Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2014 08:56
Murat najpewniej gdzies w rodzinie Twojego koniowatego byl konik polski  🤣 dlatego szukalam zdjec Ekorixa :P Zeby zobaczyc czy to arab  😀iabeł:
szamanka tak, na pewno  😀 Ponieważ jej matka jest z Michałowa, a tam koników polskich nie ma z całą pewnością, to trzeba by zapytać Amerykanów, co tam napaprali w rodowodzie Metropolisa...  🤣
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2014 09:07
Murat ja w okolicach Michalowa niejednego konika polskiego bym Ci znalazla :P

Heh a propo Michalowa - zawsze zartowalam ze moje psy kundelki u rodzicow to w prostej linii potomkowie chartow rosyjskich z Michalowa  😁
Eh kiedys bywalam tam godzinami i patrzylam na pasace sie araby, zawsze o nich marzylam,aby miec cale stado ...
a teraz huculy, huculy wszedzie....  🤔
No tak, ale w samym Michałowie nie ma, a raczej klacze im nie uciekały 😉
A hucuły są wszędzie, to prawda, u mnie w stajni jest pięć, wszystkie identyczne...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2014 09:10
Murat ale w Michalowie masz taranty, kucyki, charty no i krowy :P
Ale one nie mają pręg.
Nie, nie, ja myślę, że to Amerykanie. To zawsze są Amerykanie, no chyba żeby tym razem byli to Żydzi i masoni  😎
maluda w moim otoczeniu gdzie kon jaki moze miec prege to TYLKO  konik polski trudno czasem wytlumaczyc cos co dla innych jest normalne.  🤔wirek:

Ja juz nie tlumacze ani nie udowadniam bo po co?

Dla mnie Armani jest arabem czystej krwi i kropka. 💘

Ja z tego powodu miałam problem odnośnie maści bazowej, bo wielu sugerowało, że ona z bułanego siwieje.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2014 09:47
maluda masz zdjecie siwej jak byla gniada?
Niestety nie.
Kupiłam ją jak miała ponad 2 lata.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2014 10:21
maluda i juz byla siwa?  😲

Bosh... moj w marcu 5 lat skonczy a dalej taki bury....
Będę na kompie to wstawię zdjęcie jak obecnie wygląda.

Edit.
Siwa w dniu kupna.


Maj 2014


Wrzesień 2014
Wiem, że temat typów już był i że te typy to ściema itd, ale mam! Odkryłam i teraz jest już wszystko jasne dla mnie w tym temacie  😀
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10353723_729583017118763_3158347035622915128_n.jpg?oh=219807a0211279fcfba53586eb2878a2&oe=54DA46B9&__gda__=1428180691_5ec03e164a63680f50d3fbd578574caa[/img]
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2014 08:11
maluda no szybko Ci wysiwiala  😲 ja pewnie poczekam sobie jeszcze  😀
Różne tempo siwienia fajnie widać, jak się ogląda zdjęcia z czempionatów w Białce. Zdarzają się zarówno mocno siwe, niektóre praktycznie całkiem, jak i takie, że "siwe" to one są może w paszporcie, ale na żywo jakoś mniej.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2014 08:32
Murat pocieszylas mnie :P 🤣
szamanka właściciel poprzedniej stajni, w której stałam z rudą, ma klacz osiemnastoletnią obecnie, bielutką jak mleko. Zaczęła siwieć z ciemnogniadej, mając... osiem lat. Wcześniej ani włoska.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2014 08:42
A moze wiecie jak domyslic sie masci koncowej? bo moj to taki jaki widac ale np. za uszami na na pyszczku zdarza sie hreczka a reszta no biala raczej. I co z nogami - przednie zostana ciemne( siwieja od wewnatrz) ?
Ja wiem tylko, że hreczka to chyba wychodzi dość losowo i nie da się powiedzieć ani, kiedy i czy wyjdzie, ani ile i jak gęsta. Znam siwka, który do dziewiątego czy dziesiątego roku życia był jednolicie siwy, a potem w ciągu roku tak go wysypało hreczką, że jest jednolicie nakrapiany od nosa do łopatek włącznie.
Nogi raczej ciemne nie zostaną, może będą siwieć najdłużej po prostu.

edit. Zobacz, z naszych ogłoszeń.
Siwy trzylatek: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18639 i siwy roczniak: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18640
Roczniak zdecydowanie jaśniejszy.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2014 09:03
Szkoda 🙁 ale cierpliwosci pewnie na wiosne bedzie juz zupelnie inny 🙂

Najbardziej podoba mi sie jego pyszczek - zrobil sie arabski no i siwy 😀

EDIT: dopisek

Hreczka to miłe dla oka zjawisko.
Siwej wyszła w wieku czterech lat. Aczkolwiek na efekt końcowy będę musiała poczekać, aż ta nie będzie biała niczym śnieg.
szamanka konie siwiejące z gniadego nie mają etapu mocnego kontrastu, a mówię tutaj o jasnych jabłkach na ciemnym tle.
Nasze zwierzaki będą zawsze "przydymione" póki to się nie skończy.
Moja dopiero teraz traci resztę brązowych włosów.
szamanka spokojnie, patrz jaka w naszej poprzedniej stajni jest "siwa", w styczniu bedzie miała 6 lat 😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2014 17:27
TheWunia tos mnie pocieszyla :P Jabym chciala zeby juz byl bialy :P

Patrzcie kogo zlapalam :P  😂

Szamanka slodkie ujecie  💘
Moj siwy pokrywa sie hreczka, coraz wiecej kropeczek a jeszcze w zeszlym roku nie mial zadnej.
Wpadam pochwalic sie nową podopieczną Pina  😍
Alez cukiereczek 🙂😉))
Heh...te Wojsławy Cię prześladują:-)
Jeszcze syna poproszę...
Dzisiaj czeka Was niespodzianka.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 listopada 2014 07:54
Mojego kunia już nic nie zaskoczy, po wczorajszym terenie myślę, że mogę ją nazwać koniem WOJNY🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 listopada 2014 08:23
derby strach pytac - wyslalas go w drut kolczaty czy na mine?  😁
Właśnie opowiadaj co żeście tam zmalowaly 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się