Samolot z prezydentem rozbił się!!!

duunia, nie czytasz: nie pozwolono otworzyc trumien wiec o zadnej "prywatnej" sekcji nie bylo mowy. Nie mowiac juz o tym, ze nie ma czegos takiego jak "prywatna sekcja", przynajmniej w kontekscie prawa. I tak jak napisal Nestor - to ze rozgrzebuja groby TERAZ jest decyzja prokuratury, na ktora jak wiadomo PIS nie ma zadnego wplywu. Wnioski o ekshumacje zostaly zgloszone wiele miesiecy temu.
jeśli tak było, to przecież w Polsce nikt chyba nie bronił zrobić ponownej sekcji chyba?

Bronił - strona rosyjska, później prokurator Parulski, który odmawiał zgody do czasu otrzymania dokumentacji od strony rosyjskiej.
Jak widzę masz dobrą wiedzę - więc napisz w jednym zdaniu w czym był problem w przeprowadzeniu sekcji "wtedy", albo w obecności polskich specjalistów zaraz po katastrofie, na miejscu.
O tym, że jest to "teraz" decyduje prokuratura - nie sugerujesz chyba, że podlega naciskom?
Nestor, a prokuratura już swój raport ogłosiła? Przyznaję, że nie pamiętam.
😡
Natomiast pamiętam, że organizowano wyjazdy do Rosji w sprawie identyfikacji, zbierano dane.
Opisywano to dość szeroko. Byłam pewna,że każdy tam mógł być obecny. Tak to przedstawiano.
M.in Pani Kopacz.
A tu teraz nagle inaczej wszystko.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
29 sierpnia 2011 14:02
"teraz' jest chyba politycznie na to najlepszy czas? prawda?

Bischa   TAFC Polska :)
29 sierpnia 2011 14:03
bobek, nie niczego to nie zmienia i nie chodzi o moje sympatie i antypatie. Ale jak widać tylko oni robią z tego aferę na cały świat, wszechświat i okolice, rozgłaśniają wszędzie gdzie się da i bóg wie co jeszcze. Nie wystarczyłoby tylko nagłośnić jeśliby okazało się, że nie leży tam ojciec/mąż? Tylko trzeba od 1,5 roku aferę robić? Chore dla mnie.
Polityczne, chore zagrywki, które PISowi i tak zwycięstwa nie dadzą.

Swoją drogą wczoraj przez 4 godziny chodziłam z rodzicami, ciotką z Niemiec i jej narzeczonym po Starym Mieście i okolicach. Pod Pałacem oczywiście nawiedzone mohery, religijna muzyka z nawiedzonymi tekstami. Jakaś stara pi**a z krzyżem i chorym napisem. Krzyż z papirusowych tyczek wysokości 3 metrów.

Gdzieś po drodze w okolicach Placu Piłsudskiego stoi kamień, upamiętniający pomordowanych przez Rosjan Polaków w czasie II wojny światowej, a przy kamieniu zdjęcie Kaczora 🤔wirek: :emot4:
A tu teraz nagle inaczej wszystko.

Katastrofa miała miejsce dn. 10.04.2010.
Informacja Dziennik.pl z dn. 11.04.2011 godz. 22😲0:
W czynnościach identyfikacyjnych uczestniczą też polscy eksperci z zakresu medycyny sądowej.
Informacja Dziennik.pl z dn. 15.04.2011:
Rosyjscy lekarze dali nam fartuchy i rękawice. Powiedzieli, byśmy robili swoje. A oni będą nam pomagać, jak tylko będą mogli najlepiej.[Ewa Kopacz]

Wirtualna Polska info z dn. 03.11.2010:
Minister zdrowia Ewa Kopacz przyznała w "Kropce nad i" w TVN24, że polscy lekarze w Moskwie nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Przybyli do Moskwy 11 kwietnia. Dodała, że w stolicy Rosji Polacy byli już po pierwszych czynnościach prawnych wykonywanych przez Rosjan.

Wynika z tego, że sekcja to "pierwsza czynność prawna", która zajęła Rosjanom c.a. 24 godziny od katastrofy - chociaż wiadomo, że identyfikacja trwała wiele dni dłużej, brali w niej udział polscy specjaliści(?). Nie jestem specjalistą, ale nie wiem, jak można prowadzić sekcję bez identyfikacji - a "pierwsze czynności prawne" już następnego dnia po katastrofie były zakończone.

Nie mam czasu śledzić wszystkich informacji, ale są tacy, co mają i piszą np.:

Lekarz wojskowy Dariusz Fedorowicz, brat Aleksandra Fedorowicza, dyplomaty i prezydenckiego tłumacza, który zginął w katastrofie smoleńskiej otrzymał z "Polskiej Prokuratury" następujące wyjaśnienie tłumaczące zakaz otwierania trumien ofiar Katastrofy Smoleńskiej, cytuję: (...)usłyszałem, że trumny objęte są rosyjską jurysdykcją i dlatego nie można ich było otwierać.

Podczas spotkania u premiera zapytał o to minister Ewę Kopacz, która znalazła inne wytłumaczenie zakazu otwierania trumien, cytuje: nieotwieranie trumien po ich przyjeździe do kraju było spowodowane zapisami ustawy o cmentarzach i pochówkach z 1959 r.

Przyznam, że nie rozumiem tych utrudnień i nie znam ich celu. Mogę zrozumieć min. Kopacz, że nie chciała zadrażnień i generowała łagodzące, choć nie w pełni prawdziwe komunikaty - ale co tłumaczy postępowanie Rosjan?
Niechęć do współpracy jest ewidentna - albo jest to niechęć zwykła, tradycyjna, albo obrona szympansów z wieży, albo chęć odwrócenia uwagi od zabawek wojskowych, jakie sobie zatrzymali z wraku.
W interesie Rosji była pełna jawność i współpraca - skoro tego nie ma, to być może oni rozumieją swój interes inaczej, niż po europejsku - ale to nie znaczy, że ja, czy ktokolwiek inny ma to akceptować i klaskać, że jest ładnie.



Tyle było mówienia o tej identyfikacji. I samolotach dla rodzin specjalnych i tłumaczach i psychologach.
I o pobieraniu próbek DNA do porównań. Pokazywali rodziny w Moskwie. Były szczegółowe reportaże.
Pamiętam dobrze.
o takie np.
Pana W. nie identyfikowano tą drogą?
Ja już NIC z tego nie rozumiem.
Kiedyś w jakimś wywiadzie ksiądz, który był przy identyfikacji ofiar powiedział, że najwięcej wątpliwości mają ci, którzy w Moskwie na identyfikacji nie byli ( Gosiewska, Wasserman). Mogli tam być, ale nie chcieli.
Kiedyś w jakimś wywiadzie ksiądz, który był przy identyfikacji ofiar powiedział, że najwięcej wątpliwości mają ci, którzy w Moskwie na identyfikacji nie byli ( Gosiewska, Wasserman). Mogli tam być, ale nie chcieli.

Mnie się też tak wydaje. Bliscy jechali, wieźli dokumentację medyczną . Pokazywano tych ludzi i na lotnisku i w Moskwie.
Może jak została jakaś ilość zwłok NN to już potem opisywano byle jak?
Tyle było mówienia o tej identyfikacji. I samolotach dla rodzin specjalnych i tłumaczach i psychologach.
I o pobieraniu próbek DNA do porównań. Pokazywali rodziny w Moskwie. Były szczegółowe reportaże.
Pamiętam dobrze.
o takie np.
Pana W. nie identyfikowano tą drogą?
Ja już NIC z tego nie rozumiem.

Zaraz po katastrofie wszyscy interesowali sie tym tematem wiec to co wtedy zostalo powiedziane prawdopodobnie uslyszala i zakodowala sobie wiekszosc zainteresowanych. Pozniejsze odwolanie, takich czy innych nieprawdziwych doniesien nie dotarlo juz do wszystkich, bo temat przestal byc goracy. Widac to np w tym watku.
Mysle, ze tak mozna tlumaczyc slowa pani Kopacz jak i bajki o przekopywaniu terenu na metr wglab.
Bischa   TAFC Polska :)
29 sierpnia 2011 17:42
Jak nie były na miejscu, to jak mogą wiedzieć co było w dokumentacji? Reszta ludzi z rodziny była chyba jedynie na identyfikacji osobistej, nie znali protokołów z sekcji, badań DNA, jeśli nie można było bliskiej osoby zidentyfikować po wyglądzie? Sk0oro Rosjanie nam nie chcą ich przekazać, to przekazaliby rodzinom?
,
Rządzaca ekipa doskonale tuszuje,gmatwa przyczyny katastrofy,od samego oczatku,kilka minut po tragedii mendia informowały kto jest  winien!
A  to ze  piloci,a  to  ze  naciski prezydenta,a to ze kapitan Protasiuk miał samobójcze mysli.
Ostatnie badania dowodzą ze jednak nie brzoza była przyczyną,raporty MAK i Milera mozna urzyc jako podpałki do pieca.
Ciekwe sa nagrania Klicha  przez  Klicha,i co najciekawsze utajnione!
Komus  zalezy bardzo na  tym aby było tak  jak jest.
Koms zalezało aby zginęła cała elita  patriotów,ludzi którym słowo Ojczyzna,Suwerenność,Patriotyzm  nie jest pustosłowiem.
Tym komu na  tym  zależało,widac  jasno  po  ostatnich  zachowaniach Sikorskiego,Tuska w Berlinie,na  forum europejskim,jak łatwo im oddać  nasza suwerennośc,samostanowienie.
Chca  z nas  zrobic  skansen,poddanych Berlina i moskwy!!
tak horseman.
To Tusk, razem z zarządem TVNu i Gazetą Wyborczą zestrzelili samolot. Potem szybko dostali się na miejsce zdarzenia, żeby zastrzelić tych, którzy przeżyli. Potem cichaczem wrócili do Polski.
Żarty żartami, ale podoba wam się to co robią nasi na arenie międzynarodowej? Ja mam wrażenie, że pięknie wydają nas na tacy...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 grudnia 2011 19:10
Komu? Święta, nudzi się wam?
Averis   Czarny charakter
25 grudnia 2011 19:50
Wiecie jak jest. Tusk z Sikorskim Polskę sprzedają, tylko nikt kupować nie chce.
Bischa   TAFC Polska :)
26 grudnia 2011 03:19
Tak, nie brzoza, tylko Święty Mikołaj, który w pijanym widzie pomylił święta i wyleciał saniami i reniferami nad Smoleńsk i  upier***ił im pół skrzydła i wywalił do góry kołami.
Kolejna chora teoria zwolennika PIS-u.
bobek, nie niczego to nie zmienia i nie chodzi o moje sympatie i antypatie. Ale jak widać tylko oni robią z tego aferę na cały świat, wszechświat i okolice, rozgłaśniają wszędzie gdzie się da i bóg wie co jeszcze. Nie wystarczyłoby tylko nagłośnić jeśliby okazało się, że nie leży tam ojciec/mąż? Tylko trzeba od 1,5 roku aferę robić? Chore dla mnie.
Polityczne, chore zagrywki, które PISowi i tak zwycięstwa nie dadzą.

Swoją drogą wczoraj przez 4 godziny chodziłam z rodzicami, ciotką z Niemiec i jej narzeczonym po Starym Mieście i okolicach. Pod Pałacem oczywiście nawiedzone mohery, religijna muzyka z nawiedzonymi tekstami. Jakaś stara pi**a z krzyżem i chorym napisem. Krzyż z papirusowych tyczek wysokości 3 metrów.

Gdzieś po drodze w okolicach Placu Piłsudskiego stoi kamień, upamiętniający pomordowanych przez Rosjan Polaków w czasie II wojny światowej, a przy kamieniu zdjęcie Kaczora 🤔wirek: :emot4:

Ciotunia  woalałby zeby stali  ze swastyką😀
Wiecie jak jest. Tusk z Sikorskim Polskę sprzedają, tylko nikt kupować nie chce.

Oni  sobie naszym kosztem  ciepłe posadki w  eurolandzie kupują!!

edytuj posty!
to idź też sobie kup.
Bischa   TAFC Polska :)
16 stycznia 2012 20:50
Ciotunia  woalałby zeby stali  ze swastyką😀


Że co? 🤔wirek:
Mam takie pytanie do zwolenników i przeciwników o, PIS, PSL, SLD itd słowem WSZYSTKICH partii politycznych w naszym kraju: czy uważacie, że raport strony polskiej w sprawie katastrofy przed zbadaniem przez polaków wszystkiego łącznie z wrakiem samolotu, nie był wydany za wcześnie? Może pochopnie?
Nie jestem po niczyjej stronie bo chwilowo nasza polityka to jeden wielki bełkot i awantura, ale przecież my, społeczeństwo, mamy jakieś swoje przemyślenia/zdanie?
Biorac pod uwage fakt, ze nie ma mozliwosci okreslenia kiedy kluczowe dowody znajda sie w Polsce, zwlekanie z raportem byloby raczej politycznie niewykonalne. Raz, ze Rosjanie uraczyli opinie publiczna pijanym generalem, ktory kazal ladowac we mgle, a dwa ze terminarz wyborow byl taki, a nie inny.
tak horseman.
To Tusk, razem z zarządem TVNu i Gazetą Wyborczą zestrzelili samolot. Potem szybko dostali się na miejsce zdarzenia, żeby zastrzelić tych, którzy przeżyli. Potem cichaczem wrócili do Polski.

Ojciec,co było przyczyną iz  samolot eksplodował nie  wiem,nie  wiemy  czy został zestrzelony czy w jakiś  inny sposób  strącony!Pewnikiem natomiast jest  ze sledztwo nie istnieje.Gdyby to był tragiczny wypadek nikt by  nie  motał,macił,kazdej  stronie zależałby  na  wyjasnieniu przyczyn.A tak,od pierwszych  chwil  odrzucono teorie zamachu,w to miejsce  inne teorie dokoptowano,choćby naciski,mysli samobójcze pilota,etc.
Znając sowietów,nigdy bym  im  nie zaufał,historia ma az naddto przykładów ich  matactw!
Mam takie pytanie do zwolenników i przeciwników o, PIS, PSL, SLD itd słowem WSZYSTKICH partii politycznych w naszym kraju: czy uważacie, że raport strony polskiej w sprawie katastrofy przed zbadaniem przez polaków wszystkiego łącznie z wrakiem samolotu, nie był wydany za wcześnie? Może pochopnie?
Nie jestem po niczyjej stronie bo chwilowo nasza polityka to jeden wielki bełkot i awantura, ale przecież my, społeczeństwo, mamy jakieś swoje przemyślenia/zdanie?

Raport  zrobiony  pod sowietów!
Litości, samolotu strącić się nie da, to nie jest gruszka na drzewie  😜


Agulaj mi brakuje takiego technicznego raportu, nie interesuję się sprawą - czy taki powstał? Tzn. jak samolot był sterowany, jakie były wykonywane operacje, czynności?

Jak dla mnie to raport w ogóle szybko powstał, z reguły dłużej trwa dochodzenie w sprawie katastrof.
Bischa   TAFC Polska :)
17 marca 2012 17:56
Dla mnie chore jest to, co PIS-owcy robią. Najpierw Wassermann, teraz Gosiewski... Niech ekshumują jeszcze Kaczyńskiego z żoną, Putrę (bo nie miał wąsów) i kto tam jeszcze z PIS-u leciał. Ci biedni ludzie chyba nigdy nie zaznają spokoju. Jak nie zgadzał się wzrost posła Gosiewskiego (tym bardziej, jeśli chorował na ahondroplazję) z rzeczywistością, to nie można było zrobić badań DNA przy rozpoznawaniu? Będą każdą kość teraz wyciągać i mierzyć?
ci "biedni ludzie" nie zyja! wszystko im jedno czy ktos ich ciala ekshumuje czy nie, swiety spokoj maja juz od 2 lat. Chyba lepiej przebadac/sprawdzic zwloki jesli sa jakies watpliwosci, bo to ludziom ktorzy ciagle zyja - rodzinom, przyjaciolom czy kolegom z pracy - nalezy sie swiety spokoj. Chyba nie chcialabys chodzic na grob kogokolwiek z rodziny nie majac pewnosci czy to on tam lezy?
Chciałam wyrazić swoje zdanie w sprawie katastrofy i śledztwa , ale nie muszę , bo horseman tak dobrze to ujął , że mogę się tylko podpisać pod jego postami  :kwiatek: .
Powiem tylko , że gdyby nie karmiono ludzi kłamstwami od początku , gdyby śledztwo prowadzono rzetelnie , nie byłoby tylu teorii spiskowych . W ogóle mnie nie dziwi , że takowe są , . A jeśli ktoś się dziwi , to chyba nie zna historii Polski . Nie wierzę ruskim i nigdy wierzyć nie będę . Oni i tak wciąż udowadniają ( nie tylko nam Polakom) , że mają wszystkich gdzieś . Rządzący nie troszczą się o swój własny naród , a cóż dopiero o dobre stosunki z innymi państwami . Tam były i są chore układy , chore umysły i z lekka tuszowany ( coby świat łatwiej strawił) totalitaryzm . Może mocne słowo , ale jestem rusofobem , mam po temu powody i nie wstydzę się tego .
Bischa , PiS to jedyna partia , której zależy na wyjaśnieniu tej katastrofy . Jeśli i oni by odpuścili to , co cieszyłabyś się ?  Ktoś musi mówić o ważnych sprawach . Powinien to robić rząd , ale oni też mataczą , więc co , żeby nie ''drażnić'' Putina , mamy wszyscy siedzieć cicho i kiwać głowami ?  Nie rozumiem takiej postawy. Choć już dawno zauważyłam , że wielu ludzi pozwoliłoby Tuskowi nasrać sobie na głowę i by się cieszyło , że ''uff , dobrze , że to Ten z PO , a nie z PiSu ". Chore i smutne .
nerechta, dobrze powiedziane
Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2012 14:26
nerechta, nie mają tego spokoju i nigdy nie będą mieć. PIS-owcy non stop rozdmuchują tą sprawę, wyciągają tych ludzi z grobów, bo nagle im się przypomina, że to czy tamto w protkole z sesji było nie tak. Nie wierzę, że 2 lata temu tych sfałszowanych lub nie protokołów nie widzieli! Wtedy trzeba było zrobić badania DNA, skoro nie miało się pewności. W przypadku posła Wassermana, nie było wątpliwości co do tożsamości zwłok (słyszałam wypowiedź jego córki w tv na ten temat), chodziło tylko o wpisanie narządu w protokole, który wcześniej był usunięty operacyjnie. Znając życie i myślenie PISuarów, różnica wzrostu była w milimetrach, skoro mówimy o wzroście, ciało było w miarę dobrym stanie, ahondroplazja, to nie tylko mały wzrost. Sprawdza się wszystko przy różnych genetycznych schorzeniach.
Mnie chodzi głównie o to, że można było to sprawdzić dawno temu, przed lub tuż po pogrzebie. Ciekawa jestem co jeszcze wymyślą i kogo jeszcze wyciągną i z jakiego powodu?
Ciekawe, że tylko PISuary chcą ekshumacji, skoro Ruscy oszukiwali przy protokołach, to czemu tylko w przypadku ludzi z PIS-u mieliby to robić?
lira, coma sprawdzanie tożsamości zwłok/sprawdzania czy nie dorzucili komuś innemu czyjegoś narządu, do wyjaśnienia przyczyn katastrofy? Nie mówię, że to źle, że walczą o wyjaśnienie (nie podoba mi się jedynie, że rządają wyjaśnienia tu i teraz, natychmiast, albo jeszcze szybciej, a na to trzeba sporo czasu), mnie chodzi tylko o te akcje z ekshumowaniem zwłok. Jeśli jakoś maczali palce w tym, po takim czasie i tak raczej nie da się wykryć tego mna podstawie zwłok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się