Nasza twórczość fotograficzna cz. II

MartaBaranowska
o mamo, jakie to ostatnie CUDOWNE ! WSPANIAŁE !! dzieki !
😍
armara: świetne kadry. 3 jest fajne. ma klimat.


W ramach dalszej zabawy Pentaconem. Sikory.
MartaBaranowska
o mamo, jakie to ostatnie CUDOWNE ! WSPANIAŁE !! dzieki !
😍


Tak się bawią moje chłopaki 🙂😉)
Pursat   Абсолют чистой крови
04 lutego 2012 18:29
MartaBaranowska, również jestem pod wielkim wrażeniem ostatniego.
trzynastka   In love with the ordinary
04 lutego 2012 18:31
Marta - super 🙂 widzę, że nie mnie jednej się kropelki spodobały 🙂

edit:
Jeszcze wyszczurzonego Lordka dorzucę z dzisiaj 🙂 Ten to mnie koooocha.....😉
Marta - super 🙂 widzę, że nie mnie jednej się kropelki spodobały 🙂



Konie jak dziadki mrozy wyglądaja, szczególnie rano 🙂
koraliki się utrzymują cały czas 🙂

wyszczurzony?:> raczej zły na kogoś ;P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 lutego 2012 19:10
wrzucam bo mi się podoba, chociaż właściwie nic w nim nie ma.
nie umiem dostrzec, poza zbyt jasnymi punktami na liściach, wad technicznych, dlatego proszę o ocenę  :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
05 lutego 2012 06:40
madmaddie mimo najszczerszych chęci kurza morda nie powiem nic prócz tego że gdybym takie strzeliła osobiscie, to bym je jeszcze w aparacie usuneła... no kurcze nie ma w tej focie niczego, kompozycja, kadr, nawet koloryt-szaro zielony(zieleń też dziwna), wszystko na nie... jedyne to co mnie zaciekawiło ale dopiero na końcu to przestrzeń w prawym dolnym rogu, ścieżka droga, woda?
a jakby dwa kroki w przód byłoby może ciekawiej, a jakby się cofnąć? hmmm, tutaj dla mnie zupełnie niezrozumiała fota
m.indira mogłabyś dopowiedzieć coś do moich wypocin z poprzedniej strony?  :kwiatek: Jestem laikiem bez sprzętu, z chęcią poczytam jakie masz odczucia  😉
m.indira   508... kucyków
05 lutego 2012 08:42
Quendi
od poczatku,
1) dlaczego kwadrat a raczej niby kwadrat? fajna ostrość, ale brak dominanty, niby miała nią być kaczka, ale zólte smugi bardziej przykuwają uwagę, poza tym nie pasi mi kaczka w tą stronę zwrócona, ale...to nie ja zamieszczam fotę, Twoje prawo
2) krzywizna, brak poziomu, lekko ciasno z tyłu, zdjęcie do szuflady, pokusiłabym się o szerszy plam, obiekty na wodzei lubia przestrzeń, a jesli z bliska to detale...
3) kot, nie lubie więc tylko przepalenie na siersci widzę, kompozycja hmm dziwna, nadal mam wrażenie że za ciasno i za mało powietrza
4) paw... kontrasty mocne, nie wiem czemu, nic szczególnego dla mnie, a mogło być na prawdę super, choćby bliżej sama głowa, mam wrażenie jakby brakowało Ci zdecydowania, czy bliżej czy dalej i trochę tak robisz na oślep, a nóż się uda, kadr trzeba planować jesli ma się taka możliwość
5) no to jest coś, co coś mówi opowiada, kusi się o ciag dalszy, jakieś ukryty kontekst lub coś w głebi, lekkie przepalenie, i jedna uwaga na temat równowagi zdjęcia, patrząc na fotkę , staraj się by miała ona swoją równowagę, by nie ciążyła jednym bokiem ciągnąc ją w dół , szukaj takiej kompozycji by działo się cos ciekawego, a za razem zaciekawiało ciagiem dalszym, troszkę może brak mi w tej fotce dołu(bo albo sam róg(element jasny) przy tak duzych kontrastach albo tyle samo boku co dołu)
a tak poza tym to ja się nie znam ....
Mógłby ktoś jakieś wskazówki na przyszłość do tych zdjęć ? Czegoś mi w nich brakuje, potrzebuję obiektywnej oceny  :kwiatek:







oraz na koniec foto zagadka, której zebry to jest zad  🤣

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź 🙂
Ta "prawa" zebra wygląda, jakby była zebrowym jamnikiem 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lutego 2012 12:33
Zad należy do głowy po lewe ;p
Hera, mnie osobiście brakuje zadziałania PSem i delikatną obróbką... gdybys jakoś wyciągnęła kolory, nadała trochę klimatu to byłoby bosko! bo uchwycone momenty i kadry w większości mi się szalenie podobają😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lutego 2012 15:05
Hera, to ja może po kolei:
1. moment fajny, ale jak dla mnie  - za ciasno z góry, dołu i prawej
2. szkoda uciętej góry, ogólnie przesunęłabym kadr w górę, żeby horyzont nie był na środku i drzewa były w całości. klimat jest genialny!
3., 4., 5. i 6. potrzebują lekkiej obróbki - trochę zabawy kolorami, może winieta do 3., 5. wypadałoby nieco rozjaśnić.
7. kadr jest wąski, wolałabym żeby była uchwycona cała sylwetka, bez poucinanych uszu czy kończyn.
ale ja się nie znam.
co do zagadki, bardzo fajnie uchwycona, zad należy do zebry która jest bliżej  😁
trzynastka   In love with the ordinary
05 lutego 2012 15:50
Natchniona przez Martę Baranowską postanowiłam jedno z miliona wczorajszych zdjęć koralikoglutów walnąć w B&W.
B&w nie lubię i nie umiem ale chyba dodało to zdjęciu uroku :

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 lutego 2012 17:04
Dziewczyny, podziwiam Was, że nieustannie focicie, zwłaszcza na tym zimnie.
Mnie już od miesiąca trzyma totalna niemoc i brak natchnienia 🙁 Chodzę po portalach, oglądam cudne zdjęcia i dochodzę do wniosku, że nie mam w ogóle ani zamysłu do swoich zdjęć ani techniki. Już nawet nie biorę aparatu do klubów, choć na ostatniej imprezie, na której go miałam, zdjęcia wyszły całkiem fajne i byłam z nich zadowolona.
Mam nadzieję, że to tylko chwilowe rozstanie z moim Canonem, a nie rozwód 🙁
Dziękuję za opinię  :kwiatek: postaram się skorzystać z rad, pokombinuję coś z tymi kolorami jeszcze 🙂 to mam jeszcze dwa lwie, w drugim bardzo żałuję obciętych łap.



A racja, zdjęcia praktycznie wcale nie obrobione bo prawie zupełnie na tym się nie znam, PSem tez nie dysponuję.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lutego 2012 18:11
Strucelka, mam to samo i to już od jakiegoś września  😵 wmawiam sobie, że czekam na pogodę, bo jest nieciekawie...

Hera polecam Ci pobawić się GIMPem, jest darmowy, legalny i chyba najbliższy fotoszopowi.
to ja jeszcze portrecik 😉



trzynastka   In love with the ordinary
05 lutego 2012 20:10
świetny !!!  😜
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2012 22:22
no...! 😜
MartaBaranowska, wielbię Cię za ten portret!!!!!
To ja też się przyłączę do zachwytów, bo naprawdę jest się czym zachwycać  🏇
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
06 lutego 2012 10:31
ja tez . Marta super :-) !!
Dzięki dziewczęta 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
06 lutego 2012 15:04
O rety! Marta cudeńko!  😜
Dava   kiss kiss bang bang
06 lutego 2012 15:14
Marta absolutna rewelacja  😜
mniam - rzeknę tylko 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 lutego 2012 15:29
madmaddie mi się zdjęcie podoba ,ale faktycznie cofnęłabym się kilka kroków do tyłu ,żeby uchwycić po prawej wodę. Bardzo podobają  mi  się te jasne paprocie i ten ciemny las taka  tajemniczość  w  tym  zdjęciu  jest.

Hera na 2 cudowny klimacik, szkoda uciętych koron drzew, ziewająca zebra najlepsza jest .


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się