STOP Skaryszew

A.kajca   Immortality, victory and fame
26 lutego 2015 16:13
[quote="Reyline"]A Ty niby jak możesz ocenić czy koń ma dobrze,jesteś koniem,żeby wiedzieć co on chce Ci powiedzieć? Tylko 'koński anioł' może to ocenić.[/quote]
Raczej koński łeb a nie anioł... jak tak czytam co te oszołomy wypisują...
Szczerze mówiąc, to mnie rozwaliło już to, że ktoś się podpisuje per "Scarlett" 🤔wirek: Zaleciało mi kimś z deka chorym na głowę, jak IRA z tym swoim Rancho Romantica de Red, super fantazyjne nazwy, tajemnicze, a w głowie siano.
Zdaje się że Pani Szyłogalis rzeczywiście ma tak na imię.

Po wrzucanych filmikach widać, że trudno było znaleźć i nakręcić jakieś drastyczne sceny...
Za to drastyczne zaczynają być sznurowe kantary, porządne ciężarówki, prawidłowe i ostrożne nawet pakowanie koni, czy smutne oczy, a nawet rżenie koni traktowane jako rozpaczliwe błagalne wołanie o pomoc  🤔wirek:
#t=143

Przerażająca jest antropomorfizacja koni, nie mająca chyba granic.

Myślę, że dostępne filmiki potwierdzają poprawę sytuacji

Kilka naszych fotek
https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/2015Skaryszew


Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 lutego 2015 18:31
Nie można organizacjom pro-zwierzęcym odmówić zasług w poprawie warunków na targu.  👍  Martwi mnie jednak czy ośmieszając się takimi akcjami nie zaprzepaszczą tego dorobku.
A.kajca   Immortality, victory and fame
26 lutego 2015 19:04
montana bo to przecież nie jest tak, że konie kwiczą sobie jeden na drugiego... szczególnie jak się nie znają... szczególnie jak wkoło jest mnóstwo obcych koni 🙄 Odnoszę wrażenie, że te ich "wnioski" wynikają z choroby "Nie Znam Się, Ale Się Wypowiem" tylko w nieuleczalnym już stadium. Błagalne wołanie o pomoc? Oh really? Mój ogr potrafi ryknąć jak lew- ciekawe jak to by zinterpretowali? 😎

Mnie przeraża, że laicy w to wierzą. Przy pierwszej aferze o Skaryszew nawet mój ojciec dzwonił do mnie zapytać co ma myśleć. Szczęście, że staruszka już doświadczenie nauczyło by nie ulegać emocjonalnym bredniom bo przy koniach nie wszystko jest takie na jakie wygląda (kiedyś m.in. też poiłby zagrzanego konia) i najlepiej zapytać kogoś kto ma pojęcie. Aczkolwiek większość "niekońskiej" gawiedzi nie ma kogo zapytać a bredzenie animalsów wydaje im się wiarygodne... 
Na_biegunach, a jaki jest ich wkład w poprawę? Przez wiele lat opluwali Skaryszew i nic się nie zmieniał. Kto jak kto, ale Tara i podobne to ostatnie osoby, które miały wpływ na poprawę targu.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 lutego 2015 19:32
Czyli zasadniczo Tara dąży do całkowitej likwidacji pogłowia koni w Polsce, bo jeździć źle, zjadać źle, utrzymać w dobrych warunkach nikt poza Tarą nie potrafi czyli też źle, zostaje wystrzelać wszystkie konie i pogratulować Tarze zwycięstwa w walce ze złym traktowaniem koni.
[s]Może się nie znam, ale pewno jakiś tam swój wkład mają fundacje, jednak wydaje mi się, że w głównej mierze poprawa targów jest dzięki stajni która tam jest, odkąd się postawili tam i zaczęli aktywnie działać z roku na rok widać znaczące zmiany. [/s]

Jak dla mnie-oglądającego wstępy, ten rok był dużo przyjemniejszym obrazkiem od poprzedniego. Konie naprawdę zadbane, wiele miało zrobione kopyta(na co zawsze ludzie narzekają). Co więcej, kręciło się tam dużo patroli policyjnych oraz weterynarzy, czego w zeszłym roku nie szło dostrzec(prócz pseudo "policji" konnej która i tak zrobiła jedną rundkę i na tym koniec). Myślę, że póki co idzie to w dobrym kierunku.
Grettiena, stajnia jest od 10 lat może więcej, wcześniej nie brali udziału w przygotowaniu targów. Fundacje tylko plują. Wiesz kto miał wpływ na zmianę wizerunku? Kilku użytkowników tego forum. Burza myśli, spotkania z organizatorami, wskazanie jaką drogą lepiej pójść i bach... już rok temu było lepiej w tym roku kolejne zmiany i będzie coraz lepiej.
Dlatego powiedziałam, że tylko mi się wydaje. Nie interesuje się tym od podszewki dlatego przyznaje się do błędu  :kwiatek:
Jednak dobrze, że ktoś się tym ogólnie interesuje. Bardzo fajnie, że wszystko idzie w kierunku poprawy, duży plus.

PS. Myślałam, że oni krócej tam są:o
Grettiena, poczytaj sobie ten wątek. Pomysł był po Wstępach w 2012r  a na od 17 strony tego wątku jest cała relacja, pomysły nad tym co zrobić. A dalej tylko efekty tych działań.
bera7 Dziękuje Ci za wyjaśnienie i przepraszam, że tak wypaliłam nieco 😡 Poczytam dzisiaj🙂
Grettiena, stajnia jest od 10 lat może więcej,



Pozwolę sobie jednak zauważyć, że Stadnina Koni Hubertus w Skaryszewie powstawała w 2010 roku, a 26.06.2011 odbyło się jej oficjalne otwarcie
Jednak nadal razi brak służb porządkowych, burmistrz kazał Panom przy toikach stać i po 2 zł zbierać ( chyba to bezprawie na takim spędzie kasę pobierać za możliwość skorzystania), a zamiast tego mogliby właścicieli koni pilnować, żeby z końmi w tłum nie wchodzili. Nie dużo trzeba aby wydarzyła się jakaś tragedia z tym związana, już nie mówię o wątpliwej przyjemności skakania w stragany jak koń biegnie....
Marysia to, że nie widzisz służb nie znaczy, że ich tam nie ma 😎 cały myk działań wszystkich służb (w tym i naszych, weterynaryjnych) był taki żeby czasem nie było nas widać z odblaskiem na plecach - przy cywilach niektórzy się nie hamowali, a jak się wyjmowało blachę i wzywało posiłki mina chłopków- bezcenna 😎
mimo to biegali w tłumie z końmi 🙁 widoczne działania były tych, którzy stali przy toikach 🙂

A i widziałam jedną Panią, która pomagała kulturalnie zapakować konia, koń sobie wchodził po trapie i został klepnięty ( nie uderzony) batem, na co ktoś inny podbiegł do właściciela bata i zaczął go za rękę szarpać.

Poza tym drażni mnie jedna rzecz...od znajomego wiem, że to ma miejsce- dotyczy koni nie stojących pod wiatami- oni wjeżdżają bez kontroli...może nie wszyscy, ale taki proceder ma miejsce.
Mnie najbardziej położył film jednej z fundacji oszołomów, gdzie bardzo długo i przerażająco jest nagrywane grzebanie nogą "w powietrzu"- no niesamowite okrucieństwo!  🤣
Opis też był dobry " (...) gdzie koń traktowany jest jak rzecz i sprzedawany z ręki do ręki"
A jak inaczej się sprzedaje konia? I generalnie, co innego się robi na targu? Śmiech na sali normalnie 😵
a na filmiku wstawionym przez Montanę ten "tak się boję" srokacz co nogami przebiera
taki tam szczegół, że on się po prostu napalił  😵
Mnie najbardziej rozwaliło w scenie ze srokaczem to "sp***laj", serio, pokazuje to tylko, jaki jest stan psychiczny osoby, która ten filmik skroiła 😂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2015 08:47
A mi najbardziej się podoba na filmiku jak lecą podpisy "Dzieci"... "Matki z dziećmi"... "Dziecko zostało same od rana..." I oczywiście komentarze! Spokojnie stojący koń, gdzieś dalej jakiś zarżał więc konie patrzą w tamtą stronę, "Ten to się już chyba poddał". Czepianie się załadunku na ulicy, akurat tam gdzie był największy spokój, mało ludzi, koń wszedł jak po sznurku, piękne konisko, maść cudowna "O, ten już w ostatnią podróż jedzie"- kręcone z daleka, na pewno wiedzą dokąd jedzie 😁
Chociaż kto wie, może to ostatnia podróż tego konia i zadowolony właściciel będzie konia miał u siebie do końca jego dni 😉
ojej, chciałam obejrzeć tą tragedię Polskich koni na filmiku, który wstawiła montana, ale jest już niesostępny  🙁 da się go obejrzeć gdzieś indziej?
no ciekawe, czemu 😁

A w ogóle, to prowodyrka tej całej sytuacji oraz jej fani kojarzą mi się z tym:

Szasta
mnie działa film
mnie rozwaliło "Cały skaryszew"
I  "wstawaj! Twoje życie to 3200!"

Dalej nie oglądałam.

Mieli pozwolić mu leżeć zaplątanemu? Skoro ponoszenie jest be?
Nie szarpali, nie było wstawania "na batach", spokojnie rozpętali i podnieśli z troską. Koń spokojny, widać, że nie jest to konisko z ciemnej obory, gdzie człowieka nie widział, bo dał sobie pomóc bez furii.

A sama forma kręcenia... to "szukanie afery"
- ooooOooOO tam kręć! pf pf pf afera! Gównoburza! pf pf pf!
dokładnie takie coś a'la "Gdzie tu kręcić, gdzie tu kręcić... Patrzcie! Koń kichnął! Na pewno dlatego, że właściciel go bije i głodzi i od tego dostał raka! A teraz go na rzeź wysyłają! Jak można nie kochać konia chorego na raka! Sk****syny!!!"
frania335   Kocham Cię :*
27 lutego 2015 09:10
Rozwalają mnie komentarze zielonych "jakie to koniki biedne i w ogóle". potem można przeczytać w prasie ckliwe opisy jaka to tragedie koń przechodził. na laików to działa i płacą na te konie. tylko jakby się zastanowili to nie zawsze ta kasa idzie na tego konkretnego konia. niestety tak robią dobrze znane nam duże fundację. dlatego ja nie pomagam, ani jednej fundacji.
ciesze się, że warunki w Skaryszewie się poprawiają, że hodowcy koni są uświadamiani jak można sprzedać konia w marzy sposób. wiadomo, że zdarzają się wyjątki i niektórych mentalności nie zmienimy, ale ważne że mimo wszystko idzie to w dobrym kierunku.
[quote author=bera7 link=topic=65714.msg2302534#msg2302534 date=1424980064]
Grettiena, stajnia jest od 10 lat może więcej,



Pozwolę sobie jednak zauważyć, że Stadnina Koni Hubertus w Skaryszewie powstawała w 2010 roku, a 26.06.2011 odbyło się jej oficjalne otwarcie
[/quote]

Jako klub być może. Natomiast konie były tam już wcześniej, bo już w 2007r kupowali sprzęt jeździecki, w 2006 robiłam kalkulacje na sprzęt do hipo. W 2007 odeszłam z tamtej firmy więc to na bank było przed.
A tak w ogóle, skoro tak bardzo im się idea targów, aukcji itp nie podoba, to dlaczego nie pójdą poprostestować tam:



albo tam:


albo (o zgrozo!) tam:


Ja bym chciała zobaczyć, jak by ich "tubylcy" zgasili 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się