Zaniedbane ogiery SK ANALOP

kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
30 lipca 2012 08:07
Strona analop nie zniknęła, nie ma głównej strony, ale część rzeczy chodzi http://www.analop.pl/glowna_pliki/Page883.htm
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
30 lipca 2012 08:09
[quote author=zduśka link=topic=88817.msg1475737#msg1475737 date=1343628393]
mam nadzieję, że chodziło o samo wyjaśnienie yakiej sytuacji...
[/quote]

Myślałam, że to oczywiste.

Jeżeli byłaby potrzebna jakaś pomoc, chwilowe miejsce, gdzie konie ewentualnie można by przechować, oddać, przekazać, postaram się o przekonanie kierownika mojego ośrodka o udostępnienie kilku miejsc. Jesteśmy ośrodkiem państwowym.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 lipca 2012 08:37
Zamrucz   :kwiatek: w takim razie zwracam honor.
Niestety coraz częściej zaczynam tracić wiarę w ludzi i stąd moje wcześniejsze wpisy. Znam osobiście podobny przypadek z dzierżawionymi ogierami.. co stały na metrze gnoju - bo są dzierżawione, tylko ich boksy w czasie sprzątania były omijane, konie nie wychodziły na padok, kopyta pognite - co prawda nie były chude ale sam fakt, że były gorzej traktowane bo nie własne..  więc nic mnie już nie dziwi.
Daria w nocy wywiozła i ukryła gdzieś Czuwaja , niestety jest on jej własnością 🙁 szkoda że nie zdążyli go zabrać .
jak lubisz poplotkować to idź na rynek.
blucha wez sie opanuj....  🤔
niestety to nie plotki
i mam nadzieję że jak opowie wszystko Karla to usłyszę sory od ekhem
zaraz przecież ogier ponoć jest własnością stada? to jak to jest?
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 08:55
No błagam to śmieszne. Wywiozła go bo co ? chce go skazać na dalsze cierpienia?
Ten wątek to jedna wielka plotka sie zrobiła ; o
zaraz przecież ogier ponoć jest własnością stada? to jak to jest?

Czuwaj już od jakiegoś czasu nie jest własnością SO 🙁
armara, dzięki za wyjaśnienie...no to może być nie ciekawie

w kwestii własności Czuwaja , skan ze spisu kryjących ogierów na rok 2012 na terenie ZHKZL
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
30 lipca 2012 09:12
Jeżeli to prawda z tym wywiezieniem..... to jakiś horror!!!  😤
Nie chciałam się wypowiadać w tym wątku do czasu, aż Karla nie napiszę konkretów, ale to co tu czytam to.... no Czeski film. Pomijając wszystkie plotki, które zostały tutaj zasiane są i pewne konkrety, z których się niestety Analop nie wytłumaczy.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
30 lipca 2012 09:17
aż mi się nie chce wierzyć  🤔 Oby to był głupi żart.  😤
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 09:19
Skoro TOZ odbiera jej konia , to na czas wyroku sądowego i tak nie jest jej własnością... 
No chyba że w Polsce jest inne prawo niż w Ameryce ; o
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
30 lipca 2012 09:22
UWAGA
dla wszystkich mających bezpośredni kontakt ze sprawą.
Ośrodek jeździecki Kalsk PWSZ w Sulechowie-  jesteśmy w stanie zapewnić nieodpłatnie miejsce do 8 koni (tyle mamy wolnych boksów), ośrodek państwowy, 2 stajennych, system monitoringu i stała opieka weterynaryjna dr. Dudzika.  System wentylatorów zapewnia odpowiednie chłodzenie, każdy boks wykafelkowany, z poidłem automatycznym, lizawką, ścielone słomą pszenno żytnią, owies gnieciony, witaminy, siano najwyższej jakości do woli. W razie potrzeby możliwość ściółkowania trocinami. 

Kierownik ośrodka - mgr inż. zootechnik-  mieszka 100 metrów od stajni, stajenny w bezpośrednim sąsiedztwie. Jak już pisałam, system kamer - kontrola 24 godziny na dobę.

Pomożemy jak tylko można.

EDIT : www.pwsz.sulechow.pl/oj  - adres ośrodka
Dla.dobra sprawy bardzo prosze o jak najmniejszy rozglos,nie rozsiewanie plotek,zadnych informacji zarowno tutaj jak i gdzie indziej. Po zamknieciu sprawy wszystkie istotne info na pewno zostana udostepnione.
Głos rozsądku, którego posłuchać trzeba
Proponuję temat zamknąć, najlepiej w ogóle usunąć... Tak chyba byłoby dla sprawy lepiej, bo rzeczywiscie oskarżenia, przepychanki, plotki tylko... bez sensu :-/
Cyśka   Załoga G :D
30 lipca 2012 09:47
Karla, a można prosić chociaż o potwierdzenie bądź zdementowanie plotki, że Daria ukryła Czuwaja?
Zaraz "ukryła". Jej koń to mogła gdzieś przemieścić i po co takie bicie piany. Karla ma wyjaśnić to czekajmy spokojnie
Cyśka   Załoga G :D
30 lipca 2012 09:54
Nie będę się kłócić o jedno słowo 😉. Nie chcę dolewać oliwy do ognia, tylko wiedzieć, czy ta informacja jest prawdziwa, bo tyle plotek się tu pojawia, że czasem nie wiadomo czy warto to czytać -.-.
Poza tym ktoś chyba wspomniał, że jeśli TOZ odbiera konie to nie są one prawdopodobnie już jej własnością 🙂.
W polskim prawie własności to może pozbawić tylko sąd. TOZ lub inna organizacja może czasowo odebrać zwierzę, ale prawo własności odbiera sąd. przynajmniej tak było kiedyś
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 09:59
melechow: ale czy na czas odebrania zwierzęcia nie jest on pod opieką TOZu ? Jaki to by miało sens jakby zwierze dalej pozostawało własnością właściciela to TOZ nie mógłby go odebrać ;o
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 lipca 2012 10:07
w momencie odbioru zwierzęcia tymczasowym opiekunem zostaje odpowiednia instytucja ( są to często fundacje, ewentualnie TOZ ). W tym czasie taki opikun może jedynie czekać na wyrok sądu - a wiadomo takie sprawy ciągną się latami  🙄

NIE wiem jak wyglądają rzeczone ogiery i równie dobrze ktoś mógłby tu wrzucić zdjęcie jakiegokolwiek zaniedbanego konia i napisać że to ogier z Analop - 80% forumowiczów kupiłaby to, ze mną na czele.


Proponuję żebyś zaczęła trochę myśleć, bo to co wypisujesz to po prostu jakieś śmieszne wywody nic nie wnoszące do dyskusji.
To nie są jakieś tam ogiery... to są znane ogiery, które od razu można rozpoznać na zdjęciu!! Więc skończ pitolić!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2012 12:24
Zamrucz, skoro nie wiesz jak wyglądają owe ogiery, skoro sama nie wiesz po co nabijasz tu posty, to kuźwa milcz, bo kablem.
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
30 lipca 2012 12:25
Zamrucz, masz rację, to zapewne nie są te ogiery, TOZ i inni (którzy ZNAJĄ te konie) zostali wkręceni, a my durni i naiwni forumowicze połknęliśmy haczyk. Idź wymyślać swoje teorie spiskowe gdzie indziej.
I po co na Zamrucz nalatujecie? Już dawno przestała, a poki co proponuje pomoc i miejsce dla koni. Jak każdemu z nas poprostu trudno jej było w to wszystko uwierzyc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się