żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

I najprzyjemnijeszym dla konia 🙂
Hypnotize, Dramka

Podkładka/żel miały być rozwiązaniem tymczasowym, ale już wiem, że na dłuższą metę bezsensownym  😡 Decyzja podjęta, będzie poszerzanie  😀 Koń będzie szczęśliwszy 😉 Dla zainteresowanych - koszt 150 zł, realizacja 2 tygodnie (właśnie dostałam wiadomość z zakładu rymarskiego)
Jakie masz siodło?
Domik gdzie robisz, i kto Ci sprawdzał?
mils   ig: milen.ju
23 lutego 2012 16:29
katija dziękuję bardzo, w takim razie wiem już, co zamawiać. :kwiatek:
Dominik gdzie robisz, i kto Ci sprawdzał?
Jakie masz siodło?


Siodło pleszewskie i tam też, w jednym z zakładów rymarskich ma być poszerzane (nie chce robić reklamy, jeśli ktoś chce znać namiar zapraszam na PW  :kwiatek: )
Zorilla
Nie wiem co masz dokładnie na myśli..? Jeśli chodzi o to jak siodło leży - sprawdzałam sobie sama  😁 konsultując się również z Hypnotize, a wysyłając wiadomość do zakładu rymarskiego poprostu napisałam jaki posiadam model siodła i w czym tkwi problem.
Aha myślałam że był pasować itp, chodzi mi o konkrety czyli adres :P Widzę że Śląsk a ja mam konia w Bolęcinie więc prawdopodobnie nie daleko 😉 A też muszę coś w nim pozamieniać, ale chciałabym się skonsultować z pasowaczem jednak...

Też powinnam podnieść tył (co sie ukazało po zamienieniu miśka na żel), ale nie mogę zwężać przodu który moim zdaniem już jest za wąski. I mam włąsnie problem 😀
Aha myślałam że był pasować itp, chodzi mi o konkrety czyli adres :P Widzę że Śląsk a ja mam konia w Bolęcinie więc prawdopodobnie nie daleko 😉 A też muszę coś w nim pozamieniać, ale chciałabym się skonsultować z pasowaczem jednak...

Też powinnam podnieść tył (co sie ukazało po zamienieniu miśka na żel), ale nie mogę zwężać przodu który moim zdaniem już jest za wąski. I mam włąsnie problem 😀

Pewnie ten sam problem, który jest w moim siodle 😉 Tak jak napisały wcześniej dziewczyny - chyba najlepiej coś zmienić w sensie np. poszerzyć - jeśli przód jest problemem lub jeśli to nie jest możliwe rozejrzeć się za innym (to ta gorsza opcja, której się obawiałam, bo już raz zmieniałam  🙄 )
reklamę zrobisz po poszerzeniu  😉
Norquina   Life is too important to be taken seriously
27 lutego 2012 17:23
Mam pytanie do osób które wcześniej (tzn. kilka miesięcy temu) wypowiadały się o połączeniu żelu acavallo z podkładką żelową podnoszącą tył siodła?
Jak się to sprawdza w czasie jazdy? Nie wysuwa się?
Potrzebuję podkładkę która uniesie tył, rakieta odpada (nie dość że się ubija, to wyjeżdża spod siodła) i zastanawiam się na żelem (tym bardziej że zwykły acavallo mam i bardzo sobie chwalę).
ja miałam rakietę eskadron i nie wysuwała się..

coś tego typu:

http://amigo-konie.pl/02a-leo-podkladka-pod-siodlo-lopatka.html

albo taka jeżeli nie masz siodło za wąskie

http://amigo-konie.pl/02e-wintec-podkladka-podnoszaca-tyl-siodla.html
Norquina   Life is too important to be taken seriously
27 lutego 2012 18:14
Testowałam rakiety 2 producentów (HKM i Daslo) i obie mi wyjeżdżały. :/ Najlepiej wypadało na padach Anky.
Inne podkładki musiałabym pomierzyć, tym bardziej że mam siodło 16' i często standardy są za duże pod siodło.
Natomiast chętnie wysłucham opinii o żelu podnoszącym tym siodła 🙂
Żel nie będzie wyjeżdżał i podniesie tył..
Norquina, wystarczy naszyc szorstka czesc rzepa od dolu podkladki 😉 lekko czepia sie czapraka i nie przesuwa sie.
czym się różni ta podkładka http://amigo-konie.pl/4969.html od tej http://amigo-konie.pl/4970.html oprócz tego że nie ma dzielonego spodu? to dzielenie jakoś wpływa to na użytkowanie albo komfort konia? ma ktoś taką podkładkę? pewnie do Mattesów się nie umywa, ciekawi mnie jakość i jak to wypada rozmiarowo pod siodłem (mam Huberta 17" M)
Mam zamiar zamówić podkładkę pod siodło podnoszącą tył ,a dokładniej acavallo kawałek żelu pod tył siodła .
Czy on rzeczywiście podnosi tył siodła ? Jakie macie odczucia?
podnosi tył ale według mnie daje zbyt duże możliwości zeby siodło "pracowało". Mój koń miał całe wytarte plecy po tym.
Czyli co najlepiej zakupić ? Bo mój koń ma taką budowę ,ze każde siodło leci jej automatycznie do tyłu ,a przód jest podniesiony mimo dopasowania
wstaw fotke  😉
Tutaj akurat ma za blisko siodło ,bo zjedzie jej i tak do tyłu ,więc zakładam tak ,ale mimo wszystko musi mieć coś podnoszącego tył ,a siodło jest za wąskie na futerko ,bo dopasowane .


tutaj 'nago'
tak tez myślałam..
Jaką podkładkę mi  polecacie jeżeli chodzi o ' żelowe ' podniesienie tyłu ?
animalia to ma być dopasowane siodło? To siodło nie leży w równowadze, więc nie ma mowy o dopasowaniu.
Tutaj nie pomoże podkładka podnosząca tył, bo tego tyłu trzeba podnieść z 5 cm a to już za dużo.
Pomyśl o zmianie siodła albo skontaktuj się z kimś, kto Ci to siodło dopasuje.
@ Dorcysia . Zauważ,że kon stoi krzywo a sioło zostało założona ,ąż na kłąb ,aby zjechało prawidłowo .
animalia, siodła nie kładzie się na kłąb aby zjechało. Siodła się konia w docelowym miejscu i siodło ma się stamtąd nie ruszać. W przeciwnym razie siodło nie jest dopasowane.
Tylko po co siodło założone na kłąb i podpięte popręgiem?
Masz siodłać tak, żeby terlica leżała dwa palce za kością łopatki.
Wtedy koń jest prawidłowo osiodłany i można oceniać dopasowanie siodła.
dlatego potrzebuję podkładki na tył żelowej ,dopuki nie uda mi się sprzedać tego i kupić siodła nowego .
Gdybym mogła już dawno zmieniłabym to siodło dajac do rymarza ,ale to syntetyk i dużo zabawy
Według mnie to siodło jest za wąskie, co najmniej o 2 rozmiary.

Ja mam taki problem że plecy konia bolą pod tylnym łękiem  🤔

Siodło jest dopasowane i nie leci w tył. Co można wsadzić pod ten tylny łęk? Żel podnoszący tył za bardzo podniesie..

Myślałam o anti-slip eskadrona  🤔
Dramka, a zwykły żel acavallo?
Zwykły żel przy okazji zwęży przód, a siodło jest na styk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się