matura

Wszystko można, a chemia z zeszłego była łatwa więc nie mamy szans. Nie wiem czy chce nawet patrzeć na klucz, a to w chemii pokladalam największe nadzieję
galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2014 12:13
Naturalsi oczywiscie, ze tak. 😉
Naturalsi, tak 🙂
To faktycznie kaplica dla '95. Cieszę się, że mi do rekrutacji liczy się tylko biologia / najbardziej się liczy ze wszystkich punktowanych matur. Zaczynam widzieć plusy  😁...
Nirvette   just close your eyes
16 maja 2014 12:24
A mi chemia poszla lepiej niz biologia, chociaz czasem musialam polecenia po 4 razy czytac.  👀 Ale nie wyszlam z chemii tak zalamana jak z biologii. Mimo to i tak pogodzilam sie z pisaniem matury jeszcze raz w przyszlym roku.
Jak gdzieś znajdziecie arkusz, to wrzućcie tutaj, proszę 🙂
Dziękuję :kwiatek:
slw95   żyj i pozwól trwać
16 maja 2014 13:46
Jest już gdzieś jakiś nieoficjalny klucz?
U Witka na bieżąco się pojawia
http://nowamatura.edu.pl/index.php?id=chemia2014klucz
slw95   żyj i pozwól trwać
16 maja 2014 14:06
Dziękuję :kwiatek:
Może nie powinnam podważac odpowiedzi Witka, ale co myslicie o odpowiedzi do 21? oprócz tego w 19 nie ma stechiometrii, a w tym z Galem dodał H+, myslicie, że by to zaliczyli? 😀
Buahahaa masa molowa w tym wykresie to byla? A nie liczba masowa? Bez jaj... ide kopac rowy.
"Medycyna była w głowie, a z łopatą siedzisz w rowie"  😁. Jeszcze tylko dwie ustne i mam nadzieję nigdy więcej nie wypowiedzieć słowa "matura".
W 19 co jest nie tak? Zrobiłam tak samo.. Zaczynam się martwić czy dobiję do 50 %
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 maja 2014 14:33
Ja po pierwszym zadaniu zdechłam, nie mam pojęcia, co to jest promień atomowy/jonowy  😂 Ale strzeliłam chyba dobrze  😂
Czytam klucz i nie wierzę, to, czego byłam pewna, mam źle, to, co poprawiałam sto razy, bo nie wiedziałam, jak ma być, mam dobrze  🤔wirek:
Nie no tak jestem poryta po tej maturze, nie wiem co będzie...
ok chyba nie straciłam więcej niż 10 pkt, może jakoś to będzie
Dobra, odbiłam się od granicy 50% z hukiem. Płakać mi się chce. Przeczytałam cykloheksan zamiast heksen, źle napisałam jon obojnaczy bo sugerowałam się środowiskiem, poza tym milion innych błędów. Studia żegnajcie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 maja 2014 15:12
żenua ..
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 maja 2014 15:27
Tragizujecie  🤣 co będzie, to będzie i nie ma co płakać na de facto rozlanym już mlekiem.
Ja dzisiaj prosto z matury poleciałam na kebaba, bezalkoholowo i mięsnie oblewać maturę.
Procenty pójdą w ruch po wynikach, zobaczy się jeszcze, czy z radości, czy z rozpaczy  😁
Żeby nie było, ja z tych niepijących, a jak już to burżujczo whisky, ale przy takiej okazji to wręcz należy  😁
Miałam nie zaglądać do odpowiedzi, ale... no dramat  🤣. Ale za to dzisiaj zaczynamy wakacje. Bardzo długie wakacje 😎.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 maja 2014 15:38
A propos... Moja koleżanka rozpacza, że ona nie ma co robić przez ten czas, że wszystkie seriale, które chciała, już obejrzała, filmy też, książki przeczytała, a do pracy jej się nie chce... Współczuję ludziom bez pasji, mnie czekają 4 miesiące w stajni z aparatem i na zawodach  🏇
a do pracy jej się nie chce...

ja współczuję takim ludziom, 4 miesiące siedzieć na tyłku? Nie rozumiem jak można nawet nie chcieć zarobić na swoje potrzeby i odciążyć rodziców.

Mnie czekają 3 miesiące pracy za granicą, oby udało mi się tam pojeździć.
nopebow, gdzie wyruszasz?
Tez nie rozumiem jak mozna siedziec taki kawal czasu w domu.
Tu jeszcze inny klucz, ja mu ufam bardziej niż Witowskiemu, w paru miejscach się różnią: http://chemiadlamaturzysty.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=2529&p=3971
Szacuję 90-97%. Na żadnej z matur pisanych w domu nie przebiłam 92%. Jestem przeszczęśliwa.  😍 Wychodzi na to, że znienawidzona przeze mnie chemia poszła mi lepiej od ukochanej biologii, po której nie byłam zbytnio zadowolona (mam nadzieję, że nie spadnę poniżej 85%).
wkatarzyna wielkie brawa!

suchajka do Anglii, potowarzyszyć mamie.

według tych odpowiedzi od wkatarzyna wychodzi mi 50%. Mogło być lepiej, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
wkatarzyna, na co się wybierasz? Gratulacje😉
Dziękuję, mam nadzieję, że uda mi się dostać na medycynę.  😉
Jeszcze tylko dwa ustne w poniedziałek i wtorek,  i wakacje. Jestem padnięta po całorocznej harówce.
Ja nie wiem. Odpowiedzi nie sprawdzam. Z matury wyszłam roześmiana. Po prostu nie wiedziałam czy sie śmiać czy płakać, wiec wybrałam to pierwsze. Liczyłam, ze chemia dociągne biologie a tu dupa. Raczej nie przewiduje 90%. Cos bliżej 80. Tak wiec chyba mnie czeka rok wakacji 🙂
"Ja" zakończyłam dziś matury  💃
Najgorszy był polski ustny - bo nikt ich nie uczył jak skracać(!) to co ma się do powiedzenia. Z biologii, chemii, maty i pl młody zadowolony (oby słusznie).
Ciężką chwilę przeżyłam po angielskim ustnym  (robiąc za kierowcę) bo wyszedł smutny bardzo. Z duszą na ramieniu pytam: "I jak?" "E, maksa może nie będzie ale blisko (28/30 było), ale... kolega z klasy nie zdał  😕"
Mam nadzieję, że do następnej "akcji matura" mam... 9 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się