Czytelnia

rtk, "Grę o tron" Martina czyta się łatwo.
Trafiłam na świetne kryminały niemieckiej autorki Nele Neuhaus - jest cała seria, co prawda w Polsce była wydana nie po kolei, a pierwsza część w ogóle się u nas nie ukazała, ale nie ma to większego znaczenia, każda książka opowiada o czymś innym (choć ze względu na wątki dotyczące prywatnego życia głównych bohaterów - policjantów, którzy prowadzą kolejne śledztwa, warto sięgać po nie wg kolejności wydania). Najbardziej wciągnęły mnie "Przyjaciele po grób" i "Zły Wilk". Książki są momentami dość "ciężkie" jeśli chodzi o opisywane zbrodnie, ale mi to akurat nie przeszkadza, a są napisane tak że czyta się jednym tchem. świetni są główni bohaterowie, dynamiczna akcja i zaskakujące zakończenia - za każdym razem jak wydaje mi się, że już wiem o co chodzi i kto jest wmieszany w zbrodnie, okazuje się że się myliłam 😉 Jedna z książek z serii "Głębokie rany" ma spory wątek dotyczący Polski, nawet część akcji dzieje się u nas w kraju 🙂

Jeżeli ktoś czytał kryminały Neuhaus - możecie polecić coś w tym guście?
Póki co postanowiłam przeczytać Millenium - broniłam się przed tą serią, raz zresztą zaczęłam czytać i mnie nie wciągnęło, ale teraz mam taki głód kryminałowy, że jednak chce spróbować jeszcze raz.
.
.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lutego 2015 21:27
Robie drugie podejscie do "Sagi o Ludziach Lodu", bo mam ochote na cos odmozdzajacego  😜
Ciekawe, czy przetrwam do 47 tomu 👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2015 07:17
Muchozol, podziwiam za ten porządek! u mnie książki są wszędzie i w totalnym nieładzie. w posprzątanych nic nie umiem znaleźć  😁

Ślązacy, w walentynki w Zabrzu wymiana książek! ja nie idę, bo nie mogę, koleżanka wymienia za mnie, ciekawa jestem co mi przywiezie 🙂
http://ksiazkozerca.pl/wydarzenia/item/80-walentynkowa-wymiana-ksiazkowa-zabrze
.
Zamówiłam dzisiaj całego Wiedźmina, komplet Kacper Ryx, Oko Jelenia i... Opowieści z Narnii 😁
Nie mogę się doczekać aż przyjdą, chyba całe ferie uczelniane spędzę z książkami 😜

Przy okazji zapytam - jakie są Wasze ulubione sagi i wielotomowe serie?
.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2015 18:02
Kocham serie "Smok jego krolewskiej mosci" 😀
I uwielbiam cykl o inkwizytorze Madderinie autorstwa Jacka Piekary 😍
Nie mowiac o Achai i Panu Lodowego Ogrodu 😜
No i wspomniana wyzej Sage o Ludziach Lodu bardzo lubie 😉
Muchozol - a jaki jest język tej "Hrabiny.."? Chcę kupić mojej mamie w prezencie, oby język nie był obsceniczny/wulgarny
Muchozol, o, to trzeba było mowić! 😁 Zapisałam sobie te tytuły, które podałaś, będą czekać w kolejce na swoją kolej!

CzarownicaSa, to chyba mamy podobny gust, bo cykl inkwizytorski też czytam (tylko teraz sprzedałam wszystkie, żeby kupić nowe, ujednolicone wydanie 🤔wirek🙂, a Achaję też całą przerobiłam. Zainteresuję sę Smokiem :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2015 21:14
Smok jest super, mi się bardzo podobała koncepcja i styl pisania 😀 Tylko tom drugi trochę nudą wieje, trzeba to jakoś przetrwać i potem jest już ok 😉
.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
09 lutego 2015 21:34
Wpadłam się pochwalić - wczoraj byliśmy na wyprzedaży garażowej i kupiłam 15 książek, w tym Kapuścińskiego, Lema, Pilcha, Musso i - z czego jestem najbardziej zadowolona - 3x cegły Normana Davisa - Boże Igrzysko, Europa, powstanie 44 (po 1500stron)  - wszystko za.... 50 zł 💃
Tylko kiedy ja to przeczytam? 🤔wirek:

Edit:ilośc książek
Zamówiłam dzisiaj całego Wiedźmina, komplet Kacper Ryx, Oko Jelenia i... Opowieści z Narnii 😁
Nie mogę się doczekać aż przyjdą, chyba całe ferie uczelniane spędzę z książkami 😜

Przy okazji zapytam - jakie są Wasze ulubione sagi i wielotomowe serie?


Ja polecam Świat Dysku, bardzo lubię styl Terry'ego Pratchetta, choć ostatnio trochę poszedł w kierunku "socjokrytyki" 🙂
Kiedyś bardzo lubiłam Pratchetta, ale chyba z wiekiem fantasy już coraz mniej mi się podoba. Niedawno przeczytałam bardzo polecane przez moją Siostrę "Neverwhere" i jakoś mnie nie zachwyciło.
Teraz dorwałam się do "Głosów Pamano" Cabre. Po wcześniejszej lekturze "Wyznaję" czuję się trochę jak drugi raz w tej samej rzece. Jest fajnie, ale chyba trzeci raz już nie wejdę.
Zwolnienie to dobry czas na nadrobienie troche zaległych lektur 🙂
Dorwalam sie do "Złodziejki książek" i oderwać sie nie moge 😎
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 lutego 2015 11:52
Moja ukochana ksiazka.
Polecam tez film. Fajnie nakrecili.
Ja wlasnie najpierw obejrzałam film, ksiazki nie planowałam... Ale przeczytalam i zdecydowanie nie żałuje 🙂 juz skończyłam 💘
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 lutego 2015 18:46
Strasznie przeżywałam tą książkę.Wiele łez się polało. Dlatego ją kocham.  😉

Edit:
Mój zestaw od stycznia. Kończę ,,Niebezpieczne osobowości."
Czytanie tego typu książek jest o tyle trudne, że robienie notatek zajmuje drugie tyle co przyswajanie treści.
Mega ciekawe, przydatne tematy w życiu codziennym.


Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 lutego 2015 06:16
No dobra, czy ktoś czytał Boże igrzysko Norman Davies?

Serio fajnie się czyta? Korci mnie, ale obawiam się, że przy bliźniakach te 1500 stron będę czytała do ich osiemnastki 😂
Diakonka i bez bliźniaków trochę czasu schodzi 🙂 szybko się nie czyta i też nie ma co się spieszyć, bo więcej zapomnisz, niż zrozumiesz.
Z pewnością warto tę księgę pochłonąć, ale nie wiem, czy jesteś w najdogodniejszym momencie 😉
Pisałaś, że zdobyłaś też Kapuścińskiego. Wydaje mi się on być zdecydowanie lepszym wyborem, a równie wartościowym. Chyba, że już go czytałaś 😉
Dziewczyny, pare razy udalo mi sie natknac na wyprzedaze ksiazek w Auchan, ponoc sa regularnie, ale nie moge znalezc informacji na ten temat. Orientujecie sie moze kiedy bedzie nastepna?

Swoja droga za Branka polece Nele Nehaus, swietnie sie czyta!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2015 14:00
Istnieje jakiś serwis w stylu Filmwebu, ale dotyczący książek? Na którym można dawać oceny itp?  😉

W końcu dorwałam trylogię Stiega Larssona, ciężka  😁
lubimyczytac.pl  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2015 15:19
Dzięki  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2015 16:16
smarcik czemu ciężka? No może początek z wyjaśnieniem kto jest kto w rodzinie nudnawy, ale poza tym to super seria.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2015 16:17
Bo 3 tomy to jakieś dodatkowe 7,5kg w moim plecaku  😁 A czytać jeszcze nie zaczęłam, więc nie mam zdania na temat treści  😀
Wypadłam troche z obiegu, niestety 🙁
Czy rzuciły się komuś ciekawe pozycje sci-fi w ostatnim czasie?
Musze się w coś zaopatrzyć i poczytać  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się