Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Martuha - niekoniecznie i raczej bardzo mało prawdopodobne, bo to by mogło oznaczać, że niby ilościowo innych składników jest mniej. A z melasą na 3 miejscu, to ile by jej musiało być? Tyle co któregoś ziarna? 😉 Jeśli chcesz znać ilość i nie ma jej podanej na stronie, pisz bezpośrednio do producenta, mają obowiązek udzielić Ci takich informacji 😉
Forkatedzięki😉 piękny ten Twój 20-letni zwierz kopytny 😍 Jakbyś nie napisała to dałabym mu dychę mniej 😁 widać że dobre pasze dostaje! Może robić za reklamę!
no może może - moja dostawała też ok kilograma polena Hipolita i cała w jabłuszkach 🙂
To ja wrócę do otrębów ryżowych po 1,5 miesiąca żarcia ich przez mojego konia.
Tych: http://animalia.pl/produkt,15630,max-e-glo-stabilizowane-otreby-ryzowe-proszek-18kg.html
Trochę ciężko mi ocenić na ile to wpływ tylko i wyłącznie ich a ile zmiany stajni i dobrego siana, ale koń mi sporo przytył przez te 6 tygodni. Pracował umiarkowanie, 4-5 razy w tygodniu, głównie lonża. Ma lepszą szyję i zad, ale też na pewno dużo tłuszczyku złapał - widać po zalanych żebrach. Chyba dałam za dużą dawkę w stosunku do intensywności roboty. Na pewno polecam osobom chcącym po prostu utuczyć konia, bo to się nam na pewno dość ekspresowo przydarzyło - tak mi koń jeszcze nie wyglądał nie stojąc na trawie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 kwietnia 2012 12:51
W weekend otworzyłam sieczkę relaks Pana Podkowy. Jestem bardzo przyjemnie zaskoczona.
Czytałam czyjąś wypowiedz (przepraszam, że nie pamiętam kto to napisał, ani kiedy, stad tak bezimiennie  :kwiatek🙂, że jest sucha, drobno krojona, pylista. A dla mnie pod tym względem wcale nie różni się od Fiber Performance (co mnie akurat bardzo cieszy). Jest pięknie pachnąca, lekko wilgotna, nic się nie pyli, tak jak Fiber ma dodatek ziół. Koń zjdał bez wybrzydzania (a generalnie sieczek nie-Dodsonowych Dobra nie chciała jeść).

To z takich pierwszych wrażeń.
Mam problem z wyborem sieczki. Skarmiłam jeden worek P. Podkowy - jest ok, tylko, że udało mi się go kupić jak było to seminarium żywieniowe. Przy wysyłce wychodzi niestety trochę więcej (chociaż tu pytanie do wschodniej strony Warszawy, Mińska Maz. (aro np.) - może ktoś z Was zamawia na palecie i dałoby radę się podłączyć?) W tym wypadku ciut taniej wychodzi:

EquiFirst - Classic Fiber All in One
Spillers - Pegasus Chaff
Hartog - Grass Mix
Hartog - Luzerne Mix

Ja niestety nie miałam doczynienia z żadną z w/w.. Pomożecie?
episode,
Pegasus Chaff to taka słomiana i oleista sieczka. Nie kurzy się. Ja tam zadowolona byłam, bo do niej łatwo jest coś pomieszać i większa szansa, że nie zostanie to to w wiaderku na dole. 😉
Hartog jest dziwny. Miałam chyba ten grass mix (nie jestem na 100% pewna) i dla mnie to było za mocno pocięte i zbyt suche, kurzyło się.
EquiFirst all in one to bardziej "one" niż "all" 😉 Granulatu tam było niewiele i całość wyglądała jak zwykła sieczka...pachnąca tytoniem 😁 Nigdy nie wąchałąm tytoniu, ale miałam takie skojarzenie po otwarciu worka. Pierwsze 2 worki były spoko, ale w kolejnym co rusz znajdowałam pozlepiane kule zalatujące pleśnią (data ważności jeszcze nie minęła), więc zrezygnowałam z tego equifirsta. Ale to było 2 lata temu, może się coś pozmieniało.
hmmm to z tego co piszesz chyba jednak najlepiej póki co wypada ta Podkowy.. Dzięki 🙂
episode,  ja na szkoleniu właśnie dorwalam próbki, jaki widzisz efekt po skarmieniu wora? poza wolniejszym spozywaniem?
episode - uderz do Cintry (dawnej Brzozy), ona regularnie organizuje jakieś zamówienia od Podkowy, także na sieczki. Rejon Białołęka.
Ile jest kg sieczki p. Podkowy w wprku?
fioukova ja już uderzyłam do episode 😉 Paleta przyjechała kilka dni temu, następne zamówienie planujemy za 2-3 miesiące. Diakonka, szlachta, jak wrażenia?

hanoverka 15kg
dla kur bo najtańsza 😉
i to polecamy http://maxeglo.pl/  😎
Jak wesprzeć "pełnoletniego" wałacha w umiarkowanym treningu ujeżdżeniowym? A raczej - powracającym do formy po około roku lekkiej pracy pod adeptami ujeżdżenia 😉 Planujemy starty na późną wiosnę.
Generalnie koń mocny, silny, w dobrej kondycji, ale na wiosnę i wymianę sierści coś się pogorszyło. Sierść bez połysku, boki mu trochę opadły, kopyta się łamią. W słonecznie dni poci się po intensywniejszej pracy w kłusie. Do tej pory świetnie przyswajał owies z bonusami w postaci buraków, marchwii i jabłek ale najwyraźniej przestało to wystarczać.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 kwietnia 2012 10:41
kajpo ja bym w pierwszym rzucie zrobiła morfologię- tak prewencyjnie- a potem potraktowała go  DH 16+ lub obecnie jedzonym przez mojego działa Marstallem Senior.
Mój do tego dostaje teraz probiotyk i na stawy glukozaminę, a w dni kiedy pracuje wspomagamy mięśnie preparatem Cortaflexu 'more muscle'

Dziadek - rocznikowo 23 lata - wygląda obecnie tak



a tu pod swoją uczennicą bo aktualnie ćwiczy tryb profesor



edit: no muszę się pochwalić, że po raz drugi (?albo trzeci) w naszej karierze udało się nam uniknąć wiosennego spadku masy
Bjooork twój koń wyglada tak, że  👍, wiem, że to  🚫, ale biorąc pod uwagę jego wiek, zachwyca mnie to jak wyglada ( koń)
Zamówiłam z koleżanką sieczki od Podkowy Lucerna Mix. W ten sam dzień, w którym wpłaciłam pieniądze dostałam wiadomość, że sieczki zostały wieczorem wysłane, a 2 dni potem kurier już był u mnie. Cała paszarnia pięknie pachnie słodkawo jak w przypadku kiszonki. A i koniowi smakuje bardzo. Narazie jestem  zadowolona, zobaczymy czy jakieś efekty będą. Podoba mi się też wzbogacenie olejem i probiotykami przez co sieczka jest wilgotna i się nie pyli 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 kwietnia 2012 12:08
dzięki Cedryk ale muszę przyznać, że na punkcie żarciowym - po różnorodnych dobrych i złych doświadczeniach z poprzednich stajni- jestem mega uczulona

A i tak mam teorię, że chłopak się trzyma dobrze, bo ma podły charakter :]
Nigna   Warto mieć marzenia...
25 kwietnia 2012 12:27
Hm karmił ktoś paszą :
http://animalia.pl/produkt,9175,507,baileys-lo-cal-balancer-no-14-20kg.html
Na prawdę taka ilość paszy jaką podają w dawkowaniu starczy dla dorosłego konia ; o ?

Nigna, to jest pasza typu balancer, czyli uzupełniasz nią i bilansujesz dawkę żywieniową konia. Jeśli masz konia zaboksowanego, w trakcie rekonwalescencji czy bezrobotnego z najróżniejszych przyczyn, to tak, z pasz treściwych wystarczy podawanie Lo-Cala. Jeśli koń pracuje, dodajesz Lo-Cal do odpowiedniej ilości owsa.
Po majówce najprawdopodobniej będę organizować kolejne zamówienie sieczek od Pana Podkowy. Zapraszam Warszawiaków 😀
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 kwietnia 2012 07:33
Kilka dni temu dotarła do mnie sieczka P.Podkowy. Pierwsze wrazenie - super zapach. Wybredna jak dotad kobyłka od razu się rozsmakowała. Jednak ja nie o tym. Wcześnie nigdy nie dawałam sieczki kupnej. Robiłam sama z siana i słomy jako dodatek do owsa. Na opakowaniu jest napisane zeby przechowywać w chłodnym miejscu. Ponieważ ostatnie dni w moich stronach były raczej chłodne w granicach 13-15 stopni zostawiłam sieczkę w drewnianej szopce, składziku na siano. Może gdzies trzeciego dnia od otwarcia przy przygotowaniu posiłku zauważyłam , że sieczka się grzeje. Odsypałam troche na bieżące skarmienie do wiaderka a resztę wyniosłam do chłodniejszego miejsca. Myślałam, że to załatwi sprawę, ale dziś zauważyłam biały nalot plesni. Zapach nie zmieniony, pachnie tak samo ładnie jak przy otwarciu. No i teraz pytanie, sieczka nadaje sie do dalszego spożycia czy tylko do wyrzucenia.

Edit: czy obecnośc białego nalotu mozna przypisac obecnosci probiotyku?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 kwietnia 2012 10:21
Ja bym jej już na pewno nie skarmiała.
Ja bym także nei skarmiała. Nie ma co ryzykować.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 kwietnia 2012 10:57
czyli tak jak myślałam, że z tego juz nic nie będzie, ale chciałam sie upewnić bo myślałam, ze może to normany objaw  ze względu na bakterie probiotyczne, które "pracuja"  i ze tak mają sieczki z probiotykami.
Pytanie dla tych którzy używaja sieczki P.Podkowy i inne z probiotykami. Jak, gdzie je przechowujecie?
cranberry ja bym napisała w sprawie sieczki do P. Podkowy
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 kwietnia 2012 11:09
ganasz, tak zrobiłam. Zobaczymy co napisze.
Czy ktoś może mi polecić jakąś fajną paszę dla 2 latka? Coś uzupełniającego, na dobry rozwój.
Większość źrebięcych jest do 1 lub 2 roku, ale może dawać te źrebięce nadal?
Cranberry może trzeba bylo sprawdzić po zakupie czy sieczka nie byla czasami wilgotna lub mokra w środku ?!?  najprawdopodobniej tak moglo byc, stad pleśn ;-/ nie sądze ze dobrze zrobiona i zapakowana sieczka po 3 dniach się zepsuje... ? Cos musialo byc nie tak z produktem ! dlatego moim zdaniem lepiej kupowac sprawdzone produkty 🙂
MMVG ja dawalam zrebięce  musli do 3 lat i wiesz jaki konik mial wyglad 🙂 tylko pozazdrościć, szczerze musli dla zrebakow zawiera najwiecej skladnikow i witamin 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się