pobieraczek -> ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Ja dostałam meilowo...:|
Możesz mi wysłać na maila to podanie?? ( mam w profilu podanego).
Raz coś pisałam o usunięcie konta ale ktoś niby z windykacji.. bleble ble wysłał mi prawie 20 ustaw o niczym nie świadczących...
Eee mailowo , hehe ja dostałam az dwa listy, bo głupia blondynka jestem i podałam prawdziwe dane  🤦
Ja też miałam przygodę z pobieraczkiem ale po kilku e-mailach w których postraszyłam policją odczepili się. Oni standardowo straszą wezwaniem do sądu ale nie ma się co przejmować tym bo to moim zdaniem tylko puste słowa.
A ja chyba nie... tylko się bałam ze po numerze IP mogą rozpoznać? Jest to możliwe?!  😎
Nie znam się na tym:P
W swoich żądaniach do zapłaty podają "nasz" nr IP, ale czy jest zgodny nie wiem, nie sprawdzałam.
Mi pismo przyszło już jakiś czas temu i miałam tylko 7 dni do zapłaty , i na razie nic. Nie przejmuje się nimi, bo i tak im nie zapłacę za coś z czego nie korzystałam.
No dokładnie...też miałam siedem dni...a jakby 7 dni trwało od tamtego roku ...to by było ciężko:P
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 maja 2011 21:28
Czeszka, ja dostałam mailowo, ale to są oszuści i nic więcej, nie watro im nic płacić, bo oni na tym tylko zarabiają! Mogą po adresie IP znaleźć, ale to są tylko takie teksty, żeby przestraszyć i żeby ten ktoś zapłacił. 😉
siwaaa, jutro ci wyślę, bo teraz idę spać, a muszę to znaleźć 😉
Czeszka  Jeśli masz zmienne IP to na nie wiele im się to zda 😉
Witam. 2 lata temu zarejestrowałam się na tej stronie (podała oczywiście nieprawdziwe dane). Rok temu dostałam wezwanie do zapłaty od administratora pobieraczka. Nie przejęłam się, bo uznałam, że to zwykli oszuści i naciągacze.
Kilka dni temu dostałam powiadomienie od Biura Windykacji Prawnej Spółka Eller Service S.C. z ponownym wezwaniem do zapłaty z takim oto tekstem:

"Szanowna Pani

Uprzejmie zawiadamiam, iż Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwaiatkowska z siedziba w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelarii podjęcie skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pani należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mojemu Mocodawcy przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

Dnia 20.06.2009 o godzinie 11:33:41 z adresu IP: 83.31.129.81 zamówiła Pani w serwisie mojego Mocodawcy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mogła Pani w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta.

W związku z powyższym wzywamy Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: PWDZ/20090620/43168/M

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVbuXb1IZgzcOmY9SG1NWdcG9VI

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Pani koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ – co najmniej 465,80 zł

Na powyższą kwotę składają się:

  1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO - 156,00 zł, w tym:

        1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
        2. wpis sądowy - 30,00 zł
        3. koszty związane z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności - 66,00 zł

  2. KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215,00 zł, w tym:

        1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15,00 zł,
        2. koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł

  3. ODSETKI NALEŻNE DO DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki

  4. ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY) - 94,80 zł"


Należy się tym przejąć, czy olać, tak jak rok temu?

"Witam. 2 lata temu zarejestrowałam się na tej stronie (podała oczywiście nieprawdziwe dane). "

jak podałaś nieprawdziwe dane to czym się przejmować?? nie ma czym!!! nie znajda Cie przecież jakby szukali, TO TYLKO WYŁUDZACZE KASY!!
daram, na twoim miejscu bym się nie przejmowała. To są oszuści. Jakim cudem pozwą cię do sądu?! Myślę, że szukają naiwnych osób do zapłaty.
Ciekawe ile osób przesłało im kasę...
Ja też bym się raczej nie przejmowała...
Przysłali mi dziś pisma  ( nie myśląć podałam swoje prawdziwe dane :rozga🙂, od Biura Windykacji Prawnej i przedsądowe zawiadomienie do zapłaty. Jeśli myślą, że im zaplacę to grubo się mylą.  Co najlepsze było to 2 lata temu (nie byłam nawet pełnoletnia wtedy) a mój adres IP dawno sie zmienił  🤔
Czeszka ja im przesłałam kasę.  😵
Dostałam e mail, przestraszyłam się, pokazałam dla mamy, mama była zła i wpłaciła, wtedy poczytałam trochę i się dowiedziałam że dałam się nabrać  🤔
Nie ma co takim naciągaczom dawać kasy!!!

Asiaa
- mi również przysłali.Pisałam o tym wyżej. nie ma co sie martwic. Od tamtej pory nie dostałam żadnej wiadomości od tych oszustów.
moja mama też była zła 😉 Kasy nie zamierzam im dawać, ponadto przeczytalam na necie, że mają sprawę w sądzie założoną i dostali karę od UOKIK ktorej nie zaplacili do tej pory więc nie ma sie czym przejmować 🙂.
Gauchowata   Pretty Little Liars <3
13 sierpnia 2011 11:19
Miałam sprawę z pobieraczkiem i dla mnie skończyła się bardzo niekorzystnie ... ://
Szukałam piosenki do pobranie bo byla mi potrzebna do konkursu , i zarejestrowałam się na ich stronie (podałam błędne dane , blagam nie krytykujcie mnie za moją głupotę  🙇 ) Zaakceptowałam umowę , nieczytając jej  🤦  Szybko wyszłam z tej strony bo nie znalazłam tego czego chciałam , jednak nie moglam znaleźć zakładki gdzie znajdowała się opcja "usuń konto " Odrazu mówię że nic nie pobierałam i nie ściągalam . Po 10 dniach dostalam maila z wezwaniem do zaplaty (  🤔wirek: ) nie wiedzialam o co chodzi więc to olałam . Tydzień później dostałam ponowne wezwanie . Następnie było gorzej : Wezwanie do sądu ...  🤔  Powiedziałam o tym mamie , mama zadzwoniła , powiedziała że jestem nie letnia , i nie wiedzialam o co  chodzi , ale tak czy siak podałam błędne dane i to mnie nie usprawiedliwiało .... Musiałam zapłacic ze swoich pieniędzy 100 zł ...  😵 😵 (dokładnie 98, 97 czy cos takiego ...) Pobieraczek to naciągacze , którzy liczą na takie właśnie blędy ludzi i za to otrzymują kasę ... 🤬 🤬
Jak podałaś błędne dane , to nie powinnaś się przejmować, przecież by Cie nie znaleźli. Ja podałam prawdziwe, nie zapłaciłam i wszystkie wezwania do zapłaty olewam.
Jak podałaś błędne dane , to nie powinnaś się przejmować, przecież by Cie nie znaleźli.


Naprawde uwazacie, ze wytropienie kogos w necie jest niemozliwe albo bardzo trudne? 😉
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
13 sierpnia 2011 15:39
daram jak poczytasz na różnych forum o pobieraczku to dowiesz sie że taka firma windykacyjna nie istnieje 😉
Gauchowata   Pretty Little Liars <3
13 sierpnia 2011 17:06
siwa , podałam złe dane ale mogą pobrać numer IP komputera ...  💡 Na twoim miejscu , jednak bym zaaragowała na te maile
Że niby miałabym im zapłacić?? Nigdy w życiu!!Jak mam zareagować na maile???Łaskawie napisać że dobrze zapłacę??Pomimo że nawet nie skorzystałam z ich usług ❓
Poczytaj na forum prawnym o pobieraczku, ile ludzi dało się im oszukać, ile im zakłada sprawy sądowe. Dostałam maila, list i co ??I nic więcej mi nie zrobią.
Ne IP się zmienia. U mnie na pewno.

Aby usunąć konto  trzeba wysłać do nich maila lub list z formularzem , to już jest podejrzane, mało osób wie jak usunąć u nich konto.Ja wysłałam maila i nie dostałam odpowiedzi, czyli dalej wg nich jestem użytkownikiem i mam płacić za nic??
Gauchowata, przeczytaj choćby 2 strony tego wątku. I żałuj stówki 😉
Bez podpisu umowa? ha ha ha
Wszystkie maile mogę se w D wsadzić , bo wcale ich nie musicie czytać. Listy tylko polecone się liczą. Kogo pozwią do sądu po nr IP? Jak z jednego kompa mogą 3-4 czy więcej osób korzystać w każdym przeciętnym domu?

Miałam taki przypadek: zadzwoniła pani zaoferowała mi super bieliznę w promocyjnej cenie- zgodziłam się, dostałam, zapłaciłam. Za dwa miesiące znów paczka z bielizną w skrzynce i rachunek do zapłaty- wrzuciłam majtki do szafy, rachunek do śmieci, za dwa miesiące znów kolejne majtki w skrzynce.
Po jakimś czasie wezwanie do zapłaty- wywaliłam. Kolejne- śmietnik. Za kolejnym razem wezwanie z firmy windykacyjnej. Nasmarowałam im maila, że ja żadnych listów nie odbierałam, czy mają potwierdzenie, że ja coś odbierałam. Oczywiście nie mieli, przeprosili i się odchromolili.
Moja koleżanka zamówiła jakieś gazety w ten sposób, prychodził jej cały rocznik, ona nie płaciła, suma duża się uzbierała, odsetki, jakieś koszta dodatkowe i ona powiedziała im, ze nie ma kasy- to jej na raty rozłożyli. Tylko teraz jak zaczęła płacić to tym samym sie przyznała do odebrania przesyłki

"Jak Cię złapią za rękę- mów, że to nie Twoja ręka..."
Bardzo dobrze napisałaś 😀
Dokładnie nikt umowy z nimi sie podpisał!!! To tylko oszuści, czekają na takich naiwnych , młodych ludzi którzy się wystrasza i zapłacą.
Gauchowata   Pretty Little Liars <3
16 sierpnia 2011 17:56
Właśnie dostałam maila na pocztę , z informacją że moje "konto" wygasło i proponują mi aktualizację konta na nowo ... Oczywiście podali wszystkie ceny dotyczące konta na 12 miesięcy , 6 miesięcy i 3 .... Śmiać mi się zachciało gdy napisali pytanie czy pobieraczek "spełnił moje wymagania i że mają nadzieję że dołączę do nich ponownie "... ;DD Z pewnością "spełnił " chociaż te 100 zł chciałam wydać na co innego  😁
A ja się zastanawiam kiedy znów się do mnie odezwą, bo jakiś rok temu nie zapłaciłam im pieniędzy, więc sobie pewnie niedługo przypomną. 😁
slojma   I was born with a silver spoon!
06 września 2011 08:20
Ja już dawno olałam i po jednym mailu nie było kolejnych.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 września 2011 17:02
Czytałam na wielu forach, że ludzie dostawali listy ze skserowanym podpisem, nie polecone, itp. itd.

A co, jeśli podpis był prawdziwy? Cóż, mam 12 lat, podałam niewłaściwe dane, "umowę" zawarłam 2.11.2009 r. i na mój e-mail od tamtego czasu nie doszło nic! A tu nagle po 2 latach przypomnieli sobie o mnie. Co mam zrobić? Nie powiedziałam jeszcze rodzicom, a strasznie boję się. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się