Puśliska

katija mój prestige paris d był użytkowany cały czas ze starymi stubbenami. I siodło w sumie 6 letnie tybinki miało w idealnym stanie. A z mniejszym przebiegiem mój drugi identyczny model używany z puśiskami prestige był w znacznie gorszym stanie 🙂 ja bardzo miękkie je miałam, i ze wszystkich puślisk faktycznie najmniej mi siodło niszczyły 🙂 diany znów używałam do stubbena i dobrze zdały egzamin, ale też na tybince dosyć szybko pojawiły się ślady 🙂  nie wiem może zależy na jakie z tych starszych się trafi. Całkiem dawniej miałam kiefferowskie puśliska i też żadnego siodła mi nie zniszczyły i do dziś żałuje że ze siodłem je sprzedałam.. 
katija, te ze stubbena są w dwóch wersjach - jedna droższa, przeszywana i druga nie szyta - tańsza. Te przeszywane są super, te tańsze to największy shit jaki kiedykolwiek widziałam - wyciągają się, strzępi się skóra, nawet ta końcówka co jej nie używasz wygina się...
Bacik90, moze i nie do zniszczenia pusliska, ale bardzo pieknie niszcza siodlo i sie wyciagaja.
Karino1998, diany sa z tasma w srodku, nitowane jak prestige. rozmiar jest jeden 145 bodajze. sa warte kazdej zlotowki. ja musze napisac do dystrybutora zeby zalatwil u hindusa jasny braz 😉


Dla mnie też  😅
Używa/używał ktoś może puślisk skokowych? Bo muszę zamówić do skokówki i nie wiem czy kombinować,czy raczej kupić standardowe.  🙄
hmm  🤔
pauulina2, wtajemniczysz nas co to są "puśliska skokowe"?
Tak poproszę
Hm google mi wypluł "psuśliska skokowe" np takie:
LINK1 , czy takie: LINK2
Wg sklepowych opisów: "Pomagają utrzymać prawidłową pozycję nogi podczas skoku", oraz "Dzięki płaskim blaszką przy sprzączkach nie wypychają siodła nad maszynkami i nie piją w uda." - pisownia oryginalna...
O ile te Bates'y to normalne puśliska, o tyle KenTaury są jakieś inne - krótkie i bez dziurek...
Kiedyś już rozgryzłam jak używać puślisk typu tych Ken Taura.
Tą szlufkę wpina się w zamek normalnie, a sprzączkę zapina o wolną przystułę. Niby to stabilizuje łydkę i takie tam bajery  😉
tu juz byla duza rozkmina na temat tych ken taurow.
Zapożyczone ze starego ogłoszenia😉
Gdzie można kupić diany?
na allegro 😉
łydka w skoku tak nie ucieka do tyłu ..
Jaka długość puślisk dla osoby o wzroście 165 cm? :kwiatek:
145  😀
mils   ig: milen.ju
23 maja 2013 23:22
Ciekawe te puśliska KenTaura, ale chyba jednak wolę porządnie pracować na dosiadem niż pomagać sobie różnymi wynalazkami. Ale z ciekawości spytam chyba trenera, bo może to i dobry patent. 🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
24 maja 2013 08:12
Czy ktos od A do Z mógłby pomóc mi w znalezieniu puślisk do tego siodła?  :kwiatek:

Chodzi o kolor, firmę i rozmiar (przy wzroście 172, teraz chyba mam 140 i zapinam na ostatnią, dwunastą dziurkę).

Te, które mam są strasznie krzywe, dodatkowo obcierają mi siodło bo są"eco".

I czy ewentualnie znalazłyby się jakieś puśliska z zapięciem typu H i czy warto ryzykować, bo trudno w tym dziurki dorobić..
Poszukaj sobie w beckersporcie, coś brązowego powinnaś znaleźć, natomiast koniak to chyba tylko batesy (450PLN) - i to mowa o zwykłych. Zwykłe widziałam też chyba w nawet dostępnej cenie w którymś z najpopularniejszych niemieckich sklepów, nie wiem czy nie "szokmole", natomiast z ujeżdżeniowymi koniak nie spotkałam się nigdy, choć szukałam i ciekawa jestem czy ktokolwiek widział i gdzie ew. 🙂 Zawsze też można chyba zamówić w HBC 🙂
Koniak mogą być za jasne bo tybinki są dosyć ciemne 😉
koniak bedzie na bank za jasny. mi sie wydaje, ze tu jest szansa dopasowac brazowe diany.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
24 maja 2013 22:18
halo Dramka katija wielkie dzięki  :kwiatek:
Czy miał ktoś taśmowe puśliska Daw-Maga? http://sklep.bergo.pl/pusliska-tasmowe-p-2298.html?cPath=70_73_130

Lepsze taśmowe, czy może zwykłe skórzane? http://sklep.bergo.pl/pusliska-skorzane-p-2297.html?cPath=70_73_130

oollaa12, ja mam te z taśmą, bardzo fajne są, mięciutkie, wytrzymałe, polecam.
Ja z tych Daw-mag byłam zawiedziona i zwróciłam do sklepu
Dramka czemu byłaś zawiedziona? Mogłabyś rozwinąć?
W takim razie jakie polecasz w przedziale cenowym do 200 zł?
szerokie, sztywne pały
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
31 maja 2013 07:05
Czy ktoś ma te puśliska ? http://arcus-konie.pl/stubben-pusliska-dressage-mono-p-4789.html albo może widział na żywo i porównywał te i ich lepszą wersje http://arcus-konie.pl/stubben-pusliska-dressage-nt-mono-p-4788.html, czy różnica w wykonaniu jest warta tej dodatkowej stówki ? 🙂 Poszukuje puślisk z takim właśnie zapięciem, może możecie coś polecić ? Miałam daw-magi, wytrzymały dwa lata i zaczynają się rozpadać  🤔
Gru, widziałam te pierwsze po roku użytkowania w dwóch przypadkach. Masakra. W obu wyciągnęły się a końcówki powykrzywiały. Skóra wyglądała jakby miała z 10 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się