Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Prawde mowiac, dostalam taki, to takim jezdze. 😉 W sumie sie sprawdza, przyjemne zawieszenie dobrze trzymajace sie drogi, jest z czego pojechac, a pali malo jak sie nie zapieprza. Do tego duzo miejsca w kabinie przy nieduzych wymiarach samochodu, co jest wazne jak sie nieumie parkowac. No i narazie odpukac bezawaryjna.

Jakies kiepskie doswiadczenia?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 maja 2011 12:42
Tak tylko ponarzekam motoryzacyjnie: opony wymieniałam, a przy okazji znajomy pod blachy na tyle zajrzał. I się zaczęło - o, sprężyna pęknięta, a czemu wobec tego tak równiutko stoi? A, druga też pęknięta, w tym samym miejscu nawet, no proszę! O, poduszki oberwały. A przy okazji klocki na wymianę, może i tarcze, zbieżność  tyłu obowiązkowo (przodu pewnie też).

Przodu mu nie pozwoliłam oglądać, kazałam zostawić mnie w błogiej nieświadomości. Ech 🙁
Wszystkim którzy myślą o zakupie autka miejskiego zdecydowanie polecam Toyotę corolle. Kochałam moją toyotkę miłością wielką no ale niestety trza było się pożegnać 😕

zdecydowanie odradzam BMW 525, cholerna elektronika robi  z tego auta totalne badziewie, że nie wspomnę o tylnym napędzie i pneumatyce tylnego mostu. Porażka choć piękne autko i cudne przyspieszenie ma 🤣

Teraz dylemat mam co fajnego kupić, może ktoś z Was aurisem jeździ i coś powie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 maja 2011 19:03
Ja jeżdżę Aurisem. 1.3 w benzynie, pali mi ok 7l. Bardzo fajne autko, ja jestem zadowolona.
almaniespo, ja jeździłam Aurisem na ropę. Palił koło 5-5,5l. Na trasie poniżej 5. Kompaktowy, tylko taki "plastikowy"
serio plastikowy - jaka opcja??
kurcze podoba mi się bryła, własnie fakt że to takie autko kompaktowe, miejskie i ekonomiczne. Myślałam o 2,0 w dieslu i bez szaleństwa w opcji bo i kasy tyle nie mam a toyoty niestety drogie są
Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO alfa romeo wypuściła takiego fajnie wystylizowanego SUVa.. :emot4:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 maja 2011 20:39
zen , poka!
almaniespo oj drogie...
klik

klik2

Piękny 🙂
zen rewelacja, jest cudny, a jaka oszałamiajaca cenka??
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 maja 2011 21:06
mega 😍 jakie silniki siedzia i wlasnie jaka cena?
Google dzisiaj gryzą czy co? 😉

Model wejdzie do produkcji za rok 😉 Więc można zacząć odkładać 😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 maja 2011 21:54
nie podalas nazwy modelu😉
almaniespo, miałam bez bajerów. Klima i elektryczne szyby z przodu. Mi bardzo trzeszczały te plaskitki z desce. Trochę to było takie niedopracowane. Ale ja jeździłam modelem z 2008r może juz coś poprawili.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2011 09:30
Ja jeżdżę modelem z 2010, wersja Terra (czyli najprostsza) i mi nic jak na razie nie trzeszczy.
dzięki dziewczyny :kwiatek:
pewnie jeszcze pobije sie z myślami i decyzją. Byłam na jeździe testowej hyundai ix 35. Zaskoczona jestem komfortem jazdy, dynamiką i ekonomiką auta; minus taki że niektóre elementy wykończenia są nie powalające, np. zagłówki /plastik z tyłu/ ale autko samo w sobie bardzo sympatyczne. No póki co trzeba sprzedać bawarską "lochę" jak to mówi jedna z forumowiczek z naszej stajni🙂
Google dzisiaj gryzą czy co? 😉

Model wejdzie do produkcji za rok 😉 Więc można zacząć odkładać 😁


Konstrukcja oparta na podzespołach Jeepa ma być podstawą amerykańskiego snu Alfy.
http://www.250kmh.pl/index.php/suv-alfa-romeo-za-oceanem/

Może warto na coś innego? 🙂
Nestor, to nowe dzieło Land Rovera? Tył ma urzekająco podobny do BMW. Piękny! 😍
almaniespo, ja jeżdżę teraz I30 w combi. Poza też uwagami co do plastiku, że to jednak mogłoby być lepiej wykończone jestem zadowolona z auta. Jak na tą klesę i cenę jest dynamiczne, zwrotne i niepsujące. I pali tyle co Auris a jednak większe.
aha, to fakt I30 też zgrabne autko, no i trzeba przyznać że sporo podobieństw do toyoty a cena widocznie mniejsza.
a jak się zapatrujecie na audi a3, nigdy nie miałam do czynienia
almaniespo, A3 sąsiad ma. Spore wydatki. Jak coś się zepsuje to niestety części bardzo drogie, więc nawet naprawa u zaprzyjaźnionego mechanika pochłania dużo kasy.
I 30 może wyglądem mnie nie powala (wolę terenowe surowe auta), ale wygodnie do jazdy i tanie w utrzymaniu.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 maja 2011 20:27
Audi A3... Ohhh moje marzenie  😍 To nowe ładniejsze niż to stare, ale do starszej wersji mam ogromny sentyment.. Piękne, cudowne, wspaniałe 😉
ovca   Per aspera donikąd
10 maja 2011 20:53
Mam teraz na jakiś czas hyundaia i30 i jestem zachwycona! mało pali, bardzo dynamiczny jak na takie auto i łatwy w prowadzeniu- chociaż ja może mam spaczone spojrzenie, bo przesiadłam się do niego z wielkiego krowiastego bmw długiego jak karawan  😁
ovca ja też przesiądę się z bmw 525 w kombi 🙂 locha że hej wielka, szukam auta zwinnego i dynamicznego ale też ładnego. Będzie to autko do wożenia własnego tyłka i dziecka więc tym razem nie potrzebuje już nic sporego bo szanowny małżonek będzie bawił się w duże auto.
Jakoś tak mam że jak już wybiorę to fajne autko to kocham prawie jak swoją konice🙂
aha, to fakt I30 też zgrabne autko, no i trzeba przyznać że sporo podobieństw do toyoty a cena widocznie mniejsza.
a jak się zapatrujecie na audi a3, nigdy nie miałam do czynienia

Mam A3, używam od 2 lat. Części może i drogie, ale mi się przez te 2 lata nic nie popsuło. Śliczny, efektowny, dobrej jakości wnętrze. Ale silnik 1,6 benzyna mało dynamiczny na niskich biegach i sporopali w korkach. W mieści się sprawdza, ale polecam raczej 2.0 w dieslu 🙂
[quote author=Mgławica link=topic=5139.msg1006335#msg1006335 date=1305060405]
raczej 2.0 w dieslu 🙂
[/quote]
raczej 1.9 w dieslu
Jak to jest, z zatrzymywaniem przez patrol dwóch samochodów naraz?

Jechałam, przede mną jechał ziomek jakiś (tak z 60-80m przede mną) - ja prawym, on lewym pasem (jechał szybciej, ale ja też trochę przekraczałam prędkość) - nagle widzę, że macha coś czerwoną pałką (daleko z przodu) - ziomal przede mną zjechał, ja zwolniłam, jechałam w dalszym ciągu w tej odległości 60-80m i czekałam na jakiś sygnał, ale policjant z radarem zgasił pałkę i zaczął machać - wydaje mi się, że tylko na tego faceta z przodu...ale w sumie nie byłam taka pewna. Przejechałam (dalej nie zauważyłam żadnego machania, ale i tak już byłam zestresowana). Nikt później za mną nie jechał.

No i chyba nie ma jeszcze takich radarów, które łapałyby dwa samochody na dwóch pasach naraz, nie?
Może na dwóch pasach to nie, ale przecież pomiar trwa krótko i mogli i Ciebie i jego sprawdzić. W moich okolicach jest zakręt (wjazd do wioski) i kawałek prostej i przy niej stoi policja. Wychodzą na ulicę ciach jednego an zakręcie, ciach drugiego na zakręcie i dwóch legitymują. Ta sama ulica(długa prosta) idzie pod duuużą górkę wtedy stają bliżej górki i swobodnie sprawdzają po kolei pomiary. Z tym,że na górce jest 90km/h a przy jej środku 50km/h przejście dla pieszych, dwa skrzyżowania, bloki.
Ale równie dobrze mogli Ci po prostu sprawdzić dokumenty itd.
[quote author=Mgławica link=topic=5139.msg1006335#msg1006335 date=1305060405]
Mam A3, używam od 2 lat. Części może i drogie, ale mi się przez te 2 lata nic nie popsuło. Śliczny, efektowny, dobrej jakości wnętrze. Ale silnik 1,6 benzyna mało dynamiczny na niskich biegach i sporopali w korkach. W mieści się sprawdza, ale polecam raczej 2.0 w dieslu 🙂
[/quote]

Ale samochód nie musi się PSUĆ. Wystarczy, że go ekspoatujesz i wymieniasz części zużyte.
Piatek 13go. Parkowanie rownoległe w mieście. Przestane sie oburzac na żarty o babach za kierownicą/parkujących babach... Troche tez -pech- miał w tym swój udział, ale jednak bycie ciotą chyba wiekszy...
Wiem ze wszelkie sprawy z blachą to droga zabawa i płaci się grubo nawet za byle g**... i juz mi słabo.. Jest mi ktos w stanie orientacyjnie nakreslic ile moglby wziac blacharz-lakiernik za zrobienie tego ? Są dwa wgniecenia na nadkolu i miedzy nimi bracha ryśnieta jak pazurami (zew warstwa, bez naruszenia podkładu), calosc dosc duza ok 20 cm powierzchni w szerz obejmuje. Pytam bo nie wiem czy to rzecz rzędu 500 zł czy 1500... czy wiecej.
Normalnie serce mi krwawi...  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się