Śląsk

madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 stycznia 2014 23:41
chciałam tylko powiedzieć, że jeśli ktoś jest w Katowicach, będzie, miałby ochotę napić się kawy, to ja bardzo chętnie 😉 poza sobotą, bo wtedy mnie nie ma 😉
robakt   Liczy się jutro.
30 stycznia 2014 08:39
OOO może pojawię się w Lewadzie, bardzo bym chciała!
I jak tam pomysł z tym wspólnym wypadem? Znowu umarł? :P
Właśnie. Dziewczyny !
U mnie się zmienia jak w kalejdoskopie znowu.  🏇 Istnieje wysoka szansa, że będę w Lewadzie. A jak nie, to marzec.

madmaddie, Ja z chęcią 😉 Tylko niech podadzą plan 😁

desire, Jakieś 28 rond 😉 ale po tym się lepiej jeździ niż po światłach! :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2014 23:20
mi już podali 😀 jest tragiczny, ale przynajmniej jest. a nie: logowanie od 12, przydział do grup dostaliśmy o 14  😵
O, też mam plan. Typowe dla mnie - siedzieć pół dnia na wydziale, wsiąść do pociągu i dopiero wtedy dowiedzieć się, że plan był na wydziale. 😎 No, ale w necie też jest.
desire   Druhu nieoceniony...
07 lutego 2014 10:03
ja też (w końcu!), oczywiście semestr zaczynam od prawa  😁  :nunchaku:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2014 11:13
O, też mam plan. Typowe dla mnie - siedzieć pół dnia na wydziale, wsiąść do pociągu i dopiero wtedy dowiedzieć się, że plan był na wydziale. 😎 No, ale w necie też jest.


koleżanka z innego roku miała inne plany, a my żadnego. Ola nam dopiero dziś wysłała  😂 ale oczywiście nie wie nic o przydziale na grupy
a my o logowaniu....

Swoją drogą - ma ktoś namiary na dobrego korepetytora z rosyjskiego? I względnie niedrogiego 👀
Sankaritarina byłaś w lewadzie? Bo chyba Cie widzialam, ale nie byłam do końca pewna czy to Ty 😀
Karutek, Byłam, byłam 🙂 wprawdzie tylko w sobotę. I też chyba Cię widziałam, ale siedziałaś za kierownicą, więc zastanawiałam się czy aby na pewno Ty to Ty 👀 Następnym razem będę machać 😁
Noo, ja Cie widziałam na rozprężalni jak chodziłaś z koniem od Nikol bodajże, ale bałam się podejść że wtope zaliczę, bo nie byłam pewna  😁
Trafiony - zatopiony. 😁 A wtedy Cię nie widziałam 👀 muszę iść na kontrolę wzroku, bo coś ostatnio często ludzi nie poznaję.
Kto do Zbrosów w weekend ?
desire   Druhu nieoceniony...
21 marca 2014 18:44
przy dobrych wiatrach.. może dotrę. 😉
będę jutro w BŚ. ktoś coś, jakaś kawka zapoznawcza koło południa? 👀
http://www.pzps.pl/FIVB-MS-2014-Wolontariat

ktoś się zgłasza do Katowic? 🙂
POŻAR W CICHYM KĄCIE!

Dzisiaj w nocy w naszym Azylu wybuchł pożar!
Doszczętnie spłonęła przyczepa, która służyła nam za biuro, a z nią większość dokumentów... Od biura ogień przeniósł się na dach kociarni, na szczęście Straż Pożarna
uratowała budynek i naszych kocich podopiecznych.
Zniszczeniu uległo jedno pomieszczenie kociarni.
Dzięki sprawnej akcji ratowniczej ocalały pozostałe pomieszczenia.
30 kotów oraz 5 psów zawdzięcza służbom ratowniczym życie...
Przyczyny pożaru jeszcze nie są znane. Straty zostaną oszacowane w najbliższych dniach.

Drodzy Przyjaciele Cichego Kąta!
Brak nam słów na to wszystko...najważniejsze, że uratowano nasze zwierzęta!

Prosimy pomóżcie...pomóżcie odbudować nam to, co zniszczył pożar!
Tylko z Waszą pomocą jesteśmy w stanie to zrobić!
To wydarzenie przerosło nasze możliwości, dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe!

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"
ul.Korczaka 9/6
42-600 Tarnowskie Góry
PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033
z dopiskiem: POŻAR

Pilnie potrzebujemy również domów tymczasowych dla mieszkańców kociarni,
do momentu naprawy zniszczeń.
Wszystkich zainteresowanych pomocą prosimy o kontakt telefoniczny z osobami opiekującymi się kotami.
Nie znacie może jakiegoś miłośnika starych samochodów/kolekcjonera? Mam na sprzedaż dwa auta i średnio z odzewem 🙂
Orientujecie się gdzie w okolicach centrum da radę zostawić auto na 2-3 dni? Nie na lotnisku.  👀 I czy w ogóle da radę...
robakt   Liczy się jutro.
06 maja 2014 06:53
Na Sokolskiej jest płatny parking.
Graba.   je ne sais pas
27 maja 2014 10:05
Jak najlepiej dojechać z centrum Katowic (ul. Andrzeja, dworzec pkp i okolice) na ul. Brynowska? Poprzednim razem jakdojade nie pokazało mi nic sensownego 🙁 czy jest tam w okolicy co robic przez 2 godziny? 🙂
Bardzo łatwo 🙂 Podjedź sobie z przystanku Katowice Dworzec (ten pod dworcem 😉) autobusem na Brynów Dworska. Możesz jechać 9, 297, 689 (linia 9 i 297 to są stanowiska 9 i 10 jak dobrze pamiętam, a linia 689 nie jestem pewna, chyba po drugiej stronie 😉)
Graba.   je ne sais pas
27 maja 2014 10:25
lussi, dzięki wielkie! :kwiatek:
wybiera się ktoś na Dni Bytomia? ja celuję w 19.06 na kabarety i potem 29.08 na IRĘ 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 maja 2014 20:37
a jutro będzie ktoś na Muchowcu na Hey?  👀
Pytanie: Czy z dworca głównego w Katowicach łatwo jest dostać się na ulicę Pułaskiego ( UE, Śląska Szkoła Biznesu )?
Na mapie widać, że właściwie prosta droga, ulicą Wojewódzką, potem Krasińskiego, ale na mapie wszystko wydaje się blisko 🙂
W ile się przejdzie, 0,5 godzinki na nogach spokojnie? Ktoś zna te okolice? Jeździ tam jakiś autobus/tramwaj?
A czy to: [url=[[a]]https://www.google.pl/maps/place/Genera%C5%82a[[a]]+Kazimierza+Pu%C5%82askiego+25/@50.2562464,19.0448243,614m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4716cfb674e3a9c7😲xedbbad884f7a138?hl=pl][[a]]https://www.google.pl/maps/place/Genera%C5%82a[[a]]+Kazimierza+Pu%C5%82askiego+25/@50.2562464,19.0448243,614m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4716cfb674e3a9c7😲xedbbad884f7a138?hl=pl[/url] 🙂 to nie jest jakiś wcześniejszy dworzec na którym można wysiąść? Jeśli tak, jak się nazywa? Czy zatrzymują się na nim wszystkie pociągi?
akurat to nie jest stacja, bardziej w prawo jest Katowice Zawodzie, ale nie wiem, czy odległość nie będzie taka sama ostatecznie 😉
zobacz tutaj http://77.252.189.162/index.php?co=mapa
możesz wpisać adres u góry na pasku i pokażą ci się najbliższe przystanki. potem możesz z lewej strony wpisać np. Katowice Dworzec PKP i nazwę tego najbliższego przystanku i coś się znajdzie 😉
udorka,
Piechotą jest lajt, z tego co widzę.
Najlepiej jak wyjdziesz tym takim wyjściem bocznym z dworca niedaleko Rialto, jakbyś chciała dojść na peron 5; idziesz prosto na Rialto, mijasz teatr Rialto (nigdzie nie skręcasz, przechodzisz przez ulicę). Ta ulica to właśnie Wojewódzka. No i nią idziesz caaaały czas prosto, będzie kilka skrzyżowań, wszystko mijasz i skręcasz dopiero na ulicę Floriana. Tramwaje jeżdżą Warszawską, ale musiałabyś dojść na tramwaj, przejechać ze 2-3 przystanki i tak czy siak jeszcze iść parę minut, więc ja bym na Twoim miejscu szła piechotą.
Jak wyjdziesz na np. Placu Andrzeja to też nie jest źle, bo po prostu pójdziesz "do góry" do ul. Kościuszki albo... zapytasz ludzi jak dojść do Rialto 😉
Nie wiem czy na Zawodziu się wszystkie pociągi zatrzymują, ale stamtąd jest dłuższa i trudniejsza droga (jakieś zakręty widzę tu na mapie).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się