... ślub :) ...

ash   Sukces jest koloru blond....
31 października 2013 15:05
Ja też płakałam, dużo 😀
Makijaż trzymał się świetnie mimo wszystko 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
31 października 2013 15:39
a ja - mimo iż często płaczę ze wzruszenia lub jak widzę krzywdę - na swoim ślubie uroniłam tylko kilka łez - podczas Ave Maria, było zaśpiewane tak przejmująco, że mnie tknęło.
poza tym non stop banan - jakoś wzruszenie ustąpiło miejsca adrenalinie i temu usmiechowi:


strasznie lubie to zdjecie:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 października 2013 15:53
Ja się trzymalam cały ślub i wesele, nawet dałam radę na błogosławieństwie. Ale puściło jak moja przyjaciółka zaśpiewała dla nas "Wielką miłość" Krajewskiego. Dobrze, że kamerzysty już nie było 😁
bera7, nie ma za co, cieszę się, że mogłam pomóc 🙂 myślę, że spokojnie zagra czardasza, tylko wcześniej będziesz musiała ustalić listę utworów 🙂
Dziękuje, ogromnie się cieszę, że tak ładnie to wyszło bo zupełnie sama wszystko wymyślałam 🙂
Co do łez to u nas nie było żadnych, było za to duuużo śmiechu, ledwo w urzędzie wytrzymaliśmy  😁
Diakon'ka - wyglądałaś rewelacyjnie!!! Już to chyba pisałam 🙂

Dawno mnie tu nie było ale w końcu dostaliśmy zdjęcia z wesela i sesji 🙂

mamy tyle zdjęć że wybrac nie mogę, jestem nimi zauroczona 🙂
to część sesji z końmi - a w sumie jej jedna setna hehe 🙂




grast pięknie 🙂 

ładną miałaś fryzurę coś  jak ja chce zrobić. Masz może gdzieś zdjęcia gdzie ją dokładnie widać? 

teraz zobaczyłam co napisałam hihi. chodzi mi o tył fryzury 🙂
grast, pięknie wyglądałaś. Na koniu super 😍
Dziękuje dziewczyn
chuda zdjęcia dopiero dziś odebralan te przerobione, muszę je przeglądnąć ale na pewno mam jakieś 🙂
grast bardzo ładnie! 🙂

Ja nareszcie podopinałam terminy i jestem już pewna, że 26.04.2014 będę wychodzić za mąż. Ciężko trochę było, w kościele nie zgodzili się na 20. Na szczęście właścicielka pałacu bardzo nam poszła na rękę, zmieniałam u niej termin 3 razy(!) i za każdym razem witała to ze śmiechem.
Napisałąm do kolegi odpowiadającego za jazz combo, pozostaje tylko kwestia fotografa i głupot typu ubrania i generalna stylistyka (fryzjer, makijaż).

Miała któraś z was wesele bez wódki? Jak liczycie alkohol wtedy?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2013 10:33
Ja mam prośbę do dziewczyn co robiły wesele bez tańców  :kwiatek: bo pamiętam, że takie były 🙂

Możecie mi napisać na PW jakie gry / zabawy miałyście na weselu ,o ile jeszcze pamiętacie ( :hihi🙂
grast, ślicznie wyglądałaś.

salto piccolo, gratki. Ja już mam z grubsza ogarnięte wszystko prócz urzędu. To pewnie jakość w listopadzie/grudniu jeszcze zaczniemy ogarniać. A na koniec zostaną drobiazgi jak ubranie itp.

subaru2009, na pewno ostatnią rzeczą jaką bym robiła są typowo weselne zabawy, z których zawsze jako gość uciekałam na spacer. Może bule?
salto piccolo, super, jak szybko się nagle zrobiło 😀! Zdawaj relację, bardzo jestem ciekawa przygotowań i całej otoczki 🙂

A ja wreszcie się przemeldowałam i złożyłam wnioski o dowód i prawo jazdy (100zł, phi!). Jeszcze tylko dowód rejestracyjny od samochodu, konto w banku i to chyba będzie na tyle, reszta mało istotna. Uff 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2013 10:53
bera7 właśnie chciałam się dowiedzieć czy dziewczyny robiły typowo weselne (a fe) czy nie. A wydaje mi się, że raczej nie 😀
Bo jak ja byłam na takich weselach to były zabawy angażujące m.in. wszystkich gości, program był bardzo fajnie zrobiony, właśnie bez tych różnych podtekstowych gier. Pamiętam, że niektóre dziewczyny tak robiły i jestem ciekawa co miały 😉
subaru2009, no właśnie, trudno zaangażować wszystkich, żeby jeszcze faktycznie się to podobało. Część gier oczepinowych jest dla mnie obrzydliwa a część żałosna, kiedy podpitemu wujkowi proponują biegać i szczekać itp.

A czemu bez tańców?
O matko Diakonka, to zdjęcie przed ołtarzem jest PRZEPIĘKNE!!  😍

Nie wiem jak się zachowam na swoim ślubie, ale na cudzych wyję. Już na samą myśl mi się szklą oczy.... To jest taka piękna i wzruszająca chwila.
Dzionka, ja zdążyłam się przemeldować, wymienić dowód i przepisać konie:P a paszport i prawo jazdy dalej leżą.....
a ja się wkurzyłam znalazłam 3 inne suknie, które mi się podobają ale nigdzie ich nie ma 🙁 bo to kolekcja 2013 dzwoniłam do 2salonów z poznania i do bydgoszczy. No nie ma 🙁 a w moim salonie w Pile nie ściągną 🙁
bera7 ja właśnie zrobiłam listę czego jeszcze nie mam dopiętego i jest masa takich spraw. A wydawało mi się, że z grubsza wszystko już jest dobrze 😉 Urzędów niestety sama nie załatwię, muszę napisać pełnomocnictwo dla mamy - nie ma mnie na 3 miesiące przed ślubem w Polsce.

Dzionka ogarniam! Niestety nie jest to szczególnie fajne jak organizuje się ślub praktycznie samemu przez telefon  😉 Jestem załamana sukniami ślubnymi, najchętniej bym uszyła ale nie mam możliwości ani w Polsce (za krótko będę w kraju) ani tym bardziej tutaj, w Hiszpanii. Trochę mnie przeraża wydawanie na suknię 2 tys euro kiedy założę ją raptem na parę godzin (zamierzam zmienić na szaleństwa na parkiecie - dość aktywnie tańczę rock&roll więc długa suknia odpada). Szukam czegoś tańszego ale niestety nic mi się nie podoba.
Już nawet myślałam, żeby kupić coś w kolorze champagne - mogłabym później grać jakieś koncerty w takiej sukni.

Co do reszty to zastanawiam się czy w ogóle wynajmować kwiaciarnię do dekoracji - kiedyś się tym zajmowałam i w 90 % projekty innych pań nie odpowiadają moim gustom, które są bardzo skromne. W zasadzie wszystko będzie się opierało na gipsówce. Muszę jeszcze zorientować się jak cenowo wygląda o tej porze roku wrzosiec. Myślałam też nad tym, żeby wykorzystać typowo wielkanocne i wiosenne ozdoby typu bukszpan i bazie ale nie bardzo mi to pasuje do lekkiej koncepcji. Dwór jest bardzo skromny więc wszelkie delikatne dekoracje, w wiejskim stylu będą pasować. Na pewno zagoszczą na stolikach słoiki zamiast wazonów:


Co do sukienki marzy mi się coś w tym stylu ale bez rękawków:


Fryzura będzie najzwyczajniejsza, po prostu rozpuszczone włosy z wiankiem z naturalnych kwiatów. Mam włosy w fakturze bardzo podobne do tej pani na zdjęciu. może tylko mój wianek będzie mniej kolorowy - w odcieniach białego, ecriu, zieleni.


Zaproszenia też już mam wybrane, bardzo proste.


Muzykę organizuje mój przyjaciel, będą grali swing i rock&roll. Jako, że zależy nam na jakości (mnóstwo gości to profesjonalni muzycy) będą grać tylko 1,5 h program. Rozbijemy to na sety, żeby goście się nie męczyli - to jednak dość wymagająca muzyka do tańczenia, nie żadne podrygiwanie w rytm  😉
Chcemy też zaśpiewać Cheak to cheak jako para młoda i zaprosić wszystkich w ten sposób do pierwszego tańca. Mój narzeczony to zapalony śpiewak, wykonywał już mnóstwo jazzu, dla mnie to będzie debiut jeśli chodzi o śpiew ale wątpię żeby to było trudniejsze od koncertów, które mam na codzień.

Pewnie reszta muzyków też będzie się chciała dołączyć i zrobią jakieś małe jam session. Innych atrakcji nie przewidujemy.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2013 16:55
salto bardzo mi się podoba ten pomysł ze słoikiem zamiast wazonu 🙂

bera7 tzn. nie do końca wiem czy będą tańce. Na pewno nie chcę takich tańców na zasadzie : puszczam muzykę i ten kto chce, tańczy. Byłam na takich weselach i hm ... chyba na jednym się tylko dobrze bawiłam i było to grubszy czas temu.
Wesele pod koniec zeszłego roku jak byłam,było właśnie w ten sposób, było bardzo mało osób tańczących. Wręcz można rzec, że parkiet świecił pustkami. Wesele było fajne, ale nie szałowe. Mało takich rzeczy integrujących gości.
Na ostatnim weselu jak byłam, były tańce i bardzo mi się podobało, ale prowadził je wodzirej (i ogólnie całą impezę). I w momencie, kiedy wodzirej prowadził - parkiet pełniusieńki, jak nie prowadził, pojedyncze pary. Jak będzie nas stać, bierzemy tego wodzireja, jak nie - to nie :P
Z tych dwóch wesel, razem z parami młodymi część gości to nasi znajomi , których z chłopem będziemy zapraszać jak na nas przyjdzie pora, także wiem, że to nie przejdzie za bardzo, bo oni średnio taneczni 😉 Zależy jak będziemy stać z kasą, to ewentualnie weźmiemy tego samego wodzireja (ale że wymyśliłam sobie wycieczkę na Jukatan lub Seszele  czy inne Malediwy 😁 to tu jeszcze zobaczymy  :hihi🙂 i tańce będą. Jak nie będziemy stać dobrze z kasą, to biorę mojego kolegę i znajomego, którzy prowadzili w marcu wesele siostry jednego z nich, właśnie bez tańców, ale program bardzo fajnie dograny 🙂
Wszystko zależy od $ 😉
No i wesele będzie bezalkoholowe :P to już postanowione :P
Jeszcze tylko się modlę co by w okolicy Wrocławia wybudowali dla mnie miejsce idealne na wesele :P, bo na razie takiego brak 😀D

edit. No i ja jestem jakoś mało taneczna i nie mam do końca przekonania, ale kto wie, jeszcze trochę czasu jest 😉
Idrilla, wrzucisz jeszcze linka do zdjęć,proszę  :kwiatek:
tak głupio się czyta nie wiedząc o czym mowa.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 listopada 2013 17:51
Breva, ja konia jeszcze nie przepisałam. Zrobię to jak zmienię meldunek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2013 18:48
U mnie tez bedzie bezalkoholowe wesele 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2013 18:53
Mój ojciec po pierwszym bezalkoholowym weselu, na którym był, powiedział, że on się na moje wesele zgadza, ale TYLKO bezalkoholowe  😁
Dzionka ja teraz tez składam wnioski 🙂 póki co dopiero w pracy dałam akt ślubu 🙂
Ale mam problem jak się komuś przedstawiam🙂 cały czas mi się myli..
salto piccolo, u nas za to pałac dość nieskromny, więc stawiamy na akcenty bordo, a na przystrojenie namiotu pewnie pójdą drobne róże w bordo odcieniu.

subaru2009, u nas za to większość gości chętnie tańcząca. Ja też lubię jeśli mam odpowiednią muzykę. Na weselu bez muzyki nie byłam, więc trudno mi wyczuć jak się bawią goście.

U nas tradycyjnie z trunkami, natomiast z zaproszonych gości nikogo nie podejrzewam o zalanie się w trupa.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 listopada 2013 08:13
A nie, muzyka była wszędzie 😉 Czy to ktoś grał, czy była puszczana. Różnie było, ale była 😉 Jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia bez jakiegokolwiek podkładu. 🙂
Dziewczyny co do fotografów - 800 zł za relacje z ceremonii i zdjęcia rodzinne przed kościołem to rozsądna cena? Znam tylko wynagrodzenia za całe reportaże - od przygotowań po wesele a u nas będzie tylko kościół fotografowany.

Co myślicie?  :kwiatek:
Dzięki jeszcze raz wszystkim za miłe komentarze 🙂 Co do płaczu na ślubie to u nas nie było żadnych łez za to mega dawka śmiechu, ledwo się opanowaliśmy w urzędzie w czym nasz świadek wcale nie pomagał 🙂

subaru - podziwiam, duża odwaga wesele bez alkoholu i bez tańców. Ja szczerze mówiąc jeszcze nie widziałam fajnych zabaw ślubnych, zawsze zahaczały o żenadę. Jeśli Twoi goście będą w młodym wieku to naprawdę warto dobrze się zastanowić co będzie dobrym wypełniaczem czasu żeby nie wyszła stypa. My sobie za punkt honoru wzięliśmy, że u nas będą tańce bez disco polo i udało się. Wszyscy świetnie się bawili i obyło się bez majteczek w kropeczki i innych. Zresztą sami stworzyliśmy playliste bo nie mieliśmy dj.

salto - wow szykuje się kolejny piękny ślub  patrząc na Twoje plany i przygotowania, co do fryzury koleżanka ostatnio miała własnie gruby wianek na prostych włosach i wyglądała cudnie.


A ja za wymianę dokumentów chcę się zabrać jak najszybciej, jaram się nowym nazwiskiem  😁
Subaru, to ze Ty nie lubisz tanczyc nie znaczy ze goscie nie beda chcieli sie pobawic.. Jesli dalej bedziesz chciala bez tanczenia, to najlepiej jest przygotowac na to gosci i napisac w zaproszeniu, ze po slubie bedzie po prostu obiad i siedzenie z gadaniem, a nie wesele. Poza tym bardzo duzo zalezy od samej muzyki - jak puscisz cos fajnego to same nogi niosa. No i nastroj gosci - mozesz zrobic cos na zasadzie jak mialam ja, czyli przemieszanie roznych gier i zabaw z tanczeniem.
Pamietaj, ze Twoja ocena jest subiektywna - moze Ty na opisywanych przez Ciebie weselach bawilas sie srednio, ale niektorzy na pewno swietnie 🙂 Dlatego fajnie by bylo sie postarac o rozbawienie gosci, a wtedy wszystko pojdzie samo 🙂

my mielismy przeciaganie liny na rodziny, bule (szwedzka gra zespolowa), strzelanie z luku itd. Poszperaj w grach integracyjnych i wybierz takie ktore angazuja wieksza ilosc osob na raz i sa wesole 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się