Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 lutego 2012 21:11
dookie oby drugą! mój co najmniej trzecią (a dopiero w czerwcu stukną mu 23 lata) 😉 nie mówiąc o tym, że na potęgę dziecinnieje
Gillian   four letter word
19 lutego 2012 21:12
dookie, pozazdrościć! mam nadzieję, że moje kulasy też będą tak zasuwać w wieku Twojego rumaka 🙂
nie no to, że drugą to przenośnia była heheh ale po swoim koniku widzę, że zachowanie nie zawsze ma jak na seniora przystało🙂😉
dziadziula mój kochany !
dokładnie dookie, lata za szybko uciekają, więc trzeba się cieszyć kazda chwilą 🙂.
jaki dziadziula ;D lepiej brzmi dojrzały meżczyzna.
bjooork - piekny srokacz 🙂 !
mało tego mój konik do klaczy zawsze był nieśmiały...aż tu nagle w wieku 25 lat mu się zachciało...zaczął wskakiwać na klaczkę ;/ ale się uśmiałam! teraz się uspokoił i czasem kotem rzuci na stajni 🙂😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 lutego 2012 21:28
dzięki dziewczyny ... trochę czasu i atłasu i ma się naprawdę fajne i wdzięczne zwierzę- w dodatku śmieję się że to egzemplarz 'bezcenny'


Muszę się jednak przyznać, że z roku na rok coraz bardziej szurnięta jestem na punkcie warunków bytowych jakie mu zapewniam.
bjooork- zagladam do galerii i widze ze koń wyglada super!  😀 ale wiem jak to jest, przewrażliwienie , bo przeciez kazdy chce jak najlepiej dla swojego koniska 🙂.
Seniorzy czasami maja wiecej pomysłów i akcji niż nie jeden młodziak 😀 .
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lutego 2012 19:35
W weekend nie miałam czasu, więc z lekkim opóźnieniem informuję, że Dobra dwa dni temu skończyła 20 urodziny 😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 lutego 2012 19:53
Edytka sto lat dla dziewczyny- przede wszystkim w zdrowiu!!!
A tort był??
Ruda_H   Istanbul elinden öper
27 lutego 2012 20:30
Edytka, najlepsze życzenia dla Dobrej ! 🥂 jak dziewczyna się miewa?
Edytka wszystkiego dobrego dla Dobrodziejki! 🥂 Dawaj jakieś foty!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 lutego 2012 20:47
Edytka, to już piękny wiek - kolejnych co najmniej dwudziestu, a najlepiej 100 lat dla Dobrej!
Edytka jeszcze babie drugie tyle  💃 🏇 🏇

btw to wogóle możliwe????? 😵 😵 😵

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2108189/Worlds-oldest-horse-Shayne-51-lives-Brentwood--town-record-breaking-dog.html
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 marca 2012 14:12
W imieniu 20-latki dziękuję za życzenia!

A tort był??

nie było, bo nadeszły roztopy i wiosna. A u nas to oznacza zawsze problemu z układem pokarmowym (na szczęście nie takie jak na początku), więc jedne co panna dostaje jako dodatek to preparaty osłonowe i zwiększone ilości probiotyku 😉
tort może zjeść jak się pogoda zrobi sensowna

[quote author=Ruda_H link=topic=210.msg1319984#msg1319984 date=1330374650]
Edytka, najlepsze życzenia dla Dobrej ! 🥂 jak dziewczyna się miewa?
[/quote]
dzięki! Stoi sobie i odpoczywa 🙂 Ze względu na rysik ma dłuższą przerwę, więc ograniczyłyśmy się do spacerów w ręku po lesie. I generalnie bardzo rozrabia 😉

amnestria nie ma 🙂 Chyba, że Anne Gerkową uda mi się znowu do stajni zaciągnąć 😉

Makrejsza, Precelek, dziękujemy  :kwiatek:


ad artykuł: 51 lat?  😲 w formalnie go kąpią?  😁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 marca 2012 12:59


A my pozdrawiamy kącik prawie wiosennie- sierść gubimy na potęgę, a w terenie pod tyłkiem mam luxtorpędę nie konia aż dziada od tygodnia trzymam na połowie standardowej dawki żarcia 
lipa w tym wszystkim jest taka , że te lata szybko uciekają!! czasem myślę, że za szybko ..🙁
piękny ten srokacz, czy myślicie, że konie po 20-stce przechodzą drugą młodość?
jakoś te Wasze koniki wyglądają lepiej niż niejeden nastolatek ,eh..🙂



Oj dokładnie czas leci za szybko 🙁
a po 20 konie to i nawet 3 młodość przeżywają hihi mój jak żył to codziennie ją od nowa przeżywał 😀 a miał 23 lata
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
05 marca 2012 13:45


Mordka starego koniska, jeszcze zimowe. nowsze do zrobienia.
ale dzisiaj dała czadu.  😵 dostała ataku duszności,. ja w pracy, minister u szefowej 😲, w biurze  🤔wirek: do kwadratu, a tu telefon, że baba bokami robi i świszczaco oddycha... ło matko... na ściascie ju po wsiem. inhalacyjka, leki... uff...
ale boze, co se przezyłam 😵
Kasix1997   My little Princess
05 marca 2012 15:08
My się przypomnimy, odkopiemy z Pepitą ^ ^
Odżyła babuszka <22lata> młode hucułki nie nadążają na padoku  🤣
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
13 marca 2012 20:26
A mojemu seniorkowi stuknęło dziś "oczko" - skończył 21 lat! Z tej okazji dostał bukiet z 21 marchewek.
arabiansaneta wielu lat końskiego życia życzymy Niuńkowi. 😅 Coby słonko go grzało, owady na pastwiskach go omijały, siano pachnące było, owies się złocił w żłobie, a po nocach śniły mu się galopady i śliczne arabki :kwiatek:
A ja mam do Was pytanie - wspomagacie jakoś stawy, które strzelają, u Waszych seniorów? Za kilka dni przyjeżdża do mnie na dożywocie starszy koń. Oglądałam go dwa razy w stajni, gdzie teraz stoi. Niby nogi popuchnięte nie są, jest radosny i żwawy, ale widać lekkie zesztywnienie (wiek - 25), no i to strzelanie w stawach. Kwas hialuronowy to spory wydatek, czy jest jakiś inny pomysł na to?
Będę bardzo wdzięczna Wam za podpowiedzi! :kwiatek:
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

14 marca 2012 08:46
Jednemu koniowi u mnie w stajni przechodziło po glukozaminie.
konikikoniczynka na strzykanie w stawach mojemu seniorowi pomaga ten preparat:

http://animalia.pl/produkt,10279,516,GP_Equine_Su-Per_MSM_Liquid.html

cortaflex też mógłby go ogólnie wspomóc
moja małopolanka aktualnie dostaje kwas od Podkowy, był w promocji za 99 zł, chodzi elastyczniej. Dobre są też zioła Mobility.
zdecydowanie msm z glukozaminą makany albo cortaflexu,

chociaż ja po kontuzji mojego dziadka, stosowałam dodsona - zioła mobility:

http://dodsonhorrell.pl/product/index/68/mobility

a na sztywność w chodzie zmieniłam kowala i koń śmiga🙂

pozdrawiam 🙂
Rety, dzięki, mam nad czym myśleć 🙂
Zobaczymy, czy będzie użytkowany, ale niezależnie od tego warto go wspomóc 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 marca 2012 19:05
u nas Dodsonowe Mobility się bardzo fajnie sprawdza 🙂
Wczoraj zamówiłam 😀 Nie tylko starszym się przyda 🙂
A u nas dziś święto ! 😉
Wiosna ma dziś swoje 21 urodziny.
Czas ucieka strasznie...

solenizantka 😀


nam coś emerytka pokasłuje czasem. niezbyt czesto, ale się zdarza. czasem też się położy na padoku.
póki co zwalam to na leniuchowanie, a kaszelek na lekkie osłabienie wiosenne, bo zdaza się moze z 8 razy kaszlnąć w ciagu dnia, wydzieliny nie ma.
Wiosenna, babcia wcale nie wyglada babciowato
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się