Stajnie w Warszawie i okolicach

Mam pytanie, oreintujecie się gdzie działa jakaś dobra hipoterapia w tej chwili w Warszawie? Oprócz Pociechy.
Wiem, że na Bródnie działa hipoterapia. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu byłam tam wolontariuszem i wyglądało to przyzwoicie.
Edit: Link do strony fundacji: http://www.hejkoniku.org.pl/
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 marca 2012 10:01
quantanamera, Zduśka chyba jeszcze tam stoi, jeżeli nie to myślę że Mąka może Ci sporo powiedzieć bo tam jeździ
A ktoś postawił kiedyś konia w Stajni Stangret ?
Już znajdującego się w Lorcinie, jakie wspomnienia, uwagi ?
Mam pytanie, oreintujecie się gdzie działa jakaś dobra hipoterapia w tej chwili w Warszawie? Oprócz Pociechy.

Najlepsza na Wolicy.
dziękuję  :kwiatek:
Moi drodzy revoltowicze
Sprawa dość pilna zamieszczam post na prośbe mojego znajomego
Poszukuje najlepiej stajni przydomowej dla klaczy w niedalekich okolicach Warszawy
Klacz jest po złamaniu nogi. Kość juz się zrosła ale do jako takiej sprawności jeszcze dluga droga.
Właściciel nie chce oddawać konia ale jego budżet jest na tyle nadszarpnięty że powoli nie starcza mu na placenie pensjonatu w Warszawie.

Konisko potrzebuje jak na razie tylko boksu i siana. Ceną jaką dysponuje własciciel to max 400 zl za miesiac

Może ktoś coś wie może sam ma taka przydomową stajnie i akurat jedno wolne miejsce ??

Happiowa   córka grabarza
21 marca 2012 17:41
dar chyba ktoś o tym wspominał jakiś czas temu, z tego co pamiętam raczej nie polecali.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 marca 2012 18:50
Nie byłam w nowym Stangrecie, ale śmiem twierdzić, że zmiana miejsca to za mało, podejście też musi być inne...
Ja w piątek tam podjadę i zdam relację 🙂
Witajcie,
poszukuję stajni może być przydomowa dla rekonwalescenta. Zależy mi aby koń miał stadko, dużo ruchu i święty spokój. Zależy mi także na małych kosztach ja nie musze mieć wygód, zależy mi na dobrostanie konia tylko. Czy znajdą się takie miejsca po praskiej stronie Warszawy, okolice Radzymina, Zagościńca najlepiej.
Będę wdzięczna za każdą informację
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 marca 2012 07:52
quantanamera, Zduśka chyba jeszcze tam stoi, jeżeli nie to myślę że Mąka może Ci sporo powiedzieć bo tam jeździ


już nie stoję  😉 napisałam pw do Quanty, ale chyba jeszcze nie odczytała  🙂

aszhar obawiam się, że w tej kwocie nic nie znajdziesz  🙄 , jeszcze za 500 - 550 zł to nawet miałabym dla klaczy bardzo dobre miejsce. W Wawie cena za słomę jest naprawdę wysoka a wiadomo koń w boksie = większe zużycie i nie wiem czy ktoś się znajdzie aby za taką kwotę klaczkę przechować. Jak byś chciała namiary na stajnię to pisz na pw.
czy ktoś z Warszawy tudzież okolic nie potrzebuje pomocy przy koniach 27 i 28 marca ? Jestem wtedy w Warszawie i szukam sobie jakiegoś zajęcia, mieszkam na Bródno Podbrodzie. Nie chce nic w zamian- po prostu chciałabym spędzić czas przy koniach (czyt. pomóc 😉 ), nie znam Warszawy, a nie chciałabym też siedzieć w domu 🙂 (mam czas do 16-17)
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
22 marca 2012 09:40

Aszhar -
[quote author=idaczerwcowa link=topic=46.msg1335165#msg1335165 date=1331502386]
szukam, dobrej przydomowej stajni w okolicach warszawy, cena nie za wysoka (nie wiem jakie są koszta takiego przedsięwzięcia ale wydaje mi sie, że do 400 zł/msc jest ok  :icon_redface🙂 może ktos cos wie/posiada takową ??  :kwiatek:
proszę o PW jakby ktos mógł pomóc  🙂


tez polecam Barchów blizej Warszawy za niższa cene nic nie znajdziesz🙂
[/quote]

Zduśka - u mnie cena to 400 pln,tylko,że ja mam wszystko swoje (owies,siano i słomę). Wolnych miejsc brak 🙂.
Kaktus, raczej Bródno Podgrodzie  😉
kilka osób z re-volty stoi w PGR. Pewnie masz do tej stajni bardzo blisko, więc może napisz do nich (np. apAnia albo konwalia)
Witajcie,
poszukuję stajni może być przydomowa dla rekonwalescenta. Zależy mi aby koń miał stadko, dużo ruchu i święty spokój. Zależy mi także na małych kosztach ja nie musze mieć wygód, zależy mi na dobrostanie konia tylko. Czy znajdą się takie miejsca po praskiej stronie Warszawy, okolice Radzymina, Zagościńca najlepiej.
Będę wdzięczna za każdą informację

A stajnie w zagoscincu odwiedzalas? Jest duzo trawiastych wybiegow, cena 650.
Kaktus, raczej Bródno Podgrodzie  😉
kilka osób z re-volty stoi w PGR. Pewnie masz do tej stajni bardzo blisko, więc może napisz do nich (np. apAnia albo konwalia)


ups, myslalam, ze Podbrodzie od Krasnobrodzka  :kwiatek:

na razie napisalam do tej Fundacji Hej Koniku, ale bez odzewu 🙁
Hej ciekawia mnie opinie na temat stajni Derłówka kolo Mostówki.Byl ktos? maja tam ogiery>?
A jesli chodzi o stajnie pod warszawa to jesli ktos jest zainteresowany stajnia przydomowa to prosze o pw do mnie chetnie pomoge tanio dwie stajnie pod Radzyminem.
http://bogdanowka.blogspot.com/
Ktoś stoi, ktoś był, ktoś zna, może powiedzieć coś więcej niż na blogu można przeczytać? Warunki, cena, dojazd, atmosfera, wszystko??
http://bogdanowka.blogspot.com/
Ktoś stoi, ktoś był, ktoś zna, może powiedzieć coś więcej niż na blogu można przeczytać? Warunki, cena, dojazd, atmosfera, wszystko??


Wiele stron wcześniej były opisywane warunki w tej stajni, opinie niestety niezbyt pochlebne.
- sporadyczne wypuszczanie koni
- smród amoniaku w stajni
- rekreacja/mała liczba pensjonariuszy


Może coś się zmieniło? Również chętnie się dowiem.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 marca 2012 12:13
konikikoniczynka to stajnia w tzw. trybie urban legend - byłam tam jakieś 3 mies temu ani żywego ducha
Byłam w piątek w Stangrecie. Właścicielka bardzo miła, widać że bardzo kocha zwięrzęta. Ogólnie jak się wjeżdża na podwórko to widok trochę odstrasza - mają bajzel - ponoć w trakcie ogarniania wszystkiego. Gnój wybierany co dwa tygodnie. Konie dostają siana full, owies gnieciony dwa razy dziennie. Padoki duże, nie ma problemu jeżeli koń ma chodzić oddzielnie lub tylko z innym koniem, padok do jazdy spoko, tereny zaje****e. Konie zadbane. Niestety jak dla mnie trochę późno wychodzą "do 11 są już na padoku". Siodlarnia jest - każdy dostaje swoją szafkę zamykaną na klucz i wieszak na siodło. Socjal? hmm....chyba u właścicielki w domu. Atrakcją na pewno jest świnia wietnamska, która jest niesamowitym pieszczochem 😉
Jak macie pytania to piszcie, bo może sama zapomniałam o czymś napisać.....według mnie, jak ktoś lubi kameralne klimaty, nie zależy mu na luksusach to będzie mu się tam podobać 🙂
A boks za ile ? Wydaje mi się, że 500 zł za dużego konia, a za kuca 450 zł, tak ?  🙇
O tak właśnie zgadza się 🙂 pytałam się też czy jest problem, żeby koń stał na trocinach, ponoć żaden. Z jedzeniem też się dostosowują, jeżeli koń ma dostawać 3 razy dziennie to ok
Czyli stajnia otwarta na wszelkie udogodnienia w stronę właściciela pensjonariusza.  👍
A jak sie ma wybieranie z boksow raz na dwa tygodnie do stania na trocinach?
O wybieraniu z boksów napisałam w chwili obecnej, gdzie żaden koń nie stoi na trocinach. Wydaje mi się, że jest to oczywiste
Dla nas moze i oczywiste, ale tak sobie gdybam, ze gdyby byly mozliwosci/checi sprzatac codziennie to chyba i w boksach ze sloma by to funkcjonowalo? 😉
Ale moge sie mylic 🙂
Nie wiem czemu ale zastanawiam się, czy właściciele kotów codziennie czyszczą kuwetę i wymieniają piasek.  👀
oczywiście, że łatwiej od innych oczekiwać, ale to chodzi o to by czymś ten gnój wywieźć, w Stangrecie masz bryczki + iveco więc nie wiem jak wygląda wywalanie gnoju tam, ale z tego co widziałam to jest opróżniany mniej więcej w tych okolicach czasowych.
dar ja tam czyszcze codziennie 😉 u koni tez.
Ja sie nie czepiam, ze w Stangrecie sa boksy wybierane co 2 tygodnie, bo moze faktycznie nie maja mozliwosci czesciej, zastanawiam sie tylko czy w przypadku trocin taka mozliwosc sie automatycznie pojawi. Zreszta nie chodzi mi tylko o ta konkretna stajnie, tylko ogolnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się