Poszukiwany/poszukiwana

Szukam klaczy ISKRA ur. 2001 w Łomży. Owoc przypadkowego krycia, w paszporcie ma NN. Nieduża, gniada, z malutka gwiazdką na czole oraz  z charakterystyczną skarpetką na lewej tylnej nodze.

Sprzedana od nas około 2004 roku, była na Mazurach, potem gdzieś pod Warszawą, potem w Agmaji, a potem ślad mi się za nią urwał. Chętnie dowiem się gdzie teraz jest i co u niej słychać.

Stała w Agmaji nie pamiętam dokładnie pewnie coś około 2006-2008, potem podobno została sprzedana. Udało mi się "wygooglać", że w 2009 roku startowała na niej Marta Hejger, skokowe L-ki. Znalazłam zdjęcia z zawodów i to rzeczywiście "moja" Iskra była.

Tu zdjęcie jeszcze przed sprzedażą


A to znalezione w necie z 2009



kosteczka
Ale rorer=dychawica świszcząca...
http://www.szpitalkoni.eu/?id=zabiegi&run=4
Nabyte jest copd/rao
Zelmutek Chce wiedzieć czy koń kulal wcześniej czy ma jakieś ukryte wady. Ciekawi mnie to, ponieważ koń stoi obecnie u handlarza na lańcuchu między krowami, ogolony bez derki.
taki piekny kon i u handlarza  stoi.......????? ech szkoda
nagana z tego co wiem to po wielu koniach z Agmaji słuch zanikał.. :< ja szukam inf o koniach stamtąd, które tam stały w latach 2000/ 2005
lazurowa które dokładnie konie Cię interesują?
rorer rzadko kiedy występuje u młodych koni, najczęściej pojawia się między 4 a 8 rokiem życia, choć oczywiście także wcześniej lub później
mówi się, że sam rorer jako choroba nie jest genetyczna, a uwarunkowane genetycznie są predyspozycje ku niemu!
więc to, że Mywill ma po zastrzyku, nie znaczy, że jego potomstwo nie dostanie też po zastrzyku, skoku itp

inna sprawa - to nie jest tak, że ma licencję, bo dostał ją dożywotnio kiedyś tam, jeszcze za starych przepisów?  😉

Czyli wszystko jasne, jeżeli chodzi o licencję My Willa.

armara, dzięki za definicję. Ale tam nie jest opisane, czy jest to wada wrodzona (ja na to mówię genetyczna), czy wada nabyta poprzez uraz.
pialotta napisze na pw
Alexa:P, masz jakieś informacje od właścicielek tych blogów? Zaciekawiła mnie ta sprawa.
nagana wysłałam pw  na temat iskry 😉
SZUKAM KLACZY  "CZAROWNA"
Matka: Czara
Ojciec: Druh
Sprzedana została parę miesięcy temu z okolic Człuchowa razem ze źrebakiem( woj pomorskie)
Była też źrebna.

Zelmutek Z tego co dziewczyny pisały, Narvik ponoć miał coś z kręgosłupem, ale nie są pewne tego. Stoi nadal u handlarza, tylko ,że teraz został sam. Bo jednego konia wzięła koleżanka, grubas na mięso, a ogier który z nimi był ... nie wiem...
kosteczka
W każdym razie dychawica wyklucza użytkowanie w rozrodzie, badanie w jej kierunku jest warunkiem dopuszczenia do rozrodu.
I dotyczy to także Polski.
http://cvm.msu.edu/research/research-labs/equine-pulmonary-laboratory/respiratory-diseases/laryngeal-hemiplegia

Left recurrent laryngeal hemiplegia is most commonly seen in horses between ages two and seven. There appears to be a greater incidence in large breed horses (greater than seventeen hands) and there is some evidence that left recurrent laryngeal hemiplegia may be hereditary. Horses affected with left recurrent laryngeal hemiplegia often exhibit progressively declining performance levels over a period of weeks or months. Some horses cough and others may have changes in their neigh.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 kwietnia 2013 14:50
nagana, najlepiej uderz do Marty na facebooku 🙂
lazurowa, moze tez mogę jakoś pomoc?
Dodaję zdjęcie klaczy CZAROWNA,
której poszukuję.
Szkoda, że nie mogę pomóc.
Szukam informacji o klaczy Ł-Lawa (m: Ładna, o: Emetyt ; teraz ja na niej jeżdżę). Chciałabym się dowiedzieć czy kiedyś startowała, jeżeli tak to pod kim z jakimi wynikami. 😉
Na razie mam tylko zdjęcie z bazykoni.pl
Poszukuje kilku koni
PASTEL
http://www.bazakoni.pl/horse_6858.html
sprzedany pod Bydgoszcz


Karton
stał w Starym Jasińcu pod Bydgoszczy



Źrebak po Dratwie
ur. 2010r. jako ogierek, możliwe że już wałach
sprzedany do handlarza


Elektor
nie dawno był ogłaszany na re-volcie
http://www.bazakoni.pl/horse_153137.html


Empatia, siostra Elektora


Olimp
wałach
dwa zdjęcia po lewej stronie



Hiacynt


Bachus
ma ponad 18 lat, sprzedany był do handlarza, uratowany przez jakiegoś pana
niestety niedawno koleżanka widziała starego dziadziusia na zdjęciu jak skacze..litości ludzie
po karierze zaprzęgowej pod Mariuszem Machnikiem


Bartoszówka




Proszę o pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
zu naipsze na pw
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
11 kwietnia 2013 19:01
Szukam koni:
*Perła w papierach chyba coś na D ale nie pamiętam rasa Polski koń zimnokrwisty

*Iskra córka Perły w papierach nn

*Baśka obustronne NN 12-14lat Bardzo trudny charakter. Podobno jest gdzieś koło krosna


*Kalina rasa SP kiedyś chodziła wkkw ma/miałaby teraz 22-23lata

*Poczta nie pamiętam rasy ok 170cm szczupła 21-22lata kiedyś chodziła wkkw albo skoki





Oraz interesuje mnie przeszłość klaczy Haiti wlkp po Bidon od Hania ma 12 lat. Pięć lat temu została kupiona Poznaniem http://archiwumallegro.pl/urodziwa_klacz_haiti_tanio-400755761.html .
Kameleonik skąd dokładnie kupiono Haiti ?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
12 kwietnia 2013 21:10
Nie wiem dokładnie - znam ją dopiero od roku. Mówiono mi kiedyś ale zapomniałam...
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
14 kwietnia 2013 10:50
Szukam

Wierusz o: Rashim; m: Wideta po Despota ur.04.01.2008

Rosa Dama o: Ramadan ur. 2009


Obydwa konie z SK Prudnik 🙂 Jestem ciekawa co teraz się z nimi dzieje  🙂
Kameleonik, jak się dowiesz, to napisz, może się czegoś dowiem 😉
Kameleonik - Kalina to ślązako - wielkopolak? Czy miała odmianę na czole?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
14 kwietnia 2013 16:46
Nie wiem co miała w papierach bo ich nie widziałam. Jak ja ją znałam to siwiała nad oczami i na czole.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
15 kwietnia 2013 15:47
Szukam dwulatka imieniem KORSARZ (ur. styczeń 2011) , ogierek, kasztan, o ile dobrze pamietam to jedyną odmianką jaką mia jest chrapka.
Stał kiedyś z moim koło Wągrowca. Został sprzedany w czerwcu 2012. Około dwóch miesięcy temu widziałam go na Allegro podczepionego do wozu. Jeśli ktoś wie u kogo teraz stoi, prosiłabym o informacje.
poszukiwany wałach huculski Prut. Gniadosrokaty-ur w 1997 roku,matka:Kropka, ojciec:Proton. Podobno sprzedany wieki temu pod Warszawę. Jeżeli ktoś coś o nim wie proszę o kontakt na maila lindo@poczta.onet.pl
Szukam informacji na temat konia Olbrot maści ciemnogniadej, pełnej krwi angielskiej.
Koń stał półtora roku u mnie na pensjonacie i jesienią został sprzedany pod Starogard Gdański.
Jestem ciekawa co u niego słychać. Może ktoś coś wie na temat tego konia ,a może sami właściciele udzielają się na forum.

Nikt nic nie wie na temat tego konia?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 kwietnia 2013 18:53
kaloe- Szukałam tu informacji na temat kilkunastu koni, z którymi miałam styczność i które pojechały w świat. Dowiedziałam się tylko o jednym (gdzie się znajduje, co robi), o drugim niby coś było, ale konkretów żadnych i kontakt się urwał.
Pursat   Абсолют чистой крови
20 kwietnia 2013 20:09
Podbijam:

W dalszym ciągu szukam jakichkolwiek informacji o klaczy [b]Pendżegul[/b]:

Gniada z siwiejącą gwiazdką i skarpetką na prawym tyle, rocznik 1994, półkrew achałtekińska

Ostatnim znanym mi jej jeźdźcem jest/była Maria Muś.




Jeśli ktoś wie cokolwiek o jej losie, proszę o PW. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się