Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Averis   Czarny charakter
02 maja 2013 20:27
Altiria, nie warto 🙂 Polecam przycisk "Ignoruj".
Oj tam ignoruj zaraz, Typowy Warszawiak jesteś... Trafiłam ze zdolnościami asymilacyjnymi czy pomyliłam Cię z kimś innym?  😀
NatHuragana   serce skoczka <3
02 maja 2013 20:31
Ja nie będę dyskutować z kims kto nie rozumie logicznych pytań na które latwo odp. Dołączam do propozycji Averis 🙂
Averis   Czarny charakter
02 maja 2013 20:36
Altiria, trafiłaś 🙂
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
02 maja 2013 20:37
Ja serdecznie was żegnam bo widzę, że większość nakręca się tu jak wiertarka. Skoro nie potraficie uwierzyć w to co mówi inny, bo mu nie wiem... zazdrościcie? Co jest jest tym spowodowane? Po co miałabym wymyślać sobie niepotrzebne historyjki? Mówię o tym na czym się znam w przeciwieństwie do innych.
estena - do policjantki czy detektywa Ci daleko, tak myślałam, że będziesz chciała wyzyskać informacje, a kulturę masz daleko w... 😉 Wytłumaczyłam Ci przyczynę braku zdjęć. I dziwne jest to, że dla Ciebie dowodem są tylko zdjęcia, a słów nie rozumiesz?
Pozdrawiam i uprzedzam, że nie przestaję pisać tylko dla tego, że się "poddaję" czy coś w tym stylu, ale po prostu skoro mam się tłumaczyć anonimowym ludziom, którzy mądrzy są w necie, a p...... w świecie to naprawdę nie mam na to czasu i najmniejszej chęci. Jak to mawiali: "Mądrzejszy odpuszcza", a że posiadam honor i kulturę osobistą, naprawdę nie będę się przepychać barkami i rękami, by zmniejszyć waszą ignorancję na pewne tematy.
estena   Wariat nad wariaty.
02 maja 2013 20:43
monix99 kulturę osobistą wynosi się z domu, więc gratuluję.. raczej nie dopięłaś mi ubliżaniem.

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
02 maja 2013 21:03
Nie, nie my tak jeździmy sobie dla funu  🙂
I dziękujemy za gratulacje!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 maja 2013 21:15
iwona9208, ja też się dopisuję do gratulacji 🙂 Super kobyła 🙂
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
02 maja 2013 21:25
Nie, nie my tak jeździmy sobie dla funu  🙂
I dziękujemy za gratulacje!

Macie dobre początki. Radzę kiedyś zawodów rajdowych zakosztować! Startowałam raz na arabie, ale z grupy Slązak był lepszy więc tylko 2 msc!  😅 A wam powodzenia! 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
03 maja 2013 08:16
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
04 maja 2013 16:27
Zdjęcia z I Izerskiej Parady Powozów: https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/IIzerskaParadaPowozow04052013#
Jestem wściekła, bo wykasował mi się sms, na którym zapisywałam imiona koni  👿 A zapamiętałam tylko ogiery śląskie i jedną klacz. Nie pamiętam też imienia jednego ogiera: https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/IIzerskaParadaPowozow04052013#5874141696686906386  , może ktoś z Was go kojarzy? Dzięki uprzejmości pana Byka, hodowcy i właściciela ogiera Algier (Bajarz-Alaska po Arabetto), miałam przyjemność uczestniczyć w paradzie na bryczce ciągniętej przez Algiera i jestem w tym koniu zakochana  😍 Nie dość, że był bardzo spokojny- taki np Arlo szalał, aż w końcu (dzięki kowbojom dosiadającym szalonego wałacha i klaczy ze źrebięciem, którzy nie mogli się oprzeć licznym postojom i późniejszym galopom  🙄 ) porwał szory i wyskoczył z dyszli, Ramzes i Prom też się ogierzyły, a Algier nic! A jaki ma ruch...  😜
A pamiętasz może imię tej klaczy ze źrebaczkiem i po czym ten ogierek ?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
05 maja 2013 14:35
Bodajże Rosa po Hondakerze, ale nie mówili, po czym ogierek.
NatHuragana   serce skoczka <3
08 maja 2013 11:41
I znów pojawia się prośba o fotorelacje z zakończenia zt książ. Kieruje wzrok ku ukochanej AleksandraAlicja. :kwiatek:
przedstawiam moją Karą😉



estena   Wariat nad wariaty.
11 maja 2013 16:37
Bardzo ładna  😉 napisz coś więcej o niej  🏇
mam ją od 2 lat😉 klaczka ma 3,5 roku, adoptowalam z fundacji😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
11 maja 2013 18:12
Jak zobaczyłam wstążeczkę w ogonie, to miałam ochotę zapytać się czy kopie, ale zobaczyłam ostatnie zdjęcie i widzę, że to do speszyl sesyjki  🤣
Amasza   Końskie ADHD
12 maja 2013 17:29
Nie będę ciągnąć dyskusji z monix99, ale porównanie mojej Amazonki z Karino od Kare_szczescie mnie rozwaliło :P A tak btw, monix99 - my się chyba znamy co? 😜 (nie musisz odpowiadać  )

karusioowa, śliczny pyszczek ma Twoja kobyłka 🙂

A ja z powodu paskudnej pogody przeglądałam stare zdjęcia i mam taką Amazonkę z zeszłorocznych zawodów 🙂
Amasza, Klasa! 😀 Ona naprawdę świetnie prezentuje się w zaprzęgu.
Czy ktoś z was był na kwzh 2013 ?Jeśli tak to byłbym wdzięczny za info i może listę koni śląskich tam wystawianych,Kto wygrał?Jak sądze śmichura i pasternak,jedyni hodowcy w Polsce ,którzy wiedzą że wygrają już przed wystawą.Z góry dzięki 👍
frania335   Kocham Cię :*
14 maja 2013 21:46
pochwalę się moim ślązakiem  Kalisto

Czy ktos wie coś na temat wynikow zt ksiaż klaczy ?
NatHuragana   serce skoczka <3
15 maja 2013 05:26
Dave Pool, pierwsza Baszta druga Żabka trzecia Evita.
jakub8833,
Wygrała klacz po Nomenie, imienia nie pamiętam. Drugi był któryś z ogierowi i nie chce wprowadzać nikogo w błąd bo nie wiem ktory, trzecia Lansonia. Byl ogier Ramzey po Bulwar. Klacz Dewiza i klacz z zt Evita. Były jeszcze dwa ogiery ale nie pamiętam imion.
Lansonie można obejrzeć na youtube. 🙂
Mam nadzieję ze nic nie pomyliłam a chociaż troszkę pomogłam 🙂
Witaj wąteczku 🙂
Od dłuższego czasu Was podglądam, bo poznałam osobiście dwa lata temu śląską parę zaprzęgową (dwa wałachy Cześnik i Harnaś), która należy do właściciela pensjonatu, gdzie stoję. To wspaniałe i o wielkim sercu konie, zafascynowały mnie i od jakiegoś czasu coraz bliżej mi do myśli, że może drugi koń będzie ślązakiem takim wierzchowym 🙂 Muszę dokładniej Was poczytać, poznać hodowców, typy. Szkoda, że kasztanków nie ma w rasie i funkcjonują tylko, jako wypadki przy pracy, bo śląski kasztan to byłoby spełnienie marzeń 🙂

Tymczasem pochwalę się drugą chyba jazdą na Cześniku, którego mi udostępniono do jazdy. Niezwykły jest charakter tego konia, no gołabek w zbroi dosłownie. Zachwyca mnie niezmiennie 🙂

Cejloniara ja podobnie jak Ty podglądam sobie regularnie wątek. W stajni, gdzie pomagam również są ślązaki, chodzą głównie w dorożce ale pod siodłem też fajnie śmigają. Tam pierwszy raz się na tą rasę natknęłam i też jestem zakochana. Z tym, że mi się marzy jakiś kary okaz w starym typie  😍
Dla zainteresowanych - kwalifikacja klaczy na II turnus ZT Książ - http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-14-maja-2013/
Zapraszam 🙂
no tak mi sie podobaja konie tej rasy, ze zaczelam zastanawiac sie nad kupnem. I mam pytanie czy istnieje mozlwiosc kupienia fajnego konia z papierami do 10 000tys? i czy mozecie polecic mi jakas hodowle lub ludzi posiadajacych na sprzedaz takie konie?
dzięki za wiadomości nathuragana,a co do II turnusu klaczy śląskich to prezentują one znacznie lepsze typy niż na I turnusie.Klacz pana świątka leksyka super.
no tak mi sie podobaja konie tej rasy, ze zaczelam zastanawiac sie nad kupnem. I mam pytanie czy istnieje mozlwiosc kupienia fajnego konia z papierami do 10 000tys? i czy mozecie polecic mi jakas hodowle lub ludzi posiadajacych na sprzedaz takie konie?

SO Książ? I wielu innych prywatnych hodowców. Myślę, ze do 10 tys spokojnie jakiś fajny koń się trafi, zależy jeszcze w jakim wieku itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się