PSY

zaba   żółta żaba żarła żur
23 czerwca 2011 10:48
[quote author=k_cian link=topic=32.msg1050168#msg1050168 date=1308797422]
zaba dawaj szaraka!
[/quote]

No dobra dobra,przyznaję,opuściłam się ostatnio trochę z fotami mojej myszy,ale obiecuję-nadrobię!  😀iabeł:

Ale czytam Was regularnie!  🙂





zaba piękny  😍 mój ulubiony re-voltowy pies 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
23 czerwca 2011 11:40
Yyyy...  😡 Dziekuje'my  :kwiatek:


Z pozdrowieniami od Arkadiusza!  😉
W związku z tym, że jutro egzaminy, to dzisiaj pojechałam z psami nad zalew  😀iabeł:















O mamo, jaka świtezianka hahaha




a kolega jaki zbulwersowany faktem, że orka znajduje się w cudzej paszczy 😀iabeł:

Jestem fanką tego kropkowatego 😅
Kropkowana to Debiśka  😀
W czarnych szelkach jest Tin.

Tin czekał, aż Debi wyciągnie zabawkę z wody, poczym zabierał jej i chodził z dumą  🤣 I jestem dumna z Tina - pierwszy raz był nad wodą i spodobało mu się - co prawda nie na tyle, żeby iść pływać, ale zamoczyć się jak najbardziej  🏇















JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2011 21:22
Jest głuchy na prawe ucho?
Jest całkowicie głuchy na obydwoje uszu. Debi też. I ta trzecia bulwa też  😉
Dlatego są na smyczach, było sporo ludzi + inne psy.
noo zaba teraz to rozumiem! 🙂

karolinag4, to rasowy problem?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 21:41
Dziewczyny jest akcja! W nocy blisko naszej stajni ktos wyrzucił boksera.
Chłopak piękny, z długim ogonem, jest bardzo zadbany, nie ma chipa ani tatuazu.
U nas nie moze zostac bo źle reaguja na siebie z psem ktory juz jest na posesji.
Gdzie najlepiej dac ogloszenia 👀 jest jakas strona o adopcjach bokserów? :kwiatek: 🙇
k_cian ogólnie tak - u białych buldożków bardzo częsta jest głuchota. Przy rodowodowych myślę, że to jeszcze jakoś jest "kontrolowane", przy psach w typie (jak moje) krzyżowane jest "wszystko ze wszystkim" i potem są takie głucholce  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2011 21:50
Problem głuchoty występuje u wielu ras m.in. buldogów, bulterierów itd. Komórki które odpowiadają za kolor (sierści i oczu), odpowiadają również za słuch. Dlatego białe psy najbardziej narażone są na głuchotę. Te z niebieskimi oczami (pomijając pierwotne, gdzie niebieski kolor jest pożądany) praktycznie w 100% są głuchę. Zdarza się u astów, że mają niebieskie oczy, a słyszą. Psy z umaszczeniem merle również moga być głuche.
Dlatego np u ACD pożądana jest maska.


edit:
Zairka:
http://www.sosbokserom.com.pl/

edit2:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 21:53
JARA a Ty nie chcesz ślicznoty? czekam na fotki i robimy akcje, może jednak komuś uciekł podczas burzy... chce w to wierzyc 🙄 chociaz nasza wioska mała, wszyscy sie znaja i nikt tam psa nie poznaje 🙁
Moja suczka ma jutro sterylizację i mastektomię  😕 bardzo się o nią boję 🙁((  Mógłby mi ktoś coś o tym powiedzieć ??
(suczka jest 4 letnią shih tzu ) 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2011 22:12
Zairka, pies mógł wywędrować za sukami, które mają cieczki. Z drugiej strony okres wakacji jest. Dajcie czas 2-3 tygodnie, jeśli właściciel się nie znajdzie ruszajcie z akcją.
Niestety ja mam pewne warunki narzucone przez rodzicielkę, których nie mogę przeskoczyć jeśli w domu ma być drugi pies.

meganhorse(()), jeśli dobry wet, a suczka w dobrej kondycji i dobrego zdrowia to za tydzień będziecie już śmigać 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 22:15
JARA nie ma warunkówdla 2 psów które siebie nawzajem nie toleruja, pozatym chcemy uniknąc tego że do nas sie przywiąże i zniwu pojdzie w swiat 🙁

tak jak mowisz WAKACJE SIE ZACZEŁY! 3 dni temu dziewczy znalazly starego foxteriera 😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2011 22:26
Kurde, fajnie by było zmotać mu dom tymczasowy na 2 tygodnie,na okres kwarantanny. Żeby się nie okazało, że pies znajdzie dom, a nagle właściciel się znajdzie i oskarży o kradzież :/ Już raz były nieprzyjemności.




Nie moge za nic sobie przypomnieć, może wy mi pomożecie:
Rasa psa - pies bardzo podobny do wilczaka czechosłowackiego/Saarloosa, z Norwegii  🤦
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 22:30
mam fotki
Niestety głuche psy są "produkowane" z premedytacją nawet przez hodowców psów rodowodowych. Najważniejsze jest atrakcyjne umaszczenie, a że przy tym jest duże ryzyko głuchoty i ślepoty - trudno się mówi  🙄
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 czerwca 2011 22:39
a psy w hodowlach ras z tendencja do głuchoty i slepoty nie maja obowiazkowych badań? Aussiki maja obowiazkowe badnia oczu i kazdy szczeniak przed opuszczeniem hodowli musi miec badania

Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 czerwca 2011 22:57
JARA, tak za bardzo to niepodobny,ale może elghound?

Rrrany, jak ja nie lubię psów z miękką psychiką! I jak się cieszę,że moja suka jest twarda! 😍
Zairka spróbuj 'sos bokserom' lub 'boksery w potrzebie', myślę że pomocy nie odmówią.

Nie moge za nic sobie przypomnieć, może wy mi pomożecie:
Rasa psa - pies bardzo podobny do wilczaka czechosłowackiego/Saarloosa, z Norwegii  🤦


może Tamaskan Dog? ale to pies z Finlandii a nie z Norwegii.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2011 06:46
Kurde, ten też wygląda jak wilczak, ale to chyba nie ten.
Ten pies, o którym jest spokrewniony z psem o którym pisze Wojenka - elghoundem czarnym i szarym.



Mam! Walnęłam gafę, bo to pies ze Szwecji. Jämthund.


edit:
Badania słuchu nie są obowiązkowe, tzn chyba w zależności od rasy. Wiadomo, że osoby które dużo grzebią nt rasy chcieliby żeby rodzice byli badani pod kątem chorób dziedzicznych, I najlepiej żeby szczeniaki też były badane, ale to wiąże się dużymi kosztami. Badania słuchu robią dwa ośrodki w PL (Wrocław/Olsztyn?), a cena badania to ok 200zł.
a psy w hodowlach ras z tendencja do głuchoty i slepoty nie maja obowiazkowych badań? Aussiki maja obowiazkowe badnia oczu i kazdy szczeniak przed opuszczeniem hodowli musi miec badania

Rasa jako całokształt nie musi mieć predyspozycji żeby problem istniał...W dogach istnieje ryzykowna kombinacja(jedyna) pod tym względem-krycie arlekina arlekinem.Ryzyko wystąpienia zaburzeń słuchu i/lub wzroku istnieje, nie wiem jak duże jest ale trochę głuchych i/lub ślepych owocó takich kryć chodzi po świecie.Pokusa osiągnięcia pięknego umaszczenia( ar x ar z założenia ma dawać piękne tło i ciapki) jest tak kusząca, że perspektywa otrzymania inwalidów o niskiej pigmentacji niektórych wcale nie odstrasza.Tylko, że kiedyś takie szczenięta się usypiało(ja osobiście uważam to za słuszne) a dziś puszcza się to to w świat i nie bierze odpowiedzialności-Adopcje biorą.... 🤔

Ja też nie lubię miękkich, wrażliwych psów....ale sama takiego mam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2011 08:58
karolinag4, nie masz problemu z poparzeniami słonecznymi?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 czerwca 2011 09:27
Ja mam codzienną styczność z miękkimi psami i dla mnie to jest tragedia. Te psy boją się jak wydaję komendy Rudej  🤔. A co dopiero, jakby presja słowna była skierowana bezpośrednio do nich... 😵
Zastanawiam się co jakiś czas nad malinois,ale obawiam się,że nie będzie twardy jak ACD. A ACD to taki fajny pies,po którym wszystko spływa jak po kaczce.
Ja też myślę nad mali i myślę, że z powodzeniem znajdzie się dobrego psa, kwestia wywiadu, dobrego testu szczeniąt-fakt, że nietrudno znaleść w tej rasie psy hmm..."nieodpowiednie" ale z takim samym powodzeniem znajdzie się fajnego osobnika, znam takich dużo a skądś one się muszą brać, nie? 😉 w każdym rzie tragedii nie ma.

Faktycznie, praca z miętasem jest co najmniej pod górkę i nakłada mnóstwo ograniczeń, narzuca ostrożność, pewne zabiegi...chcę mieć swojego czołga 🤣
Moja suńka jest z kolei na niektóre bodźce wrażliwa - na człowieka i jego nastawienie na pewno. Z koli generalnie to w gromadzie psów zazwyczaj ona pierwsza pcha się w nowe nieznane tereny, wszelkie tunele, zakamarki, przez największe chaszcze dzielnie na przełaj. Nie robią na niej wrażenia huki, dziwne maszyny, wielkie zwierzaki jak żubr chociażby gdzie niektóre psy się rozpłaszczały i nie chciały podejść.. No ale jak na nią huknąć to smutna się robi i już nie z tą samą iskrą.
I tak, zdecydowanie to wymusza uwagę, roztropność i kombinowanie przy prowadzeniu psa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2011 10:00
Na dcdc we Wrocławiu fajnie sprawdził się maliniak we flyballu, przy tej całej publiczności, zamieszaniu, okrzykach i ogromie psów 🙂
Maliniaki wizualnie jak dla mnie najfajniejsze z belgów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się