Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

up
Mam pytanie co do skoków w stajni Zbyszko ?
czy one odbywają się tylko w środy ?
i kosztują tyle co zwykła jazda ?
Czy nie prościej zadzwonić do stajni Zbyszko i dowiedzieć się bezpośrednio? Mam wrażenie, że zatoczyliśmy koło bo parę stron temu żywo toczyła się dyskusja o skokach w tamtej stajni...
hmm.. nic nie widzę o skokach... w Zbyszko. a nikt tam nie jeździ ? jak ktoś jeździ proszę napisać na priv.  🙇
dominoxs - ajajaj...
Baaardzo fajny pomysł z jednodniowym rajdem i bardzo chetnie bym dołączyła...następnym razem!
Pan Mąż mi akurat wyjeżdża na weekend i nie będę miała z kim zostawić synka ani nie będzie miał nas kto i czym zawieźć z konicą. Musze się trochę wczesniej przygotować, zaklepać auto, pozyczyc przyczepke i wpisać w rodzinny grafik🙂
Ale jestem ogromnie ciekawa rajdu w niedzielę i jesli tylko będziesz miała jakies zdjecia , relacje to ja poproszę!🙂
Przydałoby nam się ruszyc z domu troszkę, oj przydałoby! Takze mam nadzieję, ze to nie będzie jednorazowa inicjatywa z grupą konną i następnym razem sie dołączymy - moze z kolezanką jeszcze🙂
HappyHorse, najprościej- zadzwoń. Z tego co wiem, to na skoki w Zbyszko jest duże parcie, zajęcia odbywają się w grupie kilkuosobowej. Ja jeszcze nie miałam okazji wziąć sobie treningu z Andrei, na razie jeżdżę w grupie zaawansowanej, z dziewczynami po startach, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

Ciężko coś doradzić przez internet, i tak byś pewnie musiała przyjechać na "jazdę próbną". Umów się telefonicznie, no i tyle.
HappyHorse, najprościej- zadzwoń. Z tego co wiem, to na skoki w Zbyszko jest duże parcie, zajęcia odbywają się w grupie kilkuosobowej. Ja jeszcze nie miałam okazji wziąć sobie treningu z Andrei, na razie jeżdżę w grupie zaawansowanej, z dziewczynami po startach, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

Ciężko coś doradzić przez internet, i tak byś pewnie musiała przyjechać na "jazdę próbną". Umów się telefonicznie, no i tyle.


Ja jeżdżę tam co tydzień- dwa, ale w weekendy . Ale każdy o tych skokach mówi co innego ;/  Jedni mówią ze muszę wykupić 3 karnety , jedni że tylko jedną jazdę. 
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
17 kwietnia 2012 20:27
Oj HappyHorse, tak Ci sie nie podobało a jednak do Zbyszko przyjezdzasz, hehehe.... Amco ze stajnia Twoich marzeń??
No mniejsza, taka drobna zlosliwosc...
Jesli chodzi o skoki z p. Andreiem to są w srody po południu i kosztują chyba 50 zł.
Wystarczy zadzwonic i sie zapytac instruktorek, bo one naprawde o wszystkim wiedza i sa w stanie udzielic informacji...
Wystarczy kierowac sie zlota zasada " kto pyta nie bladzi" i juz.
Jednak warto wiedziec ze zapisywac sie trzeba duzo wczesniej, no i wiadomo- jezdzic regularnie.
Oj HappyHorse, tak Ci sie nie podobało a jednak do Zbyszko przyjezdzasz, hehehe.... Amco ze stajnia Twoich marzeń??
No mniejsza, taka drobna zlosliwosc...
Jesli chodzi o skoki z p. Andreiem to są w srody po południu i kosztują chyba 50 zł.
Wystarczy zadzwonic i sie zapytac instruktorek, bo one naprawde o wszystkim wiedza i sa w stanie udzielic informacji...
Wystarczy kierowac sie zlota zasada " kto pyta nie bladzi" i juz.
Jednak warto wiedziec ze zapisywac sie trzeba duzo wczesniej, no i wiadomo- jezdzic regularnie.


stajnie gdzie jeżdżę regularnie to ja mam 🙂 Tylko że jak na razie ujeżdżeniową 🙂 bo konie do skoków są w ciągłym treningu przez p.Magdę. do czerwca (zawody)
Do Zbyszko jeżdżę ,,rekreacyjnie'' (zmieniły się instruktorki i to mnie cieszy) więc może tam wykupiłabym kilka jazd skokowych. A nie ma już skoków w niedzielę a 15 ? eh.. dobra zadzwonię  później ale chcę się dowiedzieć od kogoś jak tam wyglądają skoki itp 🙂
HappyHorse,  skoro tam jezdzisz to może zwyczajnie popatrzysz na trening skokowy?

bo konie do skoków są w ciągłym treningu przez p.Magdę

M.Daszczyk?

stajnie gdzie jeżdżę regularnie to ja mam  Tylko że jak na razie ujeżdżeniową

jest w łódzkim jakaś inna ujezdzeniowa stajnia (ukierunkowana na ujezdzenie) oprócz Golden Dream?

HappyHorse,  skoro tam jezdzisz to może zwyczajnie popatrzysz na trening skokowy?

bo konie do skoków są w ciągłym treningu przez p.Magdę

M.Daszczyk?

stajnie gdzie jeżdżę regularnie to ja mam  Tylko że jak na razie ujeżdżeniową

jest w łódzkim jakaś inna ujezdzeniowa stajnia (ukierunkowana na ujezdzenie) oprócz Golden Dream?



nie to jest stajnia prywatna (0 pensjonatu,lekcji itp)


HappyHorse,  cos cytowanie ci uciekło i tylko jedno zdanie dopisałaś.

no, ale skoro stajnia jest ujeżdzeniowa to chyba jest tam trener dyscypliny ujeżdzenie, zawodnicy, konie chodzace konkursy? dlatego własnie pytam, bo nie wiedziałam, że jest w naszym województwie inny ośrodek ukierunkowany na ujeżdzenie.
HappyHorse,  cos cytowanie ci uciekło i tylko jedno zdanie dopisałaś.

no, ale skoro stajnia jest ujeżdzeniowa to chyba jest tam trener dyscypliny ujeżdzenie, zawodnicy, konie chodzace konkursy? dlatego własnie pytam, bo nie wiedziałam, że jest w naszym województwie inny ośrodek ukierunkowany na ujeżdzenie.


nie to jest dziewczyna która trenuje konie do skoków na zawody, a jej konie prywatne to 3 ujeżdżeniowe (kiedyś startowała w konkurencji ujeżdzeniowej , teraz jej się odwidziało) .
Ja jeżdżę co 2 dni , ale ujeżdżenie jakoś mnie nie kręci... nie mogę ani konia wziąć na rajd, ani na zawody , ani poskakać...
Magdalena planuj założyć szkółkę ale nie ma jeszcze tyle pieniędzy w zainwestowanie w tą przyjemność (kupno wielu siodeł , kasków i innego sprzętu niezbędnego do jazdy)  Ma zdane te kursy na instruktora , odznaki, ale kasy brak ; (
jest w łódzkim jakaś inna ujezdzeniowa stajnia (ukierunkowana na ujezdzenie) oprócz Golden Dream?




Jest, Las Pegaz.


Edit. sorry, nie poszło mi cytowanie...

HappyHorse, w niedzielę o 15/16 ma teraz jazdy grupa zaawansowana, w której ja jestem. Nie wiem jak było wcześniej, bo niedawno zaczęłam jeździć w tej stajni i po "próbnej jeździe" mnie tam przydzielono. Ale to nie są treningi z Andrei.
Kogo pytałaś o te skoki? Zapytaj instruktorek- proste.

W jakie dni jesteś w Zbyszko?
Poza tym chyba ci się tam nie podobało..?

jeśli chodzi o ujeżdżenie to chyba też troche u Miszy 🙂 Ale typowo ukierunkowana stajnia nie jest 🙂
[quote author=milenka_falbana link=topic=1096.msg1375606#msg1375606 date=1334684513]
dominoxs - ajajaj...
Baaardzo fajny pomysł z jednodniowym rajdem i bardzo chetnie bym dołączyła...następnym razem!
Pan Mąż mi akurat wyjeżdża na weekend i nie będę miała z kim zostawić synka ani nie będzie miał nas kto i czym zawieźć z konicą. Musze się trochę wczesniej przygotować, zaklepać auto, pozyczyc przyczepke i wpisać w rodzinny grafik🙂
Ale jestem ogromnie ciekawa rajdu w niedzielę i jesli tylko będziesz miała jakies zdjecia , relacje to ja poproszę!🙂
Przydałoby nam się ruszyc z domu troszkę, oj przydałoby! Takze mam nadzieję, ze to nie będzie jednorazowa inicjatywa z grupą konną i następnym razem sie dołączymy - moze z kolezanką jeszcze🙂
[/quote]


Ja też jestem ciekawa  : ) Ale najbardziej cieszy mnie , że bedę się mogła dostać legalnie na koniu do rezerwatu  😅
Natomiast  co do zainteresowania , bardzo malo osob sie na razie zebralo i moze sie pojawic w niedziele - maks 5 na razie mamy , wiec grupa bedzie naprawde hm.. testowa . Tu oczywiscie brak reklamy itp , ale i tak troche sie obawiam , ze w naszym regionie jednak nie ma na tyle duzo  osob zainteresowanych turystyką konną aby utrzymac i rozwiajc infrastrukturę ,  i na co nam ten wspanialy łódzki szlak konny  😉
dominoxs, jeśli chodzi o jego wspaniałość w mojej okolicy, to niestety ubolewam i to bardzo. Szlak to twarda ubita droga, która prowadzi od punktu a do b. Będąc w przyszlakowej stajni, nie mogę poruszać się w pobliskim lesie, bo leśniczy wygania konie z lasu słowami "chcieliście swój szlak to macie, nie po to poszło na niego tyle pieniędzy, żebyście w lesie jeździli". A dodam, że poruszam się wyłącznie duktami leśnymi, bez wjeżdżania na mech, ściółki, ścieżki, itd. Poruszam się tak jak ludzie, rowery, leśniczy autem, a mimo to z lasu nie mogę korzystać, nawet jest tabliczka "zakaz jazdy konnej", umieszczona na ścieżce, którą i tak się nie poruszam. Lubię wyjazdy w teren, a ciągłe poruszanie się "szlakiem konnym" mnie wykańcza i zwyczajnie nudzi.
Heroina,  faktycznie, zapomniałam o Las Pegaz. a jak tam teraz jest? hala juz postawiona? bo miała być juz "na bank" z 6 lat temu, jest juz wreszcie? 🙂

dominoxs,  ja bym się nawet wybrała, ale szczerze mówiac mieszkam praktycznie w lesie łagiewnickim, i mamtu takie tereny, że szkoda mi konia zabierac daleko, zeby mieć to samo 😉 i troszkę się tych rowerów obawiam 🙂
Rowery ? Nie  no , to są naprawde łagodne rowery , i wszystkie sa szczepione 😉
Jesli konie boja sie rowerow , to czy nie znaczy to , ze za malo sie je troche  wyciaga ze stajni?

Dla mnie te rajdy to nie to samo co szwendanie sie po zapsionym lagiewnickim , bo sa nowi fajni ludzie , mozna sie czegos ciekawego dowiedziec , i przy okazji troszke popromowac jezdziectwo ( np gdyby  jakas szkólka jazdy konnej wyczerpala swoje mozliwosci marketingowe 😉 i chciala zachecic do tej dyscypliny ludzi znudzonych kreceniem sie w kolko w zastępie bo zakurzonym placyku ; )
I wlasnie to co  jest najpiekniejsze w tej niedzieli - legal w lesie .
dominoxs,  kon się nie boi wcale, własciciel się boi, bo taki płochliwy trochę 😉

PS: kiedy do nas wpadasz 🙂?
Isabelle , jak tylko rudziszon dostanie pozwolenie od pani doktor , albo wczesniej , jak mloda zda egzamin na rajdzie w niedziele ,to poczlapiemy do arabiki - i to bedzie najlepszy moment na odwiedziny u rudej Mrs Porshe  😍
dominoxs licze, ze dasz znac, kiedy u nas bedziesz  😎  Moze jakis wspolny spacer ❓
First Light , jasne  ze dam znać ! A  dodatkowo - bedzie wiadomo , ze mój koń jest w poblizu , kiedy pojawi się dym , trąba powietrzna  i wycie demonów - ona na pewno  będzie w środku.
No , chyba że w niedzielę  pokaże jak zachowuje się urodzona konska dama w stadzie rowerów ,  wtedy zmienię o niej zdanie  😀iabeł:
Isabelle , jak tylko rudziszon dostanie pozwolenie od pani doktor , albo wczesniej , jak mloda zda egzamin na rajdzie w niedziele ,to poczlapiemy do arabiki - i to bedzie najlepszy moment na odwiedziny u rudej Mrs Porshe  😍


Rudziszon to od Pani Doktor usłyszał "do roboty" 🙂 żadnego urlopiku 😉 konczymy Secretę jeść, gluta nie ma, więc zaczynamy na poważniej już 😉

Zabieraj Pawła w bagażnik, bo sie z moim jezdzcem znają, piwo się będzie chłodzić, i bez koni zapraszamy do nas 🙂 Paweł wreszcie Rudziszonka pozna 🙂
HappyHorse, w niedzielę o 15/16 ma teraz jazdy grupa zaawansowana, w której ja jestem. Nie wiem jak było wcześniej, bo niedawno zaczęłam jeździć w tej stajni i po "próbnej jeździe" mnie tam przydzielono. Ale to nie są treningi z Andrei.
Kogo pytałaś o te skoki? Zapytaj instruktorek- proste.

W jakie dni jesteś w Zbyszko?
Poza tym chyba ci się tam nie podobało..?




oni po 1 lekcji nikogo nie przydzielą do grupy, chyba że rozmawiałaś ze chcesz być w zaawansowanej. Ja w soboty tam bywam około 16 (jak mam czas). A w tej grupie coś skaczecie?
Nie rozumiem stwierdzenia, że "oni po 1 lekcji nikogo nie przydzielą". Wiadomo przecież, że jak ktoś średnio sobie radzi, to nie zaproponują mu jazd w grupie ZAAWANSOWANEJ.

Na jeździe próbnej wykonuje się różne ćwiczenia, które pozwalają ocenić umiejętności jeźdźca, tak też było w moim przypadku. No i dostałam zaproszenie do grupy zaawansowanej, proste.
Więcej na PW..
Isabelle, nie w Las Pegaz nadal nie ma hali. Na zimę 2010/2011 trenujący siedzieli na Bronisinie, ale po pewnym incydencie i zmianie tamtejszych władz raczej już tam na zimę nie wrócą. Przynajmniej tą zimę spędzili u siebie, a i to wszystko tylko ze słyszenia.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
18 kwietnia 2012 20:06
Mary, daruj sobie, bo to nie ma sensu... i tak nie zrozumie i tak, wiec po co sie denerwowac.
HappyHorse, na skokach z p. Andreiem nie ma ludzi z przypadku, wiec musisz najpierw pojezdzic troche, poznac koniowate itd.
A poza tym, może po prostu nie jestes jeszcze "gotowa" na grupe dla lepiej jezdzacych i tyle, a poza tym o tym czy mozesz sie zapisac na skoki tez powinny zdecydowac instruktorki, bo nikt nie pozwoli Ci skakać jesli nie jestes na to przygotowana, bo moze to byc po prostu niebezpieczne.
Heroina  dla uscislenia- Jacek wladza nigdy nie byl, z moich obserwacji ekipa Las Pegaza w Bro nie byla mile widziana i wracac raczej nie maja po co...
Do Bro nikt na hale z zewnatrz zima nie przyjezdzal. To tak zeby wsio bylo jasne
co do jazd ujezdzeniowych to spora czesc porzadnych instruktorow i trenerow w Lodzi i okolicach oferuje indywidualne treningi w tym kierunku
Stricte ujezdzeniowe treningi mozna wykupic w Boguslawicach pod okiem swietnej trenerki Pani Marii Gertz-Warchol, ktora ja osobiscie baardzo polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się