Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Co do rozmoczonym trawokulek - to zależy, jak się moczy 😉 Ja zalewam zawsze wrzątkiem i rosną w mig. Zalewam taką  ilością wody, że jak urosną, to nie są "ciapą" czy też "kupą", ale wilgotną, puszystą trawosieczką. Czasem daję je w takiej postaci (z musli), a jak chcę dodać otręby, to dolewam jeszcze trochę wody. Wtedy faktycznie, przed zmieszaniem z otrębami, wyglądają trochę jak kupa 😉
Karmi ktoś może Spillers HDF Power?  :kwiatek:
Co lepsze dla 3-latka, zaczyna lekką pracę, chodzi mi głównie o zapotrzebowanie na witaminy itp. Jako dodatek do owsa. No i żeby musli było smaczne, bo ostatnio  młody wybrzydza.. Aktualnie je 2kg owsa dziennie do tego wysłodki, kukurydza. Tyle żarcia mu ładuje, a wygląda jak bieda  😵 Po wysłodkach jest trochę lepiej, ale muszę jakoś polepszyć smak tej paszy... Więc pilnie poszukuje jakiegoś smacznego musli, które ma dużo minerałów i witamin.
Myślę nad:
http://animalia.pl/produkt,23925,508,st-hippolyt-polen-krautermusli-20kg.html
http://animalia.pl/produkt,10661,508,hartog-balance-musli-20kg.html
http://pasi-konik.pl/pl/p/EPONA-Musli-Haferfrei-20-kg/2801
http://pasi-konik.pl/pl/p/EPONA-Musli-Irish-Edition-P-20kg-/2809

Co sądzicie?  🙂
Karmi ktos swojego zwierza Saracenem Show Improver?
ja karmię 🙂
Ja tez.
I jak efekty przy jakiej dawce i po jakim czasie? 😉 Podajecie ze wzgledu na konie- chudzinki? Konie pracujace czy nie?
Ja mam na tej paszy prawie 5 latka - od kilku miesięcy, zaniedługo będę ją podawać o rok młodszemu koledze (jak skończy 4 lata, bo narazie pracuje po 20min). Ja jestem zadowolona, koń wcina aż miło, od niedawna koń zaczął też pracować porządniej, pięknie się rozwija. Pracuje 4 dni w tygodniu pod siodłem, 2 razy na lonży, co drugi tydzień zamiast lonży skoki w korytarzu. Efekty po tej paszy widać stosunkowo szybko.

Koń dostaje ok. 3kg owsa, 1,5kg granulatu Show Improver i olejowaną lucernę. Wszystko rozłożone na 3 posiłki 🙂.


Ogólnie bardzo polecam Saracen, drugiego konia starszego, pracującego naprawdę intensywnie mam na Saracen Enduro i też się sprawdza, a bardzo ciężko utrzymać wagę u tego konia, typ ciężko przybierający, teraz jest idealnie 🙂.
wendetta, kobyła mojej siostry jest na tej paszy. Ma 2kg owsa + 2kg Showa + jako czwarty posiłek 2 miarki sieczki (Alfa Oil) takie ubite - moim zdaniem tej sieczki to wychodzi jakiś kilogram dziennie.
Przyjechała do nas bardzo marna, bardzo (jak mi się uda to wstawię jutro zdjęcia porównawcze). Kobyła jest wielka (175cm w kłębie), nerwowa, spalająca się. Na tym menu udało się ją bardzo ładnie wyprowadzić - w tej chwili bardzo przyjemnie się na nią patrzy, koń jest okrągły 🙂. Przy czym jakiegoś wielkiego fiu bździu w głowie nie ma, nawet jak postoi parę dni.
ja karmię teraz Show Improver po tym,jak mój zastrajkował Bailey's Top Line.Karmię tak: 1,5 owsa,1 S.Improver i pół miarki Dengie Alfa Oil na każdy posiłek,z tym że na obiad dostaje 1 miarkę Havens Power Plus Mix zamiast owsa.Koń wcina saracena bardzo chętnie,a ze jest z gatunku wybrednych gogusiów to dobrze świadczy,ta pasza pachnie mi świeżo upieczonym chlebem i sama bym jadła.Koń ma zad jak szafa 😉 i cały jest okrągły i mięśniowo,i tłuszczowo.Ja polecam,szczególnie tym wybrednym.
Ja tez karmie Show Improver (musli). Oprócz tego ze wizualnie/smakowo super - kon wcina aż miło, zreszta sama sprobowalam  😎 i jest to co lubie czyli odpowiednia ilosc melasy (odpowiednia dla mnie to jak najmniej) i olej, wydaje mi sie ze dodatkowe sole, minerały- bo jest taka delikatnie słodko-słonawa.
Karmie jeszcze innymi rzeczami (owies, wysłodki), ale np. jak mój kon stał prawie miesiac (a to folblut który marnieje w oczach bez pracy) spadł tylko lekko z pleców a np całe łopatki mu sie super rozbudowały mimo nieregularnej pracy. Te pasze polecili mi ludzie z zagranicy od ex-racehorsów a ich konie wygladaja suuper, mój tez juz wreszcie jak kon a nie jak wieszak.
Daje 1,5 kg około.
Ja daję chyba jeszcze za krótko, by powiedzieć coś więcej poza tym, że koń je bardzo chętnie, a musli ładnie pachnie i wygląda 🙂 Wydaje mi się, że ciut nabrał ciała, ale nie jestem pewna czy to od paszy, bo wpływ na poprawę sylwetki mogło mieć akurat w tym czasie kilka rzeczy. W każdym razie wygląda całkiem nieźle, ale też stan wyjściowy, od którego zaczynałam podawać Saracena był nie najgorszy. Więcej będę mogła powiedzieć za jakieś 2 miesiące. Póki co mam nadzieję, że faktycznie zrobi i u nas efekt wow, bo mój koń chudzielcem może teraz nie jest, ale ma tendencję do szybkiej utraty masy i niestety bardzo powolnego przybierania na niej.

A ja mam pytanie z innej beczki- czy powinno się robić przerwy w podawaniu otrąb pszennych? Jeśli tak to co ile i na jak długo? :kwiatek:
Zapomniałam dodać,że to dobra pasza aby nie dodawać energii-mój jest z gatunku ''bomba na kopytach'' i na szczęście efektów ubocznych w postaci szaleństwa nie zaobserwowałam  😁
Karmi ktoś może Spillers HDF Power?  :kwiatek:

Podaję mojemu kopytnemu ok. pół miarki pavowskiej jak mocniej pochodzi. Wg mnie mega wystrzałowe musli,  daję więcej tylko w okolicy dwudniowych zawodów.
Witam! Czy może mi ktoś polecić jakąś dodatkową paszę na 2letniej klaczki małopolskiej??? Zależy  mi na tym żeby miała dostarczone wszystko czego może potrzebować by jeszcze urosnąć ( ma 150 cm w kłębie, była wcześniakiem).  wink Nie wiem czy to coś pomoże proszę o poradę. wink
Klaczka wygląda w "zimowej" wersji  tak:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Dziękuje za wszystkie opinie/ informacje na temat Saracen Show Improver  :kwiatek: Mam nadzieje, że mojemu permanentnemu chudzielcowi też pomoże, bo wyjątkowo tego teraz potrzebujemy 😉 Akurat u nas efekt uboczny w postaci dodatkowej energii też by nie zaszkodził, ale w tej chwili priorytet to wzrost wagi... Poczekam cierpliwie do skarmienia kilku worków i będę w stanie sama ocenić.
ratatuj   Moje rude szczęście
05 stycznia 2014 19:51
Witam! Zastanawiam się nad zmianą paszy dla mojego Kucyka dlatego też proszę o radę. Dostawał on paszę besterly herbic z rodzaju http://www.besterly.com.pl/produkty
Z racji tego, że daję ją już spory czas- ok roku- zaczęła dawać efekty i koń rzeczywiście zrobił się spokojniejszy na jazdach (gdzie z natury jest bardzo nerwowy i do przodu, dodając ze ma 17 lat... oraz chodzi regularnie). Czy odstawić tą paszę? Czy zastąpić ją jakąś inna? Główny cel jej dawania to dostarczenie mu potrzebnych i adekwatnych do wieku witamin, miko i markoelemetów. Może ktoś stosuje coś cokolwiek- granulat czy muslii- z tej serii i coś poradzi?
ash   Sukces jest koloru blond....
06 stycznia 2014 13:13
Która z sieczek epony nie jest słomiasta?
ratatuj, ela1111 nie lepiej dać dobre witaminy ? Paszy trzeba dawać sporo, żeby załatwiła kwestię witamin, zwłaszcza w przypadku młodego, rozwijającego się konia (ela). Chyba, że koncentrat, balancer.
equi.dream dziękuję 🙂  zamówiłam witaminy Eggerssmana Horse Vital Plus zobaczymy jak się sprawdzą  💡 Zawsze tradycyjnie żywiliśmy konie  wiadomo  witaminy też dostawały ale może nie aż takie konkretne🙂 na paszach gotowcach nie znam się 🙂 Trzeba się obczytać 🙂
Czy ktoś karmił Eggersmannem Krauter Musli Wellness EMH i podzieliłby się spostrzeżeniami 🙂? Rozmyślam nad paszą dla mojej niespełna czterolatki i ta pasza mnie zaciekawiła ze względu na skład jak i zapewne dużą smakowitość.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 stycznia 2014 21:36
edit: nie ten wątek przepraszam  😡 zmykam do suplementów 😉
Mój koń po testach Horse & Pony mix. Mówi, że dobreeee 😀iabeł:
Dla mnie wygląda i pachnie identycznie jak Everyday High Fibre Mix, miałam okazję porównać, bo akurat też mieliśmy w stajni.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 stycznia 2014 18:45
Marstall Condicion - podaje ktoś? Przeszukałam wątek i nic nie znalazłam. Chciałabym przede wszystkim wiedzieć czy rzeczywiście wpływa na kondycję nie grzejąc głowy.
Edytka, uderz do Zuzu.
Edytka to jest pasza porównywalna do m.in Baileys Top Line i Saracen Improver
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 stycznia 2014 11:41
ladydill dziękuję. Nie podawałam ani jednej, ani drugiej, ale wujek google powiada, że Top Line jest "excellent for promoting topline and condition without the fizz" 🙂

Burza  napiszę :kwiatek: Tobie się należą w ogóle podwójne dzięki za polecenie sieczek Dengie. Po tym jak Dodson wywindował ceny, to "tułałam się" od sieczki do sieczki i dopiero Dengie nam podpasowały.
Jestem nimi w pełni usatysfakcjonowana. I tymi specjalistycznymi (Healthy Hooves, Healthy Tummy), jak i najprostszymi (Alfa-A Original).
Edytka poszukaj sobie na forum, bo o tych paszach kondycyjnych wielokrotnie było pisane na forum. W dużym skrócie bardzo polecane.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 stycznia 2014 13:59
Już sprawdziłam i podoba mi się to co czytam 🙂
Edytka, no widzisz, ja się w nich zakochałam a w końcu mój portfel wybrał łuskę słonecznika jako zapychacz żłobu. Może na wiosnę, na smak 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się