kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Mam nadzieję, że dobry wątek :-)
Jakie są wady i zalety sztybletów gumowych, ze skóry syntetycznej i naturalnej ?
Które macie/mieliście i które polecacie ?
Gumowe są idealne na taką pogodę jak teraz!
W skórzanych latem noga aż tak jak w gumowych Ci się nie poci a zimą nie zamarza.  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 listopada 2012 21:17
Gumowe tylko na błotko 🙂. Skora syntetyczna to na plus ma tylko cene ;\.
Gumowe można wrzucić do pralki :P A skórzane trzeba pieścić, czyścić, pastować, smarować, polerować, denerwować się na każdą rysę, pęknięcie skórki... Ale nie zamieniłabym na gumowe nigdy więcej 🙄 Syntetyków nie miałam.
Czy jeśli mój koń nosi kantar full, to czy extra full będzie dla niego za duży?
kakaduu zależy jaka rozmiarówka. Na mojego pasuje full, xfull i mamy jeszcze jakiegoś dużego cob'a  😉
mtl   I M Equestrian
21 listopada 2012 09:44
Czy jeśli mój koń nosi kantar full, to czy extra full będzie dla niego za duży?


proponuje poprostu przymierzyc, bo rozne firmy/modele maja inne rozmiarówki i regulacje
kakaduu, to naprawdę zależy od firmy, tak jak dziewczyny mówią. Ja mam 2 xfulle (jeden Hansbo, drugi mogę sprawdzić) i pierwszy jest bardzo na styk, a drugi za duży, nawet po maxymalnym zmniejszeniu.
Mustangi maja bardzo zaniżoną rozmiarówkę z tego co wiem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 listopada 2012 17:25
kakaduu, moj ma full na maxa rozpiety, a xfull byl mu za duzy. Mustangi indiany.
Jakie są rozmiary ochraniaczy transportowych (ogon i nogi)? Co się wtedy mierzy? Jak to się ma do rozmiaru? Potrzebuję, bo muszę skończyć koncert życzeń na gwiazdkę i nie wiem gdzie to zweryfikować 🙄
czy przy kolce mozna konia poic?
faith, mozna i nalezy.
famka   hrabia Monte Kopytko
22 listopada 2012 14:15
faith, można ale w bardzo małych ilościach i odstępach ale tylko wtedy gdy atak kolki ustąpi 
Anderia   Całe życie gniade
23 listopada 2012 15:56
Czym się różnią w działaniu ostrogi zakończone tak od tych zakończonych tak? Ja jestem bardzo konkretnym ostrogowym laikiem, w życiu na nodze nie miałam (i z moją jakże stabilną łydką raczej prędko mieć nie będę 😉), pytam czysto teoretycznie. Tak na chłopski rozum, to wydaje mi się, że te bardziej okrągłe są delikatniejsze. Ale to strzelam 🙂
Ile czasu po jeździe można poić konia?
Nancy, jak jest suchy i ma wyrownany oddech.
Anderia, dobrze strzelasz. Te okrągłe są delikatniejsze.
Jak psikać wodą siano w zimę?No bo chyba zamarznie, nie? A kurz w zimę też jest  😲
Aronka, nie sądzę żeby zamarzło. Z tego co kojarzę to u nas raczej moczyli, ale potem zamarzła woda na dworze i nie było czym.
Dziewczyny,nie wiem czy to się tu dana,ale może,akurat ktoś mi pomoże 😉...
Mianowicie jeżdżę na szkółkowym koniu podczas jazdy w zastępie i nie tylko w zastępie robiąc wolty koń mi je skraca. Nie daje rady powiększyć tej wolty i w efekcie końcowym jest to jakieś małe kółko. Daje mu normalnie łydki i wszystkie pomoce tak jak powinnam...przynajmniej mi się tak wydaje. Inna dziewczyna jeżdżąca na tym koniu potrafi normalnie wykonać woltę,ja niestety nie...macie jakieś rady?
Anderia   Całe życie gniade
23 listopada 2012 20:24
anai dziękuję. Czyli nie jestem jeszcze taka tępa, jak mogłoby się wydawać  😂
Jiska wzmocnij kontakt na zewnętrznej wodzy i mocniej działaj wewnętrzną łydką. Możesz lekko unieść wewnętrzną wodzę. Usiądź nieco mocniej na zewnętrznym pośladku (ale, broń Boże, nie przechylaj się na zewnątrz). Bardziej prosto nie potrafię. Co Ci mówi instruktor? Przecież płacisz za jazdę, prawda?
Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc zapytam.
Jeżeli koń był jeżdżony regularnie codziennie przez jakieś 4 lata, nagle odstawiony od roboty, jeżdżony raz na 2 miesiące, to wszystko zapomni, czy sobie potem "przypomni", jak wróci do pracy 😁 Będzie miał jakiś rok, półtorej przerwy niestety.
Ja nie dam rady, jeźdzca znaleźć nie mogę, trener wyjechał na stałe.
Moje konie po przeprowadzce nie były jeżdżone przez 2 lata. Kompletny brak czasu - nic nie zpomniały 😉
Mój przez dwa lata stania na łące też niczego nie zapomniał 😉.

Co więcej po np. miesięcznej przerwie w jeżdżeniu nagle umie zrobić jakiś element, z którym wcześniej mieliśmy problem, tak jakby się resetował...
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 listopada 2012 10:10
pokemon, Rekord-moja stala 8 lat. Nic nie zapomniala. Zrobila sie fajniejsza, bo sie zestarzala 😉.

Co więcej po np. miesięcznej przerwie w jeżdżeniu nagle umie zrobić jakiś element, z którym wcześniej mieliśmy problem, tak jakby się resetował...


Haha, oj, znam to, znam
zawsze wówczas się zastanawiam kto mi jeździł konia, że raptem nauczył się tego, z czym miał problem,
choć wiem na milion %, że napewno nikt go nie dosiadał  🤣
czy nabłyszczacze mają jakieś terminy ważności? na show sheenie nie mogę się doszukać, a mam jeden, który rzadko używam, prawie pełny i dostałam drugi. Zastanawiam się czy sprzedawać czy może przeleżeć kilka sezonów...?
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 listopada 2012 16:02
MOze przelezec. Tylko po co 😉? |Zawsze ryzyko, ze spadnie, peknie, rozwali sie itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się