Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Falabana gratulacje!! Piekna 🙂  Ale mialas porod. Wywolywanie jednak jest ble. Ja mialam 48 h  😵 zakonczone cc

Sznurka pieknie sie bawi 🙂

Akzzi ja co prawda nie Julie, ale mam zamiar przejsc wieczorami na grysik z glutenem. W tej chwili mamy warzywa i miesko w poludnie i grysik bez glutenu wieczorem.





falabana,  widać że Cię wymordowali. ale Córa przecudowna i cieszę się, że jest już z Wami! szybko dojdziesz do siebie. szkoda, że tak długo zwlekali z cesarką. mamy takiego samego pajaca z kotkiem 🙂

Sznurka ale fajniuchno się bawi! on dokładnie wie o co biega. nie sądziłam, że w tym wieku dzieci już mają tak rozwinięty umysł!

i cholerka nie umiemy się wsadzić w kółkową... czy to brzuch do brzucha czy to kołyska. dzieć jakoś dziwnie powyginany, no masakra... spróbowaliśmy z tkaną na momencik. z podstawowych błędów widzę złe rozłożenie materiału na ramionach i nie umieliśmy zrobić tak, żeby podtrzymywało główkę, zsuwało się z niej cały czas na szyjkę,  jakieś rady jak to zrobić? widzę, że na wysokości szyjki trzeba mocniej dociągnąć. założyłam mocno na główkę materiał, ale i tak jej nie podtrzymywał. jak poznać czy jest dość/za duży rozkrok?
"nie wyglądaj jak idiota" "zeeeeennnnn"

felerna szyjko-główka
In.   tęczowy kucyk <3
21 lipca 2013 20:39
Dlaczego chesz na glowke nakladac chuste?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 lipca 2013 20:44
Isabelle, szczerze mowiac w zyciu nie widzialam chusty zalozonej dziecku na glowe. Robi sie waleczek u podstawy czaszki i on podtrzymuje glowe- jak dziecko zasypia mozna tez rozszerzyc jedna 'pole' i nasunac nieco na glowke by ja lepiej ustabilizowac i dac oparcie. Z glowy zjedzie zawsze- nie dociagaj tak by nie zjezdzala, bo wtedy sila docisniesz glowke do piersi i poddusisz dziecia.

Isabelle - piękna chusta i tak jak piszą dziewczyny, na główkę nie trzeba zakładać.

Falabana - cudna! ale Cię wymordowali, dobrze że już po




a to my z Julią 🙂
to mi się coś powaliło w takim razie. czyli tu gdzie jest luz na karku mocniej podciągnąć? a jak to ogólnie wygląda?

Cierp1enie, śliczne te fotki. już na fb podziwiałam. nie mogę się doczekać aż Nika zacznie jezdzić 🙂
Hm Anka to pozno zaczynasz z glutenem.
Nam pediatra kazala juz podawac 1lyzeczke manny
do zupki. Dala tez rozne ksiazeczki co kiedy podawac
i np sie zdziwilam, ze gluten wczesniej zaczac dawac
sie powinno u dzieci cycowych niz tych na mm.
Od wtorku wprowadzamy manne o ile mlody
bedzie chcial jesc bo narazie to go tak dziasla bola,
ze nie bardzo mu sie widzi jedzenie.


Pytam sie, no pytam! Ktora wstawila fotke z kapieli
w wanience dziecia na brzuszku?! Muffinka to chyba Ty?!
I tym sposobem mamy koniec spokojnych kapieli Kubusia!
Ale mial frajde! Nigdy mu sie jeszcze tak kapiel nie podobala,
a ja nigdy nie mialam jeszcze tyle sprzatania he,he.
Ale za ta jego radosc to moge i wode po kostki wycierac
z podlogi.

No i dolaczam do grona narzekajacych na tesciowe.
Moja dzis przyjechala, a ja mam jej juz dosc..
I chcialabym by juz sobie jechala..
Moj pediatra powiedzial, ze od 6tego miesiaca. Ja karmie Humana od 4go miesiaca.

Isabelle Jak wejdziesz na You Tube albo na forum chustowe, Tom znajdziesz opisy, filmiki itp itd
Ja wlasnie tak nauczylam sie wiazac.
Agulaj79 mieszkam w UK. Tutaj maja troche inne podejscie, nie wiem czy dobre. Ja powiem szczerze, ze teraz troche zaluje ze nie pojechalam do Polski rodzic, ale balam sie pozbawiac Andrzeja kontaktu z dzieckiem, bo przeciez po porodzie od razu bym nie mogla sie spakowac i wracac.


Falabana córa- slicznosciowa! Porodu nie zazdroszcze, ale zapewne podziele Twoj los. Mimo ze mam rozwarcie na centymetr to brak jakichkolwiek nastepstw i umowili mnie na srode na wywolywanie. Moze nie dotrzymam, ale poki co Janek sie ostro trzyma w brzuchu i nic nie pomaga.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 lipca 2013 21:30
sznurka, mój jedynie wieżom robi "bach"  😂 Natomiast dziś ponad 5 godzin łaził z lampką- szczeniak przegryzł kabelek, miałam wywalić, a tu proszę, jaki pożytek  😁 NIGDY nic go nie zajęło na 5 godzin...
A gada tata, mama, baba, da(j) i ma masę swoich określeń, np. szczeka na widok psa, piszczy na kota (dopiero niedawno odkryłam, że to nie pisk, tylko miauk), dyszy na naszą starą sukę (bo suka dyszy), robi gulgul, jak ktoś pije lub chce mu się pić i macha każdemu odjeżdżającemu samochodowi  😁 No ogólnie boski jest i jak sobie teraz przypominam, że jeszcze niedawno nie chciałam, by był starszy, to aż mi się śmiać chce  😎 I już się nie mogę doczekać radosnych postów Julie na temat Gabunia jak ten będzie miał 13 miesięcy  🙂
Co do spania... no szok, drogie panie, szok, ale najwyraźniej moje dziecko nie czytało Księgi rodzicielstwa bliskości  😎 Odkąd tato wziął sprawy w swoje ręce moje dziecko śpi ciurkiem bez jednego jęku 5 godzin, je i śpi kolejnych 5. A ja się wysypiam, bo to nie ja wstaję nakarmić  😜 Gdyż albowiem ponieważ Wojtuś doskonale wie, że mama to miętka jest i czuła na szlochy, więc nie pozwala mi wyjść z pokoju, tak się drze, a jak pójdzie tato, to natychmiast zasypia  😁 I ja oficjalnie wróciłam do małżeńskiego łoża  🤣
(chociaż zastanawiam się, czy ten nagły cud nocny nie jest związany przypadkiem z faktem, że odrobaczyłam Wojtusia [i psy i kota]... Niby nic w kupach nie było, ale...)

Falabana, cud malina ta Twoja córcia, gratuluję i pociechy!!!

Ktoś wie, co u demon?
falabana, Gratulacje!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nawet bardzo niefajny poród jest na szczęście zakończony fantastycznym skutkiem - przecudnym naleśniczkiem. 😀
Śliczna dziewczynka z Nadii. I piękne ma imię.

Anka, A co podawałaś Fynnowi jako pierwsze? I jeszcze takie pytanie: Czy, a jeśli tak to jak, zdrabniasz jego imię? 🙂

Isabelle, Hłehehehehe ale zarąbiste zdjęcie.  😁 Podoba mi się, że macie oboje taki dystans do wszystkiego. Jajcarze z was.
A co do główki, to też mi się zdaje, że nie musi być aż tak wysoko. Wystarczy wałeczek (np. z pieluszki) na karczek.

szafirowa, Jak Ci się chusta nosi? Daje radę?

akzzi, Ja często przekręcam Gabrysia w kąpieli na brzuszek i on to uwielbia. Jak chodzimy na basen, to też zdecydowanie preferuje pływanie na brzuchu. 😀
A ja na teściową to tak w sumie nie narzekam. Ogólnie jest w porządku. Po prostu nie ma u niej warunków do mieszkania dla nas. Ale to tylko na lato, więc damy radę. No może jeszcze inna sprawa, że jej tryb życia i ogólnie sposób na życie jest inny od mojego, ale przecież ma do tego prawo, jest u siebie.


Pozwolę sobie wstawić kichającego od wąchania kwiatka Gabrysia.  😀



Dziś spędziliśmy cały dzień w centrum handlowym i Gabryś po prostu przegiął. Cieszył się, śmiał, piszczał i rechotał z radości przez ponad 6 godzin, z około 45 minutową przerwą na drzemkę. No co za dziecko!  😁
A wieczorem, jak już mi padł snem sprawiedliwym, po około godzinie weszłam do pokoju i coś tam robiłam przy słabym świetle z łazienki... patrzę na niego, a on się uniósł na wyprostowanych rękach (leżał na brzuszku) i odwrócił głowę w moją stronę. Myślę sobie "kurde, obudziłam go" (bo szeleściłam jakimiś rzeczami). Podeszłam do niego, żeby go pocałować w główkę i wziąć jeszcze raz do ucycusiowania, patrzę, a on ma zamknięte oczy i śpi.  🤔
Po chwili się położył i dalej śpi w najlepsze.  😁
Julie Krzysio potrafi usiąść, posiedzieć nawet 2-3 min  😉 po czym kładzie się i śpi w najlepsze  😂
Czasami jak się gramoli bardzo to budzę się i podglądam co robi  😉

falabana gratuluję!  😅 śliczna córeczka  🙂
W jaki sposób mała odreagowuje poród? płaczliwa jest bardziej?  😡

Też miałam indukowany poród cewnikiem... ból niesamowity  🤔 myślałam, że pozabijam cały personel w trakcie "montowania" tego paskudztwa  🙄
Julie, ale słodkie! po cichu to ja się cieszę, że Budyń starszy od Niki. nie będzie wzdychać do młodszego przystojniaka 😉
jak można zachować powagę jak 30 letni chłop(jeszcze cały w siniakach po dzisiejszej wojnie paintballowej) lata po domu tak zapatulony i śpiewa "jestem ćmą!" 😉



albo później "Zrobię Lectera napalonego na młodą dzieciowinkę w borowikach"


a jak Twoje nosidło? znalazłaś coś już?

AleksandraAlicja, sprzedaj metody taty, może się przydadzą 😉
Anka, właśnie zamotaliśmy się z filmika. ale kółkowej nijak ułożyć nie mogę, Domi jakaś taka poskręcana, nieszczęsliwa. w tkanej to chociaz ma rozrywkę depilując klatę taty.


Julie ja zaczynalam od grysiku wieczorem. Pomyslalam sobie, ze to logiczne, bo nie musze organizmu przestawiac mocno na nowy pokarm, a grysik bezglutenowy jest. Po zakonczeniu 5go miesiaca dalam pierwszy raz warzywa. Zdrobnienie jest mozliwe: Fynni, Fynnilein itd, ale ja rzadko uzywam. Czasem mowie do niego Fynni-Fynn .
EDIT: Ty tak masz w centrum, a ja na zawodach 🙂 Junior siedzi w wozku i gada na glos w trakcie konkursu. 🙂 Jak ja startowalam, to siedzial przy bandzie i zacieszal, jak przejezdzalam kolo niego.


My bylismy dzisiaj nad jeziorem z tata. Wrocilam do domu okolo 15😲0. O 16😲0 Junior zasnal i spi do teraz  🤔 Ciekawe, kiedy wstaniemy rano. Pewnie okolo 4😲0-5😲0  😵
W poniedzialek idziemy na druga "sesje" u mamy dziennej. Po raz pierwszy zostawie go u niej na jakies 30 min. Troche sie martwie, ale z drugiej strony on to zna, tyle ze jeszcze nie zostawal sam z innymi dziecmi. To nowe dzwieki, halas i akcja. No nic, oboje bedziemy musieli sie przyzwyczaic. Za to wczoraj bylam na koncercie (BIOHAZARD - bylo wyjechanie) i wrocilam do domu o 1😲0, a tam zarowno Fynn, jak i przyszywana babcia spia jak te lale.  Junior ani razu sie nie obudzil 😀

Falabana gratulacje!!!

Sznurka Bobeku nas młody gada jak najęty po swojemu, z bardziej zrozumiałych to mamama i inne monosylaby. Na ptaki mówi koko, jak mu się zachce, jego ulubione to kadu i często mówi coś co brzmi jak iść 😉 Śmieje się jak mówię daj to mamusi, rechocze się po prostu i podaje, ale nie puszcza.
Namiętnie łączy rzeczy, wkłada jedno w drugie, otwiera szafki, prztrzaskuje palce, wyjmujebuty, wyciąga kable, ściąga co może ze stołów.  psa swego czasu próbował ubrać w smycz kładąc ją na nim    😍

Je słabo, na BLW, ale nie da rady mu podać nic czego sam w łapki nie weźmie. Je dużo owoców i mięso praktycznie, czasami warzywa, ostatnio dotwał się do surowej cukinii i zjadł spory kawałek.  Dajemy też kaszki, najlepiej tata, bo ode mnie nie chce, rzadko bardzo weźmie. Oczywiście martwię się, ale rośnie, chociaż wagę ma niską.

AleksandraAlicja czym odrobaczałaś ludzi? Ja się nad tym zastanawiałam właśnie dzisiaj.
Nie ja wstawiałam fotkę kąpiącego się Adasia na brzuszku 😉

Moje dziecko wstało dziś o 6. No przegiął 😉 wprawdzie obudziła go kupa(nie zrobi przez sen!) ale kto pomyślała aby robić kupę o 6 rano 😎
AleksandraAlicja, właśnie czym i jak odrobaczałaś? Z polecenia lekarza? U nas w kale też nic nie było, ale zastanawiałam się czy nie odrobaczać jednak całej rodziny. Lekarze raczej nie są skłonni do przyjęcia teorii, że wiele ludzi ma pasożyty większość życia.
Mój bąbel mówi sporo i to bardzo ładnie, ale jest trochę starszy, bo ma 15 miesięcy ponad. Mówi standardowo mama, tata, baba, ale potrafi też dziadzia, ciocia, dziuła (dziura), daj, pić, dada, a wczoraj mnie totalnie zaskoczył, bo kiedy zapytałam go o to co jest w książeczce to powiedział "kumba", a tam był kombajn 😀
Falabana, współczuję przeżyć przy porodzie ale gratuluję ślicznej córeczki 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 lipca 2013 07:50
Julie, Chusta jest w ciaglym uzyciu- dla mnie super wygodna do motania i rewelacyjnie nosi- zdarzylo mi sie spedzic w niej 3h i dalej bylo ok. Tylko musze dopracowac dociaganie, bo zawsze mi wychodzi tak, ze gora za slabo.
Falabana - doswoadczylas tego, czego ja sie najbardzirj balam - ale najwazniejsze, ze juz po! Pooszczedzaj sie po cc konkretnie, tu nie warto kozaczyc ;-) no i oczywiscie ogromne gratulacje ! :kwiatek:

Muffinka, moj terrorysta codziennie wstaje miedzy 5:30  a 6:30, baardzo zadko zdarza sie pospanie do 7 czy pozniej. Juz przywyklam.
Wczoraj zjechalismy do domu, spedzajac po drodze jeszcze kolka godzin u szwagierki. Dziec mi padl o 20:30 w 5 minut i obudzil sie dopiero 3:30 zjadl i pospal uczciwie do 6:30. Budzilam sie kilkukrotnie sprawdzac czy zyje, bo takie rzeczy to tylko w erze ;-) nie wierze, zeby mialo mu tak zostac, ale cale wieki sie tak nie wyspalam! No i nasz mega problem- oskladanie po nocnym jedzeniu, dzis w ogole nie wystapil.
szafirowa to nasze dzieci się dziś zgadały bo Adaś też jadł o 3.30 😉 Tylko on już od pewnego czasu je w nocy tylko raz, koło 4 właśnie (tfu tfu, żeby nie zapeszyć)Potem na ogół śpi do 7 ale dziś wstał o 6.
Teraz za to jest już po jednej krótkiej drzemce i marudzi.
Hej dziewczyny, czy mogłybyście wypowiedzieć się co do komody kąpielowej np. takiej : http://allegro.pl/komoda-kapielowa-primi-sogni-open-pratic-2013-i3413161911.html
Czy naprawdę jest funkcjonalna czy jednak lepiej kupić samą wanienkę i oddzielnie przewijak???

PS. przepraszam, że tak bez ogródek od razu przeszłam do sedna sprawy 😉 jestem Waszym ‘podglądaczem’/czytaczem od ładnych lat  😉  Super Was się czyta 😀
Pozdrawiam serdecznie wszystkich 🙂 Z góry dziękuję za wszelkie opinie  👍 
Balbina 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lipca 2013 09:04
FALABANA dzielna bylas, gratuluje ślicznej córeczki!!

BALBINA ja mam podobny, tylko wanienka jest pod przewijakiem wiec po kąpieli potrzebuje trzeciej ręki żeby położyć przewijak na wanience. Ale po cesarce jest to bardzo wygodne. Mam na tych poleczkach wszystkie niezbędne rzeczy, kąpiel jest wygodna.
Balbina, To nie podglądaj już, tylko się udzielaj normalnie! 😀

Anka pisze o grysiku, a ja tak sobie myślę, co to tak właściwie jest grysik...?  👀
Słowo niby znane, ale nigdy się nie zastanawiałam nad jego dokładnym znaczeniem.
OPOLANKA bardzo dziękuję za info  😀 Myślę nad taką żeby przewijak był obok w razie gdybym musiała kąpać sama i brak wtedy tej 3ej ręki 😉

PS. gratuluję Wszystkim Mamusiom cudnych 'bejbików' 😀

Przede mną długa droga jeszcze- dopiero 14 tydzień 😉 ale forumowy wątek dzieciowy znam już troszkę dłużej 😉

_________

Julie dziękuję za zaproszenie miło mi bardzo 🙂
grysik - kasza manna z mlekiem.  W sumie w grysiku dla maluchow sa platki zbozowe i mleko.
falabana, moje gratulacje 🙂 wiem co to znaczy wywoływanie i zakładanie czegokolwiek na zamkniętą szyjkę macicy (brrrrryy, do teraz to pamiętam a to rok minoł ). Córa śliczna i rodzice widzę w niebo wzięci, jeszcze raz moje gratulacje.

sznurka, ale fajny Lewek, moja jeszcze sie tak nie bawi ( ale nie ma tez takich zabawek, niesety )
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
22 lipca 2013 09:57
Dziewczyny, odrobaczałam zwykłym Pyrantelum Mediana w zawiesinie. Dawkowanie jest niby od 11 kg dopiero, ale nawet, jak się da dawkę na te 11 kg przy dziecku 10 kg, to i tak wszystkiego nie zje, chociaż sama zawiesina jest słodkawa i smaczna. Jak oblizywałam łyżeczkę, to przypominałam sobie dzieciństwo  😉
Jeśli chodzi o badanie kału- ja mam pod mieszkaniem klinikę wet, która wykonuje takie badanie kału, ale kał wypadałoby badać 5 dni pod rząd (absolutne minimum to 3 dni), by mieć 90% pewności, że dziecko nie ma robaków. Więc nam się nie chciało, a pyrantel słabo się wchłania z przewodu pokarmowego. Poza tym u nas 3 psy, kot wychodzący, obydwoje pracujemy z obcymi zwierzętami, Wojtuś się z psami wymienia na zabawki i liże podłogę, chodzi na place zabaw... Nawet przy moim pedantyzmie nie jestem w stanie utrzymać absolutnej higieny i w sumie to nawet nie próbuję  🙄 A faktycznie sporo moich znajomych twierdzi, że dużo problemów dziecka ze snem, alergiami, biegunkami czy płaczliwością skończyło się po (samodzielnym w większości...) odrobaczeniu.
Balbina, No to gratulacje! :kwiatek:
Powiedz coś o sobie więcej. 🙂

Anka, Tak myślałam, że to jakiś rodzaj kaszki, ale nie byłam pewna. 😉

Kurde, a ja filmików nie mogę oglądać, bo net limitowany. 🙁
@Balbina - mam taką komodę, polecam.
Wszystko co niezbędne do pielęgnacji mam w jednym miejscu.
Nie mam problemu braku "trzeciej reki" do schowania wanienki i wyjęcia przewijaka. Bez problemu wyjmujesz dziecko z wanienki i przekładasz na przewijak.
Mieści się w niewielkiej łazience.

Doświadczone Mamy proszę napiszcie, czy są jakieś strony www z info o promocjach/porównywarki cenowe produktów dla dzieci
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 lipca 2013 12:20
Isabelle, już lubię Twojego M. 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się