Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A ja właśnie testuję sieczkę Dengire Healthy HOOVES- pięknie pachnie a koniom bardzo smakuje i to jedyny spowalniacz jedzenia który smakuje mojemu młodemu. Jedzenie przestało latać po boksie, większość sieczek go denerwowała zamiast powodować dokładniejsze żucie była wyrzucana ze żłobu i żarcie latało wszędzie. A tu efekt wow, wsadza dziób do żłobu i nie rozsypuje żarcia,  je spokojnie.
Co do efektów to po tygodniu nie mogę się wypowiedzieć ale u mnie chodzi głównie o spokojne jedzenie. Po kopytach też pewnie nie zauważę bo trudno żeby miał lepsze, ale zobaczymy na sierści mam nadzieję.
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
13 marca 2013 09:57
Właśnie skończyliśmy skarmianie pierwszego worka Eggersmann High Energy musli i jestem zachwycona. Folblutka po każdej wcześniejszej paszy energetycznej zachowywała się jak tykająca bomba zegarowa. Po tej jest energiczna- ale w pełni opanowana i nie pada na zawał serca obok każdej napotkanej kolorowej rzeczy.
Tak samo z czystym sercem polecam witaminy Eggersmanna.  🙂
A ja właśnie testuję sieczkę Dengire Healthy HOOVES- pięknie pachnie a koniom bardzo smakuje i to jedyny spowalniacz jedzenia który smakuje mojemu młodemu. Jedzenie przestało latać po boksie, większość sieczek go denerwowała zamiast powodować dokładniejsze żucie była wyrzucana ze żłobu i żarcie latało wszędzie. A tu efekt wow, wsadza dziób do żłobu i nie rozsypuje żarcia,  je spokojnie.
Co do efektów to po tygodniu nie mogę się wypowiedzieć ale u mnie chodzi głównie o spokojne jedzenie. Po kopytach też pewnie nie zauważę bo trudno żeby miał lepsze, ale zobaczymy na sierści mam nadzieję.

Napisz proszę jak podajesz tą sieczkę? samą czy z jakimś wypełniaczem?
Ja daję jednemu 0,5 miarki sieczki i miarkę treściwej (proporcja bo tych miarek jest trochę więcej), bo to go odpowiednio uspakaja przy jedzeniu. Klacz na diecie dostaje 0,5 miarki sieczki i 0,5 treściwej żeby jej przykro nie było że nic do żłobu nie wsypuje, chociaż klacz to wszystko wciąga  🙄, ale młody wybregny.
A my drugi miesiąc na Pavo, od mniej więcej miesiąca pełnoporcjowo właściwie (tzn. zalecona dawka + sieczka + miarka owsa) na Pavo Triple P i jestem bardzo zadowolona. Koń dobrze wygląda, doskonale sie czuje. Ma dokładnie tyle sił ile mu potrzeba.
Klami niemożliwe... nawet Ty porzuciłaś dodsona? Pavo przez kilka lat karmiłam i zawsze byłam zadowolona, konie zdrowe, doskonale wyglądające. Ja triple P dawałam 20 letniej folblutce i dawało radę, nie mówiąc o tym że bardzo jej smakowało, a to nie było częste u niej.
Nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie, ale może ktoś posiada kontakt do jakiegoś końskiego żywieniowca, który pomógłby mi ułożyć dla konia dietę? :kwiatek: Chciałabym, żeby była to osoba nie związana z żadną firmą paszową, tylko 100% obiektywna 😉
Louisa, hehe, nawet ja. Poprzednie podwyżki jeszcze jakoś przeżyłam, ale jak teraz kupowane przeze mnie pasze zaczęły kosztować odpowiednio 120 zł, 130 zł i sieczka 130 zł to tez podziękowałam już. Żebym skarmiała miareczkę, czy dwie dodatkowo to ok, mogę zapłacić, ale nie jak zużywam worek za workiem, bo karmię właściwie tylko paszami.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2013 12:15
ashtray, ja ostatnio o to pytałam, ale nie znalazłam żadnej osoby niezwiązanej z firmą paszową.
Odpuściłam.
Kiepsko. 🤔 Może jakiś wet miałby pojęcie o układaniu diety. 🤔
ashtray, to może być trudno 🙁, większość powiązana - i szczerze mówiąc to mi się bardzo nie podoba, bo generalnie jak nie mają w ofercie paszy, którą rzeczywiście powinien dostawać koń zgodnie z potrzebami i się bierze inną firmę to strzelają focha - nie mówiąc już o tym, że im się obiektywizm kończy.

Poza tym do szału doprowadza mnie wieczne sugerowanie porcji siana w ilości mniej więcej 8kg na 500kg konia, ale oczywiście w układanym menu jest sieczka w ilości przykładowo 1.0-2kg dziennie. No masakra.

A to tak przy okazji moje obserwacje i wynurzenia chciałam sobie opisać... 😉
epk dokładnie!
Poza tym uważam, że nie trzeba wydawać 500-600 zł miesięcznie na pasze (tymbardziej kiedy jeździ się rekreacyjnie, a nie sportowo). Da się dietę ułożyć po duużo mniejszych kosztach. Z resztą karmiłam Dodsonem pełnoporcjowo. Efektu wow nie było. Dużo lepiej mój koń wygląda na wysłodkach i otrębach od rolnika 😉
Klami ja mam 5 koni i 2 szetlandy i coś o znikających workach wiem, i tak długo wytrzymałaś  😉
Epikea widzę na zdjęciu Equistro? 😉 To takie zboczenie, ostatnio na filmie aktorka galopuje na koniu, pędzi, żeby wyprzedzić pociąg, wiatr we włosach, szał ciał... a ja co widzę? "O, Prestige"  😁

Tak właśnie wygląda 🙂 Ale obrazek znalazłam na FB nie na ich ww

ashtray mów co potrzebujesz to ułożymy Ci lepsze dawkowanie niż "spec" 🙂
Louisa, wyobrażam sobie. 😉


Apropo, karmi ktoś Spillersem ? Jakie opinie ? 
Byćmoże będę miała całkiem fajną ofertę zakupu i się zastanowię nad kolejną zmianą.
U nas w stajni konie są karmione spillersem. Właściciel bardzo sobie chwali. 🙂
Klami, mój koń na Spillersie Conditioning Mix (nie dostawał pełnoporcjowo) bardzo szybko przybrał na wadze, mięśni się zrobiło (odpowiednio do pracy jaką wykonywał wtedy), bardzo zadowolona byłam (chudzina był wtedy, początki odkarmiania po pewnej stajni). Nie kopało w głowę.


Sieczki Dengie mogę polecić! Kurcze - mój koń zawsze suchelec, jak pracował dostawał żarcie wiadrami 😁 teraz je mało, ale zupełnie inaczej i... wow! Dostaje owies+sieczke na każdy posiłek, jak coś się rusza to jakieś musli. Ma jabłuszka! Pierwszy raz w życiu!
seniory spillersa super , na zime daje conditioning mix a latem maintenance mix, kon ma 18 lat i wyglada swietnie
Interesują mnie pasze typu szybko uwalnianej energii raczej plus jakas sieczka jako taki dodatek.
Nirv, a w jakiej ilości podajesz tą sieczkę - i dokładnie, którą?
epk, Grass Mix Hartoga, oraz sieczki Dengie: Alfa-A Original, teraz czeka worek Healthy Tummy. Pamir dostaje do każdego posiłku, po 3/4, albo pełnej miarce, tej standardowej - Pavo. Duża różnica jest! Wcześniej jadł pasze np Build Up, Conditioning Mix po ok. dwie miarki dziennie, do tego ze dwie miarki owsa na każdy posiłek, olej, wysłodek dużo, otręby ryżowe... I nigdy tak dobrze nie wyglądał 😁 Obstawiam, że jak by pracował to wystarczyło by dołożyć coś w stylu Conditioning Mix i było by fajnie 😉
Alaska, cała nasza stajnia właściwie na nich stoi, co chcesz wiedzieć? Dobre cenowo, fajnie wyglądają, odpowiednio dobrane daję dobre efekty, duży wybór i akurat u nas bezproblemowa dostawa, plus fajny program lojalnościowy.

Ja pierwszy raz w zimę miałam u Piorka jabłka na Mastersie, więc rozumiem Twoją ekscytację Nirv,  🙂 sama skakałam do góy z radości 🙂
Gallien   Un poco di zucchero
14 marca 2013 11:29
Klami dawałam Spillers HDF Power Mix byłam nawet zadowolona, dopóki koń chodził niskie konkursy i rzadziej wyjeżdżał na zawody. Natomiast gdy przyszło więcej wysiłku i stresu podaję Destrier Floc Balancer, przy tej paszy energię się czuję, i spełnia wszystkie moje wymagania związane z paszą energetyczną.
Burza, Masters 💘 Co podajesz? Ja dałam worek Kern Foka i jakiegoś granulatu, oni mają jakąś sieczkę? 👀
Nirv, a jak ten Kern Fok, tak z ciekawości?
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2013 12:42
fioukova, u nas w stajni stoi pare koni na tym i wyglądają super. Sama pasza super pachnie, ładnie wygląda i jest chętnie zjadana!
fioukova, pachnie tak, że sama bym zjadła 😁 Pams zjadł dwa worki, wyglądał OK, osoba która mi poleciła też zadowolona - jej konie dostawały już dłuższy czas Mastersa, też bardzo fajnei wyglądały.
Dzisiaj do mnie przyjechała sieczka Mollichaff  💃
Dramka, a jaki rodzaj zamówiłaś? Moje bardzo chętnie jadły Extra i Applechaff, a teraz również nie grymaszą przy Herbal (pięknie pachnie).
extra 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się