kącik skoków

deborah   koń by się uśmiał...
15 lipca 2014 21:04
sine, idea taka że jak ktoś żyje z jeździectwa to nie zawsze ma możliwość wyboru koni. dostaje od sponsora i jeżdzi. A sponsor wymaga wyników.
dla mnie proste.
W świecie idealnym puściliby konia na 2 lata na padoki i po 2 latach zaczęli się z znim bawić w skoki na oliwce.. Ale w realnym nikt nie kupi konia za setki tys euro po to, żeby trawę żarł.
Ten koń zachowuje się jak większość koni po Guidamie , i nie ma tu nic nadzwyczajnego. 😉 Dla większości koń to koń , ale jest coś takiego jak pewne zachowania przekazywane genetycznie  😉 Po trzecie pytanie dlaczego jeździć na takich koniach ? Bo na grzecznych miśkach to się do lasu jeździ ,koń który skacze tak dobrze jak ten często do normalnych nie należy ,a Polacy specjalnego wyboru nie mają żeby kupować przesortowane grzeczne koniki skaczące konkursy 160 cm ,bo takie kupuje np. p. Athena Onasis czy Winter - Schulze dla swoich kochanych jeźdźców, potem możecie się mimi zachwycać na Eurosporcie gdzie nasi zawodnicy bywają od świętego dzwona bo jeźdźą już na tych przesortowanych 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
15 lipca 2014 21:54
Dzizas, jak miło czasem rv poczytać, wśród tych kretyńskich komentarzy na fejsie, to normalnie miód na me serce  😁

salto piccolo, moja koleżanka kilka lat temu jeździła z GK... Powiedział jej to samo, na pierwszym treningu  😉

szemrana, oficjalnie wystawiam Ci ołtarzyk, nagradzam literacką nagrodą nobla. Jak to mówią w tv: 3x TAK!  :kwiatek:

Czy to zdjęcie zniknęło z fanpage 🙁? Nie mogę trafić..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2014 22:15
bardzo się cieszę,że w dyskusję włączyli się zawodnicy i osoby mające jakiekolwiek pojęcie o sporcie i tych koniach, ciesze się, że padła propozycja z kancelarii gdyby GK chciał z tym coś zrobić...
i powinien. Obrzydliwa jest taka manipulacja dla wlasnego poklasku.
p. Fraj powinna odpowiedzieć materialnie. p. Kubiak jest sportowcem i jego wizerunek ma wymierną wartość finansową . Podważanie tego wizerunku  w takiej formie jak zaprezentowała to , ta pani wiąże się z odpowiedzialnością materialna .
p. Fraj powinna odpowiedzieć materialnie. p. Kubiak jest sportowcem i jego wizerunek ma wymierną wartość finansową . Podważanie tego wizerunku  w takiej formie jak zaprezentowała to , ta pani wiąże się z odpowiedzialnością materialna .


Ja sie nagonkami brzydze, ale z tym sie nie zgadzam. Opublikowano po prostu zdjecia. Z ogolnodostepnej imprezy, osoby publicznej - zawodnika. Zdjecia niepochlebne, i jesli wierzyc - oparte na manipulacji. Ale - zdjecia przedstawiaja stan faktyczny. Sadzic sie mozna za pomowienie, tj. przedstawianie klamliwych informacji jako faktow. P. Frej zdaje sie nie napisala niczego, co nie byloby jej prywatna opinia. Do ktorej ma prawo, tak jak i jej wyrazania.
Obawiam się że napisała i to bardzo dużo i nie było to w formie opinii tylko nagonki oraz dyskredytowanie zawodnika i jego wizerunku w oczach środowiska. Dobry prawnik da sobie z tym radę .
sine, zdjęcia z jednego zakrętu...

Pytanie po co jeździć na takich koniach - według mnie nie ma nic od razu i zanim ten koń przejedzie ładnie parkur, to musi ktoś gdzieś go tego nauczyć.
sine poczytaj  jej komentarze po dinnymi komentarzami i komentarz radcy prawnego w tejze dyskusji na fb
Jest taki piękny artykuł w części ogólnej K.C dotyczący dóbr osobistych,takie tam...i orzecznictwo do tego.
Pochodzi trochę po sądach i napisze pare pism,to odwidzi się szkalowanie,bo trochę czasu to zabierze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2014 23:15
A jeśli koń dobrze pracuje w domu, a na zawodach się spala? Jeździec na nim pojechał, żeby poczuć pod tyłkiem jak koń zachowuje się na zawodach? Żeby wiedzieć co trzeba przepracować?
Strzyga, to do mojego postu? Bo mi właśnie o to chodziło 😉
A jeśli koń dobrze pracuje w domu, a na zawodach się spala? Jeździec na nim pojechał, żeby poczuć pod tyłkiem jak koń zachowuje się na zawodach? Żeby wiedzieć co trzeba przepracować?


Strzyga ,tłumaczysz rzeczy oczywiste.  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2014 23:17
Libeerte, nie, tak ogólnie, bo się naczytałam na FB komentarzy, że jak to tak wygląda, to się nie powinno na parkur wjeżdżać 😀
Smok10, dla niektórych to właśnie nie jest oczywiste 🙂

Strzyga, aa, bo tak mnie mogłam wymyślić do czego to 🤣 ale popieram 😉
Obawiam się że napisała i to bardzo dużo i nie było to w formie opinii tylko nagonki oraz dyskredytowanie zawodnika i jego wizerunku w oczach środowiska. Dobry prawnik da sobie z tym radę .


A ja mysle, ze to jednak sa opinie. Opinia moze miec dowolna forme, nadal pozostaje opinia, takze jesli powtorzona 10 razy, zamieszczona i prowokujaca innych do przylaczenia sie do nagonki. Dyskredytowanie poprzez przytaczanie niekorzystnych faktow nadal jest ok - jesli faktom nie da sie zaprzeczyc. Nie jest ok jesli sie mija z prawda. Jesli by napisala, ze ktos morduje male dziewczynki jak nikt nie patrzy i nie robi zdjec, to juz by bylo naruszenie dobr osobistych. Ale jesli mowi, ze jezdzi brzydkim stylem, to opinia. Jesli mowi, ze na kazdych zawodach niekorzystnie wyglada i meczy konie, to nadal opinia - odnosi sie do subiektywnej percepcji. Nie przeczytalem calosci tego watku, ale ten kawalek, ktory przeczytalem nie zawieral przytaczanych faktow a wylacznie opinie.
Sine - Zostaw to prawnikom ,jeżeli ktoś się zdecyduje rozwikłać te zawiłości ,to nie jest temat tego wątku ani naszym problemem   😉
Trzeba było jednak przeczytać całość  🤔
Tak przy okacji: niedawno była taka historia opisywana w gazetach (mniej więcej): według polskiego prawa można powiedzieć, że ktoś się "zachowuje jak złodziej" - bo to opinia. Ale nie można powiedzieć że "jest złodziejem" - bo to już jest pomówienie 😉
Sine - Zostaw to prawnikom ,jeżeli ktoś się zdecyduje rozwikłać te zawiłości ,to nie jest temat tego wątku ani naszym problemem   😉


To fakt, ale sam ten temat pierwszy podniosles. Mi sie nagonka nie podoba bardzo, ale typowe dla polskich flejmow internetowych staszenie sie sadami mnie mierzi. Zwlaszcza w wykonaniu jakichs postronnych osob, dziewczynek, co to jeszcze liceum nie skonczyly itp. Watpie, zeby rzeczony G. Kubiak mial na temat tej burzy w szklance wody opinie, ktorej nie daloby sie podsumowac jako wzruszenie ramion, nie mowiac juz o tym ze na pewno nie bedzie sie sadzil z jakas osoba latajaca z aparatem na zawodach. Zadnych wymiernych strat nie poniesie, bo taka wlasnie o nim opinie uslyszec mozna od wielu osob od dawna i jakos nie przeszkadza to ekipie dziewczynek z polsko amerykanskiej szkoly w konstancinie dostarczac mu pracy trenerskiej. A sponsorow G. Kubiak, jesli sie nie myle, instytucjonalnych nie ma. Nothing to see here, move along.
dempsey   fiat voluntas Tua
15 lipca 2014 23:57
Watpie, zeby rzeczony G. Kubiak mial na temat tej burzy w szklance wody opinie, ktorej nie daloby sie podsumowac jako wzruszenie ramion, nie mowiac juz o tym ze na pewno nie bedzie sie sadzil z jakas osoba latajaca z aparatem na zawodach. Zadnych wymiernych strat nie poniesie

Też tak sądzę, a nawet uważam, że straty to może ponieść środowisko fotografów. Nienajlepszy PR, ta emocjonalność.
Też tak sądzę, a nawet uważam, że straty to może ponieść środowisko fotografów. Nienajlepszy PR, ta emocjonalność.


To na 100 procent. W szczegolnosci ta konkretna osoba poniesie wymierne straty - i to bez zadnych sadow. Przeciez te srodowisko sie doskonale zna i jest hermetczne. Jeszcze brakuje fotografow, ktorzy beda recenzowac zawodnikow (ktorym i tak - pod gorke), i wylapywac niekorzystne momenty. Strzal w kolano. Wlasne.
[quote author=sine link=topic=18.msg2140204#msg2140204 date=1405464826]
Watpie, zeby rzeczony G. Kubiak mial na temat tej burzy w szklance wody opinie, ktorej nie daloby sie podsumowac jako wzruszenie ramion, nie mowiac juz o tym ze na pewno nie bedzie sie sadzil z jakas osoba latajaca z aparatem na zawodach. Zadnych wymiernych strat nie poniesie

Też tak sądzę, a nawet uważam, że straty to może ponieść środowisko fotografów. Nienajlepszy PR, ta emocjonalność.
[/quote]

Dokładnie.
Na FB już pojawiła się wypowiedź jednej z czołowych osób foto w środowisku, która na zawodach spędza dłuugie godziny i ciężko pracuje, a nie z wypadów na zawody robi sobie dobrą kilkugodzinną rozrywkę...
gdzie, gdzie 👀
Trzeba było jednak przeczytać całość  🤔


No i przeczytałem. Ohyda - poziom komentarzy na onecie. Sporo prostackiego chamstwa. Obstawiam, ze autorka sie jednak opamieta i wytnie ten watek ze swojego profilu, bo to juz naprawde poziom rynsztoka w wielu wypowiedziach.
[quote author=Smok10 link=topic=18.msg2140196#msg2140196 date=1405464118]
Trzeba było jednak przeczytać całość  🤔


No i przeczytałem. Ohyda - poziom komentarzy na onecie. Sporo prostackiego chamstwa. Obstawiam, ze autorka sie jednak opamieta i wytnie ten watek ze swojego profilu, bo to juz naprawde poziom rynsztoka w wielu wypowiedziach.
[/quote]

No tak, tylko to już poszło w świat... I nawet usunięcie nie załatwi problemu 🙁
Poziom hejterstwa mnie przeraża, pod linkiem do artykułu o śmierci ogiera holsztyńskiego znalazłam dziś naturalowy wywód o złotych klatkach i cierpieniu koni rzeźnych. Nie rozumiem czemu marnować energię na takie działania. A przecież czas poswięcony na bezsensowne klepanie w klawiaturę można poświęcić choćby na wolontariat w schroniskach/fundacjach. No, ale pomaganie i sprzątanie "po cichu" jest takie niemedialne  😵
Powinno się ukarać dla przykładu ,może to by dało trochę do myślenia . 😉
Poważnie?? Chce Wam się czytać całość? A po co? 🙂
Ta "nagonka" nic w wizerunku Pana Kubiaka nie zmienia, bo jego wizerunek był taki sam i przed tą akcją. Dla mnie jest on postacią dość zagadkową, bo trenuję z osoba, która lata temu była jego luzaczką i współpracowniczką i ma bardzo dobre zdanie o nim (a jest to osoba nad wyraz wrażliwa jeśli chodzi o podejście do koni) a jednocześnie jak oglądam przejazdy (nie zdjęcie a filmy lub na żywo) to tak mam mieszane uczucia. Ale naczyłam się już nie oceniać, bo poważnie, widząc sam przejazd bardzo mało wiemy.

A odnośnie tych sądów to... nasi piłkarze powinni być juz miliarderami 🙂 na nich to jest dopiero stała nagonka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się