Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Bo niestety jazda na kucykach "jest dla dzieci", wszyscy wolą duże konie... a szkoda.


Tak . zwłaszcza w konkursach 140 cm . Ilu dorosłych by się porwało żeby jechać konkurs na koniku równym z wysokością przeszkód. 😂


Konia nie zamieniła bym już na żadnego innego takiego hartu ducha mnie nauczył i jeździeckich umiejętności tez, ze nie da sie nie kochać . Zrzucić teraz mnie ciężko heheh 😀 no ale...


No wiesz , co do umiejętności to widać że ich nigdy nie zweryfikowałaś.  🤔 Masz 20- cia parę lat i konia na łąkach a z wysokich konkursów nici.  Za miłość do koni nikt medali nie daje . Nie można tego mieszać . Sport i miłość idą w parze ,ale mieszać tego nie ma co . 😉
Upsss . Sorry za post pod postem.  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 grudnia 2014 12:24
Smok tu już nie chodzi o wysokie konkursy, po prostu dzieci(nastolatki?) nie chcą jeździć na kucach. Większość(z tych, które znam) dąży do jak najszybszego przejścia na duże konie, bo przecież "nie są już dziećmi". Więc ciężko, żeby sport kucykowy się rozwijał, skoro zwyczajnie nie ma chętnych na jazdę... 🙁
Smoku nie zrozumielismy sie, piszemy o tym samym. Adas jest super przykladem sciezki db roboty na kucykach, ktora procentuje na normalnych parkurach.tak powinno byc.a jest... No na regionach dzieciak zapier... Na zoo kucowych tez, kon ratuje wszystko,przychodza MP i dzwon za dzwonem w finale efektowna gleba i tekst matki trenerki i trenera,ze takich parkurow na MP nie powinno byc. No wtf? A potem traba za traba na regionalnej P na duzym koniu jak parkur postawia z ciasnym szeregiem czy jazda po luku. I to nie tylko brak kasy, koni, trenerow tylko braki w dzisiejszym szkoleniu. Ja na zawodach kilka razy jako SG wzywalam kucykowcow, na rozpr to juz w ogole strach. Tylko jak to zmienic? masz pomysl?

[quote author=LoveRock link=topic=348.msg2240362#msg2240362 date=1418125778]

Konia nie zamieniła bym już na żadnego innego takiego hartu ducha mnie nauczył i jeździeckich umiejętności tez, ze nie da sie nie kochać . Zrzucić teraz mnie ciężko heheh 😀 no ale...


No wiesz , co do umiejętności to widać że ich nigdy nie zweryfikowałaś.  🤔 Masz 20- cia parę lat i konia na łąkach a z wysokich konkursów nici.  Za miłość do koni nikt medali nie daje . Nie można tego mieszać . Sport i miłość idą w parze ,ale mieszać tego nie ma co . 😉
[/quote]
I tu masz racje i nad tym mocno ubolewam. Bo marzenia są ambicja jest tylko ciągle cos nie tak . Możliwość się pojawiła miałam konia na wysoki sport ale jeszcze bardziej poprzedniego niz ten pierwszy jak juz zaczęło sie robić ambitnie i w miarę normalnie  urodziła się możliwość aby  zacząć coś zdobywać  jeździć i jeszcze raz jeździć  to finansowy dołek mnie dopadł i musiałam sprzedałać . Teraz jeźdze konia nie swojego(co chyba jest leprze ) też dosć obcujący ambicje mam  ale jak narazie od nowa polska ludowa praca praca praca .trzymajcie kciuki 🙂  . Ale jak piszesz. Moje jeździeckie życie to ciągły efekt domina i konsekwencja źle podjętych decyzji za młodu mam wrażenie... Dlatego tym bardziej młodzież powinno sie pchać pchać pchac kopać po tyłkach i dawać możliwości, bo to w ich rekach leży Polska przyszłość jeździecka jak by nie patrzeć  .

Smok tu już nie chodzi o wysokie konkursy, po prostu dzieci(nastolatki?) nie chcą jeździć na kucach. Większość(z tych, które znam) dąży do jak najszybszego przejścia na duże konie, bo przecież "nie są już dziećmi". Więc ciężko, żeby sport kucykowy się rozwijał, skoro zwyczajnie nie ma chętnych na jazdę... 🙁
Cała prawda
Jak co zmienić ??? Wrócić do tego co było. Solidnej pracy u podstaw. Od kucy . Ujeżdżenia , WKKW - Skoków. Po kolei . Do końca kuców dzieci powinny jeździć wszystko a przede wszystkim Ujeżdżenie . To cała szkoła. Większość kucykowców z lat 2000 -2010 startowała we wszystkich trzech dyscyplinach. Będąc w czołówce Mistrzostw Polski w Skokach potrafili być po przodach w Ujeżdżeniu i WKKW. Tylko to wymaga ogromu pracy , poświęcenia , samozaparcia i dobrych trenerów. Jak by była rywalizacja na odpowiednim poziomie na kucach nikt by się nie rwał do dużych koni. Co to za przyjemność startowania z Seniorami albo z Dziećmi w gównianych konkursikach . Kiedyś tak było że dzici najpierw uczyły się ujeżdżenia a potem skoków. A co do twojego wpisu ,to proste , mają głupich i niedouczonych trenerów ,na dodatek rodzice cisną o medale i pucharki .  Niekt nie rozumie że jeździectwo , zwłaszcza skoki nie polegają na bezmyślnym zap...niu przed siebie . 🙄

P.S Dodam , że często ci młodzi ludzie z tamtych lat ,robili kuce od młodziaków i doprowadzali jedo poziomu Grand Prix bo nie stać ich było na zakup gotowca. Dzisiaj te konie chodzą z powodzeniem w całej Europie , a dzieci już jako dojżali zawodnicy mają wysokie wszechstronne  umiejętności .
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 grudnia 2014 13:00
O, z tym się zgodzę- rzadko kiedy młody człowiek chyba słyszy, że dobre skoki to przede wszystkim porządny trening ujeżdżeniowy, a nie "heja do przodu i kto skoczy wyżej".
O, z tym się zgodzę- rzadko kiedy młody człowiek chyba słyszy, że dobre skoki to przede wszystkim porządny trening ujeżdżeniowy, a nie "heja do przodu i kto skoczy wyżej".


Skoki , to ostatni element układanki. Najpierw panowanie nad koniem ,potem jazda w dystansie , wyjeżdżanie zakrętów ,przytrzymania - dodania ,wyliczenie odległości ,umiejętności zachowania w kombinacjach i w końcu skok. A co po skoku ? to w zależności od potrzeb i sytuacji oraz kombinacji przeszkód i zagadek ustawionych przez parkurmaistra. 🤣 Na całość ,składa się dużo umiejętności ujeżdżenia i trochę skoków. Większość skoków to konsekwencje jazdy oraz pracy w dystansie i prwidłowo wyjechanych zakrętów. 😉
Smok tu już nie chodzi o wysokie konkursy, po prostu dzieci(nastolatki?) nie chcą jeździć na kucach. Większość(z tych, które znam) dąży do jak najszybszego przejścia na duże konie, bo przecież "nie są już dziećmi". Więc ciężko, żeby sport kucykowy się rozwijał, skoro zwyczajnie nie ma chętnych na jazdę... 🙁


ale tu jednak jest bardzo ważne podejście trenera/instruktora.
jeśli dziecko zobaczy, że na kucach się jeździ pakrury to też będzie chciało. Ale jeśli kucyk będzie tylko do prowadzanek i na początkowe lonże a reszta na dużych koniach no to widaomo, że nie będą dzieci ambitne chciały na kuca.

Ja akkurat teraz mam w stajni tak, że skakać się da tylko na kucykach! Z dużych koni do skoków nadaje się tylko jeden xx trudny jak na razie bardzo.
Ikony sportu kucowego ze słynnym Dexterem na czele . 😉 
O Matko co za zwierzak z tego Dextera  😍
Na kucykach kiedyś startowali dorośli i to nawet na Olimpiadach . Wtedy gdy konkursy były wyższe niż teraz.  😎 🤣
http://www.ponybox.com/news_details.php?id=641

Z Polakami zawodnikami włącznie Gen. Gutowski na Hanum 148cm startował na Olimpiadzie w Berlinie.
Zapraszam:
🤣
Efekt ostatniej nudy - trzeba było nowy statyw przetestować  😁
Więc jak by kto nie wiedział...

I ogólnie mój kanał:
https://www.youtube.com/channel/UCBCBNVUdQc_vaIllyiAo_bw
Nie na YT, ale moim zdaniem koń genialny 😀

https://www.facebook.com/video.php?v=812069502188253
tylko , po co mu jeździec ??? 😲
Nauka konia przez warunkowanie, dla jednych zaleta, dla innych wada.
Wada dla konia , jak się ma takiego jeźdźca.  😉
Smok10 nie chciałam być niekulturalna, a nie uważam się za osobę mogącą oceniać innych, jednak ten koń wyraźnie bez jeźdźca radzi sobie dużooo lepiej  🤣
Ogólnie dobrze, że o wodze się nie zaczepił ani nic, ale widać taką frajdę w nim, bezstresowo sobie hopkał  👍
Nareszcie , nikt mu nie przeszkadzał i mógł sobie w końcu poskakać  😁
https://www.facebook.com/video.php?v=10203863871776391  na początku nie mogłam się dopatrzeć, że to konie 😉
czy wam sie tez wydaje ze w filmiku o kucach, na klaczy poetic girle jeździec ma przywiazane strzemiona czy cos w temn desen? przeciez ta noga mu nie drgnie ani cm...  👀 wow  😡
Znalezione podczas szukania czegoś o masażu. Nie uważacie, że to głupie? Na tym filmiku uczą:
jak konia trochę boli grzbiet-wymasowac i założyć siodło
jeśli konia bardzo boli- wymasować wraz ze wcierką rozgrzewająca i też ubrać siodlo!  🙂 suuuupeeeer
tiaaaa 'wystarczy 5 minut rozgrzewki aby mięśnie były wstępnie rozgrzane, gdy plecy są bardzo obolałe należy zastosować wcierkę' 🤬 jak to zrobimy to NA BANK koniowi będzie lepiej po masażyku. Jedyna nadzieja w tym, że masaż polecają na okres przejściowy przy zmianie siodła 😉
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 grudnia 2014 11:55

kolejne moje "dzieło" <3 😀
Pomoże mi ktoś z mocowaniem kamerki sportowej do kasku? 🤣 Mam przylep i coś z za krótkim paskiem (chyba na rękę). Chcę ją przykleić, ale ten przylep klei się z 1 strony? no nie ogarniam
a gdzie masz ten przylep? powinien być z jednej strony plastikowego ustrojstwa do mocowania kamerki ->
Buda, kojec i już można mieć konia! oczywiście żartuję . Piękne! Dla mnie szetlandy oczywiście są piękne ale... Ale te mi się jeszcze bardziej podobają :P link do filmu
drabcio, mam to zupełnie inaczej, bo to nie go pro 🙁 Ale wygrało mocowanie na trytytki 😁
Witam 🙂

Wstawiam swoje dwa filmy z dzisiejszej mroźnej jazdy 🙂 Jeżdżę rekreacyjnie więc sportowiec ze mnie żaden ale dotychczas trenowałam głównie skoki a na stare lata mi się odmieniło i oto takie krótkie filmiki z cięzkich początków 🙂 Chętnie rady i konstruktywna krytyka tylko jak mówię prosze o wyrozumiałość jestem laikiem 🙂 Konik szkółkowy ale w młodości z osiągnięciami w ujeżdżeniu 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się