DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie



a te pady fblowe to podejrzewam, że nasza niedawna forumowa koleżanka 😉




dokładnie ona 🙂
trochę poczułam się dotknięta porównaniem  😉
Ha ha może pani mama poczyniła taki progres!  😀iabeł:


-> Ok, sprawdzone, nie poczyniła. Możesz śmiało się obrażać 😀
ze zdjęć nie wynika  😉
ivetthehe no nie dziwię Ci się 😉

Zorilla ile taka husqvarna kosztuje i co to za model? bo chyba muszę wreszcie te łuczniki wywalić, zasób słownictwa mi się czasem kończy jak przestają współpracować... i teraz na stole stoją trzy, bo jedna szyje tylko do przodu, druga za to szyje do tyłu, a na ostatniej wychodzi zygzak, no szlag mnie trafi...  😵

ej, fbl padyowijki został zawieszony, na jakim teraz działa? chętnie sobie pooglądam dzieła z 'mojej' instrukcji  😁 😁


edit: już znalazłam, nie było to trudne :P
haha escada moje właśnie obrażają się na amen jak mają szyć do tyłu przez futro. Więc staram się im odpuszczać 😀

Ja i Hypnotize mamy Husqvarne Viking Emerald 116 (jest też 118 i 122, odpowiednio o 100zł droższe). Najtańsza jaką znalazłam w necie 925zł, reszta ofert w okolicach 1000 (jeszcze tydzień przed moim zakupem wszystkie oferty były prawie stówe taniej..) Pani w sklepie polecała mi jeszcze jedną Elne ale szczerze mówiąc nie pamiętam modelu, kosztowała coś ponad 650zł. Ale to są maszyny domowe.

A phblog działa jako /pady.
kurczaki, drogo... no ale za jakość się płaci, juz raz zrobiłam sobie kuku za trzy stówki i ten szit bym razem z tymi łucznikami zezłomowała...


eh, ciężkie jest życie pseudokrawcowej :P
Też tak sadziłam ale sobie pomysłam ze jak te nasze łuczniki ciągną 40 lat w znośnym stanie, to 900 zł za nawet 10 czy 15 lat pracy to jednak jest inwestycja.
A na pewno warto tyle zapłącić za swoje NERWY! Bo tez coś o tym wiem. Sama nie szyje ale jest lepiej niż z staruszkiem łucznikiem i super starym (90lat) gritznerem na którym zaczynałam (nawet jako 10 latek z ubrankami dla psa 😀 )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 grudnia 2011 06:51
hehe 🙂
a właścicielka się nie pochwaliła czy dera pasuje 🙂


gdzie znalazłaś ? 😉


Właścicielka pochwaliła się na bullowym forum. Zobaczyła mojej Zivy derki i pozazdrościła.
Derka prawie pasuje, bo zebrała zły wymiar i derka jest tak ze 3cm za krótka, ale i tak użytkuje. Bo cała reszta pasuje.
Ale mimo to jest zachwycona jakością materiałów, wykonania i kolorem.
Pytanie do posiadaczy kagańca dla konia 🙂
Z jakiej szerokości taśmy jest on zrobiony??



Hej dziewczyny-- Czy 1 m siateczki o szer 1,5m -- starczy na jeden pad ? Wydaje mi sie że tak -- ale chcę mieć pewność .

I jeszcze jedno pytanie  dla mistrzyni w szyciu derek Ivet -- czy jak sie szyje derkę przeciwdeszczową padokową  -- to czy ona ma zszyce (dwóch kawałków) na kręgosłupie żeby uzyskać kształt -- czy jest z jednego kawałka -- ja mam treningówkę to jest szyta z 1 kawałka -- jednak taka treningówka jest duzo krótsza--a chce żeby sie  moja derka fajnie układała ale też żeby nie przemokła  🙄-- PROSZE O PORADĘ --  u nas nikt nie ma takiej derki i nawet nie moge sprawdzic .  🙁
Hana, wystarczy. Ja na spód nawet ujeżdżeniowych brałam 80cm (przy szerokości 1,5 lub 1,6m).
dzieki -- to mam teraz dużo za duzo siateczki  - Pani w skleipie sprowadziła mi 10 metrrów bo mnie jej sie nie opłaciło  a ja potrzebuję na dwa pady 🙄 -- sadzę żę moja maszyna nie wytrzyma wiecej takiego szycia
😉 Jakby ktoś chciał jeszcze popróbować swoich sił w szyciu padów -- to moge mu odstapić siateczkę po kosztach  😉
pochwalę się swoim nowym wybrykiem. Jesteśmy po pierwszych testach i jak narazie jestem zadowolona  😉







myślę, że to będzie niezły patent dla koni obcierających się na klacie
Katja , już sprawę wyjaśniłam z ivett,  na szczęscie siępomyliłam, to dzieła kogoś  innego.

po pierwsze to KA-TI-JA, nie Katja, katija.
po drugie wlasnie dlatego prosilam o link, nie ivett tylko ciebie.
moze ktos podrzucic mi link, tez bym sobie popatrzyla na pady wg instrukcji escady zwlalane z ivett  😉
Ja właśnie zaczęłam projektować i robić czapraki , ale takie nie standardowe w pojedynczych egzemplarzach . Przykładam dużą uwagę do tego co robię
i mam pewne doświadczenie w wykonywaniu podobnych rzeczy . Moje czapraki nie są wzorowane na innych , mam dostęp do bardzo dobrej jakości materiałów i wkładów jakie w nich stosuję .
handlujemy w ogloszeniach, jesli nie chcesz sie dorobic ostrzezenia, to pilnuj tej zasady.
Na wszystkie pytania chętnie odpowiem .
Nie , nie , nie chcę się dorobić  , mogę sprezentować :kwiatek:

to jeszcze nie pisz posta pod postem, a bedzie pieknie :/
Tak dobrze  😍
Widek07
Bardzo fajne 🙂 Na swojego konia mi sie srednio widzą, ale na jakiegos karego, fryzyjczyka może, to bardzo fajne 🙂 fajne wykonenie. I bardzo fajny pomysł 🙂 Witamy w wątku 🙂
ivett ale że jak? Zapięcia są zboku? Bo nie wiem o co chodzi z nowym patentem 😀
No tak, taka zakładka, widać na 1 i 2 zdjęciu.
Ivett ładnie macie na ujeżdżalni. Chwila i będziecie mieć basen do treningów
Katija podawałam wczoraj adres photoblog.pl/pady . Ceny też całkiem spoko....
Widek super 😀 Też mi jakoś pasują do fryzów nie wiem czemu.
Ja będę szyć czaprak a la doma vaquera  w niedługim czasie 🙂
oo skąd masz cennik?? ja się nie dopatrzyłam niestety  🙁
ivett ale że jak? Zapięcia są zboku? Bo nie wiem o co chodzi z nowym patentem 😀


zgapiłam od nich  😉

http://www.blanketnet.com/index.html

wydaje mi się całkiem sensowne
Ivett super patent! ciekawe jak się sprawdzi  👀
Widek07- fajne, naprawdę fajne. Tylko konia trzeba mieć do nich pokazowego. Albo okazję jakąś specjalną, by taki czaprak móc założyć i żeby nie prezentował się z nami głupio.
Do jazdy za stodołą lub do lasu nie koniecznie potrzebny.
Ale SUPER, perfekcyjne wykonanie.
Chętnie pooglądam inne dzieła.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 grudnia 2011 20:16
Widek07, piękne czapraki! 🙂
Widek07
Bardzo fajne 🙂 Na swojego konia mi sie srednio widzą, ale na jakiegos karego, fryzyjczyka może, to bardzo fajne 🙂 fajne wykonenie. I bardzo fajny pomysł 🙂 Witamy w wątku 🙂


No właśnie ja mam fryza i zaczęłam szukać dla niego czegoś , ale nic nie znalazłam , to sobie zrobiłam , a że się spodobał to zrobiłam jeszcze inne  i tak się na razie bawię w takie wymysły ,  na koniu robi wrażenie , ale trzeba mieć odpowiedniego konia .
http://www.fotosik.pl/u/widarkowa/album/1045418
http://www.fotosik.pl/u/widarkowa/album/1045418
nie udało mi się umieścić tego w wcześniejszym  , ten ma być !

http://www.fotosik.pl/u/widarkowa/album/1045384
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] koniec taryfy ulgowej! prosze przeczytac regulamin forum!
brak edycji postow
[/center]
Ivett super patent! ciekawe jak się sprawdzi  👀


narazie sprawdza się całkiem przyzwoicie. Po nocy dera na swoim miejscu.

Prywatna zimóweczka mojej Łajki





Norquina   Life is too important to be taken seriously
10 grudnia 2011 15:14
Ivett a czy nie projektowałaś może oprócz psiej derki, psiego bucika?
Potrzebuje takowy uszyć dla mojego zwierza i szukam wzoru 😉
a ja mam pytanie o długość naczółka w rozm. cob i full, może ktoś dla mnie zmierzyć albo osoba robiąca może mniej więcej wie ile bedzie wynosić długość takowych ??  :kwiatek:
Czy mógłby mi ktoś podać wymiary derki treningowej 145cm.Wiem,że wcześniej były podawane jednak nie ma tam wszystkich niezbędnych wymiarów do szycia.Głównie chodzi mi o te wymiary zaznaczone kolorowymi liniami.Jeśli było to,gdzieś a przeoczyłam z góry przepraszam. 😉
idaczerwcowa może w wątku o ogłowiach lepiej zapytaj
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się