KOTY

Robił ktoś może sam drapak dla kotów i mógłby mi parę rzeczy poradzić?  :kwiatek:
Jestem prawie pewna, że widziałam gdzieś w wątku, niestety wyszukiwarka nie działa
Ja robilam 😉
z rurek pcv? masz może zdjęcia?
z rury kanalizacyjnej/odplywowej takiej szerokiej i z kartonowych tub. Zdjecia moge podeslac na maila, bo tutaj zaloaczniki mi nie wchodza, a nie lubie wrzucac zdjec przez  inna strone na ta. Napisz mi na pw twoj email to podrzuce zdjecia.
Oprocz drapaka robilam tez polki dla kota.
leci pw  :kwiatek:
Pozdrawiamy z Focusem. Właśnie robi za zagłówek 🙂
zelka2303, tak, wszystko jest omówione-kot obiecany, mały będzie miał robione testy niedługo i zobaczymy co wyjdzie, może w ogóle się skończy na dachowcu jeśli uczulenie brata nie będzie miało nic z kotami wspólnego 😉 bo jeśli jednak będzie to faktycznie będziemy jeździć po hodowlach i patrzeć na reakcję
Któryś z moich kotow przed chwila zwymiotowal robaka (nie wiwm który, nie zdążyłam zauważyć) - mial ok 10cm długości, byl prawie przezroczysty i miał takie jakby nóżki ale to nie byly nóżki... Byl troche taki jak lancuch... Dziwny.. Nie wiem jak to dobrze opisać. Co to moze być - tasiemiec, glista? Cos jeszcze?
Odrobacze jutro oczywiście (nie miały żadnych objawów zarobaczenia,,a w ogóle to odrobaczalam we wrześniu...). Ale mam pytanie - czy człowiek moze sie od kota zarazić jak ma takie robale? Bo nie wiem jak moja współlokatorka zniesie ewentualną wieść ze ma sie odrobaczyc 😁
branka jak masz zarobaczonego kota to nie odrobaczasz go normalnie!  Jak zarobaczony kot dostanie cala dawke leku to robale moga masowo wymierac wydzielajac toksyny i kot moze sie  nimi zatruc. Normalna dawke  jaka dajesz kotu powinnas rozlozyc na 3 dawki i codziennie podawac 1/3 dawki i po tygodniu czy dwoch powtorzyc odrobaczenie.  Ale to pewnie powie Ci wet. Co do robakow i ludzi to czlowiek moze miec robale. Sa tabletki na odrobaczanie dla ludzi- tak przynajmniej czytalam jakis czas temu, sama nie stosowalam, wiec nie wiem tego napewno.
Odrobaczając moje koty wet polecił, żebym ja też się odrobaczyła. Stwierdził, że jeśli pozostali domownicy nie robili nic przy kotach, a przede wszystkim nie sprzątali kuwety, to nie muszą się odrobaczać. Z kolei lekarka rodzinna, która wypisywała mi receptę, była sceptycznie nastawiona do pomysłu weta, że mogłam się jakoś zarazić robalami.
Tabletki jakos mocno na organizm raczej  nie szkodza. Drogie chyba tez nie sa, wiec lepiej sie odrobaczyc. Nawet jak sie nie ma robakow to lepiej je wziac i miec z glowy 😉
queridiculomas jeśli wyjdzie alergia to najlepiej właśnie pojeździć po hodowlach i sprawdzić reakcję. Mam w domu cornisha, polecam bardzo zw względu na sierść. Nie kłaczy się wcale a w dotyku jedwab 😀 Są bardzo przyjazne i uwielbiają ludzi, aż przesadnie. Mój znajomy ma okropne uczulenie na koty - kichanie, duszenie, zaczerwienienie skóry. Poprosiłam go w wakacje, aby karmił zwierzaka pod moją nieobecność - miał przeżyć kilkuminutowe spotkanie. O dziwo jego organizm wcale nie zareagował na kota a że kot był spragniony miłości to nawet u mnie nocował i spali w jednym łóżku i nic. Także wszystko zależy od przypadku 🙂
zelka2303 - to zeby odrobaczyc serią to wiem, zreszta bratowa jest wetem także mi zrobila caly plan działania. Dostałam opiepsz ze nie wzięłam robaka do słoika zeby sprawdzic co to, tylko spuscilam w kiblu. Na przyszlosc mam dawać do badania. Ona mówi ze Malo prawdopodobne ze to tasiemiec choc z opisu faktycznie brzmi jak tasiemiec uzbrojony.

Ja chyba pojem ziemii okrzemkowej, działa niby odrobaczająco.
Ja chyba pojem ziemii okrzemkowej, działa niby odrobaczająco.
albo też daj kał do badania i odrobacz się w ciemno.
Chcę kupić swoim kotom sztuk 2 a czasami w porywach do trzech (biorę koty na DT) drapak ale nie mogę się zdecydować który. Potrzebuję pomocy  😜
1 2 3
Na wysokość tych wyższych nie patrzę bo to nie problem zmodyfikować lekko wysokość albo zamontować w inny sposób 😉
Ja mam taki jak 1. Jest spoko
casines hmmm masz inne drapaki slupki? Jesli tak to ktorykolwiek bedzie dobry, jesli nie masz w domu innego drapaka/slupka to szukaj w inna strone. Tzn.  Szukaj drapaka, ktory ma czysty ( niezabudowany) przynajmniej jeden szeroki i wysoki ( min. metrowy) slupek. Czemu? Koty uwielbiaja drapac  wyciagajac sie i przeciagajac do gory. Kot, ktory stoi na  tylnych lapkach, wyciaga caly grzbiet i przednie lapki i tak drapie slupek. Jesli nie ma takiej mozliwosci w drapaku- szuka gdzies indziej- czytaj: meble.  Duzo lepiej rozpiescisz koty stawiajac szeroki slupek od podlogi do sufitu  i owiniesz sznurem sizalowym i dobudujesz 2-3 polki na scianie. Koty beda sie wspinaly po slupku pod sufit i wskakiwaly na polki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 grudnia 2015 07:59
O, w temacie drapaków - dlaczego mój kot zawsze jak wejdę do domu biegnie do drapaka? Słysząc klucz w zamku biegnie do mnie przywitać się, a potem od razu na korytarz i zaczyna drapać drapak. Ma to jakieś psychologiczne uzasadnienie?  😉


High five z kapustą  😁
tajnaa mi właśnie ten pierwszy najbardziej się podoba 🙂
zelka, mądre rzeczy mówisz z tym długim słupkiem, zresztą jak zawsze  :kwiatek: poszukam jakiegoś z jednym długim słupkiem bo mam już dwa drapaki ale wszystkie mają krótsze słupki, a może to jest powodem drapania mebli przez jednego kota.
smarcik, u mnie z jednym kotem to samo, po przyjściu do domu i przywitaniu się z kotem, ta leci do wycieraczki (gumowej  😁 ) pazurki drapać
Chcę kupić swoim kotom sztuk 2 a czasami w porywach do trzech (biorę koty na DT) drapak ale nie mogę się zdecydować który. Potrzebuję pomocy  😜
1 2 3
Na wysokość tych wyższych nie patrzę bo to nie problem zmodyfikować lekko wysokość albo zamontować w inny sposób 😉


Jakosc niestety rowna z cena, za pol roku bedziesz szukac nowego. Nie sa stabilne, sizalu na slupkach malo.
Mój kotek nie chce jeść karmy. Ma 7 tygodni. Póki był wygłodniały jadł te mokre karmy Wiskasa dla kociąt. takie z dużą ilością galaretki, saszetki. Wet kazał zacząć dawać granulki. Kupiliśmy najlepsze, najzdrowsze, polecane. Nie jadł. Znaleźliśmy inne- nie jadł. Za poradą weta granulki rozgniataliśmy na proszek i zaczęliśmy dodawać do tej karmy mokrej. Jadł, ale nie był zachwycony, a potem coraz gorzej z jedzeniem. Kupiliśmy granulki Wiskasa, rozgniataliśmy i z mokrą karmą. Początkowo przechodziło, ale znów wybrzydza.
Podsumowując- już 3 rodzaje granulek, rozgniatane z karmą mokrą. Coraz bardziej wybrzydza. Karmy mokre tez mu wchodzą na siłę, jak zgłodnieje.
Można by olać, zostawić, "jak zgłodnieje to zje". Ale on marudzi, miauczy, chodzi, włazi nam do talerzy. Widać, że CHCE jeść.
I co? Wyrwał mi z talerza gotowaną marchewkę- pożarł. Mężowi pożarł kawałek wątróbki lekko smażonej. Teściowej skórę gotowaną z kurczaka. Dziecku parówkę. I te "normalne" rzeczy żre w oka mgnieniu.
Pytanie- to bardzo złe i niezdrowe karmić kota normalnym jedzeniem? Chciałoby się zdrowo, z tymi wszystkimi witaminami, mikro i makro składnikami, ale kot ewidentnie cierpi, kiedy ma to jeść.
Poza tym skubaniec jeszcze mały. 7 tygodni. A tu wątróbka smażona?? Zanim zacznę męczyć weta chciałabym się dowiedzieć co o tym sądzicie?  :kwiatek: Zielona jestem w kotach i szczerze mówiąc nie chce mi się przewalać w internecie masy materiałów na temat karmienia kotów.
Taki malec powinien jeść do oporu, bez wydzielania.
Najlepiej dobra mokra karma - CatzFinefood, Feringa, Grau bez zbóż, Animonda Carny.
Z suchych też coś bezzbożowego, wysokomięsnego (te karmy nie mają podziału na junior, adult itp): Power of Nature, Orijen, Acana, Porta 21 Sensible, Porta 21 Heaven, Brit Care Kitten (no, oni mają akurat rozdział), Carnilove
Próbuj, kupuj małe paczki na próbę, mieszkaj suche z puszką... Taki wiek to zazwyczaj największy odkurzacz na wszystko 😉

Noooo. Najlepszy byłby BARF, pytanie, czy Ci się chce w to bawić
tunrida przepraszam jesli poczujesz sie urazona ale karma, ktora karmisz kota jest najnizsza polka jakosci karm, wiec kot robi dobrze, ze nie chce tego jesc.  Gdzies powyzej, moze strone wczesniej wrzucilam tabelki z karmami dla kotow.  Karma, ktora karmisz to same zboza, ulepszacze smaku i 4% miesa i jakies odpady pochodzenia zwierzecego. Codo karmienia kota ludzkim jedzeniem to w zadnym wypadku, bo sa tam przyprawy i sol. Ale kawalek surowej watrobki, kawalek kurczaka surowego i wszelkie surowe mieso- jaknajbardziej wskazane.
No ale nie je. Leży w misce, zsycha się ta mokra karma i tyle.
Sugerujesz, że karmy mokre tych firm które wymieniłaś mogą mu smakować bardziej? Hm...spróbuję w naszym zoologiku popytać o nie. Pani nam dawała jakieś takie "super smaczne, krewetkowe, wszystkie koty jedzą" ( nie pamiętam nazw firm)- jadł z "bólem dupy" i też się zsychała.
Czyli jednak walczyć by jadł te mokre karmy, a zwykłym żarciem nie karmić?

zelka- mówisz o mokrych karmach, tak? Bo granulki pierwotnie próbowaliśmy dawać jakieś super hiper polecane.
tunrida  normalnego znaczy jakiego? Nic smazonego. surowe mieso niech je. surowe zoltko z jaja ( nie bialko!).  Sucha karma jak nie musisz tez nie karm- nie trzeba, nie jest to cos, czego kot potrzebuje.
tunrida w domu też mam kotkę, która nie ruszy karmy innej formy niż tej, co jej najbardziej smakuje. Spróbujesz zmienić to bunt w domu - nie je. Tutaj metodą prób i błędów, najlepiej kupować pojedyncze sztuki i sprawdzać reakcje kota. Może w zoologu będą tak uprzejmi, że dadzą Ci próbki suchej karmy. Popytaj.
A od whiskas'a to już lepszy Felix, oczywiście jeżeli mowa o niższej półce.
maluda.... no nie do konca... to jedno i to samo.  Jesli juz to najlepsza z niskiej polki jakosci, i najtansza to butchers. ze srednich karm animoda carny- bezzbozowa, dosyc tania, wiekszosc kotow ja lubi.  Felix i whiskas to jedno i to samo... same zboza, 4% miesa...
Obczajam właśnie internet gdzie kupić te mokre które niby są takie super hiper. Jak na razie to znajduję tylko pakiety po 6 puszek na raz.  🤔 Za masę kasy. I jak nie będzie jadł, to będę mocno w plecy.
Szukam na spokojnie jakiegoś sklepu internetowego, żeby wziąć różne mokre karmy różnych firm po 1 opakowaniu. Mam zajęcie. Tyle, że z tego co widzę, to te karmy mokre faktycznie nie są dzielone na dla dorosłych i dla kociąt.
tunrida  zooplus.pl. Karmy lepsze jakosciowo sa wydajniejsze. tzn. kot najada sie nimmi szybciej, czyli jesli smieciowej karmy kot zje 300g. dziennie to lepszej jakosciowo karmy zje100g. dziennie tylko.
No właśnie w tym sklepie są tylko pakiety po 6 puszek na raz. I nie widzę zakładki "karmy dla kociąt". Brać te dla dorosłych kotów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się