujemy-zanim-ruszysz-w-trase-zdejmij-dziecku-kurtke-jesli-tego-nie-zrobisz-ryzykujesz-jego-zyciem

...to ja wpadam na szybko z linkiem, warto obejrzeć i się zastanowić..

dzięki za tego linka, robi wrażenie, aczkolwiek ja mam fotelik RWF ale i tak dostosuję się do zaleceń. Mnie zastanowiła jeszcze 1 rzecz, czy
można dokupić taką klamrę jaką tam pokazywali która umiejscowiona jest na klatce piersiowej dziecka?

edit. znalazłam nazywa to się chest clip i można takie coś kupić.
adrienaznalazłaś gdzieś w PL? Nie potrafię zamawiać z zagranicy 😡
adrienaznalazłaś gdzieś w PL? Nie potrafię zamawiać z zagranicy 😡
Be Safe ma coś w tym stylu i na allie są.
a możesz konkretniej (link)  😡 czuje opór materii internetowej
dziękuję!!!
bo ja znalazłam tylko informację i obrazki i ewentualne stacjonarne sklepy
ash   Sukces jest koloru blond....
16 grudnia 2015 17:52
Ja spowijalam Tymka do 5 msc życia. Używałam pieluszki flanelowej lub bambusowej. Ciasno zawinięte Burito 🙂 wyciszalo się i smacznie spało przy szumie z Szumisia.

A teraz właśnie po mnie łazi 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 grudnia 2015 19:57
Spowijanie to mysle fajna sprawa. Tez bede próbować 🙂 ale narazie nic nie kupuje bo nie wiadomo czy sie sprawdzi.

Moje wyniki krwi w porządku ale musze obserwować dalej, uff na noc wzięłam Loratadyne i trochę na swędzenie pomogła.

Byłam dzisiaj w klinice na rozmowach z położna i lekarzami. Powiedziałam, ze chce poród w wodzie 🙂 no i bardzo chce uniknąć ciecia krocza. Reszta jakos pójdzie, nie bede nic planować bo to raczej sensu nie ma.

Lekarka zrobiła usg małego i taki mały nie jest, 2607 gram ...ale jest podobno długi. Termin mam na 31.1 ale jak nie nie pójdzie samo to 28./29 01 mam sie stawić na wywołanie.






adriena dziękuję za link do łącznika Besafe. Mam Izi Combi więc teoretycznie też mi dziecko nie wypadnie, ale lepiej mieć taki gadżet... bo ja nie wyobrażam sobie jechać przez 5 minut zawieźć dziecko do np. teściów i bez kurtki go wynieść z domu jak wieje, a u mnie wieje zawsze niemal a jak wieje to zawsze 2 razy mocniej:/    czy w mróz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się