Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 07:49
Julie, ja też nie tęsknię za naleśnikiem! Wczoraj spotkałam szefową z córką urodzoną w maju... No słodka, ale taka galaretowata, spojrzenie takie ośle... Nieeeee. Sto razy wolę moją córeńkę teraz, jest zarąbista.

Włosy w końcu rosną! Tam była po kąpieli i tak fajnie sterczały, potem grzecznie oklapują i nie widać, jak urosły.

A karnację mam taką samą! Moja Sis mawia na to "biel wpadająca w trupi błękit" 😉
Chciałam wam tylko napisać byście trzymały kciuki za moje starania o 3 dziecko. Z Michalkiem ponad rok się nie udawało.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 09:13
Cierp1enie, szalona! O mamulu.
Trzymamy oczywiście.
Cierp1ienie - kciuki są🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2015 10:20
Cierp1ienie też trzymam 🙂
maleństwo Milena też ma bardzo jasną karnację. Po rodzinie męża raczej. Do tego taką skórę że jak ją nosimy, podnosimy, czy mocniej przytrzymasz to zaraz czerwona skóra. No i po spaniu też przeważnie czerwień.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 10:26
U nas wszyscy w rodzinach bladzi i pieprzykowaci, więc Kalina zapewne też taka będzie. Pierwszy pieprzyk już znalazłam, na pleckach 🙂
leosky, maleństwo ja  patrząc na 3 miesiączną Emilkę z każdym dniem mam wrażenie , że jest coraz mniej naleśnikowata  😉 i marzę o tym żeby zaczęła pełzać , chodzić  😜
Dziekuje 🙂 zawsze chcielismy miec 3 dzieci i nadszedl moment, ze baardzo chcialabym juz miec 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 11:07
Podziwiam. Mnie paraliżuje na myśl o wpadce i drugim 😉
mocno trzymam kciuki, bo czytajac Ciebie widać, że uwielbiasz być mamą i jesteś wspaniałą 🙂
Dziekuje  :kwiatek: To prawda, jako mama jestem spelniona 🙂
Cierp1enie kciuki SĄ 🙂
Kurcze Ty już planujesz trzecie dziecko, a ja właśnie weszłam w etap paniki i nie wiem za co się zabrać, co załatwiać, od czego zacząć. Do tego dzisiaj pierwsze zajęcia w SR, którymi się zaczęłam stresować.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2015 15:15
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2388108#msg2388108 date=1436263637]
Podziwiam. Mnie paraliżuje na myśl o wpadce i drugim 😉
mocno trzymam kciuki, bo czytajac Ciebie widać, że uwielbiasz być mamą i jesteś wspaniałą 🙂
[/quote]

hehehe maleństwo mam tak samo 🙂
od 3 dni Milena przechodzi jakiś kryzys mocny w godzinach ok 14.00. No nie do wytrzymania, ryk o wszystko. Pełnia rozpaczy bo ona taka pokrzywdzona....Bo ona chce... a oni nie dają... Np maltretować sutka chłopa mego chciała przedwczoraj... nie pozwolił... 30 minut mieliśmy potwora istnego. I już wysiadamy, bo upał taki a ona nic tylko by na rękach spędzała. Siedzieć nie, leżeć nie , bawić nie, wozić nie... NOSIĆ! teraz śpi gad jeden. Na chustę czy nosidło też się ostatnio wypięła. Już przed upałami. Tylko opa na rączki  🙁
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 lipca 2015 16:12


leosky jak Milenka pięknie siedzi🙂 to teraz Maciek jest najbardziej "w tyle" z rozwojem, możesz się już nie martwić 😀


A co ja mam powiedzieć? Nelka już chodzi na czworakach, próbuje wstawac, Teo nawet się sam na brzuch nie przekręca, nie mówiąc o pełzaniu, do tego strasznie się na wszystko wkurza, pręży, jęczy, marudzi lub płacze całymi godzinami, no ale to standard. Także wiesz 😀

maleństwo Kalinka spryciula! 😍 Żuczki też już otwierają szuflady, najlepsze jest, jak ze sobą w tym współpracują  😎

dziewczyny nie chce dublować wpisów, a w kąciku alternatywnym częściej ostatnio bywam - więc tam napisałam, o naszych problemach jedzeniowych, może któraś miałaby ochotę się odnieść? :kwiatek:
Cierpienie powodzenia  🙂Trójeczka to już szaleństwo

My zaczynamy starać sie o drugie bo już dawno przyszedł czas. Jasiek stary koń siostrzyczkę chce 😉
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
07 lipca 2015 16:31
Cierp1enie trzymam mocno kciuki,
niech mała fasolka szybko i zdrowo zamieszka w Twoim umięśnionym brzuchu!

Cierpienie powodzenia!
Vill, o hej, razem chodzilysmy prawie w ciazy jakies 6 lat temu 🙂

Ja moze bym i chciala dziecko 3, ale siostra blizniaczka wlasnie tydzien temu oznajmila, ze mnie wyreczy! I bede miec siostrzenice lub siostrzenca 🙂 Czyli do rozpieszczania, ale bez obowiazkow! NARESZCIE!
😅 😅
Dziewczyny czy przy trzydniowce moze sypać juz na drugi dzień? Sa jakieś wirusowki gdzie wysypuje niemal od razu?

Cierpik, kciucze 🙂

Edit: Vill, tobie tez kciuki 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 18:57
leosky, z tym wściekiem, bo nie pozwalają - chyba niestety norma i chyba niestety to jeszcze nie koniec 😉 Moja też cyrki robi jak zabraniamy np. wydłubywać listwy przypodłogowe, psuć dekoder czy taplać się w misce psa 😉

Diakonka, ano spryciula. Dziś pół dnia bawi się... moim portfelem. Wysypałam monety, zostawiłam kilka starych kart, typu promocja w aptece czy nieważna karta ze stacji benzynowej. I non-stop się bawi - wyjmuje karty, rozkłada portfel, kładzie go na półkach, wynosi do innych pomieszczeń. I wydaje milion dźwięków, takie śmieszne pytające "I -i?".

A mnie za mało Żuczków, skąpisz nam!
Super ta ich współpraca... Tego na maksa zazdroszczę. Za nic bliźniaków, ale ta więź między nimi... Jedyne moje "ale", kiedy myślę, że nie chcę więcej dzieci...

edit.

Dziewczyny, próbujemy ustalić rozmiar kurtki i spodni na zimę dla Kaliny (chcą kupić na urodziny). Ja wiem, każde dziecko inne... Ale dziewczynka 1,5 roku nosi raczej 92 czy 98???
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
07 lipca 2015 19:27
Maleństwo moim zdaniem raczej 92. Do 2 lat powinna styknąć.
Chyba, że Twoja Kalinka wyprzedza tabele rozmiarowe, to 98  😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2015 19:28
Diakonka to Teoś z charakteru podobny do Mileny. Dzisiaj była masakryczna. Nie wiem, może ta pogoda też jej doskwiera. Poszła spać o 20.00.

moje dziecko na długość mega szybko wyrasta z ciuchów. Rozmiarówki są różne, ale 80 już za małe, 86 w większości na styk, już pierwsze 92 body jej ubrałam (ale chyba zawyżony ten rozmiar trochę)/ Duża baba mi rośnie. Choć szczupła dość. Ale mięśnie jej ważą. Tak twarda jest.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 19:31
Agnieszka, raczej nie, teraz przystopowała ze wzrostem. Obecnie nosi 80/86
maleństwo, jak obecnie nosi 80/86 to bardziej bym celowała w 98
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 20:54
O masz... Jednak wcale nie pomagacie 😉 Masakra, to jak wróżenie z kart... Ha! W sumie teściowa wróżka, niech wywróży, ile Kalina urosnie (wcale nie jestem złośliwa...)
bobek szkarlatyna u Piotrka w obydwu przypadkach wyglądała tak-pierwszego dnia masakrycznie złe samopoczucie, gorączka, a na drugi dzień wysypka. za pierwszym razem były jeszcze wymioty.
Michał nosi 86/92 🙂
Dziekujemy za tyle kciukow 🙂 Troche sie boje jak to bedzie, ale w sumie nie gorzej niz teraz hehe 🙂 ogarniam i dzieci i dom (codziennie dokladnie sprzatam) i silownie, na konie tez mam czas i fotografie. Takze powinnam dac rade z 3 hehe
Dowiedzialam sie tez gdzie jest fitness dla kobiet w ciazy i ktory basen mam najtaniej w karnecie. Diete tez bym miala specjalnie dla mam w ciazy.
maleństwo, Raczej 92 moim zdaniem. Okres najbardziej intensywnego wzrostu jest do roku, potem już spowalnia.
No to wrazenia z basenu.... Jsko, ze na moim wygwizdowie jak prawie zawsze wialo, odpalilam dziecku basen w laxience :-)  nigdy nie kladziemy go w wanience na brzuchu' a do baseniku tak zostal wlozony. Iiiiii szok:-)  obie rece i nogi w gorze, pozycja na spadochroniarza i spojrzenie mamoo co jest? Minelo troche czasu zanim zaczal cos robic. Siedzial w wodzie z kwadrans, i wyszedl zadowolony:-)
A tak ogolnie jest na etapie babababa i tatatata:-)

malenstwo a moze zamiast kurtki na wyrost niech orezenrem bedzue talon do smyka czy innego sklepu? I w odpowiednim czasie kupicie?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 lipca 2015 08:10
deksterowa, no co Ty, nie przejdzie! musi być gotowy prezent, którym na wejściu można przyszpanować 😉

A pozycja kołyski to norma w pewnym momencie, Kalina jak miała jakieś 6,5 miesiąca kołyskowała bardzo dużo. Ponoć wzmacnia plecy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2015 08:35
leosky, ale Milenka rośnie! Hania od dłuższego czasu nosi 74/80. Najszybciej chyba wyskoczyła z 68.

U nas dzisiaj koszmar. Młoda zasnęła po 21, a o 3 obudziła się zadowolona i buszowała do 5. Później obudziła się o 6.30 i nie śpi... A myślałam, że problemy ze spaniem mamy za sobą...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się