Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

[quote author=_kate link=topic=74.msg1827567#msg1827567 date=1373914143]


Czy to normalne że moje piersi zrobiły się mega wrażliwe? ja nie wiem, jak będzie wyglądało karmienie piersią jak one przed porodem są już ledwo dotykalne. I to nie jest od drażnienia ich, bo zaczęły boleć przed
[/quote]

Nawilżaj je już Maltanem, a potem po każdym karmieniu też Maltan. Podobno działa.
_kate,  pij herbatkę z liści malin, a nie z owocków, bo to one mają działanie przyspieszające😉

Anka,  kciukam za pomyślny rozwodzik! myślisz, że po wszystkim pójdziecie na kawę, czy raczej wojna?

opolanka,  my lecimy na dadach 1. jestem bardzo zadowolona. nigdy mi nic nie przeciekło, raz tylko mocarna kupa wyszła pleckami. mała nie odparzona, super chłonne. i cena przyjemna.

jak na złość, w 12 aptekach nie było Nutritonu... ale zamówiony na jutro. i oczywiście w 3 rossmanach nie ma początkowego 😉 tylko jakieś następne. jutro trza mocniej poszkać.

mam podgrzewacz 😉 dostałam podgrzewacz Lovi. mój facet to imbecyl. powiedziałam "podgrzewacz z termostatem" to kupił Lovi za 139,- zł zamiast kupić tommee tipi czy innej porządniejszej firmy. ale działa 🙂 trzyma temperaturę. tylko się trochę boję, że jak będzie chodził całą noc to woda wyparuje 😉



szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 lipca 2013 20:17
Jeśli chodzi o chusteczki to zajrzyjcie na srokao.pl i na analizy składów. Ja po tej lekturze za punkt honoru postawiłam sobie znalezienie gdzieś tego nieszczęsnego netto i ichniejszuch super hiper bajer chusteczek. Znalazłam,przetestowalam i są super- bardzo dobrze nawiedzone#, w ogóle nie tłuste i przyjazne dla pupy (i kieszeni). Zrobiłam zapas na pol roku 😉
zwykle pampersy Jasinka uczulily

# nie ma to jak autokorekta w smartfonie...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2013 20:19
Ja mogę Maltan oddać za cenę przesyłki. Otworzyłam ale nie zdążyłam użyć, bo nie karmie. Jeśli ktoś reflektuje to wyśle, bo szkoda mi wyrzucić...

Safirowa - nawiedzone? 😉😉😉
aszhar Kuba jeszcze chce jeść mleko? Z butli?
Filip nie je już dawno. Sam sobie odstawił.


Nie na tym mleku robię mu kakao w szklance.
Niestety krowie czyste pasteryzowane mu nie podchodzi.
Ma to samo co i ja. Mleka nie ruszy takiego bo ma odruch wymioty.
Inne mleczne przetwory za to wcina.

Isabelle tylko w mleku nr 3 czyli tym po roku jest wieksza miarka bo ono jest  zageszczone.
W 1 i 2 miarka jest taka sama jak i w innych
Kate po porodzie to bedzie dopiero meksyk z cyckami..
Ja mialam tak wrazliwe, ze czasem sama sie ich balam
dotknac  🙄
Miedzy innymi tez teraz po zakonczeniu karmienia piersia czuje
i pod tym wzgledem ulge.

akzzi, za 800g, w rossmanie

Anka nowa era sie zaczyna normalnie!
Sznurka moja Nelcia tak samo drypta  😍 A nawet jeszcze bardziej ostroznie, kroczek za kroczkiem :-) Zastanawiam sie tylko dlaczego tej ostroznosci nie zachowuje wlazac np na stol i stajac na nim. Jeny niech jej to przejdzie, bo niczego innego ostatnio nie robie tylko sciagam moje dziecko z miejsc gdzie nie wolno, wywolujac oczywiscie ataki frustracji i histerii..
Chaff   dressage :)
15 lipca 2013 21:35
Eee, niekoniecznie będą piersi bolały, większości kobiet nie bolą aż tak bardzo przy karmieniu. Ja też miałam tkliwe w ciąży a potem okazywało się , że nie jest tak źle, polecam krem Mustella dla karmiących, drogi ale skuteczny bardzo🙂

Dzisiaj moja Blanka zjadła całego banana, pól marchewki i kawałki cukini! Dla nas to sukces bo do tej pory nie jadła nic, stwierdzam, że BLW jest super bo mam spokój z karmieniem🙂 Sznurka :kwiatek:..Lew genialnie sobie radzi już, samodzielny chłopak rośnie!

Ja myślę, że lepiej samemu nie przyspieszać porodu, tak naprawdę te metody są zawodne i w sumie niepotrzebne. Dziecko w łonie matki gdy osiąga pełną dojrzałość samo wysyła drogą hormonalną impuls do przysadki kobiety. Wówczas wytwarzana jest oksytocyna, która indukuje funkcję skurczową macicy. Oczywiście trzeba być czujnym i badać tętno,sprawdzać ruchy , czystość wód i stan łożyska,a ponieważ rzadko tak się przejmują w szpitalach trzeba samemu o tym przypominać. Mnie" przy Tadziu "nie chciano zrobić przed porodem usg, ciąża przenoszona tydzień i okazało się,że łożysko dojrzałe rozdzieliło się przy porodzie i Tadzio musiał zostać wyciągnięty kleszczowo...a orydnator spytał mnie potem czemu nie zrobiłam usg bo można było temu zapobiec i naraziłam swoje dziecko 👀 prywatny szpital jakby co 🤔



gwash, zacznie sie teraz co?
Chaff, ciesze sie że wam tak super BLW idzie!!!
klapcio89   Walczący z cieniem...
15 lipca 2013 22:08
Dziewczyny. Karmie małego piersią.  Ale strasznie bolą mnie już sutki. Nie mogę już wytrzymać.  Macie jakieś sposoby na to żeby tak nie bolało??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2013 22:19
A masz poranione sutki?
Czy ten Maltan jest jakiś znieczulający trochę? Ja już też ledwo daję radę z nadwrażliwością i bolesnością sutków. Po prostu mam ochotę gryźć i krzyczeć, jak przypadkiem musnę zaledwie lub mały  mnie dotknie, a jak go biorę na ręce, to staram się od razu mocno przycisnąć, żeby nie ruszał, nie daj Boże... Standard to jest  stanik sportowy z grubymi podkładkami, na to drugi biustonosz utrzymujący w kupie. A najgorszą chyba chwilą jest ściąganie i zakładanie biustonosza przy kąpieli i wycieranie, brrrr  A odciągam mleko już tylko 3 razy dziennie. Myślałam, że jak przejdę na 3 odciągania, to zrobi się jakoś lepiej, ale to idzie zupełnie w odwrotnym kierunku. Czasami ledwo tknę, a ból i uczucie wścieklizny idzie aż do łopatki dobrą minutę. Czasami smaruję Bepantenem, ale strasznie ciężko go zmyć i potem mam wrażenie, że mały dostaje mleko z chemią jednak...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2013 22:48
Nie wiem, czy jest przeciwbólowy...
Ale podobno sutki na początku bola, szczególnie jak maluch musi je wyciągać. U mnie bol był nie do zniesienia.
Klapcio probowalas karmic z kapturkami?
To naprawde pomaga, zwlaszcza w poczatkach
karmienia piersia.

Kenna bo to zalezy od hormonw.
Nawet jak odciagalam 2 razy dziennie to na mysl
o dotyku juz chodzilam wsciekla..
Wraca wszystko do normy wraz z hormonami po
'zasuszeniu'.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2013 23:00
akzzi, z tymi hormonami masz racje - jak tylko przestałam się katować nieudolnymu próbami karmienia piersią i się zasuszylam, płacze zniknęły a humor wrócił do normy.

Tak jak pisałam - mogę wysłać Maltan, otworzyłam go tylko ale nawet nie używałam (2tygodnie temu).
akzzi u mnie do normy nie wróciło  🤔 nie lubię swoich piersi, nie znoszę ich dotykać  😎
Każde urażenie (choćby przez małego), wywołuje  😤
Jakaś przewrażliwiona jestem na punkcie cyców  🤔wirek:

kenna Bephanten zmywałam przed karmieniem chusteczkami do wycierania pupci (tymi mokrymi) i dopiero przemywałam wodą  🙂

Z chusteczek do przewijania, całkiem fajne i mokre są Wickes (takie zielone) z Kauflandu. Zapach mają dla mnie najlepszy  🙂
Dady po analizie składu przestałam kupować...
Zielone chusteczki Toujours z Lidla też są mokre i całkiem fajnie pachną.

Pampersa wszelakie odpadają, bo zostawiają zapach na dłoniach (po umyciu rąk), czego nienawidzę  🤔

sznurka Lewcio idzie trzymając się niewidzialnej linki  🤣
Chaff   dressage :)
15 lipca 2013 23:12
klapcio spróbuj Mustellą ( kosztuje ok. 30 zł u mnie w aptece) , mnie bardzo pomogła🙂
Kasiulka u Ciebie hormony sie zaburzyly
przez re-laktacje  😉
Ee niedrazliwosc cyckow nie oznacza ze je lubie.
Nie cierpie ich  😉
Moja psychika cała bywa zaburzona  😂 bo czasami mam takie odpały  🤔wirek: jak rozkapryszona nastolatka(taka wiecie... w ciąży  :cool🙂

Zrobiłam się jakaś taka pryszczata na twarzy znowu  😤 Ogólnie siebie lubić przestałam  😉

akzzi, no to tylko zakonczenie laktacji mnie wybawi...?
kasiulkaa25 na mysl, że miałabym jeszcze chusteczkami je dotykać, cierpnie mi skóra...

Wymyśliliśmy ostatnio z Milanem zabawę p.t. "chapsik" podczas jedzenia. Ja mu nadstawiam nałożoną łyżkę, a on udaje, że jej nie chce zjeść, kręci się, buja coraz bliżej, aż w końcu zjada, ale musi sam się nadziać na nią i zebrac wszystko z łyżki, ja ją staram się trzymać nieruchomo. Ma z tego niezłą zabawę, co widać na filmiku pierwszym i drugim (łatwo brzydliwym lub tym, którzy nie chcą się zniechęcić do posiadania dzieci nie zalecam oglądania drugiego filmiku 😉 )


(wszystko przez to, że się zaśmiał po wzięciu pełnej łyżki jedzenia, ale na kilku kaszlnięciach się skończyło)
p.s.: to nie był prawdziwy pawik, tylko tak naprawdę kaszlnięcie z pełną buzią 😉
mnie ssanie małej przestało boleć jak zaczęla porządnie łapać. sprawdziło się, że ból sutków i rany tworzą się tylko jak dziecko źle ssie.

ja nie karmię wcale. niestety. leki wygrały. przywykłam do karmienia mieszanką, nie jest tak źle 😉 ma to swoje plusy.

kenna, jest maść powierzchownie znieczulająca - Emla. jest też Lidokaina i jest IceSpray. żadne nie jest zbyt mocne, a jednak trochę tkliwość zmniejsza, przy przekłuciach czy tatuażach są stosowane. trzeba sprawdzić jak to się ma do karmienia piersią. mogłabyś maść bądz spray nanieść, poczekać aż zacznie działac i zmyć, żeby się nie dostał do mleka, o ile nie ma przeciwwskazań do karmienia. spray bardzo łatwo się zmywa.

podpowie ktoś jak z ta zmianą mleka? bo jutro chciałabym zacząć dawać inne.
podpowie ktoś jak z ta zmianą mleka? bo jutro chciałabym zacząć dawać inne.


Ja uwazam, ze nalezy zmieniac stopniowo. Nie wiem, jakie ilosci Mala pije, ale ja zaczynalam od 30ml nowego mleka i reszty starej mieszanki i tak codziennie zwiekszajac porcje, az do wyeliminowania poprzedniego mm. No ale niektorzy od razu daja pelna porcje nowego mleka i dzieci tez przezywaja 😉
Isabelle ani kawa,ani wojna. Obroce sie na piecie i pojde w swoja strone  😉

Sznurka no ba! Ja juz sie nie moge doczekac dnia, w ktorym Junior zacznie chodzic  😀
Ja jak Filipowi zmieniałam kiedyś mleko z Bebilonu na Bebiko to dawałam jedno karmienie nowego, reszte starego. Ze dwa dni. Potem dwa karmienia nowego i reszte starego...itd

Anka trzymam kciuki!

sznurka boski Lew!!!!!!!! 😉
Anka trzymam kciuki, żeby sprawnie, szybko i już.
Anka trzymam kciuki.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2013 08:32
[b] Anka trzymamy kciuki!

Sznurka[/b] no, mały mężczyzna już z Lwa! 😀 Gratulacje! 😀
Isabelle, A Ty czytałaś rankingi Sroki? Przecież tam masz wszystko napisane jak byk.
Chusteczki Pampers ona stanowczo odradza.
Babydream są w wersji z olejkami, na pewno nie będą za suche.

w związku z tym, że miałam pozwoleństwo na wstanie z łóżka i wyjście na 2h z domu, wykorzystaliśmy to i pojechaliśmy oglądać wózki  😅

wygląda na to że decyzja zapadła i najprawdopodobniej Junior będzie podróżował teutonią beyou  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się