Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

wiem, ale od czegoś trzeba zacząć.. Kupię coś teraz i zacznę się uczyć- nie kupię niczego to będę mogła ciułać dalej, ale będę też stać w miejscu.

Zastanawiam się już chyba tylko nad tym czy w takim wypadku lepiej nikona d90 + fajne szkło czy też d7000 w zestawie kitowym +nic  🙄 ?
Warto się wogóle zastanawiać nad używanymi? Jeśli tak, to do jakiego maks przebiegu jest bezpiecznie?

edit-dopisek
Warto się wogóle zastanawiać nad używanymi? Jeśli tak, to do jakiego maks przebiegu jest bezpiecznie?
Moim zdaniem warto, bo można upolować sporo taniej aparat w bardzo dobrym stanie, tylko trzeba jednak się trochę orientować i uważnie czytać co ludzie piszą w ogłoszeniach.
Ja już miałam do czynienia z różnymi używkami i raczej byłam zadowolona.
W aparatach migawkę masz zwykle przewidzianą na ok. 100tys zdjęć (mnie udało się raz dobić do tej liczby (a w zasadzie przebić) i to tylko dlatego, że był to aparat głównie do zdjęć interwałowych). Normalnie, nawet robiąc dużo zdjęć prawie nie ma możliwości dobicia do tej liczby.
Czy nad uzywkami? hmmm zalezy....jaki przebieg - warto sprawdzic programem jakims (np.Photo ME)
Ja uwazam ze mozna kupic uzywke - ale zeby jeszcze jaka gwarancja byla....inaczej balbym sie wchodzic - chyba ze od zaufanego znajomego.

Canona 60D nie oplaca sie - to nie jest nastepca linii 50D - a cena i nazwa moglaby tak sugerowac! cena powinna byc podobna do ceny Pentaxa K-30 (lepsza matryca, ISO, zakres tonalny, glebia kolorow itp itd.)
Z uzywek to moze to - K-5II z 18-55WR - 3 miesieczny - i jeszcze wytargowal z 200zl np.takimi argumentami ze niedlugo (listopad) zakupy hurtowe na forum Pentaxa i nikt mu nie kupi tej puszki  🤣
W k-5II AF masz doskonaly - tam gdzie D7100 juz nie daje rady tam K-5II jeszcze daje.

Dla porownania test obrazkow jakie produkuja dwie puszki D7100 i K-5II -> youtube

a tu dwa ostatnie tematy z foto.recenzja.pl o wyborze lustrzanki: link 1 , [url=http://foto.recenzja.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=341697#341697]link 2[/url]
zdecydowałam się jednak na nówkę- co prawda znalazłam parę ciekawych ofert (?) -
np.
http://tablica.pl/oferta/nikon-d300-jak-nowy5893-przebieg-nowa-torba-nikon-ID28LDw.html#d8e43f900a
http://allegro.pl/nikon-d300-i3558561063.html
ale stwierdziłam ze nie ma to sensu- nawet jakbym miała możliwość podjechania, to i tak nie wiedziałabym na czym się mam skupić w wyborze używki (poza ilością pstrykniętych zdjęć, no ale to przecież nie wszystko..)
za 2600 mogę kupić samo body nikona d7000 i kombinować z doborem jakiegoś tańszego szkła na początek, lub kupić d7000 w zestawie kitowym za 3100 (jeszcze mgliście mi sie przewija ten d90, ale coraz mniej)
nad pentaxami, mimo że wypadają taniej sie nie zastanawiam, ponieważ wg większości opinii z jaką się spotkałam jest to system nie rozwojowy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 września 2013 16:00
Przebieg rzędu 10 tyś. to naprawdę niewiele. Od grudnia 2009 zrobiłam 51 tyś. zdjęć, gdzie na zawodach dwudniowych robiłam po 300-500 jednego dnia. Czyli w ciągu prawie 4 lat wypstrykałam połowę żywotności migawki. D300 wydaje się być fajny, ale za 700zł to ciężko będzie o dobre szkło (Sigma 70-200/2.8 używana bez stabilizacji - 1300-2000zł, Tamron 70-200/2.8 nowy bez stabilizacji - 2700zł, używany mniej więcej tak jak Sigma, Nikkor 70-200/2.8 wersja I używany - zależnie od stanu 3500-5000zł, Tamron 17-50/2.8 nowy bez stabilizacji 1300zł, Nikkor 50/1.8 AF-S nowy 700zł, bez silnika chyba 500zł).
Moim zdaniem drogi ten d300 zwłaszcza, że za niewiele drożej można kupić nowszy model, czyli d300s.
Ja bym na początek kupiła d90, bo to bardzo przyjemna fajna puszka, poza tym dużo jej na allegro i jako aparat na początek będzie akurat i długo się nie znudzi.

nad pentaxami, mimo że wypadają taniej sie nie zastanawiam, ponieważ wg większości opinii z jaką się spotkałam jest to system nie rozwojowy.



Nie wiem kto CI takich glupot naopowiadał - ale pewnie jakis nieuk co nawet w rece nie mial tego systemu i nic o nim nie wie. - wejdz na forum www.pentax.org.pl i wiecej sie dowiedz - bo tak kazdy moze mowic na inny system.

Raz ze puszki Pentaxa uwazane sa za jedne z najlepszych w klasie ASP-C (DX) (wystarczy poczytac testy) to Pentax teraz nalezy do koncernu Ricoh - chyba wiesz co to za firma? w szybkim tempie odswiezyli linie szkiel LE i maja wypuscic nastepne, puszka FF jest juz zapowiedziana ale pracuja jeszcze nad szklami aby puscic na rynek porzadny zestaw. - po prostu Pentax nie prowadzi reklamy - dlatego wypada taniej (koszty reklamy w takich firmach to ok20%a nawet wiecej - kosztow calkowitych) - za to dzieki temu nie musi schodzic z jakosci i daje czesto 3 lata gwarancji!

Jezeli nie chcesz Pentaxa to OK - ale nie mow takich rzeczy ze to system nie rozwojowy. Szczegolnie w dzisiejszych czasach gdzie komplety szkiel uzupleniaja Tamron i Sigma (ktora ostatnio wypuszczasz doskonale szkla optycznie - np. taka Sigma 18-35 F1.8)

Pozdrawiam  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 września 2013 20:50
jakoś nie zauważyłam wśród profesjonalistów (tych naprawdę pro) używania Pentaxa. to jest Canon/Nikon, albo już całkiem co innego.
dobra, ale ja nie po to ażeby się kłócić.
tajm to baj jakaś ochrona na sprzęt  😎
więc:
1. Camrock Z10 simple
2. Lowepro Trekker Daypack II
który brać?

edit: dobra, doczytałam, to lowepro jest dziwne  😁 wezmę Camrocka
To slabo moze patrzysz 🙂 iles stronic temu podawalem kilku/kilkunastu fotografow pro znanych na swiecie co uzywaja tego systemu.

Druga sprawa jest taka ze konkurencja w segmencie APS-C od dluzszego czasu jest tak duza i tak wiele sie dzieje - co chwila nowe puszki, nowe udoskonalenia, nowe matryce itp. ze ten segment bardzo sie rozwinal w ostatnich latach - czego nie mozna powiedziec o segmencie FF....spokojnie mozna powiedziec ze najlepsze puszki segmentu APS-C moga smialo konkurowac dzisiaj z tanszymi puszkami segmentu FF.

Wracajac do tematu - z tych dwoch ja wybralbym Lowepro - wyglada na solidniejszy - a takze na wygodniejszy do noszenia - ma ergonomie turystycznych plecakow - bo ten Camrock to tak troche pod szkolny z podstawowki mi podchodzi 😉
A jezeli inne firmy to polecam(i moi znajomi) firme KATA - super jakosc. Bo np.taka Delta SX2 to shit ;/ szkoda kasy - jeszcze sprzet popsujesz bo wyleci ;/
Ps.Jezeli chcesz zaoszczedzic to zamiast kupowac plecak-fotograficzny to ja wolalbym kupic porzadny wklad do toreb/plecakow na aparat -> [url=http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=dslr+insert&_sacat=0&LH_PrefLoc=2&_odkw=bag+insert&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313]link[/url]
I uzywal ze zwyklym jakim plecakiem 😉 Przynajmniej nie rzuca sie w oczy zlodziejowi 😉
Hej,
mam lustrzankę Canon 1100 d, no i chciałabym sobie kupić obiektyw (z większym przybliżeniem)
Orientujecie się ile to kosztuje? Do tego modelu jest jeden obiektyw, czy są 'uniwersalne'?
Olaa1002 obiektywów jest mnóstwo począwszy od takich za kilkaset zł do takich za klilka tysięcy, wiec od Ciebie zalezy ile chcesz wydać. Możesz szukać dowolnego obiekltywu firmy canon bądź którejś z niezależnych firm np tamron czy sigma ale wtedy musisz patrzyć żebyu było mocowanie do canona.

Wiem, że sporo osób chwali sigmy 70-300 APO, za kilkaset zł całkiem fajny obiektyw na początek, ale są też inne np canon 55-250 czyli taki sam jak standardowy dołączany do aparatu ale w 'dłuzszej' wersji cenowo też przystępny.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2013 15:37
Magdzior, ja o Sigmie 70-300 nie słyszałam dobrych opinii, ale to pod Nikona i Sony. Jak z Canonem to szczerze nie wiem, ale podejrzewam, że może być podobnie.
Olaa1002, ile chcesz przeznaczyć na obiektyw?
Sigma ma dobre opinie bo jak na tę cenę i to światło daje ładny obrazek i AF, jeśli działa to działa nawet dobrze. Złe opinie wynikają z tego, że częściej trzeba ją kalibrować.
Sigma ma dobre opinie bo jak na tę cenę i to światło daje ładny obrazek i AF, jeśli działa to działa nawet dobrze. Złe opinie wynikają z tego, że częściej trzeba ją kalibrować.

Jest właśnie dokładnie tak. Ta Sigma ma ładny bokeh i gdyby była celniejsza i nie rozsypywała się w takim tempie to byłaby poważną konkurencją np. dla N 55-300
Moja niestety wylądowała w serwisie po 3 miesiącach użytkowania, po jakimś pół roku padła ponownie (blokował się AF).
Olaa1200
Z trochę droższych, ale dobrych na pewno znajdziesz sporo dobrych opinii nt Tamrona 70-300 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2013 19:31
Moja niestety wylądowała w serwisie po 3 miesiącach użytkowania, po jakimś pół roku padła ponownie (blokował się AF).)

I właśnie dlatego nie wiem, czy jest sens kupować to szkło. Bo w sumie kasa chyba wywalona w błoto? Osobiście uważam, że lepiej przemęczyć się jeszcze miesiąc, dwa z kitem i zaoszczędzić na jakiś obiektyw o dłuższym żywocie (-;
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 września 2013 22:54
Sama używałam ten obiektyw dość długo - nie było mnie stać zupełnie na coś innego, a potrzebowałam coś na mecze. W sumie to byłam z niej zadowolna, bardzo fajnie malowała.

Teraz niestety leży popsuty - blokuje się AF tak jak u armary, a gdy serwis podał mi cenę za naprawę to wyszło, że jest to zupełnie nieopłacalne (szczególnie, że to mogło być ewentualnie moje zapasowe szkło jakby się coś stało z 70-200 - tfu fu odpukać w niemalowane!  😁 ).

Fakt, w trakcie okresu gwarancyjnego również był w serwisie - nie tylko by go wykalibrować, ale i również dlatego, że padł silnik AF.

Niemniej jednak uważam, że nie można na tym obiektywie aż tak wieszać psów - ma swoje wady, ale z drugiej strony.. za taką cenę 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2013 12:27
martva, ja nie wieszam psów, po prostu słyszałam opinie, że jest to szkło dość często ulegające awariom i dlatego nie ja jestem do niego przekonana   (-; A kto inny będzie sobie bardzo chwalił, bo może mu się trafi solidniejszy egzemplarz. Ja tylko wyrażam swoją opinię (-:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 września 2013 12:36
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 września 2013 12:42
Facella - nie pisałam konkretnie o Tobie, tylko ogólnie.
Wpadłam się tylko pochwalić że dziś dostałam paczkę z wyczekiwanym nikonem d7000
Dziękuję wszystkim za rady, bo wybór aparatu był naprawdę sporym wyzwaniem!  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2013 15:07
Jednak D7000. A jaki obiektyw?
Do 300 złotych myślałam, ale nie wiem czy za taką cenę coś sensownego kupię.
Możecie mi polecić coś  w tym przedziale cenowym?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 września 2013 15:28
nie, za tę cenę nie 😉
a obiektyw Canon 50/1.8 II? Podobno za 400 złotych chodzi...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 września 2013 15:33
poczytaj trochę o ogniskowych. ten Canon to stałka- nie ma przybliżenia. jest dobry do portretów 😉
body kupiłam nówkę (2600), a obiektyw z zestawu kitowego (18-55) używany, za grosze (200 zł). Pobawię się, opanuję, potem puszczę dalej w świat i za zaoszczędzone 300 zł (bo nówka body+obiektyw kosztował-3100) + to co uzbieram kupię sobie coś fajnego. Taki mam plan  😎
Właśnie chodzi mi o taki z dobrym przybliżeniem, żeby na parkurach kazdą przeszkodę było widać 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2013 15:52
Olaa1002, 50 to na pewno nie na parkury. 55-200, 55-250, 70-300, 70-200 (ale to drogie). Za 300zł to chyba nic nie kupisz.

Wadera, no to trzymam kciuki, żeby plan się udał.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 września 2013 15:58
Właśnie chodzi mi o taki z dobrym przybliżeniem, żeby na parkurach kazdą przeszkodę było widać 🙂

to przybliżenie zależy od ogniskowej. im większa, tym jest większe.
czyli 50mm ma mniejsze przybliżenie niż 200mm.
Ty potrzebujesz teleobiektywu.
ale zanim kupisz dokształć się 😉

edit: tfu, wartość ogniskowej większa, ale sama ogniskowa- dłuższa
Nie wiem, czy wątek dobry..
Orientuje się ktoś ile kosztuje wywołanie zdj w formacie 20 dla 3:4 ? 🙂
Ponieważ na cenniku nie ma, a bardzo mi na tym zależy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się