Dzisiaj na obiad ...

Dietetyczna zapiekanka pieczarkowo - porowa, budyń czekoladowy z wiśniami i herbata masala chai z mlekiem  😍

a jak robisz masala chai?
dziś same pyszności z grilla 🙂

a jak robisz masala chai?


Łyżeczkę tej herbaty zalewam zimną wodą, gotuję kilka minut, przecedzam, dolewam troszkę mleka. Można jeszcze posłodzić, ale osobiście wolę bez.
Jak nie ma gotowej mieszanki, można do czarnej herbaty dodać samemu cynamon, kardamon, imbir, goździk. Pomysł "ściągnięty" z indyjskiej knajpy.
dzieki 🙂
Ja dzis na obiadek grzybki prosto z lasu🙂

1 danie
ogórkowa (wczorajsza  😉)

2 danie
kurczak nadziewany czosnkiem, ziołami z piekarnika
do tego ziemniaki pieczone
sałata ze śmietaną, grzyby marynowane, ogórki meksykańskie
Poproszę przepis na kurczaka nadziewanego czosnkiem i ziołami  😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 października 2011 10:11
dołączam się  😀
a macie może taki stojak na kurczaka do piekarnika, co nabija się całego kurczaka na niego?

Kurczaka myjemy i wypychamy, świeżymi ziołami - kto co ma, ja dałam oregano, trochę mięty, zioła prowansalskie, liście bazylii, posypałam majerankiem.
Oczywiście jak ktoś nie ma w doniczce posadzonych to mogą być gotowe z opakowania np kamis.
Do tego obieramy ok 7 ząbków czosnku. Z 5 szt pakujemy do środka, a 2 kroimy na kilka części i obkładamy kurczaka z wierzchu.
Takiego kurczaka trzymamy w lodówce przez noc. Rano smarujemy wierzch od góry do dołu marynatą. Ja dałam również czosnkowo - ziołową (taką gotową kupioną w sklepie) można oczywiście według uznania np pikantną.
Znowu wsadzamy kurczaka do lodówki.
Po 2 godz wyciągamy i nabijamy na ten stojak. Wsadzamy do piekarnika na 175st i pieczemy godzinę (jednak sprawdzamy na oko, czy kurczak jest miękki)
Na spód stojaka wlewamy trochę wody i potem tą wodą lekko oblewamy tego kurczaka co jakiś czas.
Ja piekę z termoobiegiem.
Kurczak na koniec ma skórkę chrupiącą, a w środku jest soczysty.
Na dnie zrobi się smaczny sosik do polania np ziemniaków 🙂 (opcja dla osób nie odchudzających się  :hihi🙂
Stojak z kurczakiem stawiamy najniżej piekarnika i podczas polewania, obracamy nim.


Nie wiem czy zrozumiale napisałam, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania to proszę 🙂
O rety.... ja Cię podziwiam  👍  😁
Bardzo prosto się robi 🙂
spróbuj bo jest przepyszny 🙂 i pieczony beztłuszczowo 🙂
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
02 października 2011 12:16
ja mam w planach pierogi z grzybami, tylko jakoś ciężko mi się do tego zabrać :p
Cierp1enie narobiłaś mi apetytu na kurczaka  😁
za ile można kupić taki stojak?
kupiłam w netto za straszną sumę - 9zł 🙂  😁
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
02 października 2011 12:25
z taką sumą to chyba zbankrutuje xD
jutro wybiorę się na polowanie do sklepu po kurczaka i stojak  🏇

polecam 🙂 i daj znać jak wyszedł
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2011 13:03
Ja nadziewam kurczaka na butelkę z piwem, najlepiej Miller. I kurczak nasiąka piwem, nie jest wysuszony, cudny!
oooo
tego jeszcze nie próbowałam 🙂 będę musiała kiedyś 🙂

mój też nie jest wysuszony, piersi z kurczaka są bardzo soczyste, co rzadko się zdarza przy robieniu kurczaka
Słuchajcie, mam mięso mielone z indyka - co z niego zrobić? Myślałam o zwykłych kotletach mielonych takich z cebulką i bułką namoczoną, ale może można zrobić coś ciekawszego? Jakieś pomysły 🙂?
możesz dodać do kotletów pieczarki i żółty ser 🙂

to też dobre
http://www.przepisy.pl/przepis/nalesniki-faszerowane-miesem

albo zrobić jakaś zapiekankę 🙂

edit: moja mama robi jeszcze taką paprykę - bardzo dobra

http://www.przepisy.pl/przepis/papryka-faszerowana-ryzem-i-miesem
Cierp1enie, dzięki 🙂 Chyba zrobię tortille z tym mięsem 🙂
A ja dziś na obiad adoptowałam kaczkę. Taka samotna była. ;-)
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 października 2011 16:28
zupa indyjska z curry
a macie może taki stojak na kurczaka do piekarnika, co nabija się całego kurczaka na niego?

no wlasnie, stojak niepotrzebny 😉 wystarczy butelka po piwie, ale taka z grubszego szkla, np Grolsch 😉 taka:
Mielone,purre i kiszoniec 🤣
kurczak na butelce = weekend w akademiku, zawsze ktoś kuchnie zadymił 😉
coś mi się wydaje, że będę zmuszona zgłębić cały wątek, wkroczywszy w nowe, studenckie życie łatwo nie będzie.
zupki w proszku mi się kończą, a i paluszki rybne z frosty zaczynają być nudne...
będzie się działo!  😁
buyaka masz mnóstwo możliwości. Porcja dobrego, sycącego, domowego jedzonka czasami wychodzi taniej niż te paskudne zupki w proszku czy paluszki rybne. No i na pewno jest dużo smaczniejsze i zdrowsze.
Buyaka ^^ Ja od czwartku bawię się w studenckie gotowanie i najlepsze co mi wyszło, to... pierś z kurczaka obsmażona na cienkiej warstwie oleju w przyprawie gyros z ziemniakami i świeżym ogórkiem z jakimś sosem z torebki, tym takim co się rozrabia z wodą i małą ilością oleju 🙂 Szybko się robi, dobre i lepsze na pewno od zupek.
Dobrym wymysłem jak dla mnie jest garnek do gotowania na parze 🙂 Na dno nalewa się wody, można gotować tam np ziemniaki, ryż, wkłada się to takie dziurawe pięterko, na które kładzie się jakieś warzywa, mięso... I wszystko gotuje się szybko, w jednym naczyniu, zdrowo 🙂
U mnie dzis tortilla z mielona wołowiną i dużą ilością warzyw 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 października 2011 09:06
Słuchajcie, mam mięso mielone z indyka - co z niego zrobić? Myślałam o zwykłych kotletach mielonych takich z cebulką i bułką namoczoną, ale może można zrobić coś ciekawszego? Jakieś pomysły 🙂?


FAJITA! Albo jedzenie dla psa 😉

Do Fajity potrzebny jest specjalny sos, który można bez problemu dostać w Lidlu albo dużym markecie typu Tesco czy Carrefour. No i tortilla.
Mój brat jest mistrzem w robieniu domowej Fajity i robi ją trochę inaczej niż ta prawdziwa meksykańska.

Mięso mielone podsmaża z cebulą i papryka. Zalewa sosem i podsmaża razem. Naleśnika podgrzewa przez kilka sekund w mikrofalówce, nakłąda na niego łyżkę śmietany, mięso z sosem, sałatę i ser żółty i znów na kilka sekund do mikrofalówki by ser się rozpuścił.
Kocham!
Oczywiście można ją zrobić też z każdym innym mięsem.
W Lildu można kupić specjalny zestaw do Fajity, gdzie są naleśniki, sos i przyprawy.

Natomiast "jedzenie dla psa" (nazywam to tak, bo to makaron z mięsem, wiele psów ma takie "rarytasy" na codzień 😉)

Ugotować makaron, bez różnicy jaki, ale najfajniejsze są muszelki, bo mięso z warzywami fajnie w nie wchodzi.
Mięso podsmażyć na patelni, przyprawić i dodawać pieczarki, cebulę i paprykę. Dorzucić ugotowany makaron i łyżkę przecieru pomidorowego.
Mniam..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się