Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

A to, że bardzo łatwo wyprodukować giga głowę i małą "resztę" konia 😁
Elena   emocjonalnie elastyczna
28 lipca 2013 17:34
Mam problem a mianowicie dzisiaj po włączeniu mojego Canona 350d pojawił się komunikat o jakimś błędzie (error 99) i aparat przestał działać  🙁 miał ktoś kiedyś taką sytuacje ?
Mam problem a mianowicie dzisiaj po włączeniu mojego Canona 350d pojawił się komunikat o jakimś błędzie (error 99) i aparat przestał działać  🙁 miał ktoś kiedyś taką sytuacje ?

Wydaje mi się, że odpowiedź znajdziesz w instrukcji, na szybko z google:
http://www.cyberfoto.pl/canon/53942-eos-350d-error-99-a.htm
Elena   emocjonalnie elastyczna
28 lipca 2013 17:44
Armara dzięki  :kwiatek: wygląda na to, że bez fachowej pomocy się nie obędzie  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 20:24
No i mam cały zestaw już, oczywiście pierwsze co zrobiłam, to zdjęcia w jpgach.  😵
Proszę o pomoc w wyborze kompaktu. Od kilku dni przeszukuję różne strony i nie mogę się zdecydować. Szukam aparatu do robienia zdjęć rodzinnych, na wakacjach, w stajni itp. Mam lustrzankę, ale nie chce mi się jej wszędzie nosić (i to chyba nie jest dla mnie), dlatego szukam czegoś małego. Zastanawiam się nad:
- Canon PowerShot SX130 IS
- Canon PowerShot SX150
- BenQ DSC-GH200
- Canon PowerShot A2500
- Nikon Coolpix S3400
- Nikon Coolpix S2700
- Nikon Coolpix L28

😵
Facella, armara dzięki :kwiatek:

Puszkę mam canona 40d i docelowo mam nadzieję, że w końcu dozbieam do 70-200/4 L wiec ten tele będzie do koni, a żeby cokolwiek krótszego lepszego od kita mieć to chyba kupię tą 50-tkę bardziej do niekońskich codziennych zdjęć, może czasem jakiś szerszy portret, pies itd
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 lipca 2013 11:47
No i mam cały zestaw już, oczywiście pierwsze co zrobiłam, to zdjęcia w jpgach.   😵

Co w tym złego? Ja robię w JPG, bo nie umiem pracować na RAWach i jakoś w miarę przyzwoicie to wygląda...
emptyline   Big Milk Straciatella
30 lipca 2013 12:44
Prosta sprawa, obróbki bez straty jakości nie wykonasz, a to umiem akurat robić. Generalnie hak chcesz coś więcej zrobić że zdjęciem powinno być w rawie.
Proszę o pomoc w wyborze kompaktu. Od kilku dni przeszukuję różne strony i nie mogę się zdecydować. Szukam aparatu do robienia zdjęć rodzinnych, na wakacjach, w stajni itp. Mam lustrzankę, ale nie chce mi się jej wszędzie nosić (i to chyba nie jest dla mnie), dlatego szukam czegoś małego. Zastanawiam się nad:
- Canon PowerShot SX130 IS
- Canon PowerShot SX150
- BenQ DSC-GH200
- Canon PowerShot A2500
- Nikon Coolpix S3400
- Nikon Coolpix S2700
- Nikon Coolpix L28

😵


a jaki budzet ogolnie?? - bo to chyba najwazniejsza kwestia 🙂


[quote author=emptyline link=topic=52.msg1838778#msg1838778 date=1375125879]
No i mam cały zestaw już, oczywiście pierwsze co zrobiłam, to zdjęcia w jpgach.  😵

Co w tym złego? Ja robię w JPG, bo nie umiem pracować na RAWach i jakoś w miarę przyzwoicie to wygląda...
[/quote]

Tez tak kiedys robilem 🙂
teraz ciagle robie RAW+JPG
jak mi sie jakies zdjecie podoba to wrzucam do Raw Therapee (darmowy) -> link
juz samo wrzucenie zdjecia przez ten program (bez ruszania suwakow) to innej jakosci zdjecie wychodzi - polecam.
emptyline   Big Milk Straciatella
30 lipca 2013 12:47
Lightroom daje fajne możliwości, tylko bezpłatny nie jest, ale obsługa prosta jak budowa cepa. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 lipca 2013 13:16
Ja nie robilam rawow bo myslalam ze sobie z obrobka nie poradze. Teraz robie tylko rawy. Wrzucam do DPP. Nie muli kompa, chociaz moje zdjecia maja duuuzy rozmiar. Nie wiem jak program Nikona, ale ten jest mega prosty, prostszy niz gimp w ktorym robilam jpg, teraz tylko wrzucam tam foty do przyciecia i podpisu.
A rawy zaczelam robic ze wzgledu na balans bieli 🙂 duzy komfort podczas focenia, nie trzeba sie martwic o kolory.
Tylko ze Gimp to troszke inna kategoria programow. -  ten nowy Gimp to podobno juz spore narzedzie do pracy - spokojnie zastepuje PS i do tego darmowy  🙂

Z darmowych do RAW'ow to polecam:
- Raw Therapee
a takze
- Photivo - ale ten jest tak rozbudowany ze trzeba dlugo nad nim posiedziec - ale podobno pozniej odwzajemnia to ladnymi obrazkami

Z platnych jak najbardziej Lightroom - genialny jest - i pelno preset'ow do niego jest w necie.
Chyba poczekam az stanieje NX300 i kupie go (w zestawie sprzedawany jest z Lightroom'em  😉 ) - chyba ze wypuszcza NX30 z nowsza matryca  😀iabeł:
Musti szukam aparatu tak do 400zł
- Photivo - ale ten jest tak rozbudowany ze trzeba dlugo nad nim posiedziec - ale podobno pozniej odwzajemnia to ladnymi obrazkami

Photivo bardzo mi się ciął (wiem, że rawy są cięzkie), ale mam dość sprawny komputer, ale to RAW Therapee chętnie sobie obadam 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 lipca 2013 18:49
Prosta sprawa, obróbki bez straty jakości nie wykonasz, a to umiem akurat robić. Generalnie hak chcesz coś więcej zrobić że zdjęciem powinno być w rawie.

O tym to wiem (-; raczej niewiele ingeruję w zdjęcia, dlatego uważam, że na razie RAWy mi nie są potrzebne. Pewnie kiedyś się na nie przerzucę, ale jeszcze nie teraz.
Proszę o pomoc ,chce kupić teleobiektyw do canona ,zastanawiam się nad tymi dwoma:
http://www.euro.com.pl/obiektywy/canon-ef-70-300-mm-f-2-8-6-is-usm.bhtml
http://www.euro.com.pl/obiektywy/canon-ef-70-200-mm-f-4-l-usm.bhtml
Nie wiem czy zakres tego drugiego nie będzie za mały (do 200 mm) przy fotografii koni itp
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na inny tele do 2500 zł
Musti szukam aparatu tak do 400zł


Musi byc nowy czy moze byc uzywka??
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 sierpnia 2013 17:10
Co myślicie o Canonie 650D i 700D?
Czy mógłby ktoś wystawić opinie dla plecaka foto Kata DR-467i / Kata DR-467 ? Ewentualnie jakie inne polecacie ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 sierpnia 2013 21:33
Koka, poszukaj na forum Canona/Nikona/Pentaxa.

Canon 650d niewiele rozni sie od 600D (ale popatrz dokladnie w specyfikacji, czy do 650D nie wlozyli autofokusa z 60D- 9 punktow krzyzowych, 600D ma chyba jeden). Natomiast 700D to prawie to samo co 650D i nie oplaca sie go raczej kupowac.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 sierpnia 2013 11:40
patid1220, albo 70-200/4, albo np. Tamron/Sigma 70-200/2.8. Co do zakresu, można się przyzwyczaić (sama mam 55-200, MsCarmen ma rzeczoną Sigmę 70-200, juliadna Nikkora 70-200, Ewa Imielska-Hebda też, Jessy Canona 70-200 - wszyscy od koni). Stałe światło wg mnie jest lepsze niż np. 4-5.6, łatwiej się wtedy pracuje na manualnym (przy zmiennym każda zmiana ogniskowej = korekta czasu, na co nie zawsze jest czas).
Mam prośbę.
Czy mogłabym komuś podeslac moich 5 zdjęć - to samjebki z ipada. Mojej twarzy.
Chciałabym jeśli ktos potrafi, zestawić to w jeden rząd - taki "tryptyk" (z 4-5 fot) bym miała na fejsbuka ta listwe na górze z moich fot.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 sierpnia 2013 12:25
Mi możesz, opisz tylko jak to am wyglądać, czy mają być przerwy miezy fotami, czy nie? mdjanuszkiewicz@gmail.com
Mi możesz, opisz tylko jak to am wyglądać, czy mają być przerwy miezy fotami, czy nie? mdjanuszkiewicz@gmail.com


Nie, jedno obok drugiego przyklejone.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 sierpnia 2013 16:31
patid1220, albo 70-200/4, albo np. Tamron/Sigma 70-200/2.8. Co do zakresu, można się przyzwyczaić (sama mam 55-200, MsCarmen ma rzeczoną Sigmę 70-200, juliadna Nikkora 70-200, Ewa Imielska-Hebda też, Jessy Canona 70-200 - wszyscy od koni). Stałe światło wg mnie jest lepsze niż np. 4-5.6, łatwiej się wtedy pracuje na manualnym (przy zmiennym każda zmiana ogniskowej = korekta czasu, na co nie zawsze jest czas).

70-200 na aps-c wystarczy. Bierz eLke 😉
facella
Ale Sigma występuje w kilku wersjach. Typowo na DX jest jeszcze 50-150 2.8. Niestety lepsza na bliższym niż dalszym końcu, ale dość tania i ponoć z bdb AF (co u Sigm wcale nie jest oczywistoscią). Stary Tamron też się przy koniach nie sprawdzi (wooooolny AF).
Jak się nie ma czasu to można focić na priorytecie przysłony 😉 Ja tak robię, w wielu przypadkach, manewruję tylko EV 😉
abre też foci N 70-200 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 sierpnia 2013 10:32
armara, ja też bardzo często na priorytecie przysłony, ale jakoś różnią się te zdjęcia od tych na manualnym, mimo że wszystko jest raczej tak samo ustawione. I co dziwne, obiektyw mi się lepiej zachowuje na M  😁
50-150 dla mnie byłaby za krótka, o tym mydleniu na dalszym końcu to się nasłuchałam już  😁 Wiem, że wycofali tę tańszą (bez OS) 70-200 z produkcji i zostaje tylko ta nowsza, z OS. Można zaryzykować z używanymi, widziałam ostatnio na allegro bardzo fajną bez OS. Nie mydliła jakoś specjalnie, żałuję, że kasy wtedy nie miałam - już poszła i tylko za 1500zł.
emptyline   Big Milk Straciatella
05 sierpnia 2013 12:32
Dziewczyny, a ja mam jeszcze pytanie, czy przy body D80 zrobi będzie różnica przy użyciu obiektywów Nikkora  50 1:1.8 D lub 50 1:1.8 lub 50 1:1.8 G? Teraz mam chińskie 'D', nie narzekam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 sierpnia 2013 13:26
G od D różni się tym, że G ma silnik AF w obiektywie. To ma znaczenie przy puszkach typu D3000, które nie mają własnego silnika AF, czyli ostrzą na tym w obiektywie. Przy obiektywie D trzeba by ostrzyć ręcznie. W przypadku D80 - nie wiem, czy silnik w obiektywie w jakikolwiek sposób wpływałby na zdjęcia. Na pewno wersja G różni się ceną i to dość znacznie, bo jest prawie dwukrotnie droższa (-; Ta trzecia 50, bez literek, to chyba stary, analogowy obiektyw, może AF nie działać (nie wiem jak to jest w D80). No i nie wiem jak się przedstawia układ soczewek w poszczególnych obiektywach, może tym też się różnią.
PS: Wersja D ma chyba pierścień przysłony, G na pewno go nie ma i przysłonę ustawia się z poziomu body.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się