Kącik Ujeżdżenia

A jak się wam podoba ten?  😍
Jedyne,do czego mogłabym się przyczepić to mało pchający zad w wyciągniętych.
W filmiku zachwycił mnie... Freddie 😍
czy wiszą gdzieś w internetach listy startowe zawodów u Robsonów?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2014 20:18
Koniczka, dzięki, właśnie przed chwilą też na nie trafiłam 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
19 stycznia 2014 17:49
a wyniki tych zawodów gdzieś są  opublikowane?  Ja nie mogę  nigdzie znaleść  🙁
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
19 stycznia 2014 18:50
juliadna http://www.dressage.pl/80-pierwsze-zawody-w-roku-2014  na dole w formacie pdf
proszę  😉
Czy wywalanie języka jest podstawą do eliminacji?
Ramires, znałam konia, co wywalał język - zwykle miał parę punktów odjętych, ale nigdy nikt go nie wyeliminował.


Dziękuję 😉
Ramires, chyba, że język będzie niebieski, albo pojawi się na nim krew - wtedy konia wyeliminują 😉
Jechałam ostatnio z koniem w konkursie, nie dość, że wywalił ten język z boku za nim amazonka wsiadła, to jeszcze nim radośnie merdał i się oblizywał. Po wyniku raczej odjęli jej malutko. Mojej znajomej koń też zawsze wywalał język i mówiła, że w zależności od sędziów, odejmowali jej w każdym ruchu gdzie ten język wywalił i było ciężko, albo tylko w ocenie ogólnej, potrącali na przyjęcie i akceptacje kiełzna. Nigdy nie zdarzyła się jej eliminacja.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 stycznia 2014 09:08
Ramires, chyba, że język będzie niebieski, albo pojawi się na nim krew - wtedy konia wyeliminują 😉


po polsku się mówi "siny" nie niebieski
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 stycznia 2014 09:14
Ramires, ja się spotkałam z odejmowaniem jednego punktu za każdy ruch, w którym był wystawiony język.
Mam prośbę  :kwiatek: Czy ktoś wie jakie klasy w Anglii odpowiadają naszym? Przeszukałam internet, ale chyba nie umiem szukać 🤣
basia16816, w Anglii te klasy są ciutkę inne, niż Polskie 😉

Intro (powiedziałabym że LLL 🤣 - są tam dwa kółka w stępie i kłusie 😉)
Preliminary - LL
Novice - L (niektóre testy są z elemantami P)
Elementary - P (niektóre testy są z elementami N)
Medium - P/N
Advanced Medium - N
Advanced - C
ikarina Dziękuję Ci dobra kobieto  :kwiatek:
trochę nietypowe pytanie na ten wątek, ale może akurat ktoś wie, bo stajnia chyba ujeżdżeniowa, niemiecka (?) - co to za ośrodek?
Dressage-talents to babka, która promuje konie ujezdzeniowe na sprzedaż. Konie stoją w różnych miejscach. Znam ją osobiście.
Anka, wiem, wiem 🙂 zdążyłam się zorientować po filmach - ciekawi mnie co to za stajnia z tego konkretnego filmu - tak trochę architektonicznie - zabudowania mi się podobają, zastanawia mnie jaki jest układ całości 😉

ale - skoro już i tak temat wyszedł - możesz coś napisać o koniach od niej?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 stycznia 2014 19:09
no ale wow x10 ten konik 😲
Anaa szczerze mowiac nie mam pojecia gdzie Sebastian Albers (facet na filmie) trzyma konie. W kazdym badz razie 1,5 h drogi ode mnie.

Babka promuje konie roznej jakosci. Od 10.000 Euro (normalne) do 100.000 i wiecej (wtedy zazwyczaj cena tylko na prosbe interesenta itd) My tez jakis czas z nia wspolpracowalismy. Jezdzi po stajniach, szuka fotogenicznych koni, kreci filmy i potem jezdzi z klientami.
Anka, no właśnie widać na stronie, że rozrzut cenowy jest spory. A jak jest w praktyce - zdarza się, że ten za 10.000 będzie fajniejszy od tego za 15.000? Czy raczej ta cena jest miarodajna? Zdarzyło mi się nie raz, że podobał mi się bardzo koń z niższej kategorii cenowej, a koń z wyższej nie 😉

Anka, 1.5h drogi od Ciebie czyli...? 🙂 bo ja już nie pamiętam, w której stajni pracujesz.
No ona stara sie oferowac konie na kazda kieszen. Oczywiscie zdarza sie, ze np kon starszy, umiejacy mniej, ale ruszajacy sie lepiej jest tanszy, niz kon mlodszy, ale bardziej zaawansowany w treningu. Dodatkowo odgrywa role wlasciciel, ktory oczywiscie ma swoja cene. W tym momencie wszystko zalezy od klienta.

Tzn ze on jest w Greven (Kolo Münster).
Widziałam dziś rano,dla mnie to super że pojawił się na eurodressage artykuł poświęcony PL 🙂

BTW nie uważacie że Valegro powinien troszkę zrzucić masę? Tzn.sama uwielbiam okrągłe,umięśnione konie ale oglądając Jumping Amsterdam nie mogłam się wyzbyć wrażenia przemieszczającej się po czworoboku kluski.
vissenna   Turecki niewolnik
25 stycznia 2014 19:31
Tak mi się wydaje, że ten koń już tak ma. Zawsze kulka mocy 🙂
mils   ig: milen.ju
27 stycznia 2014 22:57
Czytałam przepisy, ale dla pewności jeszcze wolę dopytać. Na zawodach żadne regulacje dotyczące rodzaju i koloru strzemion nie obowiązują? Jakby się uprzeć to mogłabym wystartować nawet w czerwonych? 👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 stycznia 2014 23:14
Tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się