Derki

Sankaritarina Stajnia jest nie ocieplona i tak jak mówiłam będą stały naprzeciw drzwi (jakieś 1,5-2 metry od drzwi do boksów). Wiadome że się ofutrzą  😉 Zastanawiam się tylko czy jak przyjdą większe mrozy (jakieś -20) to nie narzucić im na noc derki ?
a ja mam do Was prośbę o radę.

Po raz pierwszy w życiu będę konia padokować przez całą zimę codziennie, niezależnie od pogody. Chciałabym ją dobrze przygotować do cięższych warunków. Na pewno mocno obrośnie futrem- ale kiedy będzie odpowiedni moment na założenie derki? Lepiej iść powoli od lżejszej do grubszej, czy tylko na mrozy zakładać coś osłaniającego? Jak Wy robicie?
mrozy (szczególnie suche, sloneczne) tak nie szkodzą jak wiatr, wiatr z sniego-deszczem. jak bedize wlasnie taka "pizdziawa" jak to okreslamy - czyli wialo, bez slonca, a szczegolnie z marznącym deszczem itp - wtedy plandeka. jak mocno obfutrzony to nawet bez wypełnienia - zeby chronila przez tym zimnem przenikającym
Jesli nie chcesz zeby mocno zarosla, to niedlugo trzeba juz zaczac derkowac. W sumie to juz.
Ale jesli nie planujesz zuzlowac w zime i mozesz miec mega mamuta, to spokojnie niech lazi bez dery i zarasta, byle by miala dobre zarcie i nie tracila na wadze to sie ogrzeje. I zerkaj, macaj, jesli bedzie jej zimno to zauwazysz.
Konie sa tak rozne ze naprawde reguly nie ma,  moze sie okaze ze jak bedzie maly minus to trzeba ubrac.
Ja zawsze gole moje chodzace w zime konie, nawet jak hali nie ma. Ale teraz moj niepracuajacy (od zawsze golony) "emeryt" obfutrza sie wysmienicie na lakach i w sumie dopiero jak teraz pierwsza zime bedzie sam w angielskim boksie, bedzie potrzebowal cos grubszego od zwyklej plandeki. 
Arimona, dobrze prawi. po co derkowac konia nieogolonego w dobrej kondycji zywieniowej? kobyle masz wypuszczana, w angielskiej stajni. ona doskonale wie, ze bedzie zimno i sie ofutrzy wystarczajaco. jedyna opcja, ktora stosuje w takim wypadku jest derka- plandeka, zupelnie bez wypelnienia, nawet nie na polarze, po to, zeby kon nie zmokl na padoku. bo jak zmoknie i mu futro sie przemoczy, to wtedy faktycznie zmarznie. zakladam ja tylko jesli jest ponizej 5 stopni i pada. jak jest mroz to tez jej nie uzywam.
Zamiast zwykłej plandeki kupiłam na wyprzedaży Jacson Stretch.  😉
I podobnież ma wypełnienie 20g. Jak to się ma w przypadku derki softshellowej? Dużo/mało?
Miałam kupić coś lżejszego niż ripstop na polarze, ale nie mogłam się oprzeć cenie i teraz zastanawiam się czy nie mam 2 derek na tym samym poziomie grubości?
Ktoś ma doświadczenie z tymi derkami?
Ja mam taką samą sytuacje jak poprzedniczki : bez hali , nie golone , mało intensywnie będą chodzć, (nie wiem czy kobyłka była derkowana bo jest ze mną od marca. Siwy na pewno nie był) normalna stajnia i cały dzień na dworze. Jakie "plandeki" polecacie?
Dla mnie bardzo fajne są takie derki:
http://trzyfoule.pl/pl/p/Villa-Horse-derka-Titan/442
http://trzyfoule.pl/pl/p/Villa-Horse-derka-wiosenno-jesienna-Esteem-kol.-2012/438

Zazwyczaj robię tak, że zakładam jesienią i zciągam wiosną. One fajnie oddychają, koń się nie poci, nie przegrzewa, sierść w super stanie itd. Naprawdę kocham je 🙂
Czy znacie  może jakieś derki w śmieszne wzory np:
http://www.okser.pl/weatherbeeta-derka-joules-standard-kd-p-6160.html
Potrzebuję derki zimowej ocieplenia 300 g minimum. 🙂
Dava, ja kupiłam używaną tu na forum (bywają), kiedyś widziałam na allegro, ale chyba w lecie. A w sklepach faktycznie nie widzę nic tańszego od Horze 🙁
Mam dylemat jaką derkę na zimę kupić. Kobyła niegolona ale 23 letnia więc chciałabym ją trochę dogrzać. Wystarczy z wypełnieniem 100 g czy 200? A może tylko podszyta polarem? Tak w ogóle podszyta polarem jest chłodniejsza od takiej z wypałnieniem 100 g?
bawarka, z tego co tutaj było pisane, polar jest fajny jako podszycie, bo jest ciepły, nie wychładza się po ściągnięciu derki i odpowiada mniej więcej 100g wypełnienia. Natomiast jaka derka będzie dobra dla Twojej kobyłki,  ciężko wyczuć. Ja osobiście na niegolonego konia miałam dwie derki, z polarem i z wypełnieniem 200g na siarczyste mrozy. Ale tak naprawdę to sprawa indywidualna konia. 
Dzięki anai Na siarczyste mrozy mam stajenną 240g, w razie czego wkładam ją pod padokową. Wezmę 100 albo podszytą polarem, tylko teraz nie wiem którą: Horze Avalanche podszytą polarem



albo Masta 100g?



Wie ktoś jak z jakością tych derek, czy się nie przekręcają i na ile są wytrzymałe?
bawarka, ja mam jedną i drugą i obie są świetne, nie pomogę więc w wyborze 🙂 Bardziej lubię Mastę, ale dlaczego, to nie wiem - żadne racjonalne argumenty.
dziewczyny, bardzo pilne! 🙂
jak wypadają rozmiarowo polarówki schockemohle w stosunku do eskadrona? czy ich 145 to eskadronowe 145?  :kwiatek:
Łaciata   Forever in my heart ♥
01 października 2012 17:42
Szukam do kupienia  HKM profil karo.

Identyczna jak na foto

Jak coś to PW

Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 października 2012 18:02
My dziś zainaugurowaliśmy przeciwdeszczówkę Hansbo. Mam nadzieję, ze jest mocna...
Mam ogromną prośbę do posiadaczy derek polarowych  "markowych" tzn. nie szytych na zamówienie
Czy możecie sprawdzić w którą stronę rozciąga się polar ? - czy wzdłuż konia(kłąb zad) czy w dół (grzbiet, "podwozie" 🙂😉
ash   Sukces jest koloru blond....
03 października 2012 07:23
moja polarówka eskadronowa rozciąga się w dół - podwozie!
widziałam ostatnio na zawodach derki wkładane przez głowę z klapą pod brzuchem, której zapięcia są z boku, zaraz koło kręgosłupa. Wie ktoś może jaka firma produkuje takie derki i czy można je dostać w Polsce?  😀
forumowa ivett wydaje mi sie pokazywala takie na forum ze sama uszyla
Norquina   Life is too important to be taken seriously
03 października 2012 17:45
Norquina dzięki  :kwiatek: właśnie czegoś podobnego szukałam  😀
Norquina   Life is too important to be taken seriously
03 października 2012 19:24
Derkę polecam, super jest, bardzo ją sobie chwali moja znajoma, ja teraz też taką kupiłam.
Tylko nie wiem czy mają standardową rozmiarówke, bo na mojego 135 cm jest ok, a ostatnio musiałam zmieniać dery na 145, bo w starych wyglądał jakby miał zaraz eksplodować 😉
ash dzięki serdeczne!!! Jupi
W takim razie wychodzi na to że najprawdopodobniej  wszystkie dery polarowe rozciągają się właśnie w tym kierunku. Teraz mogę przystąpić do szycia 🙂
Proszę o pomoc w doborze derki , chcę wysłać pierwszy raz konia na okres zimowy na łąkę (dzień i noc) ,jest tam wiata.
Z jakim wypełnieniem najlepiej kupić derkę? No i w rozsądnej cenie (do 200zł)
:kwiatek:
Norquina ta derka akurat jest mi potrzebna na mastodonta wielkości 180 i na dodatek w wersji przegubowej  🤣 więc im większa tym lepsza. Mam nadzieje że 165 będzie dobra  😉
przepraszam za pytanie pod pytaniem, ale mam pewien problem i proszę doświadczonych o pomoc, otóż;
Mój konio rok temu nie był derkowany, jako że teraz trenujemy więcej i mocniej, nie chce by mi na zimę zarósł jak mamut,
chciałabym go derkować i tu pytanie: Kiedy zacząć, od jakiej derki zacząć, zakładać tylko na noc, czy może jeszcze trochę poczekać?(dodam że konio zaczyna obrastać) . Myślałam, by zacząć od jesiennej, a żeby nie kupować zimowej, to na mróz pod jesienną włożyć polarówkę, co o tym myślicie? No i jeszcze jedno: ile mniej więcej derek potrzebuję na cały sezon? Proszę o odpowiedź, dziękuję :kwiatek:
Aronka, na derkowanie 'przeciwko' zarastaniu jest juz za pozno.
za późno? przecież dopiero zmiana siersci 😲 jak mu teraz założe to i tak obrośnie? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się